Dr. Levent Akçay: “Değişime ortak olun…”
 Kadir Toprakkaya

Dr. Levent Akçay: “Değişime ortak olun…”

Dr. Levent Akçay: “Değişime ortak olun…”
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Siyasi partilerin Kadıköy Belediye Başkan Adayları, yerel seçimler öncesinde Kadıköy Life’a özel açıklamalarda bulundu.

MHP Kadıköy Belediye Başkan Adayı Dr. Levent Akçay; “MHP’nin tanınmayan ve yanlış aktarılmaya çalışılan yüzünü göstermek için buradayız. Atatürkçü, demokratik ve çağdaş zeminimiz ile Kadıköy’ü yönetmeye adayız. Kadıköy’ü olması gereken yere, çok ileriye taşıyacağız. Projelerimiz ve ekibimiz olarak hazırız” diyerek, partisinin en yüksek oy oranlarını alacağı bir döneme hazırlandığını ifade etti.

Daha önce sayfalarımızda yer alan “Neden Kadıköy” haberini zemin alarak değerlendirmelerde bulunan Dr. Levent Akçay, hemen her haftasonu miting alanına dönüşen Kadıköy’de sosyal yaşamın adeta çileye dönüştüğünü vurguladı. Akçay, “demokrasi konuşmaları” adı altında belirlenecek alanlarda halka açık mikrofonlar oluşturarak, Kadıköy’ün miting kirliliğinden kurtulacağını ifade etti.

“Özellikle son aylarda parti binalarına birçok telefon geliyor ve halkımız MHP’ye üye olmak istediğini vurguluyor. Bu çalışmalarımızda bize daha da cesaret veriyor” diyen Akçay, hedeflerinin ve projelerinin özetini ise şu şekilde paylaştı:

MODERN BİR KADIKÖY GELİYOR…

“Kadıköy, yüzyıllardır İstanbul’un merkezi konumundadır. Yüzlerce kültürün gelip geçtiği ve 521.000 nüfusa sahip, ülkemizin en büyük ilçelerinden biridir. Buna rağmen kültür, sanat ve eğlence faaliyetlerini Taksim bölgesine kaptırmıştır. Kadıköy, MHP Kadıköy Belediye Başkanlığımızda İstanbul’un KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ’ne dönüşecektir. Kadıköy ve çevre esnafının, kültür sanat faaliyetleri nedeni ile Kadıköy’e gelen İstanbul halkı ile alışverişi sağlanacaktır. İnsanlarımız bu faaliyetler için Avrupa yakasına taşınmak zorunda kalmayacak ve özellikle Cuma-Cumartesi gün ve gecesi yaşanan köprü trafiği çilesi, bir ölçüde de olsa çözüm bulacaktır. Halkımızın girmeye çekindiği, bazı gençlerimizin yanlış yönlendirildiği batakhaneleri temizleyecek ve buraları daha modern mekanlar, sokaklar haline getireceğiz. Sokaklarda insanların birbirine karşı davranışları saygı ve sevgi ekseninde şekillendirilecek. Bunun için halkı direkt kucaklayan EĞİTİM VE KÜLTÜR MERKEZLERİ açacağız.

TRAFİK SORUNU KÖKTEN ÇÖZÜLECEK…

Kadıköy’ün acilen trafik sorununun çözülmesi gerekiyor. Bu yönde radikal adımlar atacağız. Rıhtım’da durakları derhal kaldıracak, Salı Pazarı ve çevresinde düzenlemelere gideceğiz. Yine Moda vb. semtlerde yaşanan trafik sorununa yeraltı otoparkı gibi yatırımlarla çözüm getireceğiz. Yollarımız aynı, ancak araç sayısı engellenemez bir şekilde artıyor. Yeni alternatif yollar oluşturacağız.

KADIKÖY, TARİHİNİ YAŞAYAMIYOR…

‘Tarihi Kadıköy’ toprak altında yatıyor. 8.500 yıl öncesine kadar giden İstanbul tarihi ve geçmiş kültürleri araştırılacak; gerek Osmanlı kültürümüz, gerekse Osmanlı öncesi kültür tarihimiz tekrar yeryüzüne çıkarılacaktır. Toprak üstündeki mevcut eserlerimizi ve çevresini de düzenleyeceğiz. Kadıköy, bir ‘OLD CITY’ haline dönüşecektir. Bunun örnekleri dünya kentlerinde mevcuttur.

KADIKÖY FİLM FESTİVALİ…

Kadıköy ilçe sınırları içinde sinema sektörü teşvik edilecek ve Kadıköy konulu filmlerin çekilme ve vizyona girebilmesi için açık seçik bir destek sağlayacağız. Her yıl KADIKÖY FİLM FESTİVALİ düzenleyecek ve sinemalarda filmlerin gösterilmesi için belediye olarak destek vereceğiz.

EŞİT İNSAN, EŞİT YAŞAM…

Kadıköy Belediye Başkanlığımızda Cumhuriyet ve ilkelerine uygun, Anayasa ve hukuk kuralları içinde bir yönetim inşa edilecektir. Bir insanın diğer bir insana tahakkümü tanınmayacak, eşit ve demokratik sınırlar içinde bir yönetim uygulanacaktır. Hiçbir surette bölücü ve fitne-fesat içeren gösterilere izin vermeyecek; aksine Cumhuriyetçi, demokrat ve insan haklarını içeren, kendini ifade etmeye çalışan ve sesini duyurmak isteyen halkımız ifadelerinde özgür olacaklardır. ‘Tartışarak birbirini üzen değil, tartışarak fikir alışverişinde bulunan’ insanlarımızın çoğalmasına özen göstereceğiz. Rüşvet, yolsuzluk, çıkara dayanan imar kanunlarını asla tanımayacak, bu işlere karışmış tüm personeli temizleyeceğiz. TERTEMİZ BİR KADIKÖY inşa edeceğiz.

MUTLULUK ANA TEMAMIZ…

Mevcut 21 mahallemizin hepsi de bizim için aynı değerde ve aynı kıymette davranış görecektir. Mahallelerde BELEDİYE İLETİŞİM BÜROLARI açacak ve belediye ile halkımızı iç içe yaşatacağız. Halkımızın tüm görüş ve şikâyetlerini anında kayda geçerek çözüm yolu arayacak ve halkın mutluluğunu sağlayacağız. Hayvansever vatandaşlarımızın ve hayvanlarının haklarını bir diğer insanımıza zarar vermeden gözetecek, günümüzde yaşanan hayvan katline izin vermeyecek; aksine başıboş hayvanlarımızı, hayvan severlerimizin de bilgi, görgü ve katkılarıyla doğal ortamlarında düzenlenecek yapılarda sağlık ve huzur içinde yaşatacağız.

KÖTÜLEYEN DEĞİL, TAKDİR EDEN OLACAĞIZ…

Bizden önceki yönetimlerin örnek çalışmaları varsa hakkını kesinlikle vereceğiz, takdir edeceğiz ve yapılanın üzerine daha da güzelini koyacağız. Ancak halkımızın aleyhine olanı da varsa, halkımızın iyiliği için karşısında olacağız. Yerel seçimler öncesinde bize de yayınınızda yer verdiğiniz ve kapımızı çaldığınız için teşekkür ediyor, herkese ‘Değişime ortak olun’ diyorum.”

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir