Bülent Cihantimur, Los Angeles ve Kore’yi fethetti...
 Kadir Toprakkaya

Bülent Cihantimur, Los Angeles ve Kore’yi fethetti…

Bülent Cihantimur, Los Angeles ve Kore’yi fethetti…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Estetik International Kurucusu ünlü estetik ve plastik cerrah Op. Dr. Bülent Cihantimur, güzellik sektöründe çığır açacak çalışması için önce Los Angeles’e, ardından Kore’ye uçtu. Başarılı estetisyen, Amerika ve Kore izlenimlerini Kadıköy Life ile paylaştı.

Sektöründe özel çalışmalarıyla adından söz ettiren Cihantimur, yağdan kök hücre oluşturarak Türk hastaları için yeni bir dönemi başlatmaya hazırlanıyor. Yabancı meslektaşları ile bir araya gelen ünlü estetisyen, Türkiye’de özel metotları ile gerçekleştirdiği ameliyatları hakkında da bilgilendirmede bulundu.

Op. Dr. Bülent Cihantimur; “Gelişmişlik, modernlik ve bilinç düzeyi olarak karşılaştırdığımızda bizim kliniklerimiz, onlara göre çok daha modern ve çok daha yüksek kalitede hizmet sunuyor” diyerek, Türk kliniklerinden övgüyle bahsetti.

İşte, “Güzellik hayatımda olmazsa olmazdır” diyenleri yakından ilgilendiren röportajımızın tüm ayrıntıları…

Los Angeles’taki temaslarınız hakkında neler söyleyeceksiniz?

Yağdan kök hücre hazırlamayla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Dünyada bir network oluştu. California’da “Cell Surgical Network” diye bir organizasyon… Tüm dünyada bu işle ilgilenen, yani yağdan kök hücre hazırlayıp, onu tıpta tedavide kullanan kişilerin bilgi ve deneyimlerini paylaştıkları bir network organizasyonu vardı. Bu sayede oraya gidip, deneyimlerimizi paylaştık ve üyesi olduk.

Ayrıca, California System Treatment Center’ın Türkiye Temsilcisi olduk. O nedenle oradaydık. Beş gün kaldım. Onun dışında da bizimle benzer işi yapan 4-5 tane estetik cerrahi merkezini gezdim. Hem fiziki olarak, hem de yaptıkları tedavileri bizimkiyle karşılaştırmak için iyi bir deneyim oldu. Oradan Kore’ye geçtim, 10 günlük bir seyahatti. Haziran ayında Kore’nin en büyük zayıflama merkezleri zinciri olan 365MC hastane zincirine davet etmişlerdi. Haziran ayında bir kongreleri var. Orada “Zayıflamada Liposuction’ın Yeri” ve “Emniyetli Liposuction Nasıl Yapılır” başlıkları altında konuşma yapacağım. Bu nedenle tanışma ve bilgi paylaşımı amacıyla gittiğim Kore’de, Türkiye ile yakın ilişkileri bulunan tüm firmalar ve yeni teknolojiler ile ilgili bilgi paylaşımında bulunduk.

Ameliyatları sadece Türkiye’de mi yapıyorsunuz? Yurtdışı faaliyetleriniz sadece tanıtım amaçlı mı?

Evet, ameliyatları Türkiye’de yapıyoruz. Yurtdışına ise konuşma ve deneyim paylaşma amacıyla gidiyoruz. Yurtdışında gittiğimiz merkezler, tıbbi bir organizasyon ise buna “Canlı Cerrahi Kursu” diyoruz. Katıldığımız organizasyon böyle bir organizasyonsa, diğer doktorlara tekniklerimizi göstermek için ameliyat yapıyoruz. Ameliyatları burada yapmamızın temel amacı; insanların Türkiye’ye gelmesini sağlamak, bizim burada nasıl hizmet verdiğimizi göstermek, hangi teknolojiyi kullandığımızı, hangi düzeyde olduğumuzu bilmelerini sağlamak ve sağlık turizmini canlandırmak…

Yurtdışında neler gözlemlediniz? Türkiye ile farklarını nasıl aktarırsınız?

Dünyanın en gelişmiş, en düzenli, yaşam kalitesinin en iyi olduğu yer belki Los Angeles… İlk kez gittim ve çok beğendim. Gerçekten çok iyi… Bizim sahip olduğumuz bilgi birikimi ve teknolojimizi karşılaştırırsak, Estetik International olarak neredeyse aynı seviyedeyiz. Amerika’dan Kore’ye gittim. Kore, medikal teknoloji olarak çok çok ileride… Çünkü Ar-Ge’ye büyük yatırım yapıyorlar. Sanayileri çok çok ileri… Bizler bu yönde henüz aynı seviyede değiliz. Gelişmişlik, modernlik ve bilinç düzeyi olarak karşılaştırdığımızda bizim kliniklerimiz, onlara göre çok daha modern ve çok daha yüksek kalitede hizmet sunuyor.

Kurumunuzun hizmet kalitesini artırmak adına yurtdışında temaslarda bulunduğunuz başka ülkeler oldu mu?

Estetik International’ı gerçekten “Internatıonal” yapmak için uğraşıyoruz. Onunla ilgili doğru noktalar ve doğru kişiler bulmaya çalışıyoruz ki “yapmış olmak” sorun değil; yaptığının devam etmesi, geri dönüşün iyi olması gerekiyor. O nedenle doğru noktalar bulmaya çalışıyoruz. Şu anda üzerinde durduğumuz üç nokta var: Bakü, Körfez ülkeleri (Dubai veya Abu Dabi) ve Malta (Sicilya Adaları)… Los Angeles’a 10 sene önce gitmiş olsaydım, şimdi kesin orada bir Estetik International yapmış olurdum diye düşünüyorum. İleride üzerine düşünülmesi ve yatırım yapılması gereken bir yer. Belki de dünyanın en güvenli, ekonomisin en iyi olduğu bir yer, paranın merkezi aslında… Zaten bir işi en iyi yapan insanlar orayı keşfetmişlerse, yaşam kalitesinin yüksek olmasının da etkisi ile orada çalışmayı tercih etmişler.

Peki, sırada hangi ülke var?

Aslında son zamanlarda oldukça yoğunum… Önümüzdeki süreçte Güney Afrika olabilir. Gitmişken keyif alacağım yerleri tercih etmek istiyorum.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir