"Kadıköy'de Yaşamak Ayrıcalıktır" Diyenlerin Buluşma Noktası...

Ekrem İmamoğlu: Hepinizi iyilik peşinde koşmaya davet ediyoruz

Yazar: Kadir Toprakkaya

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul’un düzenlediği, 20 Eylül’de koşulacak 15. Vodafone İstanbul Yarı Maratonu için Haliç Kongre Merkezi’nde basın toplantısı düzenlendi. “Çevre İçin Koş” sloganıyla gerçekleştirilecek Türkiye’nin ilk sanal yarı maratonuna ilişkin basın toplantısına İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Spor İstanbul Genel Müdürü Renay Onur, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy katıldı. Toplantıda ilk konuşmaları yapan Onur, Çintimar ve Aksoy, pandemi nedeniyle kurumsal olarak aldıkları önlemleri detaylarıyla paylaştılar. Toplantıda, yarışmaya sanal yoldan katılacakların izleyecekleri yol, kısa bir film ile gösterildi.

“HEPİMİZİN SAĞLIK DİLEDİĞİ ÇOK ZOR GÜNLERDEYİZ”

Toplantıda konuşan Ekrem İmamoğlu, ilginç bir döneme şahit olunduğunu belirterek; “Bırakın yürümeyi, koşmayı, hepimizin sağlık dilediği çok zor günlerdeyiz. Nefes almayı bile önemsediğimiz anlar yaşıyoruz. Ancak bir yandan da şunun farkındayız ki sağlık, aslında çok büyük bir zenginlik” dedi. Yaşanan zor anlarda tedbirleri alarak yarı maratonu düzenlemenin toplumsal ve sosyal bir mesaj içerdiğini kaydeden İmamoğlu; “Zira bu sadece bir yarış değil, aynı zamanda bir yardımlaşma duygusunu da besliyor. Bu taraf da benim için önemli. Zor günleri bir arada atlatıyoruz. Böylesi bir etkinlikte spor ve sağlık boyutu, dayanışma boyutu açısından ciddi bir katılım bizi mutlu edecek” diye konuştu.

Ekrem İmamoğlu
“MARATONUN KAYBEDENİ YOKTUR”

Yarışmanın, Dünya Sağlık Örgütü’nün yayınladığı kriterler doğrultusunda hazırlandığına dikkat çeken Başkan Ekrem İmamoğlu; “Maraton denilince benim aklıma bir başka duygu gelir. Hiçbir maratonun aslında kaybedeni de yoktur. Herkes kazanır, bu yönüyle de değerli. Aynı zamanda sağlığın, dostluğun, hoşgörünün, sevginin kazandığı bir gün olmasını da diliyoruz. Bu manada gerçekten bu koşuya, inşallah yıllar boyu sürecek olan bu güzel yarı maratona geçmişten bugüne katkı sunan herkese ve bundan sonra da bunun ritmini artırarak devamlılığını sağlayacak herkese teşekkür ediyorum. Şimdiden hayırlı olsun, enerjiniz bol olsun” ifadelerini kullandı. Gazetecilerin yarı maratonla ilgili sorularını yanıtlayan katılımcılar, yarışmada kullanacakları göğüs numalararı ile toplu fotoğraf çektirdi.

İSTANBUL YARI MARATONU, ALTIN KATEGORİ’YE YÜKSELDİ…

World Athletics tarafından Altın Kategori’ye yükseltilerek dünyadaki “En İyi 8 Yarı Maraton Listesi”ne giren Vodafone İstanbul Yarı Maratonu, Tarihi Yarımada’da koşulacak ve pandemi önlemleri nedeniyle sınırlı sayıda sporcunu yer alacağı etkinliğin, bu yıl pandemi önlemleri nedeniyle 10 kilometre koşuları gerçekleşmeyecek. 2 bin 500 atlet ile sınırlı tutulan etkinlikte, 21 kilometrelik parkur koşulacak. Daha önce 5 Nisan 2020’de koşulması planlanan Vodafone İstanbul Yarı Maratonu, küresel salgın nedeniyle ertelendi ve düzenlemelerle birlikte yeniden gözden geçirildi. Katılımcılar, cep telefonlarına indirecekleri bir uygulama ile 5 bin başvurunun kabul edildiği sanal koşuda, kendi parkurlarını kullanarak yarışabilecek.

Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
kadıköy life

Beğenebileceğiniz Diğer Haberler

Bu web sitesi kullanıcı deneyimi sağlamak adına kullanıcılara ait çerezleri saklamaktadır. Kabul Et