Enver Aysever, Kadıköylü okurlarıyla buluştu
 Deniz İhsan Taşdelen

Enver Aysever, Kadıköylü okurlarıyla buluştu

Enver Aysever, Kadıköylü okurlarıyla buluştu
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Can Kabalcı Kitabevi, sevilen yazarları okurlarıyla imza ve söyleşi etkinliklerinde buluşturmaya devam ediyor. Kitabevi, yoğun ilgi gören Mario Levi ve Hıfzı Topuz imza günlerinin ardından bu hafta sonu da Enver Aysever’i ağırladı.

Türk tiyatrocu, gazeteci, televizyon program yapımcısı, sosyolog, politikacı ve Yunus Nadi Roman Ödülü sahibi yazar Aysever, 29 Ekim Pazar günü Kadıköy Can Kabalcı Kitabevi’nde okurlarıyla bir araya geldi. “Her yazarın kendisine göre bir kitlesi vardır. Mesela benim kitlem, beni gördükleri zaman benimle güzel bir ilişki kuruyor. Türkiye’nin neresine giderseniz gidin, insanlar geliyor. Üstelik insanlar, okumuş yazmış olarak geliyorlar” diyen Enver Aysever, Kadıköy Life Dergisi’ne yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

Enver Aysever

ENVER AYSEVER: TELEVİZYONDA DA YAZAR KİMLİĞİMİ KORUMAYA ÖZEN GÖSTERDİM…

“Televizyon yıldızlığı kötüdür. İnsan televizyon yıldızı olmuşsa, hiçbir şey olamamış demektir. Ben televizyonda da yazar kimliğimi korumaya özen gösterdim. Belki televizyonda daha çok tanındım ama, televizyona çıkmadan önce de Yunus Nadi Roman Ödülü’nü kazanmıştım, kitaplarım vardı. Televizyonda bencilce olmaksızın, Fazıl Say ve Genco Erkal’dan tutun da Türkiye’nin değerli sanatçılarını konuk ederek entelektüel katkı yapmaya çalıştım ve yaptığımı da gördüm.

KİTABIN AZ YA DA ÇOK SATIYOR OLMASI BİR ÖLÇÜ DEĞİLDİR…

Bir yazarın kitabının çok satması, onun çok değerli olduğu anlamına gelmez. Ne çok satmak, ne de az satıyor olmak bir ölçüdür. Ölçü, zamanın içerisinde yerini bulabilecek olan, toplumsal tavrını güçlendirmiş olan aydın, yazar, kişi olarak, hayatını hesap verebilir olarak geçirmektir. Ben öldüğüm zaman arkamdan kızıma ‘Senin baban haindi. Evetçiydi, iktidar yalakası’ demeyecekler. Belki biri çıkıp, ‘Ben de babanın iki romanını okudum’ diyecek. Bu bana yeter, daha fazlasını beklemek de zaten insanın hayalidir. Netice itibariyle açgözlülük de liberal bir tavırdır. Çok açgözlü olmaya gerek yok.”

Enver Aysever

Kadıköy Life Dergisi Editörü Deniz İhsan Taşdelen, imza gününde Enver Aysever ile bir araya gelerek söyleşi gerçekleştirdi. Ayrıntılar, Kadıköy Life Dergisi’nin Kasım & Aralık 2017 sayısında yayınlanacak…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir