"Kadıköy'de Yaşamak Ayrıcalıktır" Diyenlerin Buluşma Noktası...

Dünya mutfağından özel seçkiler sunan esnaf lokantası; AŞÇI

Yazar: Pınar Baltacı

Kadıköy’de yaklaşık iki yıldır birbirinden lezzetli ev yemekleriyle hizmet veren “AŞÇI”, yeni seçenekleriyle Kadıköylülerin uğrak yeri olmaya devam ediyor. Aydoğan Dülger tarafından hayata geçirilen restoran, çeşitli ülkeler gezerek dünya lezzetlerinden seçkiler sunan Kemal Songur’un danışmanlığında Kadıköy’e yeni bir lezzet durağı kazandırdı.

AŞÇI

AŞÇI, bir yanıyla hepimizin görmeye alışkın olduğu bir esnaf lokantası, diğer yönüyle ise başka hiçbir yerde bulamayacağınız dünya lezzetlerinin adresi… Aydoğan Hanım’ın yıllara dayanan deneyimleriyle gerek etli yemekler gerekse de zeytinyağlılar konusunda lezzetli tatlar sunulan mekâna, bir de aile dostu Kemal Songur’un eli değiyor.

AİLE ORTAMININ DA ADRESİ…

Söğütlüçeşme Caddesi Derici Zeynel Sokak’ta bir dünya mutfağı deneyimi yaşatan bu özel mekânı Aydoğan Hanım’dan dinledik: “Kadıköy’de daha önce de mekân işleten biri olarak bir deneyime sahiptim. Yaklaşık iki yıldır da evimin altında bulunan bu lokantayı işletiyorum. Pandemi sürecinde ara versek de tam iki aydır Kadıköylülere hizmet sunmaya devam ediyoruz. Üstelik bu kez dünya mutfağına ülkeler gezerek hâkim olan sevgili arkadaşımız Kemal de bizimle. Kemal, deneyim ve bilgilerini paylaşıyor, ben ve ekibim de hayata geçiriyorum. Bunun yanında ‘AŞÇI’ aile ortamını yarattık. Gelen tüm misafirlerimizle yakından ilgileniyor ve sohbet etme olanağı yakalamaya çalışıyoruz. Hâl böyle olunca nelerden memnun kalıp kalmadıklarını da görmüş oluyoruz. İstek ve taleplere göre menümüzü geliştiriyor ve değişiklikler yapıyoruz.”

TÜM ÜRÜNLER TAZE OLARAK KULLANILIYOR…

Mekânlarındaki yemekleri iki ayrı bölüme ayırdıklarını belirten Dülger; “Öncelikle bir esnaf lokantası işlevimiz olduğunu söyleyebilirim. Her gün sulu yemeğimiz ve genel bir menümüz çıkıyor. Bu menüdeki yemekleri, etli ve zeytinyağlı olarak iki çeşit hâlinde sunuyoruz. Çünkü kendimizi vejeteryan bireyler için de seçenek sunmak zorunda hissediyoruz. Bunun yanında dünya mutfağından seçeneklerimiz mevcut. Kesediya, Çin usulü noodle, hamburger, Viyana usulü şinitzel bunlardan bazıları. Bunların yanı sıra Türkiye’den Akçaabat usulü ızgara köfte yapıyoruz. Bundan sonra da bu şekilde ilerleyeceğiz. Bunun yanında markamızın en önemli özelliği, kesinlikle dondurulmuş ürünler tercih etmememiz. Her şey taze ve mevsimine uygun şekilde alınıyor” diye konuştu.

AŞÇI
Aydoğan Dülger: “Yemeklerimiz hiçbir zaman atık olmuyor. Arka bahçemizde kargalarımız ve kedilerimiz var, onları besliyoruz. Bizim için bu kadar özen gösterdiğimiz yemekleri çöpe atmak yerine diğer canlılarla paylaşıyor olmak çok önemli…”
Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
kadıköy life

Beğenebileceğiniz Diğer Haberler

Bu web sitesi kullanıcı deneyimi sağlamak adına kullanıcılara ait çerezleri saklamaktadır. Kabul Et