Çizgi roman okurları CKM'de buluşuyor
 Kadir Toprakkaya

Çizgi roman okurları CKM’de buluşuyor

Çizgi roman okurları CKM’de buluşuyor
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Çizgi Roman Okurları Derneği, çizgi roman severleri 17-18 Kasım tarihlerinde düzenlenecek anlamlı bir etkinliğe davet ediyor.

Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan “Çizgi Romanı Yaşatanlar Orijinal Çizimler Sergisi” süresince, Türk çizgi roman sanatçıları ve sinema dünyasından konuklar ile önemli koleksiyoncuların keyifli söyleşilerini de izleyebileceksiniz. Sergide ayrıca “Profesör” adlı Çizgi Roman Kültürü Dergisi’nin sunumu da yapılacak. Hafta sonunuza bambaşka bir anlam katacak özel sergiye tüm Kadıköylüler davetli…

ÇİZGİ ROMAN OKURLARI DERNEĞİ HAKKINDA…

Zagor, Tex, Mr. No, Teksas, Tommiks, Tom Braks, Tarkan, Kara Murat, Karaoğlan gibi çizgi romanlar, bir dernek çatısı altında 2017 yılından bu yana tutkunlarıyla buluşuyor. Küçükçekmece’de 2017 yılının son aylarında kurulan dernek, çizgi romanların merak uyandıran dünyasına götürüyor. Geçmişten günümüze birçok eski çizgi romanı bir araya getirmek ve meraklılarıyla buluşturmak için çalışıyorlar. Çizgi roman okuyan çocukların iyilerin olduğu dünyada büyüdüklerini; adalet, vicdan, sabır, merak gibi hislerinin geliştiğini söyleyen dernek üyeleri, çizgi romanları gelecek nesillere aktarmayı amaçlıyor.

Çizgi romandan keyif alan; koleksiyoner, okuyucu ve yayıncıları bir araya getiren Çizgi Roman Okurları Derneği, yeni nesil çocuklarda çizgi roman okuma alışkanlığını sürdürmeyi, geçmişte yayımlanan yerli çizgi romanların ve çizerlerinin gelecek nesillere aktarılmasını hedefliyor. Ayrıca, kitapların ve çizgi romanla alakası olan film afişlerinin, orijinal çizimlerin, efemeraların saklandığı müze ile gelecek nesillere çizgi dünyasını aktarmayı amaçlıyorlar. Derneğin başkanlığını Önder Çakı yapıyor. Çeşitli meslek gruplarından avukat, yapımcı ve yönetmenlerden oluşan dernek, çizgi roman kültürünü yeniden hatırlatmak ve yaygınlaştırmak, yeni iletişim kanallarına entegre etmek üzere çalışmalar yapıyor.

Çizgi Roman Okurları Derneği

çizgi roman

Çizgi Roman Okurları Derneği, çizgi roman severleri 17-18 Kasım tarihlerinde düzenlenecek anlamlı bir etkinliğe davet ediyor.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir