Dr. Ruhsan Cihan: Medicana'da hizmet vermek bir ayrıcalık!
 Deniz İhsan Taşdelen

Dr. Ruhsan Cihan: Medicana’da hizmet vermek bir ayrıcalık!

Dr. Ruhsan Cihan: Medicana’da hizmet vermek bir ayrıcalık!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Geçtiğimiz ay hasta kabulüne başlayan ve Medicana Sağlık Grubu’nun 12. hastanesi olarak hizmete girdiği günden bu yana yoğun ilgiyle karşılanan Medicana Kadıköy Hastanesi’nden Fizik Tedavi Uzmanı Dr. Ruhsan Cihan ile Kadıköy Life Dergisi olarak keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Medicana Sağlık Grubu’ndan hastalarla olan ilişkisine, sağlıklı yaşam hakkındaki düşüncelerinden ekip çalışmasına uzanan sohbetimizde Cihan, insanları mutlu etmeyi sevdiğini ve onların yüzündeki gülümsemenin sebebi olmanın çok hoşuna gittiğini söyledi.

“Biz sıradan bir ekip değiliz. Evet, ben fizik tedavi doktoruyum ama aynı zamanda arkadaşlarımın hakkını vermek zorundayım. Çünkü bizim branşımız bir ekip işi. Ne ben tek başıma bir şey yapabilirim, ne de onlar tek başlarına bir şeyler yapabilirler” diyen Dr. Ruhsan Cihan, daha önce başka bir sağlık kurumunda görev yapmakta iken özel hastaneciliğin en büyük gruplarından biri olan Medicana Hastanesi’nin teklifini hiç tereddütsüz kabul ettiğini, burada hizmet vermenin bir ayrıcalık olduğunu ifade etti. Cihan, sözlerine şöyle devam etti:

Ruhsan Cihan

BÖLGE HALKINA DAHA İYİ HİZMET VEREBİLMEK İÇİN…

“Kızıltoprak’ta açılan yeni Medicana Kadıköy’e hem bölge halkına daha iyi hizmet verebilmek, hem de ekibimizle birlikte neler yapabileceğimizi gösterebilmek için mutlulukla geldim. Bölge olarak da çok hoşuma gitti. En önemli sebebi ise, dürüst olmak gerekirse Gürsoy Bey. Çünkü çalışması çok keyifli, çok pozitif bir genel müdür. O güveni hissedebiliyorsunuz onunla çalışırken, sıkıntılarınızı rahatlıkla paylaşabiliyorsunuz. Ben ve ekibim bu sebeple buradayız.”

Fizik Tedavi Uzmanı Dr. Ruhsan Cihan

İNSANLARIN MUTLULUĞUYLA MUTLU OLUYOR…

Hastalarıyla ilişkilerinin çok güzel bir şekilde geliştiğinden bahseden Dr. Ruhsan Cihan, bu enerjinin nereden geldiğini sorduğumuzda şu yanıtı verdi: “Kişiliğimden geliyor herhalde. Empati yeteneğim çok fazladır. Kendimi gündelik hayatımda insanların yerine koymayı iyi biliyorum. Onların tarafından görmeyi, düşünmeyi çok iyi öğrenmişim veya öğretilmiş. Annem matematik öğretmeni. O öğretmiş olabilir ama çok mütevazilikten bazen de şikayetçi olmuyor değilim. Ego yerlerde oluyor bazen. Sonuç olarak bu empatiden kaynaklanıyor. Bir de insanları mutlu etmeyi seviyorum. Onların yüzündeki gülümsemenin sebebi olmak hoşuma gidiyor.”

Fizik Tedavi Uzmanı Dr. Ruhsan Cihan

SAĞLIKLI YAŞAMIN OLMAZSA OLMAZI SPOR…

Medicana Kadıköy Hastanesi Fizik Tedavi Uzmanı Dr. Ruhsan Cihan, sağlıklı yaşam hakkındaki düşüncelerini ve önerilerini ise şöyle paylaştı: “Sağlıklı yaşam deyince tabi ki öncelikle, yaz da olsa kış da olsa kişilerin mutlaka sportif faaliyetleri ihmal etmemeleri gerektiğini düşünüyorum. Bizim bir hasta grubumuz var, Fibromiyalji hastaları. Artık çağımızın hastalığı bu. Herhalde İstanbul’da yaşayan kişilerin büyük bir kısmında görülen bir hastalık. Stres baş faktör. Mesela ben bu hastalara yaz-kış demeden karda bile açık havada yürüyüş yapın diyorum. Yani sağlıklı yaşamın olmazsa olmazı spor. Onun dışında streslerini kontrol altına alabilmeleri için birtakım hobiler edinmelerini mutlaka öneriyoruz hastalarımıza. Yani bu bir yerlere gidip, çok fazla paraya kayıt olmak anlamına gelmesin. Çok basit şeylerle de uğraşabilirler. Ayrıca beslenmelerine de çok dikkat etmeleri gerekiyor. Daha çok Omega3 içeren balık türü yiyecekler, bol sebze, günde en az iki litre su. Bunlar sağlıklı yaşamın olmazsa olmazları.”

Dr. Ruhsan Cihan ile özel röportajımızın ayrıntıları, Kadıköy Life Dergisi’nin Ocak & Şubat 2018 sayısında yayınlanacak…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir