DAKSAR’lılar terfi gecesinde buluştu…
 Kadir Toprakkaya

DAKSAR’lılar terfi gecesinde buluştu…

DAKSAR’lılar terfi gecesinde buluştu…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Türkiye’nin “en büyük gönüllü arama kurtarma ekibi” DAKSAR’ın yönetimi ve üyeleri, terfi gecesinde bir araya geldi. Yıllardır sayısız başarılı çalışmaya imza atan kurtarma ekibi üyeleri, 5 ve 10 yıllık olmak üzere iki ayrı kategoride kıdem atladı.

Kalamış The Bow Bells Pub’da düzenlenen etkinliğe; Denizciler Dayanışma Derneği kuruluşu Denizde Arama Kurtama (DAKSAR) Başkanı Kaptan Serdar Argıç, Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Kaya, Selçuk Bulut ve Turgay Aytaç’ın yanı sıra birçok kuruluş üyesi katılım gösterdi.

3 BİN KİŞİLİK DEV AİLE…

Türkiye’nin “en büyük gönüllü arama kurtarma ekibi” olarak bilinen DAKSAR, 3 bin kişilik gönüllü arama kurtarma ekibi ile dünya STK otoritelerinin de dikkatini çekiyor. Marmara Denizi’nde sıkça meydana gelen olağanüstü durumlarda harekete geçen ekip, geçtiğimiz süreçte birçok başarılı kurtarma operasyonuna da imza attı.

EN KÜÇÜK GÖNÜLLÜ EFE DİLER…

Gecede en küçük DAKSAR gönüllüsü, Yönetim Kurulu Üyesi Murat Kaya’nın 5 yaşındaki torunu Efe Diler de gündeme geldi. Kaya; “Efe’ler gibi yeni nesil gönüllüler, sivil toplum örgütlerinin temelini güçlendirecek, daha büyümesini sağlayacaktır” diyerek, vatandaşların gönüllü oluşumlarına destek vermelerinin öneminin altını çizdi.

KIDEM ATLADILAR…

Heyecanlarını Kadıköy LIFE ile paylaşan başarılı denizciler, tören ile kıdem atladı. Terfi eden gönüllülerin isimleri ise şu şekilde oluştu:

Hürrem Vecihi Özgül, Kemal Boz, Barış Ünal, Çağlar Ünal, Levent Aydoğdu, Ünsal Tokay, Sarper Baysu, Selçuk Çetemen, Serdar Orkun Pelvan, Berat ümit Becer, Can Giray, Cem Pürüzsüz, Utku İnan, Tayfun Özdikmen, Arzu Demirel, Berkan Ataman, Murat Yılmaz, Serpil Demirtel, Seval Duban, Tijer Aşkın Yıldırım, Adnan Altan, Emre Abdik, Gökhan Demir, Hasan Çoban, İnci Köseoğlu, Mertol Ünsal, Muhterem Köseoğlu, Ruşen Sinan Asil, Savaş Dakak ve Serpil Yavaş…

Selçuk Bulut, Murat Kaya, Serdar Argıç ve Turgay Aytaç…

 

DAKSAR gönüllüleri, bol sohbetli ve keyifli bir akşam geçirdi. Serpil Yavaş, Banu Toruk, Mevsim Arıcak, Meltem Arıcak, Fulya Aydoğdu, Çağlar Anıl, Cem Som, Ayhan Safter ve Erhan Hürriyet…

 

Mevsim Arıca, Bülent Santepe, Murat Kaya ve İstanbul İl Yelken Temsilcisi Mustafa Çağatay…

 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir