Bu sergide paylaşım ve mutluluk var…
 Kadir Toprakkaya

Bu sergide paylaşım ve mutluluk var…

Bu sergide paylaşım ve mutluluk var…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Acıbadem Gönüllü Evi ve mahalle sakinlerinin el ele gerçekleştirdiği resim kursları meyvesini verdi. “Bizim boş vaktimiz olamaz” diyen Acıbademliler, sanatla kucaklaştı ve ortaya birbirinden eşsiz eserler çıktı.

Kadıköy Belediyesi Acıbadem Gönüllüleri tarafından yürütülen sosyo-kültürel ve sanatsal çalışmalar, mahalle sakinleri tarafından benimsendi. Evlerinde oturmak ya da klasik yaşam tarzını seçmek yerine sanata yönelen Acıbademliler, aynı çatı altında sosyal bir kulübe dönüştü. İş kadınları da çalışma hayatı dışında kalan zamanlarını resim kurslarında değerlendirirken, paylaşım ve beraberinde gelen mutluluk tuvallere yansıdı.

“KÖPRÜ KURUYORUZ…” 

Acıbadem Gönüllü Evi Başkanı Neşe Uçak; “Gönüllü Evlerimizde kurslar, ihtiyacı olan öğrencilerimize yardım amaçlı sergiler, kermesler gibi etkinlikler yapılıyor. Yani biz, Acıbadem Gönüllü Evi olarak mahalle sakinleriyle köprü kuruyoruz. Gönüllülerimiz, resim kursumuza senelerdir geliyorlar. Yılların dostluğuyla birlikte sıcak bir ortamda çok güzel çalışmalar ortaya çıkarıyoruz. Biz bir aileyiz… Komitelerimiz bir hayli yoğun çalışıyor. Beraberinde etkinliklerimizi gerçekleştireceğimiz mekânları bulmakta sıkıntı yaşıyoruz, bu sorunumuzu aşmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

“SERGİMİZİ KOLAY BİR ŞEKİLDE AÇTIK…’’

Halk Eğitim Merkezi tarafından görevlendirilen Resim Öğretmeni İbrahim Kaymaz, mahalle sakinlerinin aralarındaki sıkı bağın, kursun kısa sürede başarıyla tamamlanmasını da beraberinde getirdiğinin altını çizdi. Kaymaz; “Sergiyi oluşturma sürecimiz hiç zor olmadı. Zaten senelerdir kursa devam edenler var. Aramıza yeni katılan kursiyerlerin de ortama ayak uydurmaları hiç zaman almadı ve sergimizi kolay bir şekilde açtık” diyerek, serginin 15 Mayıs Perşembe tarihine kadar Barış Manço Kültür Merkezi’nde ziyaret edilebileceğini ifade etti.

‘’SERGİLERİMİZİN DEVAMI GELECEK…’’

Acıbadem Gönüllü Evi üyesi Serap Tapucu ise, sergiye yönelik duygu ve düşüncelerini şu şekilde açıkladı: “Sergimizi 32 kişilik bir ekiple ortaya çıkardık. Daha da büyümek istiyoruz. Bu yönde sanata ve sanatçıya desteğe açığız. Gönüllü Evi üyesi olmaktan dolayı da oldukça mutluyuz… Acıbadem Gönüllüleri olarak oluşturduğumuz etkinliklerin devamı gelecek.”

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir