Cenap Şahabettin İlkokulu'nda müzik dolu günler
 Nusret Karaca

Cenap Şahabettin İlkokulu’nda müzik dolu günler

Cenap Şahabettin İlkokulu’nda müzik dolu günler
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

“Sanat doğada saklıdır ve onu bulana aittir. İnsan zekasının doğayı keşfetmesidir” diye boşuna söylenmemiş. Evet, buna bir ek yaparsak: “O zekanın doğada bulduğunu nakış nakış işlemesidir.” Bizleri besleyen damarlardandır, sanatın her alanı. Yaşamımıza anlam katar. Yaşamımıza anlam katan alanlarla iç içe olan eğitim kurumlarımız, eğitimcilerimiz ve öğrencilerimizin olduğunu görmek ne güzel!

“Öncü Kadıköy’de Önceliğimiz Öğrencilerimiz” adlı proje kapsamında Cenap Şahabettin İlkokulu Öğretmeni Neslihan Gündüz, öğrencileri müzikle buluşturuyor. Ayda bir gün eğitmenler Başak ve Utku Engin’in nota eğitimiyle birlikte bir müzik aletini tanıttığı Cenap Şahabettin İlkokulu’nda müzik eğitim, her alanında kendisini hissettiriyor. Önümüzdeki günlerde İstanbul Kadıköy Lisesi öğrencilerinin sahne alacağı bir konser organizasyonu planlanan ilkokulda, proje kapsamında öğrenciler okul törenlerinden önce yeteneklerini sergileme imkanı buluyor.

Cenap Şahabettin İlkokulu

NOTALAR VE EZGİLER, KİTAP SAYFALARINDAN SAHNELERE TAŞINIYOR…

Öğrencileri müzikle buluşturan etkinlikler, okul velilerinden de tam destek buluyor. Geleneksel olarak 3. ve 4. sınıflar arasında ikincisi düzenlenecek dans yarışmalarında müziğin hareketlerle harmanlanması sonucu, öğrenciler arasında ekip ruhu ve bir arada çalışma yetenekleri ortaya çıkarılıyor. Okul Müdürü Önder Evcüman’ın müziği öğrencilerle buluşturan tüm etkinliklerde desteklerini esirgemediği Cenap Şahabettin İlkokulu‘nda notalar ve ezgiler, kitap sayfalarından sahnelere taşınıyor.

“Ne güzel!” demiştik yazımızın başında… “Çok güzel ve çok anlamlı” diye de eklersek, emeklerini daha da taçlandımaz mıyız? Hak etmiyorlar mı fark yaratanlar…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir