Büyük Kulüp'te eğitim yararına şenlik
 Deniz İhsan Taşdelen

Büyük Kulüp’te eğitim yararına şenlik

Büyük Kulüp’te eğitim yararına şenlik
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Büyük Kulüp bünyesinde sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çeken Eğitim Bursu ve Yardımlaşma Komitesi, üniversite öğrencilerine verilmek üzere burs gelirleri elde etmek amacıyla bir şenlik düzenledi. 2003’ten bu yana öğrencilerin daha iyi şartlarda okuması için faaliyet gösteren komitenin düzenlediği etkinlik, yoğun ilgiyle Büyük Kulüp Kış Bahçesi’nde gerçekleşti.

Birbirinden değerli el emeği hediyelik eşyalar, tekstil ürünleri, takılar ve çeşitli objelerin satışa sunulduğu, Koruncuk Vakfı’nın da stant açarak katılım gösterdiği şenlik hakkında Kadıköy Life Dergisi’ne açıklamada bulunan Büyük Kulüp Eğitim Bursu ve Yardımlaşma Komitesi Başkanı Osman Haldun Tol; “Bu kermesi grubumuzdan arkadaşlarımızla beraber çok yoğun çalışarak hazırladık. Göründüğü kadar kolay bir iş değil, büyük zorlukları var. Bunu halletmeye çalıştık ve gördüğünüz gibi gayet huzurlu bir çalışma içerisindeyiz. Her şey çok iyi gitti. Artık bu kermes, alışılagelmiş güzel bir etkinlik haline geldi. Bütün gayretlerimiz, öğrencilerin daha huzurlu ve daha rahat çalışmaları için” dedi.

HER ŞEY BİRBİRİNDEN DEĞERLİ 500 GENÇ İÇİN…

Komitenin Başkan Yardımcısı Vildan Mataracı ise; “Elde ettiğimiz tüm gelir ile 500 üniversite öğrencisi okutuyoruz. Onlara aylık cüzi bir miktar veriyoruz ama bu onlar için çok büyük bir destek oluyor. Öğrencilerimizi desteklemek adına bu organizasyonu düzenledik. Bu sene şenlik olarak yapıyoruz. Önümüzdeki bahara ise karnaval olarak düzenleyeceğiz. Çünkü talep çok yoğun. Her şey birbirinden değerli 500 tane genç için, geleceklerimiz için” şeklinde görüşlerini paylaştı.

ÖĞRENCİLERLE KULÜP ARASINDA İLETİŞİM KURMAK HEDEFLENİYOR… 

“Komitemizin altında ayrı bir oluşum daha kurduk bu sene. İlk defa burs verdiğimiz öğrencilerle bir toplantı ve buluşma düzenlemiş olduk. Bu, bizim kulübümüzün içerisinde ilk defa yaptığımız bir şey” diyen Bursiyer İletişim Komisyonu Üyesi Savaş Dalgıç; “Amacımız öğrencilerle kulüp arasında bir iletişim kurmak. Bundan sonra yeni projeler geliştirip, onlarla beraber çeşitli organizasyonlar yapmayı amaçlıyoruz. Bundan da herkes son derece keyif alıyor” açıklamasında bulundu.

Koruncuk Vakfı

YETER Kİ ÇOCUKLARIMIZ OKUSUN…

Büyük Kulüp üyelerinin katkılarıyla öğrencilerin okumasına yardım ettiklerini belirten Büyük Kulüp İkinci Başkanı, Melih Tavukçuoğlu’nun eşi ve Sosyal Sorumluluk Komitesi Üyesi Zehra Tavukçuoğlu; “Onların eğitim burslarını sağlayabilmek için çeşitli aktiviteler yapıyoruz. Hayırlı bir işe soyunduk. Yeter ki çocuklarımız okusun. En iyi yatırım, eğitime yatırım” mesajı verdi. Sosyal Sorumluluk Komite Üyesi Melis Eronat da “Bugün bizim için önemli bir gün. Çünkü burslu öğrencilerin yararına, onların eğitimi için düzenlemiş olduğumuz bir şenlik. Çünkü gençler bizim geleceğimiz. Katılım çok güzel ve hepimiz çok memnunuz. Emeği geçen herkese teşekkürler” ifadelerini kullandı.

Büyük Kulüp

Büyük Kulüp Eğitim Bursu ve Yardımlaşma Komitesi Başkanı Osman Haldun Tol…

Bursiyer İletişim Komisyonu Üyesi Savaş Dalgıç, Eğitim Bursu ve Yardımlaşma Komitesi Başkan Yardımcısı Vildan Mataracı, Büyük Kulüp İkinci Başkanı ve Sosyal Sorumluluk Komitesi Üyesi Zehra Tavukçuoğlu…

 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir