Bu gönüllülerin alnından öpülür!..
 Kadir Toprakkaya

Bu gönüllülerin alnından öpülür!..

Bu gönüllülerin alnından öpülür!..
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Validebağ Gönüllüleri, Acıbadem ve Koşuyolu Gönüllüleri, Kadıköylü ve Üsküdarlı doğaseverler, bölgenin akciğerleri Validebağ Korusu’nda örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.

İstanbulluların Pazar uykusunda olduğu sabahın ilk saatlerinde Validebağ Korusu’nda bir araya gelen gönüllüler, fidanların sağlıklı gelişimi için çapa yaptı, koru genelinde çöp topladı. Kadıköy LIFE ekibinin de eşlik ettiği etkinlikte Kadıköylü ve Üsküdarlı çevreciler, doğa ile iç içe bir kahvaltıda kaynaşmanın mutluluğunu yaşadı.

SORUMSUZLARA TOKAT NİTELİĞİ TAŞIYAN ETKİNLİK…

Sabah 05.00 itibariyle etkinlik hazırlıklarına başlayan gönüllüler, yaklaşık olarak 320 dönümlük arazinin önemli bir kısmında temizlik yaptı. Kağıt, poşet ve pet şişe gibi atıkları doğadan geri dönüşüme kazandıran çevreciler, tarihi Validebağ Korusu’nu hunharca kullananlara da sert tepki gösterdi.

Gönüllüler; “Burası hepimizin… Geliyorlar, geziyorlar, çöp yığınına çevirip gidiyorlar. Çok mu zor çöplerinizi bir poşette biriktirip, çöpe atmak? Başka bir zaman gezmek için geldiğinizde çöp yığınıyla karşılaşsanız hoş bir durum mu? Birileri kirletecek, birileri arkalarından toplayacak. Bizler, her zaman arkalarından toplamaya hazırız… Onlar utanana, bizler de utandırana kadar… Yeni nesil bu konuda bilinçli yetişiyor” şeklinde konuştu.

FİDANLARI ÇAPALADILAR, SULADILAR…

Gönüllüler, çöp toplama çalışmaları öncesinde Validebağ Korusu’nun çeşitli bölgelerinde fidanları suladı, çevrelerini çapaladı. Çevreciler; “Yeşil bir Üsküdar, Kadıköy ve İstanbul istiyoruz” diyerek, bölgenin ilerleyen süreçte yapılaşmaya açılması gibi bir çaba içerisine girilmesi halinde siper olacaklarını ifade etti.

AYRINTILAR KADIKÖY LIFE EYLÜL & EKİM 2013 SAYISINDA…

Örnek etkinliğin tüm ayrıntıları, Anadolu Yakası’nın nabzını tutan Kadıköy LIFE Dergisi’nin Eylül & Ekim 2013 özel sayısında yer alacak…

Gönüllüler, İstanbulluların henüz Pazar uykusunda olduğu dakikalarda Validebağ Korusu’nu temizlemeye başladı…
Yorucu, ancak bir hayli keyifli doğa temizliğinin ardından çevreciler, oksijen zenginliğinin ortasında doğal kahvaltıda buluştu…
Editör Adem Giden, Kadıköy LIFE adına gönüllülerin sosyal sorumluluk çalışmalarına eşlik etti…

 

 

 

 

 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir