Kadir Toprakkaya

Eski ajandalar deftere dönüşüyor…

Eski ajandalar deftere dönüşüyor…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Fotoğraf Merkezi tarafından geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında başlayan ve yüzlerce çocuğun defter ihtiyacını gideren,  “Kullanmadığınız ajandalar bir öğrencinin satırlarına hayat versin” sloganıyla gerçekleştirilen kampanya, yeni eğitim-öğretim yılının başlayacak olmasıyla birlikte tekrar start veriyor.

Geçtiğimiz dönem ülkenin batısından doğusuna birçok ihtiyaç sahibi öğrenciye kullanılmayan eski ajandaları ulaştıran Kadıköy Fotoğraf Merkezi ve FOTOAMELE Fotoğraf Grubu üyeleri, bu yıl da çocuklara umut olmaya devam ediyor. Kullanılmamış tarihi geçmiş ajandaların yanı sıra ihtiyaç bildiren okullara hikâye kitabı, ikinci el giysi, boya kalemi vs. gibi birçok konuda da yardımda bulunduklarını söyleyen Kadıköy Fotoğraf Merkezi sorumlusu Ayşe Küçükkurt; “Kampanyamız çok ilgi gördü. Yaz aylarında bile çok sayıda mail ve telefon aldık. Özellikle büyükşehirlerde yaşanan kentsel dönüşümden dolayı taşınmalar esnasında birçok okunmuş kitap ve bir yerlere saklanıp unutulmuş ajanda çıkıyor. Hayırseverler, bunları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için bizimle irtibata geçiyor. Biz de okullara yönlendiriyoruz” dedi.

KAMPANYAYA NASIL KATILABİLİRSİNİZ?

Kampanya iki kısımdan oluşuyor. Birinci kısım, elindeki kullanılmamış ajandaları vermek isteyen hayır sahibi bağışçılar. Bağışçıların, Kadıköy Fotoğraf Merkezi’nin 0505 133 33 83 no’lu telefonu aramaları, okul isim ve adreslerini alarak buralara koliledikleri ajandaları kargo ücretini kendileri ödeyerek yollamaları gerekiyor. Kampanya bazında kargo ücreti ödenmemiş gönderiler kesinlikle kabul edilmiyor. Elden ajanda teslim etmek isteyenler ise www.kadikoyfotografmerkezi.com adresine girerek, iletişim bölümünde yer alan Bahariye’deki adrese teslim edebilirler.

SİZ DE BİR ÖĞRENCİNİN SATIRLARINA HAYAT VERİN!..

İkinci kısım ise ajanda isteyen okulların olduğu bölüm. Okulların direk merkez ile iletişeme geçerek okul ismi, yetkili kişi ve iletişim bilgilerini bırakmaları yeterli. Ülkenin her bölgesinden okula yönlendirme yapılıyor. Kampanya sayesinde kullanılmayan ajandalar, çöpe gitmek yerine hem ekonomiye geri kazandırılıyor, hem de bir öğrencinin ellerinde tekrar hayat buluyor.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir