Dünya, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'ni konuşuyor!
 Haber Merkezi

Dünya, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’ni konuşuyor!

Dünya, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’ni konuşuyor!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Halk Eğitim Merkezleri’nin sadece dikiş nakış, el işleri ve hobi atölyelerinden ibaret olamayacağını, büyük başarıları beraberinde getirebileceğini gözler önüne seren Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nin oyun ekibi, Macaristan’da gerçekleşen dev yarışmada yabancı delegeler tarafından “En iyi yetişkin grubu” seçildi. Diğer yandan Kadıköy Halk Eğitim Merkezi, Türkiye’yi üç ayrı ekibiyle de Barcelona’da temsil etme başarısına ulaştı. Kadıköy HEM, dünya genelinde şehirlerin cadde ve sokaklarında Türk bayrağımızı gururla dalgalandırarak göğsümüzü kabarttı.

UNESCO’nun çalışma ortağı, 125 üyesi ve 350’ye yakın uluslararası festivali ile dünyanın en büyük kültür kuruluşu olarak bilinen CIOFF (Uluslararası Folklor Festivalleri ve Geleneksel Sanatlar Konseyi) tarafından Macaristan’da geçtiğimiz yıl düzenlenen dev folklor yarışmasının sonuçları, Temmuz 2017 itibariyle açıklandı. Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Müdiresi Hülya Narsap, başarılarından ötürü ekip yöneticileri ve eğitmenlerine, gecesini gündüzüne katan oyunculara ve fırsatları sunan devlet yöneticilerine teşekkürlerini sundu.

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Müdiresi Hülya Narsap

SADECE SAHNELERİYLE DEĞİL, DAVRANIŞLARI İLE DE BU NOTU ALDILAR…

Yabancı delegelerin tüm ülkeler arasındaki katılımcı folklor ekiplerini tabi tuttuğu puanlamada sadece oyun-sahne performansı yer almıyor; temsil gücü, iletişim, hal ve davranışlar, atölye çalışmaları gibi kriterler de derecelendirmede bir hayli önemseniyor. Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Kafkas Halk Dansları Grubu, böylece tarihe geçen bir başarıya imzasını attı. Ancak sadece Kafkas ekibi değil, Kadıköy HEM’de diğer halk oyunları grupları da becerilerini ortaya koydu.

2017 YILINA ÜÇ GRUP DAMGASINI VURDU…

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi bünyesindeki Karadeniz, Ege ve Diyarbakır Halk Oyunları Ekipleri, Moonlight Events organizasyonluyla Avrupa’da büyük ilgi çekti. Aynı çatı altındaki Kadıköylü üç grup Türkiye’yi, 80 milyonu temsil etti. Gözler, 07-12 Temmuz 2017 tarihleri arasında 22 ülkeden 27 grubun Barcelona’da ter döktüğü yarışmanın sonuçlarına çevrildi.

KADIKÖY HEM, SARAY VE ORDULARIN DA GÖZDESİ…

Daha önce Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’ne bağlı halk oyunu ekipleri Kremlin Sarayı’nda, ayrıca Kızılordu Korusu ile de ortak gösteriler düzenlemişti. Kuruma yönelik Kadıköy Life Dergisi özel haberlerinde yer alan şu ayrıntılar, vatandaşların ilgisi ve güvenini de ortaya koyuyor: Yılda her yaştan 13 binin üzerinde öğrencisi, 60’a yakın mesleki ve hobi kursu ile “Türkiye’nin Sosyal Akademisi” haline dönüşen Kadıköy Halk Eğitim Merkezi; sanattan el işlerine, İngilizce’den diksiyona birçok alanda ücretsiz kurslar, belgeli mezuniyet imkanı sağlayarak yeni kapıları aralıyor. Öğretmenlerin kurslar için birebir danışmanlık hizmeti verdiği ve kayıtlar gerçekleştirdiği Kadıköy Halk Eğitim Merkezi koridorlarında kadınından erkeğine, gencinden yaşlısına kurslara ilgi büyük. Kimilerinin hobi için kayıt olduğu kurslar, birçok kişi için de yeni bir meslek, ek gelir ve gelecek demek.

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi, dünya genelinde şehirlerin cadde ve sokaklarında Türk bayrağımızı gururla dalgalandırarak göğsümüzü kabarttı…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir