Doğuş Üniversitesi öğrencilerinden Uçuk Kaçık Giysiler
 Kadir Toprakkaya

Doğuş Üniversitesi öğrencilerinden “Uçuk Kaçık Giysiler”

Doğuş Üniversitesi öğrencilerinden “Uçuk Kaçık Giysiler”
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi öğrencilerinin büyük emek ve özveri sonucunda ortaya çıkardıkları “Uçuk Kaçık Giysiler” adlı defile, izleyicilerin büyük beğenisiyle karşılandı.

Çoğu atık malzeme, yün, karton, kağıt gibi maddelerle tasarlanan giysiler, öğrencilerin hayal güçleriyle önceden tasarlanarak uzun bir çalışma sonucunda hayata geçirildi. Birbirinden ilginç ve her biri ayrı bir yaratıcılık eseri olan giysiler, eğlenceli bir defile halinde sunuldu. Etkinlik sonunda öğrenciler, konuklar ve öğretim üyeleri tarafından bir de oylama gerçekleştirildi. Verilen oylar öğretim üyeleri tarafından sayılarak Yılın Kralı, Kraliçesi, Prensesi ve Prensleri seçildi.

doğuş üniversitesi

YILIN KRALI, KRALİÇESİ, PRENSESİ VE PRENSLERİ SEÇİLDİ…

Sanat ve Tasarım Fakültesi 1. sınıf öğrencisi Esra Şakar, “Beyaz Düş” adlı tasarımı ile Yılın Kraliçesi olurken, Anıl Deniz Pala ise “Roket Adam” adlı giysisiyle Yılın Kralı olarak oylandı. İrem Gökdere, renkli kağıtlar ve peçetelerden oluşturduğu “Uçuk Kaçık Kağıtlar” giysisiyle Yılın Prensesi, “Zombi” giysisiyle Niyazi Durmuş ve “Kara Diken” giysisiyle Rüzgar Karakuş da Yılın Prensleri olarak seçildiler. Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Nazan Erkmen; “Birbirinden ilginç giysileri tasarlayan tüm öğrencilerimizi kutluyor, emekleri ve katkıları için teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi.

Doğuş Universitesi

Doğuş Üniversitesi

Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi öğrencilerinin büyük emek ve özveri sonucunda ortaya çıkardıkları “Uçuk Kaçık Giysiler” adlı defile, izleyicilerin büyük beğenisiyle karşılandı…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir