Eğitimde başarının anahtarı, işte bu haberimizde saklı
 Haber Merkezi

Eğitimde başarının anahtarı, işte bu haberimizde saklı

Eğitimde başarının anahtarı, işte bu haberimizde saklı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Bir eğitim kurumunun gerçek başarısı, öğretmenin mutluluğu ile doğru orantılı. 44 yıllık mesleki tecrübesiyle bir ömrü eğitime adayan Ataşehir Amerikan Kültür Koleji (Ak Okulları) Müdürü ve İcra Kurulu Müdürü Meral Bilgin’e yeni yaşında büyük sürpriz yapan okul yönetimi ve öğretmenler, duygu dolu anları da beraberinde getirdi. “Biz bir aile olduk” diyen Bilgin, daha da başarılı bir eğitim için Finlandiya’ya yaptığı çıkarmanın ardından ilk izlenimlerini de, bölgenin nabzını tutan Kadıköy Life Dergisi ile paylaştı.

Karşılıklı saygı ve sevgi, iyi niyet, küçük ayrıntılarla büyük tebessümler, dayanışma ve ortak paydada buluşabilmenin sonucu, her kurumda görülmesi hayal edilen görüntülere dönüşüyor.

Ataşehir Amerikan Kültür

OKUL YÖNETİMİNİN NEZAKETİ DUYGU DOLU ANLARI GETİRDİ…

“Sen bir çiçeksin, iyi ki bizimlesin” sloganıyla güllerle bezenen, mumlarla ışıklandırılan, ikramlarla lezzetlendirilen toplantı odasına sürpriz bir şekilde getirilen Meral Bilgin, gördüğü manzara karşısında büyük mutluluk yaşadı. Eşi, tanınmış işadamı Cengiz Bilgin’in saklandığı kapı arkasından “40 yıl tamam, bir 40 yıl daha bizim” olsun diyerek çıkması ile birlikte Meral öğretmenin tatlı şaşkınlığı, daha da büyük heyecana dönüştü. Kurum öğretmenleri ve Türkiye genelinde Meral Bilgin’in uzun yıllardır mezun edip kariyer sahibi olmasına katkı sağladığı yöneticilerin videolu mesajları, kutlama salonunda ekrana yansıtıldı. “Meral Bilgin ve öğrencileri” temalı pasta, renkli görüntülerin yaşanmasını beraberinde getirdi. Gün içinde birçok öğrenci de, Bilgin’i odasında tebrik etti.

BAYAR VE GÜNDOĞDU ÇİFTLERİNİN ZARAFETİ, KUTLAMAYA RENK KATTI…

Ülke ülke gezerek dünya başarılarını Türkiye sistemine uyarlayan Amerikan Kültür Koleji (Ak Okulları) ortakları Tayfun Bayar ve Aşkın Gündoğdu ile eşleri Füsun Bayar ve Ayşegül Gündoğdu’nun başarılı eğitimci için saatlerce süren hazırlıkları amacına ulaştı, büyük sürprize dönüştü. Günler öncesinden organize olan okul yönetimi ve öğretmenlerin sürpriz buluşmayı fire vermeden gizleyebilmesi; Meral öğretmenin “Tam bir ekip olmuşuz, şimdi daha iyi anladım” yorumuna neden oldu. Okul velilerinden Vodafone Anadolu Yakası Bölge Müdürü Mehmet Çiçek de, Bilgin’i tebrik eden isimler arasındaydı.

EN BÜYÜK HEDİYE ÖĞRENCİLERİNİN BAŞARISI AMA, ADET DE YERİNİ BULDU…

“Bana en büyük hediye özgüvenini kazanmış, karakteristik özelliklerini keşfetmiş ve başarıyı elde etmiş öğrencileri görmek. Ayrıca takdimleriniz için de teşekkür ediyorum” diyen Meral Bilgin, Finlandiya dönüşü doğum günü sürpriziyle moraline moral kattı. Eşi Cengiz Bilgin’in tek taş sürprizi, 40. evlilik yıldönümlerini de taçlandıran ayrıntı olarak Kadıköy Life objektiflerinde ölümsüzleşti.

Renkli güne yönelik ayrıntılar, Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısında cemiyet sayfalarını süsleyecek…

Cengiz Bilgin’den hayat arkadaşına sürpriz…

Ve, eşi Cengiz Bey ile kutlamayı gören Meral Bilgin’in ilk şaşkınlığı…

Meral Bilgin, “Mikrofonumu unutmamışlar” diyerek tebessüm etti…

Meral Bilgin, Füsun Bayar, Ayşegül Gündoğdu…

Tayfun Bayar…

Aşkın Gündoğdu…

Vodafone Anadolu Yakası Bölge Müdürü Mehmet Çiçek…

Mehmet Çiçek, Meral Bilgin, Aşkın Gündoğdu…

Ataşehir Amerikan Kültür

Ataşehir Amerikan Kültür Koleji (Ak Okulları) öğretmenleri ve Türkiye genelinde Meral Bilgin’in uzun yıllardır mezun edip kariyer sahibi olmasına katkı sağladığı yöneticilerin videolu mesajları, kutlama salonunda ekrana yansıtıldı…

Ataşehir Amerikan Kültür

Ataşehir Amerikan Kültür

Ataşehir Amerikan Kültür

Ataşehir Amerikan Kültür

Ataşehir Amerikan Kültür

Ataşehir Amerikan Kültür

Ataşehir Amerikan Kültür

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir