Ekrem İmamoğlu, Kadıköylülerle kucaklaştı
 Cenay Toprakkaya

Ekrem İmamoğlu, Kadıköylülerle kucaklaştı

Ekrem İmamoğlu, Kadıköylülerle kucaklaştı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kadıköy Belediyesi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Kadıköy Belediye Başkanı Av. Şerdil Dara Odabaşı’nı tebrik eden Ekrem İmamoğlu, Yüksek Seçim Kurulu’nın pazartesi vermesi beklenen kararına dair “Kimsenin hakkını yemeyiz ama hakkımızı da asla yedirtmeyiz. Bu anlayışla; hak, hukuk ve adalet anlayışıyla sizden bir karar bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

Ekrem imamoğlu

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’nı makamında ziyaret eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim başarısı nedeniyle Odabaşı’nı tebrik etti. Kadıköy Belediyesi çalışanları ile de selamlaşan İmamoğlu, belediye binası önünde toplanan Kadıköylülere seslendi. Ekrem İmamoğlu’na eşi Dilek İmamoğlu’nun yanı sıra CHP’li belediye başkanları ve CHP milletvekilleri de eşlik etti.

ODABAŞI: SIRADA DAHA BÜYÜK DÜŞLER VAR…

Belediye bahçesinde kurulan platforma ilk olarak Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı çıktı. Odabaşı, günün önemine vurgu yaparak şunları söyledi: “Kadıköy, bugün daha mutlu ve daha gururlu. Onlarca yılın ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, Kadıköy Belediyesi’ni, Kadıköy’ü ziyaret ediyor. Bunun anlamı çok farklı. Onlarca yıldır merkezi hükümet ve Büyükşehir Belediyesi tarafından üvey evlat muamelesi gören Kadıköy için, Ekrem İmamoğlu’nun Kadıköy’ü ziyaret etmesi düşünüldüğünden daha önemlidir. Sizi daha büyük bir yerde ağırlamak isterdik; Evlendirme Dairesi otoparkı İBB’nin, Yoğurtçu Parkı İBB’nin, eski Salı Pazarı İBB’nin… Artık Kadıköy’ün hakkını Kadıköylüye verirsiniz diye düşünüyoruz. ‘Daha çok Kadıköy’ diye yola çıkmıştık. ‘Kadıköy yetmez; İstanbul’u da kazanıp, Ekrem İmamoğlu’nu başkan yapacağız’ demiştik. Bir hayalimizdi , bugün bu hayal gerçek oldu. Sırada daha büyük düşler var.”

“EVLERDE İFTAR AÇACAĞIZ”

Platforma yoğun alkışlar eşliğinde çıkan Ekrem İmamoğlu ise Kadıköy’de olmaktan çok mutlu olduğunu belirterek; “Biz İstanbul’un 39 belediye başkanına eşit şekilde yaklaşacağız, hepsini kucaklayacağız. İhmal edilmiş ne varsa telafi edeceğiz. Kadıköy’ün de sorunlarını biliyoruz. Hiçbir belediyeyi ayırt etmeyeceğiz. Ne çektiyse memleket partizanlıktan, kötü dilden çekti. Biz hepsini yok edeceğiz. O dili kullanmayacağız. O dili kullananlar, siyasi alanda meydan bulamayacaklar” dedi. Ramazan ayını da tebrik eden İmamoğlu; “Komşularınızı iftara davet edin, bir çorbayı paylaşın. Bir komşunuza iftara gidin. Ben on yıldır beş yıldızlı otellerde sofralara gitmiyorum. Size de tavsiye ediyorum. Evlerde iftar açacağız. Ben pazartesi akşamı Sultanbeyli’de rastgele bir kapıya gidip iftar açacağım. Birileri bu şehrin yaşayanlarını ayırmaya çalışsa da biz birleşeceğiz. Ramazan ayının iyilik ayı olduğunu 16 milyon insanımız yaşayacak. Ramazan’da yardımlaşırken bir şartımız var. Kimsenin kalbini incitmeyeceğiz. Kimsenin ruhunu da incitmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Ekrem İmamoğlu
VATANDAŞ MİTİNGE KAZIYLA GELDİ…

Ekrem İmamoğlu’nun konuşması sırasında bir vatandaşın kazlarıyla mitinge gelmesi, komik diyaloglara neden oldu. Konuşması sırasında kalabalığın içindeki kazı fark eden İmamoğlu, İBB Meclisi’nin topal ördek benzetmesine atıfta bulunarak; “Kazın ne işi var burada. Beni kutlamaya mı geldi? Vallahi kaz bile beni kutlamaya gelmiş. Bütün canlılar bizim. Topalmış, değilmiş yok öyle bir şey. Canları sıkılmasınlar, korkmasınlar” diye konuştu.

“KARGALAR GÜLER”

YSK’nın pazartesi günü vermesi beklenen karara dair de konuşan Ekrem İmamoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Pazartesi gününe atılmış bir YSK süreci var. Diyorlar ki bu millet, İstanbul’un 39 ilçesinde 25 ilçede bize oy verdi, ilçe belediye başkanlarını seçti, mecliste çoğunluğuz diyorlar. Aynı zarfa atılan oylarda İstanbul Büyükşehir Belediye oylamasında usulsüzlük var diyorlar. Buna kargalar güler. 31 Mart seçimleriyle ilgili karar pazartesi günü verilecek. Kimsenin hakkını yemeyiz ama hakkımızı da asla yedirtmeyiz. Bu anlayışla; hak, hukuk ve adalet anlayışıyla sizden bir karar bekliyoruz. Bu ülkenin demokrasi, hak, hukuk, adalet duruşu asla yıkılmayacak.”

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir