Denizle iç içe ve kendine özel konseptiyle: ModActive
 Deniz İhsan Taşdelen

Denizle iç içe ve kendine özel konseptiyle; ModActive

Denizle iç içe ve kendine özel konseptiyle; ModActive
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Moda Deniz Kulübü bünyesinde kurulan ve 7 aydır hizmet veren ModActive Fitness Merkezi, her geçen gün daha iddialı bir hale geliyor. Diğer spor merkezlerinden farkını ise yöneticisi, antrenörleri ve abonelerine sunduğu sağlıklı yaşam tarzıyla ortaya koyuyor.

Kadıköy Life Dergisi’ne merkez hakkında bilgi veren ModActive Fitness Merkezi Yöneticisi Kubilay Erişken; “Hafta içi sabah 7’den gece 11’e, cumartesi ve pazar günleri sabah 7’den akşam 8’e kadar hizmet veriyoruz. İstediğiniz zaman bu saat dilimlerinde gelip çalışma imkânınız var. Salonun her yeri ayrıntılı ve uzun bir tasarlama süreci sonunda ortaya çıktı” dedi. Erişken, konuşmasının devamında şunları ifade etti:

HERKESİN RAHATLIKLA SPOR YAPABİLECEĞİ BİR ALAN…

“Moda Deniz Kulübü yönetiminin uzun süredir arzuladığı bir konuydu. Planlama 2015’te, yatırım 2016 yılında başladı. 2017 Nisan ayı sonunda açabildik. Herkesin en uygun koşullarda ve rahatlıkla spor yapabileceği bir alan yaratmak gerekiyordu. Uzun süren mimari değerlendirmeler ve çalışmalar sonucu yaklaşık 700 metrekarelik bir salon oluşturuldu.

TAMAMİYLE BİR YAŞAM STİLİ AMAÇLANDI…

Moda Deniz Kulübü, her geçen gün gençleşiyor. Üyelerin yüzde 52’si 45 yaş, yüzde 32’si 35 yaş altı. Fitness merkezi, eksikliğini hissettiğimiz ve her yaş grubundan üyelerin sürekli talep ettiği bir hizmetti. Son zamanlarda dünyada da bir trend var; sağlıklı yaşam. Bunun için en uygun yer ise spor salonları. Bunu düşünerek, sağlıklı bir yaşam stili sunmak istedik. Temel prensip, spor ve spor yaptıktan sonraki beslenme. İstediğiniz kadar spor yapın, kaliteli bir beslenme anlayışınız yoksa dış görünümde de, sağlıklı yaşam amacınızda da istediğiniz sonucu elde edemezsiniz. Onun için deniz manzaralı Veranda Cafe adında bir restoranımız var. Burada normal cafe menüsü yanında sağlıklı menülerden oluşan bir sistem de kuruldu. Soğuk ve sıcak sebze yemekleri, salatalar ve aşırı yağlı olmayan ürünler… Bunların hepsi diyetisyen ile hazırlandı. Kızıltoprak Florence Nightingale Hastanesi ile anlaşmamız var. Spor salonumuza gelen kişinin önce ölçümleri yapılıyor. Durum değerlendirmesi ve ne yemesi-içmesi gerektiğiyle alakalı öneriler sunuluyor. Antrenman programı veriliyor. Uygulaması gösteriliyor ve antrenman bittikten sonra günün diğer bölümüne yayacağı beslenmeyi hemen bir üst kata çıkıp yapabiliyor. Bu şekilde hareket ederek, 5-6 ayda sağlıklı yaşam konusunda ciddi ilerleme sağlayan üyelerimiz var.

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN BURAYA GELEN ÜYENİN ÇÖZÜM ORTAĞIYIZ…

Diğer merkezlerden farkımız, konumumuz ve sunduğumuz konfor. Hafta içi sabah 7’den gece 11’e kadar hizmet veriyoruz. Hafta sonu ise sabah 7’den akşam 8’e kadar… İstediğiniz zaman bu saat dilimlerinde gelip çalışma imkânınız var. Salonun her yeri ayrıntılı olarak ele alındı. Her şey uzun bir tasarlama sonucu ortaya çıktı.  Bulunduğumuz zemin tartan ve antibakteriyel. Üzerinde poliüretan boya var. Temizlikçi kadromuz fazlasıyla düşünüldü. Hijyene çok önem veriyoruz. Lifefitness marka ve son teknoloji ekipman seçtik. Mesela strength ekipmanında Hammer serisini koyduk. Haftada 5 gün diyetisyen hizmeti sunuyoruz, çoğu spor salonunda bunu bulamazsınız. Ayrıca diyetisyenin önerdiği sistemi sunan restoran, sadece bir üst katta…  Ellerine liste verip, bunu nerede yerseniz yiyin demiyoruz. Sağlıklı yaşam için buraya gelen abonenin çözüm ortağıyız aslında. Ayrıca her ay sporla, sağlıkla ilgili seminerlerimiz oluyor. Bunlar bizi ayrıcalıklı kılan şeylerdir.

TÜRKİYE’DE SPOR ÇOK YANLIŞ ALGILANIYOR…

Yıllardır Moda Deniz Kulübü’nün fitness konusunda danışmanlığını yapıyorum. Hayatımın uzun bir kesimi Moda ve Kadıköy’de geçti. Daha evvel lisanslı olarak futbol, basketbol ve hentbol oynadım. Vücut geliştirme ve fitness sporunda 30. yılım.  Türkiye’nin ilk spor salonu sahiplerinden biriyim. Üniversitede okurken bile spor salonum vardı. Kendim çalışarak açmıştım Kadıköy’de. Federasyonun çeşitli kademelerinde görev yaptım, Türkiye’de ve yurtdışında da. Spora yönelik farklı şeyler yapmak için sürekli çabaladım. Ülkemizde gözden kaçan çok önemli bir husus var; spor sadece dış görünüme önem veren insanların yapması gereken bir eylem olarak algılanıyor. Bu büyük bir yanılgı…

ModActive

GENÇLERE VERİLECEK EN BÜYÜK HEDİYE, SAĞLIKLI YAŞAM VE SPOR…

Halkımız inanılmaz derecede fazla kilo ve obeziteyle ilgili problem yaşıyor. Onun için sporun daha çok önemsenmesini sağlamak zorundayız. Şu anda Türkiye’de çocuklardaki obezite oranı yaklaşık yüzde 20. Yani her beş çocuktan biri obez. Spor yapmak artık bir zorunluluk… İnsanlar bunu anlamaya başladı. Biz de bu bilinci yükseltmeye çalışıyoruz. Dış görünüşümüz de önemli ama sağlığımız dış görünüşümüzden çok daha önemli. Velilerin çocuklar için yapması gereken ilk şey, onlarda sağlıklı yaşam bilinci oluşturmak ve buna imkân sağlamak. Moda Deniz Kulübü’nün de en önemli önceliklerinden biri, çocukların ve gençlerin spor yapması. Yelken ve tenisteki desteğini bu alanda da sürdürüyor, 21 yaş altı öğrencilere ModActive Fitness Merkezi’nde inanılmaz kolaylıklar sağlıyoruz. Hiçbir kulüpte olmayacak avantajlar veriyoruz. Çünkü gençlere verilebilecek en büyük hediye, sağlıklı yaşam ve spor. 

DAHA İYİ VE DAHA KALİTELİ BİR HAYAT İÇİN…

Çocuklarımızın geleceğine katkı sağlamak istiyorsak, iyi beslenmelerini ve spor yapmalarını sağlamalıyız. Okul yılları boyunca özel derslerine önemli meblağlar ödüyoruz ama spor salonuna kaynak ayırmıyoruz. İnanın orada geçirecekleri zaman da en az dersleri kadar önemli. Spor onlara uzun, sağlıklı ve kaliteli bir ömür sağlayacak. ModActive‘i bu amaçla kurduk.”

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir