Cadde Kültür Sanat'ta İsmail Saymaz rüzgarı
 Ceyhun Diribaş

Cadde Kültür Sanat’ta İsmail Saymaz rüzgarı

Cadde Kültür Sanat’ta İsmail Saymaz rüzgarı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Televizyon programları ve araştırmaları ile Türkiye’nin sayılı gazetecilerinden İsmail Saymaz, Cadde Kültür Sanat’a konuk olarak yeni seçim sistemi ve 24 Haziran seçimleri üzerine bilgi verdi. Seçim pusulası üzerinden çeşitli teknik bilgiler veren Saymaz, 24 Haziran’ın Türk siyasi tarihinin en önemli seçimlerinden biri olduğunu vurguladı. Kadıköylülerin yoğun ilgi gösterdiği söyleşide son dönemin kısa bir tahlilini de yapan ünlü gazeteci, seçim sonuçları üzerine çeşitli analizler yaptı ve soruları cevapladı.

CHP seçmeninin geçmiş dönemde yaptığı tercihleriyle dünyada pek rastlanmayan bir seçmen örneği olduğunu söyleyen İsmail Saymaz, son dönemde partinin yaptığı hamlelerle ezber bozduğunu ve halktan olumlu tepkiler aldığını belirtti. CHP’nin Muharrem İnce ile ciddi bir ivme yakaladığını ifade eden Saymaz; “Şahsi kanaatim seçimin ilk turda sonuçlanmayacağı, ikinci tura İnce ve Erdoğan’ın kalacağı yönünde. İnce, son turda HDP’nin oylarını alabilirse seçimi kazanabilir” diye konuştu.

Cadde Kültür Sanat ismail saymaz

TÜRK SİYASİ TARİHİNDE BİR İLK…

Seçimde iki ayrı oy kullanılacağını belirten gazeteci İsmail Saymaz, oy pusulasında parti bölümü yerine ittifakın çerçevesine basılacak oyun geçerli sayılacağını ve oyun ittifaka yazılacağını, ilgili oyun hangi partiye ait olacağının da en çok oyu alan partinin oranına göre ilçe seçim kurulunda hesaplanacağını belirterek, bunun Türk siyasi tarihinde bir ilk olduğunu vurguladı.

Cadde Kültür Sanat

Ebru Sayın ve Nilüfer Küçükoğlu tarafından 2014 yılında kurulan Cadde Kültür Sanat, bu hafta gazeteci İsmail Saymaz’ı konuk etti. Saymaz, gündeme ait birçok soruyu cevapladı…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir