Cildinize moleküler yenilenme...
 Kadir Toprakkaya

Cildinize moleküler yenilenme…

Cildinize moleküler yenilenme…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Elektroporasyon, özellikle moleküler biyolojide olmak üzere kanserden enfeksiyon hastalıklarına kadar tıbbın birçok alanında, birçok ülkede kullanılmasına karşın ülkemizde bu metot henüz bilinmemektedir. Elektromanyetik dalgalarla oluşturulan elektroporasyon metodunda cilde hayat verecek birçok molekül, cildin derinliklerine ve tüm noktalarına eşit düzeyde gönderilebilmektedir.

CİLDİZİN ARTIK DAHA GENÇ…

Cildin gençliğini devam ettirmesi, biyolojik faaliyetlerini gençlik seviyesinde gerçekleştirmesi ile mümkün olmaktadır. Bunun için de cildin ihtiyacı olan faydalı maddelerin hücrelere dahil edilmesi ve sağlıklı bir biyoloji içinde hücre zarındaki geçirgenliğin daha iyi bir seviyeye yükseltilmesiyle mümkün olabilmektedir. Özellikle kolajen, elastin, fosfolipid, aminoasit, mineral, vitamin, antioksidan ve daha birçok hücreye gençlik konusunda fayda sağlayacak maddelerin ciltteki tüm hücrelerin içerisine sokulması, sağlıklı ve hızlı bir yenilenmeyi gerçekleştirmenin anahtarı olabilmektedir.

BİRÇOK PROBLEMDE UYGULANIYOR…

Elektroporasyon teknolojisi uygulamasında, hekim tarafından cildin ihtiyaçları belirlendikten sonra, bu ihtiyaçları karşılayan kokteyl hazırlanır ve haftada 1-2 defa olmak üzere saçlı deri de dahil olmak üzere tüm cilt bölgelerine uygulanabilir. Elektroporasyon; saç dökülmesi, akne, elastikiyet ve kırışıklık problemleri, güneş ve yaşlılık problemleri, selülit, bölgesel yağlanma ve terleme problemlerinde başarı ile kullanılabilir.

DİĞER METOTLARIN ETKİSİNİ ARTIRIYOR…

Daha genç bir cildin elde edilmesi amacıyla, elektroporasyon yöntemi diğer metotlarla kombine edildiğinde daha etkin sonuçlar görülebiliyor. Örnek olarak leke, kırışıklık veya elastikiyet problemlerinde kimyasal peeling, arkasından lazerterapi veya fototerapi sonrası elektroporasyon yapıldığında ilk seanstan sonra ciltteki güçlü ışıltılar görülebiliyor.

“HASSAS CİLDİMDE KURUMA, GERİLME VE LEKELERİM İÇİN BİRÇOK TEKNİĞİ DENEDİM…”

Cilt zaman içerisinde incelir ve çevre etkilerine karşı daha korunmasız hale gelir. Bunun sonucunda da kırışıklık, elastikiyet kaybı, lekelenme ve kılcallar meydana gelir. Elektroporasyon, cilde faydalı olacak maddeleri istenilen seviyede cildin derinliklerine her noktaya ulaştırdığından, cildin tüm problemlerinde faydalı sonuçları görmek mümkün olacaktır. 

Uzm. Dr. Sinan İBİŞ

[email protected]

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir