Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezi'nde yüzler gülüyor
 Deniz İhsan Taşdelen

Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezi’nde yüzler gülüyor

Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezi’nde yüzler gülüyor
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Sosyal sorumluluk projeleriyle adından sıkça söz ettiren Karaköy Rotary Kulübü, yeni yılın ilk aktivitesini 4 Ocak Cuma günü Kadıköy Belediyesi Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezi‘nde gerçekleştirdi. Merkez bünyesindeki 50 engelli birey, aileleri ve görevli personel için yemekli, müzikli ve hediyeli bir yılbaşı partisi düzenlendi. Müzik eşliğinde dans ederek keyifli dakikalar geçiren katılımcıların yüzlerindeki gülümseme ve coşku görülmeye değerdi.

Karaköy Rotary Kulübü’nün 2018-2019 Dönem Başkanı Ecz. Osman Nizamoğlu, engelli vatandaşların toplumdan uzak olmaması, aksine sosyalleşmesi için keyifli bir etkinliği daha hayata geçirdiklerini belirtti. “Bütün bunları yaşamak lazım. Tarifi hayli zor. Çok mutluyuz. Bundan sonra da bu tarz etkinlikler yapmaya devam edeceğiz” diyen Başkan Nizamoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezi
İNSANLARA DOKUNMANIN, BİR ŞEYLER PAYLAŞMANIN MUTLULUĞU…

“Kadıköy Belediyesi Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezi’nde güzel bir sinerji yakaladık. İlk olarak eylül ayında yaklaşık 50 gencimizle yelken aktivitesi yaptık ve onları ilk defa denizle tanıştırdık. Çok mutlu oldular, hepsi kaptan belgelerini aldılar. Şimdi birbirlerine ‘Kaptanım’ diye hitap ediyorlar. Yılbaşı için de ‘Eğlence, yemek ve hediyeden oluşan bir paket yapar mısınız’ şeklinde teklif gelince, zaten biz de daha önce böyle etkinlikler yapmış ve çok mutlu olmuştuk, hemen kabul ettik. Bu aktivite kapsamında insanlara dokunmak, onlarla birlikte olmak, bir şeyler paylaşmak, bize hem insanlığımızı hatırlatmış hem de bir işe yaramanın ve bir şeyler yapabilmenin mutluluğunu yaşatmış oldu. Burada son derece keyifli bir ortamda eğleniyorlar, içten ve samimi bir şekilde sarılıyorlar. Devamlı fotoğraf çektirmek istiyorlar, teşekkür ediyorlar.

ENGELLİ BİREYLERİMİZİN HAYATIN İÇİNDE OLMALARI GEREKİYOR…

Önümüzdeki süreçte gençlerimizi ata bindirmeyi planlıyoruz. Bunun dışında görme engellilere yüzme kursu ve eğitimi verdireceğiz. Onların bir şekilde hayatın içinde olmalarını sağlayacağız. İnsanlara dokunmak lazım. Klasik, sıradan şeylerin dışında bir şeyler yapmak gerektiğine inanıyorum. Her ne kadar bilinmese de toplumumuzda maalesef yüzde 11 oranında engelli vatandaşımız var. Bu insanların bir şekilde hayatın içinde olmaları gerekiyor. Hayatı onlarla paylaşmak için böyle bir misyon edindik. Haziran sonuna kadar 5-6 farklı aktivite yapmaya devam edeceğiz. Ayrıca onlardan gelen talepleri de gücümüz, zamanımız dahilinde karşılamaya çalışacağız.”

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir