"Kadıköy'de Yaşamak Ayrıcalıktır" Diyenlerin Buluşma Noktası...

Ekrem İmamoğlu: Kurbağalıdere canlandı, şimdi balıklar yüzüyor!

Yazar: Pınar Baltacı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz gün Kadıköy’ün kanayan yarası Kurbağalıdere’deki iyileştirme çalışmalarına dair önemli açıklamalarda bulundu. Çalışmalarda sona gelindiğini belirten İmamoğlu, sosyal medya hesabından yeni görüntüler yayınlayarak; “Kurbağalıdere ıslahını hızlı bir çalışmayla çözdük. Dere canlandı, şimdi balıklar yüzüyor. Koku sorunu bitti, kirlilikten eser kalmadı” dedi.

Kurbağalıdere
“KURBAĞALIDERE’DE BALIKLARI GÖRMEYE BAŞLADIK”

Başkan Ekrem İmamoğlu’nun paylaştığı videoda konuya ilişkin açıklama yapan İBB Fen İşleri Daire Başkanı Recep Korkut ise; “Kurbağalıdere sürekli akan bir dere değil. Yağışın olduğu zamanlarda akmakta, yağış olmadığı zamanlarda da dibinde biriken balçık etrafa kötü koku yaymaktaydı. Terfi merkezinden vermiş olduğumuz temiz su sayesinde etrafa yayılan kokuyu önlemiş olduk. Ayrıca güzel bir haberimiz de var, artık Kurbağalıdere’de balıkları görmeye başladık” ifadelerini kullandı.

Kurbağalıdere
KURBAĞALIDERE KENARINA BİSİKLET YOLLARI…

İBB adına projeye dair açıklamalarda bulunan İBB İSTON AŞ Şantiye Şefi Gaye Gümüş Seçilen de şunları söyledi: “Öncelikle dere kenarında bulunan balçık malzemeleri temizledik. Bu balçıktan dolayı hem koku hem çevre kirliliği hem de zaman zaman yağışlarda taşkınlar meydana geldi. Yenileme çalışmasıyla bu tarz taşkınları ve kokuyu önledik. Bunun yanında çevre binalarda deformasyonlar olmaması için fore kazıklarla stabilize sağlanıyor. Burada yapılan tüm zemin iyileştirme çalışmaları, kazılar ve dolgular, İSTON’un yükümlülüğünde devam ediyor. Başlık krişlerinin üstüne yürüme yolları ve bisiklet yolları yapılıyor. Bu bisiklet yolları, şu an Kalamış yönündekş mevcut bisiklet yollarıyla da entegre edilerek, çevre düzenlemesi de sağlanmış olacak.”

ŞERDİL DARA ODABAŞI: SIRA ÇEVRE DÜZENLEMESİNDE…

Kadıköy Life Dergisi’ne geçtiğimiz günlerde özel açıklamalarda bulunan Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Kurbağalıdere çalışmalarının ekim ayı itibariyle tamamlanacağını duyurarak; “Kurbağalıdere’de sona geldik. Şu an sadece çevre düzenlenmesi ve en ön kısmında beton dökülmesi şeklinde çalışmalar kaldı. Bana yetkililerin bildirdiğine göre, çalışmalar çevre düzenlemeleriyle beraber ekim ayında bitecek. Kurbağalıdere’nin çevresinde bu kış belki pandemiden dolayı çay içemeyiz, ancak önümüzdeki bahar orada buluşacağız” değerlendirmesinde bulunmuştu.

Ekrem İmamoğlu: “Kurbağalıdere ıslahını hızlı bir çalışmayla çözdük. Dere canlandı, şimdi balıklar yüzüyor. Koku sorunu bitti, kirlilikten eser kalmadı.”
Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
kadıköy life

Beğenebileceğiniz Diğer Haberler

Bu web sitesi kullanıcı deneyimi sağlamak adına kullanıcılara ait çerezleri saklamaktadır. Kabul Et