Çılgın fotoğrafçılar Özgürlük Parkı’nda buluştu…
 Kadir Toprakkaya

Çılgın fotoğrafçılar Özgürlük Parkı’nda buluştu…

Çılgın fotoğrafçılar Özgürlük Parkı’nda buluştu…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Düzenlendiği günden bu yana fotoğraf severler arasında büyük ilgi gören Kadıköy Fotoğraf Günleri’nin açılışı, 25 Haziran Cuma akşamı havanın yağışlı olmasına rağmen gerçekleştirildi.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kadıköy Fotoğraf Günleri’nin ilk gününde Aramis Kalay, İlteriş Tezer ve İzzet Keribar gibi usta isimlerin yanı sıra; Bostancı Halk Eğitim Merkezi’nin fotoğrafçılık sınıfı mezunları da gösterilerini sundular. “İstanbulmaca” teması ile bir yıl boyunca hazırlıkları yapılan 3. Kadıköy Fotoğraf Günleri’ni, her yıl olduğu gibi bu yıl da FotoAmele Fotoğraf Grubu, Kadıköy Belediyesi ve Bostancı Halk Eğitim Merkezi ortaklaşa gerçekleştirdiler.
 
 
Ustalar ile amatörleri birleştiren tek etkinlik olan Kadıköy Fotoğraf Günleri’nin sponsorluklarını ise; Epson, Lipton, Fotoğraf Dergisi, Ajans Fam, Yelkenci Copy, Bizim Kadıköy Dergisi ve Efem Su üstlendi. Etkinliğin küratörlüğünü üstlenen sanat tarihçi Uğur Karakadı, açılış konuşmasında şunları söyledi:
 
“Bu yıl 3. kez düzenlediğimiz Kadıköy Fotoğraf Günleri’ni, önümüzdeki yıllarda uluslararası bir etkinlik haline getirmek istiyoruz. Çabalarımızı bu yönde sürdüreceğiz. Kadıköy’e fotoğraf sanatı ile ilgili kalıcı bir etkinlik hediye ettiğimizi düşünüyorum.”
 
Kadıköy Fotoğraf Günleri’nin yağmura rağmen gerçekleşmesinin önemine değinen FotoAmele kurucusu ve etkinlik genel koordinatörü Ayşe Küçükkurt ise, şu açıklamalarda bulundu: “Biz Türkler gerçekten de çılgınız. Fotoğraf aşkına yağmur çamur demedik, bugün buradayız. Bizi yanlız bırakmayan tüm fotoğraf severlere teşekkür ediyorum. Artık, ‘Kadıköy Fotoğraf Günleri’ geleneksel hale geldi diyebilirim.
Bizler her yıl bu zamanlar burada alacağız. Tüm fotoğraf severleri de bekleriz. Önümüzdeki yıl, ‘Amatör’ bölüme Bostancı Halk Eğitim Merkezi öğrencilerinin yanı sıra; ‘Konuk Amatör’ diye bir bölüm koyduk. Anadolu Yakası’nda yaşayan, fotoğrafa gönül vermiş amatörlerden de katılım kabul edeceğiz. Ayrıca, Facebook’ta ‘Kadıköy Fotoğraf Günleri’ diye bir grup kurduk. Etkinliğimizle ilgili her türlü görsel dökümana oradan ulaşabilir, duygu ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Işığınız güzel olsun.”
 
 
 
 
 
 
 
 
Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir