Kadıköy'de sosyal hizmetler engel tanımıyor
 Cenay Toprakkaya

Kadıköy’de sosyal hizmetler engel tanımıyor

Kadıköy’de sosyal hizmetler engel tanımıyor
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediyesi Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezi tarafından engelli kişilere yönelik düzenlenen eğitim çalışmaları, bahar dönemine giriyor. Mart ayı itibariyle 9 farklı alanda açılacak olan kurslar, Haziran ayının sonuna kadar devam edecek.

Yoga, Spor, Pilates, Pastacılık, Fotoğrafçılık, Resim ve El Sanatları, Drama, Ritim ve Stop Motion Anime Film derslerinin yer aldığı kurslarda, engelli bireylerin ilgi duydukları alanlarda kendilerini geliştirmesi hedefleniyor. Engelli bireyler için düzenlenen kurslar, engelli ulaşımına uygun olan Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezi, Gençlik Sanat Merkezi ve Karikatür Evi’nde gerçekleşecek.

Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezi

HER BİREYİN FİLM HAZIRLAMASI PLANLANIYOR…

Bahar döneminde Drama ve Ritim dersleri, 10 kişilik sınıflarda Kadıköy Gençlik Merkezi’nde gerçekleşecek. Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezi tarafından ilk kez gerçekleştirilecek olan Stop Motion Anime film çalışması ise 10 kişilik sınıfta, 6 hafta boyunca Karikatür Evi’nde gerçekleştirilecek. Bu atölyede engelli bireyler, durağan nesneleri hareket ediyormuş gibi gösteren bir animasyon türü olan Stop Motion Anime öğrenecekler. 6 haftalık eğitim sonrası her bireyin birer film hazırlaması planlanıyor.

EĞİTİMLERE KİMLER KATILABİLİR?

Kurslara katılım için kişinin 14-45 yaş aralığında olması ve en az yüzde 40 engelli olduğunu gösteren sağlık raporunun bulunması gerekiyor. Ayrıntılı bilgi, Kadıköy Belediyesi Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezi’nden alınabilir. İletişim için: (0216) 337 21 21

Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezi tarafından engelli kişilere yönelik düzenlenen eğitim çalışmaları, bahar dönemine giriyor. Mart ayı itibariyle 9 farklı alanda açılacak olan kurslar, Haziran ayının sonuna kadar devam edecek…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir