Erenköy Köprüsü tamam, darısı hepsinin başına!
 Haber Merkezi

Erenköy Köprüsü tamam, darısı hepsinin başına!

Erenköy Köprüsü tamam, darısı hepsinin başına!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

“İstenildiğinde oluyormuş” dedirten görüntüler, Erenköy Köprüsü’nden… Aniden trafiğe kapatılarak yıkımının gerçekleşmesi sonrası ciddi trafik yoğunluğu ve yayaların ulaşım sorunu yaşanan bölgede çalışmalar ile birlikte 150 günde bitirilmesi planlanan proje, 83 günde tamamlanarak hizmete açıldı. Dörder metre genişliğinde iki tarafındaki yaya geçişleri de, Kadıköylülere sürpriz oldu. Yeni projenin, önceki köprünün tam iki katı genişliğinde olduğu belirtildi.

Erenköy Köprüsü’nün açılışında yüklenici firma, vatandaşlar ile birlikte Kadıköy protokolünü ağırladı. Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ile birlikte başkan yardımcıları, belediye birim görevlileri, Erenköy Muhtarı Necla Alpüstün, köprü inşaatında emek veren işçiler ve mahalle sakinleri bir aradaydı.

Erenköy Köprüsü

DÖNER-EKMEK İLE KUTLADILAR…

Bakanlık bünyesinde yapılan köprü yenileme çalışmasında yüklenici firma, mahallede yıllarca restoran işletmeciliği yapan Ercan Aygün ustaya tezgahını kurdurttu ve çalışanlarıyla döner-ekmek ikramı sundu. Mahalle sakinleri, açılışın hemen ardından ilgiyle köprüyü inceledi. Kadıköylüler, Bağdat Caddesi ve minibüs yolu arasında ulaşımı sağlayan, tren hattı üzerindeki birçok köprüdeki çalışmaların da kısa sürede tamamlanmasını temenni ediyor. Banliyö hattının ise 2018 yılı sonunda hizmete gireceği öngörülüyor.

Bunu paylaş:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •   
 •   
 •  

2 Responses to Erenköy Köprüsü tamam, darısı hepsinin başına!

 1. SEBNEM Mart 2, 2017 at 10:40 pm

  Kadıköy Koşuyolunun kaldırımları çok kötü . Köstebek yuvası gibi yolda düz yürünmüyor çukurlar var her yerde … yollar çökük…. Bu ülkede insana değer var mı yok mu tartışılır…? Yıllardır Koşuyounun kaldırımlarına kimse bakmıyor…

  Cevapla
  • SEBNEM Mart 2, 2017 at 10:48 pm

   Üsküdar Belediyesiyle Kadıköy Belediyesinin ayrıldığı sınır yerleri bakımsız. Özellikle Kadıköy sınırı ve sonrası köstebek yuvası gibi … Lütfen birileri artık Koşuyolu’nun kaldırımlarına el atsın…. Geçen gün belediyenin yol yapım aracı (ufak bir araç) geldi. Sadece yama yapıp gittiler ama o yaptıkları yama bile çökük oldu… Neden kimse bu bölgeye bakmıyor…. Kum koyup üstüne de taşları döşeyip çekip gidiyorlar… Sonra yolların hepsi yine çöküyor… Bitsin bu eziyet …. Çökmeyen yol yapın artık ….

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir