CKM’de Tuncay Özkan izdihamı...
 Kadir Toprakkaya

CKM’de Tuncay Özkan izdihamı…

CKM’de Tuncay Özkan izdihamı…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Muazzez İlmiye Çığ, Doğu Perinçek gibi isimlerle birlikte Kadıköy’ün 22 Mart 2014 tarihinde ev sahipliği yaptığı isimler arasında Tuncay Özkan da vardı.

Olağanüstü bir izdihamın yaşandığı buluşmada, salona giremeyen yüzlerce kişi de dışarıda beklemek zorunda kaldı. Tuncay Özkan’a, CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt ve Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk eşlik etti.

“ÖZGÜRLÜKLE BULUŞUYORUZ…”

“Özgürlükle Buluşuyoruz” başlığı altında Kadıköylüler ile CKM’de buluşan Tuncay Özkan; “Sizlere bir tek şey söyleyeyim: Bizim ülkemiz, vatanımız, yurdumuz sahipsiz, kimsesiz değildir. Cami avlusuna bırakılmış bir çocuk değildir. Ne bu iktidarın, ne de başkalarının böyle davranmasına asla izin vermeyeceğiz” dedi.“SİZLERİ ÖZGÜRLÜKLE KUCAKLIYORUM…”

“Bizler bu vatanın, bayrağın, namusun sahibiyiz” diyerek sözlerini sürdüren Özkan; şunları ifade etti: “Bir adamı cezaevine niye atarlar? Sinsin, korksun, sussun diye değil mi? Bende öyle bir şey görüyor musunuz? Ben de sizde öyle bir şey görmüyorum. Demek ki çabaları boşunadır. Demek ki bu ülkede asla başarılı olamayacaklar. Biz, buna engel oluruz. Buna engel olmak için el ele, gönül gönüleyiz… Bakın ben 6 yıl sonra sizlerle buluştum. Sizinle gözyaşımızı birbirine kattık mı? Kattık… Acılarımızı birbirimize kattık mı? Kattık… Şimdi de sevincimizi birbirimize katıyoruz. Sizleri özgürlükle kucaklıyorum” dedi.

12 GÜN ÖNCE TAHLİYE EDİLMİŞTİ…

2011 Genel Seçimleri’nde Kadıköy Bağımsız Milletvekili Adayı olan, fakat seçilemeyen Tuncay Özkan, Ergenekon Davası’ndan 23 Eylül 2008′de tutuklanıp, 6 seneye yakın süre boyunca Silivri Cezaevi’nde yatmak zorunda kalmıştı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILMIŞTI…

Ergenekon üyeliği nedeniyle 5 Ağustos 2013 tarihinde Silivri’de yapılan yargılamada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan gazeteci Tuncay Özkan, 10 Mart 2014 tarihinde mahkeme kararıyla tahliye edilmişti. Kadıköylülere en son Caddebostan Kültür Merkezi’nde katıldığı Uğur Mumcu’yu anma etkinliği ile hitap eden Tuncay Özkan, uzun esaret yıllarından sonra yine Kadıköylülerle buluşmuş olmanın kendisi için çok büyük bir mutluluk kaynağı olduğunu vurguladı.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir