Doğuş Üniversitesi’nde “Çizgi Roman Paneli”...
 Kadir Toprakkaya

Doğuş Üniversitesi’nde “Çizgi Roman Paneli”…

Doğuş Üniversitesi’nde “Çizgi Roman Paneli”…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, 27 Şubat Perşembe günü Gözaçan Kültür Merkezi’nde “Türk Çizgi Romanı Nerede” başlıklı bir panel düzenliyor. Panelin konukları arasında Devrim Kunter, Meryem Çimen, Dinç Onur Aydın ve Ehbap Fanzin gibi Türk çizgi roman ustaları yer alıyor.

Panelin “Yazar-Çizer Birlikteliği” başlıklı oturumunda, Avcı Nun eserinin yazarı Yiğit Değer Bengi ve çizeri Fırat Yaşa, öğrencilerle birlikte olacak. Güzel Sanatlar Liseleri öğrencileri ile çizgi roman sanatçılarını bir araya getirerek, öğrencilerin gelişimlerine ve ilgi alanlarına katkıda bulunacak “Geleceğin Çizgi Roman Çizerleri ile Birlikte” başlıklı çalıştay ise; çizgi roman sanatçısı Necmi Yalçın, Zahiri Çr dergisi çizerlerinden Emrah Çıldır ve Emre Çıldır, Dinç Onur Aydın ve Meryem Çimen’in katılımıyla gerçekleşecek.

Panelin ikinci oturumu, Ümit Kiremitçi’nin “Çizgi Roman’ın Anlatım Unsurları ve Oluşturduğu Anlatı Yapısı” başlıklı konuşması ile başlayacak. Flaneur Yayıncılık Genel Yayın Yönetmeni Servet İnandı, Gerekli Şeyler Yayıncılık Genel Yayın Yönetmeni Alişan Cengiz, Sabri Gürses “Manga Ekseninde Çizgi Roman Çevirisi”, Hasan Ali Polat “Çizgi Roman Çevirisinde Çeviri Süreci”  başlıklı konuşmaları ile  katılacaklar.

“ÇİZGİ ROMAN” SERGİSİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLECEK…

Sonrasında, Sinan Gürdağcık ve Bülent Arabacıoğlu’nun katılımıyla “Çizgi Romanı” başlıklı bir panel düzenlenecek. Panel sonrasında ise, çizgi roman sanatçıları Devrim Kunter, Sinan Gürdağcık, Meryem Çimen, Dinç Onur aydın, Ehbap Fanzin, Fırat Yaşa, Bülent Arabacıoğlu, Zahiri ÇR Dergisi, Gerekli Şeyler Yayıncılık ve Flaneur Comics’in katılımıyla “Çizgi Roman” sergisi açılışı gerçekleştirilecek.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir