Dr. Arif Şanlı Musiki Derneği'nden Yaz Konseri
 Kadir Toprakkaya

Dr. Arif Şanlı Musiki Derneği’nden Yaz Konseri

Dr. Arif Şanlı Musiki Derneği’nden Yaz Konseri
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Anadolu Yakası’nın müzik kültürüne renk katmayı 25 yıldır sürdüren Dr. Arif Şanlı Musiki Derneği Türk Sanat Müziği Korosu, muhteşem bir Yaz Konseri verdi. Ataşehir Kültür Merkezi’nde 10 Haziran Pazartesi akşamı gerçekleşen konseri 500’den fazla davetli izledi. Dr. Arif Şanlı Musiki Derneği’nin Çağdaş Suseven yönetimindeki Türk Sanat Müziği Korosu’nun performansı, izleyenler tarafından son derece başarılı bulundu.

SELAMİ ŞAHİN, HALİL KARADUMAN ŞARKILARI…

Sunuculuğunu düzgün Türkçesi ile Emine Şanlı’nın yaptığı gecenin konsepti, Selami Şahin ve Halil Karaduman şarkıları üzerineydi. Çağdaş Suseven yönetimindeki Dr. Arif Şanlı Musiki Derneği Türk Sanat Müziği Korosu’nu oluşturan üyeler, bireysel ve ikili düetler şeklinde sahne alarak performanslarını sergiledi.

Arif Şanlı Musiki Derneği
KONUK SANATÇI MURAT SEÇKİN…

Türk Sanat Müziği’nin bir başka başarılı ismi Murat Seçkin, gecede konuk sanatçı olarak sahne aldı ve iki şarkı seslendirdi. Seçkin’in seslendirdiği ikinci şarkı, “Ben Senin Değerini Gittiğinde Anladım” adını taşıyordu. Bu şarkıyı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ithaf ettiğini açıklayan sanatçı, “O’nu özellikle bugünlerde ne çok arıyoruz” şeklinde konuştu.

ÇAĞDAŞ SUSEVEN ÜÇ ŞARKI SESLENDİRDİ…

Yaklaşık üç saat süren konserin sonunda Dr. Arif Şanlı Musiki Derneği Türk Sanat Müziği Korosu’nu yöneten Çağdaş Suseven, konukların ısrarına dayanamayarak üç şarkı seslendirdi. Suseven, uzun zamandır üzerinde çalıştığı ve konserin ardından saatler gece yarısını gösterdiğinde ilk kez YouTube ve radyoalarda yayınlanmaya başlayacak olan “Leyla” isimli şarkısı için yaptığı remix çalışmayı ise seslendirmedi.

çağdaş suseven
Dr. Arif Şanlı, gecede yaptığı konuşmada “Bu konserin gerçekleşmesinde büyük katkıları olan sanatçımız Çağdaş Suseven’e, özeveriyle çalışan müzisyenlerimize ve koristlerimize teşekkür ederim. Fakat en büyük teşekkürüm, bizlerin sizlerle buluşmasını sağlayan Ataşehir Belediyesi’nedir. Onlar bu alanları tahsis etmeseler, sizlerle bu buluşmayı sağlayamayacaktık” ifadelerini kullandı…
Dr. Arif Şanlı, konuklarla tek tek ilgilenerek özellikle ev hanımlarının müzikle uğraşmaları tavsiyesinde bulundu. Aralarında Hatice Bozkurt’un da yer aldığı Mithat Paşa Meslek Lisesi mezunlarından oluşan bir grup, gelecek dönem Dr. Arif Şanlı Musiki Derneği Türk Sanat Müziği Korosu’na katılma kararı aldıklarını açıkladılar…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir