Doğukan Manço, KAYI'da okul hayatına geri döndü
 Kadir Toprakkaya

Doğukan Manço, KAYI’da okul hayatına geri döndü

Doğukan Manço, KAYI’da okul hayatına geri döndü
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Öğrencilerin akademik gelişimlerine paralel olarak kişisel ve sosyal gelişimlerini de ön planda tutan KAYI Okulları, ayda bir kez “1 Meslek 1 İnsan” etkinliği düzenleyerek, Türkiye’nin başarılı isimlerini öğrencilerle buluşturmaya devam ediyor. KAYI Okulları’nın Şubat ayı konuğu ise, başarılı müzik prodüktörü ve DJ Doğukan Manço oldu.

28 Şubat Salı günü öğrencilerle bir araya gelen Manço, hem babası Barış Manço’yu hem de öğrencilere kariyer yolculuğunu anlattı. “Eğitimin Kurucu Gücü” misyonuyla yola çıkan KAYI Okulları, akademik ve sosyal gelişimi aynı bütünün parçaları olarak kabul ederek; öğrencilerinin bilgi, beceri ve deneyime yaşayarak ulaştıkları, sadece sınavlara takılı kalmayıp, sosyal hayatta da başarıyı kazandıkları bir yaklaşımla ilerliyor.

ÖĞRENCİLERE BARIŞ MANÇO VE KARİYER YOLCULUĞUNU ANLATTI…

Bu çerçevede her ay düzenlenen “1 Meslek 1 İnsan” etkinliğiyle öğrenciler, iş ve sanat dünyasının başarılı isimleri ile bir araya gelerek; onların okul yılları, sosyal ve profesyonel hayattaki deneyimleri hakkında bilgiler ediniyor. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen etkinliğin Şubat ayı konuğu, müzik prodüktörlüğünün yanı sıra DJ’lik yönüyle de adından söz ettiren Türk müziğinin efsanevi ismi Barış Manço’nun oğlu Doğukan Manço oldu. KAYI Okulları Oditoryumu’nda öğrencilerle bir araya gelen Manço, hem öğrencilerin sorularını yanıtladı, hem de okul hayatına geri döndü.

Doğukan Manço

SÜRPRİZLER KARŞISINDA DUYGU DOLU ANLAR YAŞADI…

KAYI Okulları öğrencileri tarafından yoğun ilgiyle karşılanan Doğukan Manço, öğrencilerin hazırladığı sürprizler sonrasında oldukça duygulandı. Doğukan Manço’yu müzik dehası Barış Manço’nun maskesiyle karşılayan öğrenciler, kariyer yolculuğu konusunda da Manço’yu soru yağmuruna tuttu. Söyleşi sonrasında ise dillere pelesenk olmuş, efsanevi Barış Manço şarkısı “Bugün Bayram”, ilkokul öğrencileri tarafından işaret diliyle söylendi. Bu anlamlı sürpriz karşısında duygulanan Manço, öğrencilere katılarak onlarla birlikte şarkıyı işaret diliyle tekrar söyledi ve söyleşi sonunda tüm öğrencilere tek tek teşekkür ederek, ne kadar mutlu ve gururlu olduğunu ifade etti.

SEVGİ SELİYLE UĞURLANDI…

Barış Manço’nun hayata geçirdiği ve 7’den 70’e herkesin keyifle izlediği efsanevi program Adam Olacak Çocuk’u devam ettirmeyi istediğini belirten Doğukan Manço, öğrencilerin sevgi seliyle uğurlandı. Çocuğa sunulan tek tip müfredat yerine “çocuktan gelen müfredat” kavramıyla anaokulundan yüksek öğrenime klasik eğitim anlayışının ötesine geçen KAYI Okulları, öğrencilerini her ay başarılı isimlerle bir araya getirmeye devam edecek.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir