Erenköy Rotary’den Metin Tekin’e Üstün Hizmet Ödülü
 Kadir Toprakkaya

Erenköy Rotary’den Metin Tekin’e Üstün Hizmet Ödülü

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Dönem başkanlığını Tarık Ocak’ın başarıyla yürüttüğü Erenköy Rotary Kulübü, 2016 yılının Meslekte Üstün Hizmet Ödülü’nü Beşiktaş’ın ve milli takımın efsane futbolcularından Metin Tekin’e verdi.

6 Aralık Salı akşamı İstanbul Yelken Kulübü’nde düzenlenen bir törenle ödülünü alan Tekin; “Yıllar sonra böylesine anlamlı bir ödül ile gündeminize gelmiş olmaktan dolayı çok mutlu oldum, onur duydum. Başta Erenköy Rotary Kulübü yönetimi olmak üzere tüm camiaya  teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

erenkoy-rotary-kulubunden-metin-tekin-e-ustun-hizmet-odulu-6

JAPON KONUK KAZUMİ YOSHİDA RENK KATTI…

Aynı zamanda kulübün 937. toplantısı da olan buluşmaya, geçtiğimiz yıllarda çok başarılı bir guvernörlük sergileyen Ahmet Kara da katıldı. Bir başka sürpriz ise, 2018-2019 dönemi guvernör adayı Hasan Akbayrak’ın eşi Kazumi Yoshida’nın da etkinliğe katılması oldu.

erenkoy-rotary-kulubunden-metin-tekin-e-ustun-hizmet-odulu-7

ETKİNLİK DUYGUSAL ANLARA SAHNE OLDU…

Japon Kazumi’nin, 2011 yılında Japonya’da yaşanan tsunami ve deprem felaketinde Türkiye’nin ve Türk Rotary çevresinin yaptığı katkılardan dolayı duyduğu minnettarlığı anlatması, geceye bir hayli duygu yükledi. Kazumi’nin bir diğer sürprizi, Japonlar için anlamı büyük olan çanı, o dönemde guvernörlük görevinde bulunan Ahmet Kara’ya hediye etmesi oldu. “Arada bir bu çana dokunun ve o zaman bilin ki, dünyada birilerinin yardıma ihtiyacı vardır” sözleriyle çanı teslim alan Kara; “Defalarca Japonya’ya gittim. İnsanların birbirlerine ve çevreye duydukları saygının az bir tarafı bizde olsa mahkemeler işsiz kalırdı” diyerek büyük alkış aldı.

erenkoy-rotary-kulubunden-metin-tekin-e-ustun-hizmet-odulu-1

BİR BUĞDAY TANESİNDEN KOCAMAN DÜNYALAR YARATMAK…

Son derece başarılı bulunan organizasyonun bir de konuk konuşmacısı vardı. ABD’de Pazarlama ve Hızlı Tüketim Ürünleri konusunda eğitim gören, Komşu Fırın projes’nin çalışmalarında yer alan Hakan Esen, “Bir Buğday Tanesinden Kocaman Dünyalar Yaratmak” başlıklı sunumu ile konuklara son derece önemli bilgiler verdi.

Erenköy Rotary

ÇİÇEK, PLASTİK ÜRÜNLER YERİNE KİTAP…

Erenköy Rotary Kulübü’nün bir başka özelliği ise, üyeleri arasında başarıları kutlarken çiçek ya da plastik ürünlerden hediyeler yerine kitap vermeyi tercih etmesiydi. 2014 yılından beri uygulamayı sürdüren kulüp yönetimi diğer kuruluşlara da örnek olurken, hayli yerinde bulunan bu uygulamadan büyük yarar gördüklerini dile getirdi. Bu toplantıda “Devamlılık” ve “Hizmet” kategorilerinden övgü kazanan isimler Prof. Dr. İbrahim Gözükara, Muzaffer Çolak ve Halis Karakaş olarak belirlendi. Onları ilk kutlayan ise Erenköy Rotary Kulübü Başkanı Tarık Ocak oldu.

Erenköy Rotary

Prof. Dr. İbrahim Gözükara, Erenköy Rotary Kulübü Başkanı Tarık Ocak ve Halis Karakaş…

erenkoy-rotary-kulubunden-metin-tekin-e-ustun-hizmet-odulu-4

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir