Emine Ülker Tarhan: “Beni susturamazsınız…”
 Kadir Toprakkaya

Emine Ülker Tarhan: “Beni susturamazsınız…”

Emine Ülker Tarhan: “Beni susturamazsınız…”
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

CHP Ankara Milletvekili ve eski CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, Kadıköy’deydi. 04 Mayıs Pazar günü Caddebostan Kültür Merkezi’nde Kadıköylü CHP’lilerle buluşan Tarhan, Ak Parti yönetimine yönelik ağır eleştirilerde bulundu.

”BENİ SUSTURABİLECEK TEK ŞEY…”

CKM girişinde bulunan D&R Mağazası önünde ”Beni Susturabilecek Tek Şey…” adını verdiği kitabını da imzalayan Emine Ülker Tarhan, “Yurtta barış, dünyada barış diyerek yüzünü Batı’ya dönüp, bu coğrafyanın İsviçre’si olmayı düşlerken bizi bir Ortadoğu cengaverine dönüştürmeye çalışanlara suskun kalamayız, kalmamalıyız” dedi.

“30 MART HEZİMET OLDU…”

Kadıköy Belediye Meclis Üyesi Fahri Tekeşin ve aktif üyelerden Recai Tanıtkan ile Süleyman Akpınar’ın da izlediği buluşmada, 30 Mart ile ilgili sorulara da cevap veren Tarhan, “Maalesef seçimlerden aldığımız sonuç, başarısızlığın da ötesinde bir hezimettir” dedi.“İNSANLAR NEREDE DURDUĞUMUZU BİLMEDİĞİ İÇİN OY VERMEDİ…”

Emine Ülker Tarhan, birkaç hafta önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kadın milletvekilleri ile bir araya gelerek yerel seçimleri değerlendirdiği toplantıda da oldukça sert sözleri ile dikkatleri çekmişti. Deniz Baykal ve Muharrem İnce’den sonra Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu yüksek sesle eleştiren üçüncü isim olan Emine Ülker Tarhan’ın 30 Mart’ın sonuçlarının CHP için tam bir hezimet olduğunu dile getirmesi, dikkatleri olduğu kadar şimşekleri de üzerine çekmesine neden olmuştu.

“ULUSALCI OLMAK SUÇ İSE BUNUN İZAH EDİLMESİ GEREKİYOR…”

Emine Ülker Tarhan, o toplantının ardından şu sözleri dile getirmişti: “İnsanlar nerede durduğumuzu bilmediği için oy vermedi. Sosyal demokratız diyorsunuz, sağa açılım yapıyorsunuz. Bu ikisini nasıl bütünleştireceğiz. Ulusalcı olmak suçsa bunun izah edilmesi gerekiyor. Ben yargıçlık yaparken bir hata yaptığım zaman, hatalı karar verdiğim zaman bunun hesabı sorulurdu. Seçimlerden aldığımız sonuç, başarısızlık ötesinde hezimettir. Sorumlular hesabını vermeli…”

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir