Caddebostan Barlar Sokağı’nda cinayet…
 Kadir Toprakkaya

Caddebostan Barlar Sokağı’nda cinayet

Caddebostan Barlar Sokağı’nda cinayet
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköylü okurlarımıza yine üzücü bir haber vermenin üzüntüsü içindeyiz. Caddebostan Barlar Sokağı’nda önceki gece işlenen cinayet, iki canâ mal oldu…

Pazarı Pazartesiye bağlayan gece, saat 3 sularında barların önünde görev yapan otopark valeleri arasında çıkan kavgada, iki kişi tabancayla vurularak öldürüldü. Olay sırasında iki kişi de çeşitli yerlerinden yaralanırken, kavgaya karışan ve aralarında silah kullanan bir restaurant sahibinin de bulunduğu 20 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Caddebostan Barlar Sokağı

Caddebostan’da Barlar Sokağı olarak bilinen İskele Sokak üzerinde meydana gelen olayda, bir bar sahibinin kısa süre önce işlerine son verdiği iki eski valenin, yeni valelerle başlayan tartışması kavgaya dönüştü. Kavgada eski valelerden 35 yaşındaki Ali Şahin Gürman ile 38 yaşındaki Hasan Akbaş, tabancayla vurularak hayatını kaybetti. Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından olaydan sonra başlatılan soruşturmada polis, kavgaya karışanları gözaltına aldı. Olayda silah kullandığı ve iki kişiyi öldürdüğü iddia edilen bir bar ve balık restoranı sahibinin de aralarında bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı. Zanlıların üzerinden iki adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Yetkililer, gözaltındaki kişilerin sorgularının devam ettiğini, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü belirttiler.

Caddebostan Barlar Sokağı

Her Cumartesi gecesi kavga çıkıyordu…

Açık söylemek gerekirse, böylesi bir olayın meydana geleceği adeta net olarak görülüyordu. Hemen her haftasonu, özellikle Cumartesi geceleri araçlarını park etmek isteyenlerle barlara vale hizmeti verenler arasında büyük tartışmalar çıkıyordu. Kadıköy Belediyesi tarafından Nisan ayında yeniden düzenlenen sokağın araç trafiğine tamamen kapanması, bu kavgaları bir nebze olsun önlediyse de, ortaya çıkan otopark sıkıntısı vale ihtiyacının normalin 5-6 katına çıkmasına olanak sağladı.

Kalamış’ta da iki cana mal oldu…

Benzer bir olay da 2009 yılında Kalamış’ta yaşandı ve 2 cana mal oldu. Münir Nurettin Selçuk Caddesi üzerindeki Home Store adlı kafede, otopark valesi ile müşteri arasında çıkan kavgada hem vale, hem de müşteri hayatını kaybetmiş ve Home Store markasının sahibi Erdal Acar da, bir franchise olmasına rağmen kafenin derhal kapanmasını istemişti.

Caddebostan Barlar Sokağı

Kalamış ve Fenerbahçe’ye dikkat…

Kadıköy Life Dergisi olarak buradan uyarıyoruz. Hiç arzu etmeyiz, ama benzer bir olayın Kalamış veya Fenerbahçe bölgesinde yaşanabileceğini öngörüyoruz. Buralarda hala “değnekçilik” yapmak isteyen ve görünüşlerinden denge sorunu olduğu kolayca tahmin edilen insanlarla, araçlarını park etme ihtiyacı duyan vatandaşlar ve çevredeki mekânların valeleri arasında tartışmalara sık sık tanık oluyoruz. Polisimizin veya bir başka kurumun bu konuda tedbir alması gerektiğini buradan bildiriyoruz.

Barlar Sokağı sessizliğini koruyor…

Öte yandan, bugün Barlar Sokağı üzerinde yaptığımız bir incelemede esnafın son derece tedirgin olduğunu gözlemlemiş durumdayız. Cinayet Masası Dedektifleri, sokak üzerinde derinlemesine bir araştırma yaparken, yağmursuyu kanallarında bile mazgalları sökerek inceleme yaptılar. Kaldırım kenarlarındaki kan izlerinden mermi kovanlarına ulaşmaya çalışan dedektiflerin incelemesi tam 3 saat sürdü.

“Duyduk ama görmedik, bilmiyoruz…”

Bağdat Caddesi’ne paralel konumda olan ve adının Barlar Sokağı olarak bile anılmasını istemeyen esnaf, şimdi yaşanan böylesine bir olayın ardından sokağın “Batakhane” olarak anılacağı endişesiyle, dedektiflere yardımcı olabilecek hiçbir bilgi vermedi. Esnaf sorular karşısında; “Vallahi öyle diyorlar. Duyduk ama hiçbir şey görmedik, bilmiyoruz” açıklamasıyla yetindi.

Caddebostan Barlar Sokağı

Bunu paylaş:
 • 5
 •  
 •  
 •  
 •  
 •   
 •   
 •  

One Response to Caddebostan Barlar Sokağı’nda cinayet

 1. Rındı Gül Oral Mart 15, 2019 at 8:29 am

  O sokaklarda gezerken hep vale tehditini ensemizde hissediyoruz. Öncelikle sokaklarımıza kendi orijinal isimleri ile hitap etmeye dikkat etmeliyiz. İskele Sokağı nedense insanın aklına başka çağrışımlar getiren yeni bir lakap aldı, bunu yafta gibi sokağımıza yapıştırmayalım. Kalamış’ta ise haftada iki kere Günay’ın valeleri ile atışıyoruz. Arabaları dik koyup bir buçuk şerit kapatıp üstüne üstlük araba teslimi esnasında fütursuzca ikinci şeritte arabaların kapılarını soldan açıp marifetmiş gibi müşteriyi bekliyorlar. Trafiği bir kaç kez çağırdılm ama nedense bir değişiklik olmadı. Vale çeteleşmesi bu sokaklardan kalkarsa herkes resmi otoparkları kullanır. Belki bu çağrımı trafik şubesi okur diye umut ediyorum

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir