Deniz Baykal'ın Boğaziçi’nde “Yerel Tekne Gezisi”...
 Kadir Toprakkaya

Deniz Baykal’ın Boğaziçi’nde “Yerel Tekne Gezisi”…

Deniz Baykal’ın Boğaziçi’nde “Yerel Tekne Gezisi”…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

İstanbul’da tekne gezisine çıkan CHP’nin eski genel başkanı Deniz Baykal’ın, aralarında Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün de yer aldığının iddia edildiği misafirleri yerel seçimlerde siyaset kulislerini hareketlendirecek yorumları yapıldı.

Uzun süredir ortalıkta görünmeyen Deniz Baykal’ın sürpriz bir tekne gezisiyle ortaya çıkarak gündeme gelmesi, siyaset çevrelerini hareketlendirdi. Geçen hafta İstanbul Boğazı’nda sessiz sedasız gerçekleşen buluşmayı, CHP kulislerini yakından takip eden Hürriyet yazarı Yalçın Bayer köşesinde duyurdu.

İSTANBUL’DAKİ SÜRPRİZ BAŞKAN ADAYLARI İÇİN DE İSİM VERDİ…

“Kılıçdaroğlu bu isimleri hedef tahtasına koyup, yerlerine yeni isim arayışına girer mi?” diye soran Bayer, İstanbul’daki sürpriz adaylar için de isim verdi. İşte Bayer’in o yazısı:

(…) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı üzerine CHP’de Mustafa Sarıgül ve Gürsel Tekin ile ilgili kulisleri aktarırken, Sarıyer’den bir okurumuz “Haberiniz yok galiba” deyiverdi.

Baykal, geçen hafta Amerikan bayraklı bir tekne ile Büyükdere’ye gelmiş ve bir balıkçıya verdikleri balık siparişlerini alarak, köprünün ayaklarının bulunduğu Büyük Liman’da demir atarak yemişler. Derin siyasi sohbetlere dalmışlar.

SELAMİ ÖZTÜRK, İSMAİL ÜNAL VE ATEŞ ÜNAL ERZEN…

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal ve Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen’in tekne gezisinde yer alan isimler arasında olduğunu yazan Yalçın Bayer, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu isimleri hedef tahtasına koyup, yerlerine yeni isim arayışına girer mi?” diye de soruyor.

SÜRPRİZ ADAYLAR ÇIKABİLİR…

Yazısını “Bunları konuşmak şimdiden erken sayılır” diye sürdüren Yalçın Bayer; “Ama bazı bölgelerde sürpriz isimlerin çıkacağı, hiç ihtimal dışı değil. Şimdiden aday adaylıklarını açıklayan bazı isimlerden söz edersek; Sarıyer’e eski Bakırköy Belediye Başkanı Ali Talip Özdemir’in AKP’den aday adayı olması ilginç bulundu. CHP’den adaylıklarını bir şekilde belirten Dt. Cengiz Alp Sarıyer’den, İşletmeci Muharrem Alpaslan (Prof. Nurettin Sözen’in yeğeni), Beykent Üniversitesi Öğretim Üyesi Mustafa Melek ile CHP İlçe Başkanı Ekrem İmamoğlu Beylikdüzü’nden aday adayı” olduğunu yazdı.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir