Diyarbakırlılar ve gönüllüleri Kadıköy’de buluştu…
 Kadir Toprakkaya

Diyarbakırlılar ve gönüllüleri Kadıköy’de buluştu…

Diyarbakırlılar ve gönüllüleri Kadıköy’de buluştu…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Sosyal Tesisleri, Diyarbakır Tanıtma Kültür ve Yardımlaşma Vakfı (DİTAV) İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen “Geleneksel Kaynaşma Gecesi”ne ev sahipliği yaptı. Etkinliğe, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Abdulkadir Aksu da katılım gösterdi.

Halaylar ve sohbetlerle dolu gecede renkli görüntüler yaşandı. Diyarbakırlı AK Parti Milletvekili ve İçişleri Eski Bakanı Abdülkadir Aksu ve İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile birlikte DİTAV Genel Başkanı Metin Cizreli, DİTAV İstanbul Şube Başkanı Av. Aydoğan Ahıakın, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen, Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal, Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, İşadamı Ahmet Göksu, Marev Başkanı Fehmi Tahincioğlu, Kadıköy Nüfus Müdürü Nebahat Özdemir, Adıgüzel Eğitim Kurumları Vakfı Mütevellisi Mevlüt Adıgüzel, İşadamları Abdullah Bilgüngüllüoğlu, Ali Kahraman, Toruman Şakarer, Aydın Ahıakın, Cahit Durhan, Bayram Akşahin, Remzi Yorulmaz, Yenal Sucu, Av. Beyhan Belkıs Beken de etkinlikte yerini aldı.

5 BİN ÖĞRENCİYE KARŞILIKSIZ BURS…

Diyarbakır kültürü, yemekleri ve müziğinin yaşatıldığı gecede DİTAV İstanbul Başkanı Av. Aydoğan Ahıakın, Diyarbakır’ın uygarlıklar ve dinler mozaği bir kent olduğunu belirterek; “Bugüne kadar 5 bin üniversite öğrencisine karşılıksız burs verdik. Feshane’de Diyarbakım Tanıtım Günleri düzenleyeceğiz. Diyarbakır Surları ve 8 bin yıllık Hevsel Bahçeleri’nin Unesco Dünya Mirası listesine alınabilmesi için etkinlikler yapıyoruz” şeklinde konuştu.

AZİZ YILDIRIM SELAMINI GÖNDERDİ…

İstanbul Şube Başkanı Av. Aydoğan Ahıakın, geceye katılamayacağını belirten ve aynı zamanda Diyarbakırlı olduğunu vurguladığı Fenerbahçe Spor Kulubü Başkanı Aziz Yıldırım’ın selamını paylaştı. Ahıakın’ın “Aziz Yıldırım” mesajı ile birlikte salonda büyük coşku yaşandığı görüldü.

AKSU: “MEDENİYETLER ŞEHRİ DİYARBAKIR…”

İçişleri eski Bakanı Abdülkadir Aksu, Diyarbakır’ın maneviyat ve medeniyetler şehri olduğunu belirterek; “Diyarbakır, Dünya’nın en uzun ikinci surlarına sahiptir. Mekke ve Medeni’den sonra en fazla Sahabe mezarı Diyarbakır’dadır. İnanç turizminin gelişmesi için elimizden geleni yapmalıyız” dedi.

SANATÇI VE AYDINLAR ANILDI…

Gecede Diyarbakırlı sanatçı ve aydınlar Ziya Gökalp, Cahit Sıtkı Tarancı, Sezai Karakoç, Süleyman Nazif, İzzet Altınmeşe, Şevket Beysanoğlu, Orhan Asena ve Ahmet Arif de yad edildi.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir