Çalışan yaşıtlarını tuvale yansıttılar...
 Kadir Toprakkaya

Çalışan yaşıtlarını tuvale yansıttılar…

Çalışan yaşıtlarını tuvale yansıttılar…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kiminin elleri boya ve kire, kiminin de tuvale yansıdı çocukların… Bu kez yaşıtlarını resmetti çocuk ressamlar… Çarpıcı, bir o kadar da toplumsal bir gerçeklik ortaya çıktı.

Elvan Kolçak Öksüm Atölyesi çocuk grubu öğrencileri, yılsonu sergisini sanatseverler ile buluşturuyor. Geçtiğimiz yıllarda Sabiha Gökçen Havaalanı, Caddebostan Kültür Merkezi, Kozzy AVM Gazanfer Özcan sergi salonlarında, Barış Manço Kültür Merkezi ve Kartal Belediyesi Hasan Ali Yücel Sergi Salonu gibi prestijli mekânlarda ses getiren nitelikli etkinliklerin ardından, “Çalışan Çocuklar” temalı yeni serginin program içeriği şu şekilde açıklandı:

PROF. NAZAN ERKMEN AÇILIŞI YAPACAK…

“Görsel bir şölen halinde olacak bu sergide, farklı tekniklerle çeşitli konularda alt başlıklar da olacak. 07-14 Haziran 2014 tarihleri arasında yapılmasını planladığımız ‘Çalışan Çocuklar’ konulu sergimiz, NOVADA Alışveriş Merkezi ile Cemal Süreyya Sergi ve Etkinlik Merkezi’nde 07 Haziran Cumartesi günü saat 14.00′de açılış kokteyli ile başlayacak. Sergimizin açılışını, Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Nazan Erkmen gerçekleştirecek. Açılışta atölyemiz öğrencileri, gelen misafirlerimize mini bir konser de sunacaklar.”

16. ETKİNLİKLERİNDE YİNE DÜŞÜNDÜRECEKLER…

Sergi kapsamında öğrenciler, çalışmak mecburiyetinde olan yaşıtlarının hayatlarını inceledi. Belli araştırmalar sonrasında oluşturdukları konuları, resim dilini kullanarak anlattılar. Sergi, sanatseverleri oyun ya da okul çağındaki bu çocuklar için toplum ve ilgili kurumlar “Ne yapmalı” diye düşündürebilmeyi amaçlıyor.

ÇALIŞMAK ZORUNDA OLAN ÇOCUKLAR İŞLENDİ…

Sergide yer alan eserlerde yaşları 11-17 arasında değişen, birbirinden yetenekli 14 öğrencinin gözünden çalışmak zorunda olan çocuklar figüratif olarak işlendi. Kompozisyonlar, farklı ebatlarda tuval üzerine akrilik resim malzemeleri kullanılarak, belli bir akademik disiplinle hazırlandı. Sergide yaklaşık olarak 100 eser sanatseverler ile buluşacak.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir