DSP'den Kadıköy'e sürpriz aday; Mehmet Günyeli
 Kadir Toprakkaya

DSP’den Kadıköy’e sürpriz aday

DSP’den Kadıköy’e sürpriz aday
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Türk siyasi tarihinin sürpriz partisi olarak nitelendirilen Demokratik Sol Parti, Kadıköy Belediye Başkanlığı için sürpriz bir ismi aday gösterdi. Aday müracaatlarının son kabul tarihi olan 19 Şubat 2019’a kadar sessiz ve hareketsiz duran DSP, son dakikada aday olarak açıkladığı önemli isimlerle “Bu yarışta biz de varız” mesajı verdi.

ŞİŞLİ’DE SARIGÜL, AVCILAR’DA TOPRAK…

İstanbul’un Şişli ilçesi için Mustafa Sarıgül’ü, Avcılar için Handan Toprak’ı aday gösteren DSP, Kadıköy için ise “Mehmet Günyeli” dedi. Kültürel değerleri ön planda tutan Kadıköylüler başta olmak üzere büyük bir kesim tarafından “Harika bir sürpriz” şeklinde yorumlanan Mehmet Günyeli ismi heyecan yarattı.

Mehmet Günyeli
“KADIKÖY’ÜMÜZE OLAN VEFA BORCUMDUR”

Adaylığının kamuoyu ile paylaşılmasının ardından ilk açıklamayı Kadıköy Life Dergisi’ne yapan Günyeli; “Öncelikle bu durum benim Kadıköy’e olan vefa borcumun yerine getirilmesidir. Kadıköy’de doğup büyümem, Kadıköy’ümüzün tarihini ve kültürünü her daim sahiplenmem, bana bu görev için ‘evet’ dedirtti. Sanatçı ve kültür insanı olmam, Kadıköy üzerine kitap çalışmalarımın olması, sporcu kimliğim, akademik olarak siyaset bilimi okumuş olmam da bu alanda yeterlilik özelliklerim” ifadelerini kullandı.

“KADIKÖY’ÜMÜZE EN ÇOK YAKIŞAN ADAY SEÇİMİ KAZANSIN”

Sözlerini “İnşallah adil ve seviyeli bir seçim yarışı olur, Kadıköy’ümüze en çok yakışan aday seçimi kazanır” dilekleriyle sürdüren Mehmet Günyeli; “Sevgili dostlarımın ısrarları ve güzel ülkemizin politik yaşamında hepimizi üzen, sevgiden, saygıdan, nezaketten uzak bu siyasi anlayışın ve daha birçok şeyin mutlaka değişmesi gerekir bilinci ile yerel siyasete katılma kararı aldım. Bu yolda dostlarımın beni yalnız bırakmayacağına eminim” şeklinde konuştu.

DSP Kadıköy Belediye Başkan Adayı Mehmet Günyeli…
Bunu paylaş:
  • 363
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir