Central Hospital’ın Müşteri Memnuniyeti belgelendi…
 Kadir Toprakkaya

Central Hospital’ın Müşteri Memnuniyeti belgelendi…

Central Hospital’ın Müşteri Memnuniyeti belgelendi…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Central Hospital, Türkiye genelindeki özel hastaneler arasında “ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi”ni alan ikinci hastane oldu. Sağlık sektöründe 18 yıldır kaliteli ve etik anlayıştan ödün vermeden sağlık hizmetleri sunan Central Hospital, müşteri beklentilerinin maksimumda karşılanmasına yönelik hasta ilişkileri departmanı başta olmak üzere, tüm ekip olarak sinerjiyle çalıştığı faaliyetlerini “Müşteri Memnuniyet Yönetim Sistemi Belgesi” ile taçlandırdı.

Central Hospital’ın hasta memnuniyet oranları, aylık ortalama ayaktan hastada % 91, yatan hastadan ise % 97 gibi gerçekleşiyor. Günümüzde hasta ve hasta yakını beklentilerine yönelik uygulanan yöntemlerin belli bir sistematiğe göre yapılıyor olması; hem kurum, hem de hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetlerine büyük katkı sağlıyor.

Bu bakış açısıyla, “ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi”ni almak üzere Türk Standartları Enstitüsü denetmenleri tarafından tüm birimleri ve çalışanları denetlenen Central Hospital, Türkiye’de özel hastaneler arasında bu belgeyi almaya hak kazanan 2. hastane oldu.

Yapılan denetimlerin ardından “TSE ISO 10002″ için görevlendirilen baş denetmen Arzu Gülhan Sürmen Yüzereroğlu, yaptığı açıklamada  Türkiye’de diğer sektörlerde uygulanmakta olan, sağlık sektöründe ise yeni yeni sağlık kuruluşları tarafından alınması bir gereklilik olarak görülen “ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi”ni, hasta ve hasta yakınlarına yönelik öncü uygulamaları ile Central Hospital’a vermekten büyük bir memnuniyet duyduklarını ve başarılarının devamını dileğini iletti.

TSE ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi…

– Müşteri şikayeti ile karşılaşılan durumlarda kuruluşlara nasıl davranmaları gerektiğine dair yol gösterir.

– Kuruluşlara, müşteri ile yaşanan bir olay sonrasında “özür” dilemenin yeterli mi, yoksa telafi etmek için daha büyük bir faaliyet mi planlanması gerektiğine dair rehberlik eder.

– Müşteri ile yaşanan problemlerin en adil şekilde ele alınmasını sağlar.

– Şikayetlerden ders çıkarılarak iyileştirmeye açık alanların tespit edilmesini sağlar.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir