Demet Sabancı lezzet keşfinde...
 Kadir Toprakkaya

Demet Sabancı lezzet keşfinde…

Demet Sabancı lezzet keşfinde…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

DEMSA’nın patronları Demet Sabancı & Cengiz Çetindoğan çiftini, Kalamış’ın en yeni mekânlarından Bedri Usta’da görüntüledik.

Mekanın yeni açılmış olması nedeniyle “Hayırlı olsun” ziyaretine geldiklerini açıklayan Demet Hanım; “Bedrettin Bey’in kebap konusundaki yeri belli… Hem hayırlı olması dileklerimizi ilettik, hem de onun dillere destan lezzetlerini test ettik” dedi.

YEME-İÇME İŞİNE GİRİYORLAR…

Öte yandan, Sabah Gazetesi’nden Bülent Cankurt arkadaşımızın geçtiğimiz hafta gazetesinde yazdığı “Demet Sabancı Çetindoğan, eşiyle restoran açıyor” başlıklı yazısı gözümüzün önüne geldi. İşte o yazı:

“Demet Sabancı & Cengiz Çetindoğan çiftinin; ellerini yeme-içme işine göz kırpan kuzenleri Ali Sabancı’dan çabuk tutup sektöre girdiğini ilk kez bu köşede okumuştunuz. Çift, Metin Şen, Nedim Keçeli ve Cenk Önal’ın geçen yıl kurduğu, yeme içme sektöründe hizmet veren ‘Dine’ adlı şirketin yüzde 50′sini satın almıştı. Bu yıl üç restoran açmayı planladığını bildiğim ortaklar, ilk restoranlarını Kanyon’da açacak gibi gözüküyor.

BAKALIM HANGİSİNİ AÇACAKLAR!

Çetindoğan çifti, Harvey Nichols’ı satın aldığında Doors Group’un patronları ile el sıkışmış, onlar da Harvey Nichols’ın girişine İtalyan restoranı Gina’yı açmıştı. Ancak duydum ki, sözleşmeleri bitiyormuş. Çetindoğan çifti de, kendi restoranlarını açmak için Doors Group’la sözleşmeyi uzatmayacakmış! ‘Dine’ın patronları; New York’ta 19 restoran zinciri olan Serafina ile anlaşmış, diğer restoranları Cognac ve Geisha’yı da portföylerine katmıştı. Dubai’nin ünlü restoranı Noodlehouse ile St. Tropez’nin favorilerinden Brasseria Des Arts’ın isim hakları onlarda. Bence Harvey Nichols’ın girişine, benim de New York’taki favori İtalyan restoranım olan Serafina’yı açmalılar.

Vallahi ortalığı yıkıp geçerler…”

Kalamış Bedri Usta’da görüntülediğimiz Demet Sabancı & Cengiz Çetindoğan çiftine bizzat servis yaparak lezzetleri ile buluşturan Bedrettin Aydoğdu; “Demet Hanım, bizi zaman zaman onurlandırmaktadır. Kendisi ile gurur duyuyoruz” dedi…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir