Eski Bostancılılar yarım asır sonra buluştu!..
 Kadir Toprakkaya

Eski Bostancılılar yarım asır sonra buluştu!..

Eski Bostancılılar yarım asır sonra buluştu!..
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy’de tarihi değişime şahitlik eden Eski Bostancılılar Grubu üyeleri, yarım asır sonra sosyal medya üzerinden örgütlenmelerinin ardından ilk kez bir araya geldi. Buluşmada duygu dolu anlar yaşandı.

Kimisi bakkaldı, kimisi çırak; bazısı İstanbul’un en lezzetli dondurmasını yaptı, bazısı da ünlü bir işadamı oldu. Hepsinin ortak yönü, teknolojinin nimetlerini dostluğa dönüştürerek, yarım asır sonra bir araya gelebilmeleriydi. Bostancı Hatay Restaurant’ta gerçekleşen büyük buluşmanın özel anları, Kadıköy LIFE objektiflerine yansıdı.

“BOSTANCI, YÜZYILLAR ÖNCE İSTANBUL’UN GÜMRÜĞÜYDÜ…”

Facebook üzerinde Eski Bostancılılar Grubu’nu kuran Mehmet Ferhan Çetin, etkinliğin açılış konuşmasında şunları dile getirdi:

“Değerli grup üyelerimiz, Eski Bostancılılar olarak üzerimize büyük görevler düşüyor. Bostancı, yüzyıllar önce İstanbul’un grümrüğüydü. Bölgesinde özel bir değere sahipti. Ancak günümüzde tarihi değerlerimiz bir bir yok oluyor. Tarihi Mimar Sinan Köprüsü’nün atıl durumu beni çok üzüyor. Tarihi Bostancı İskelesi demir parmaklılara hapsedildi, etrafını seyyar satıcılar sardı. Tarihi çınarlarımız bir hayli bakımsız… Bu ve bunun gibi sorunları gündeme taşıyacağız.

HEPİMİZ BAŞKANIZ…

Yine Kadıköy’ün yönetiminde eski Kadıköylülerin, Bostancılıların da yer almasını, ilçenin önemi ve geleceği için istiyoruz. Bugün burada, yarım asır sonra bir araya geldik. Çocukluğumuzda beraber büyüdüğümüz semtimizde, hayat koşulları bizleri farklı alanlara da sürüklese de, istediğimizde bir araya gelebileceğimizi gördük. Ben grubumuzu kurdum, ancak hepimiz grubumuzun yöneticisiyiz… Her birimiz başkanız…”

UZUN UZUN SOHBET ETTİLER…

Eski Bostancılılar, çocukluk ve gençlik anılarını paylaştı. Uzun uzun sohbet eden üyeler, mutluluklarını Kadıköy LIFE objektiflerinde ölümsüzleştirdi.

İsviçre firması TEQSA’nın Türkiye Danışmanı Makina Mühendisi Galip Bulutlar, Mehmet Ferhan Çetin, Meşhur Saksonyalılar Gazinosu varisi Sahibi Hasan Can ve Bostancı’nın tanınmış Numune Kasabı varisi Muharrem Başer…

Meşhur Dondurmacı Yaşar Usta ve Mehmet Ferhan Çetin, buluşmada bol bol sohbet ederek hasret giderdi…

İstanbul’un ilk mobilya firmalarında Sam Mobilya’nın varisi Samim Bakkaloğlu ve Eski Bostancılılar Grubu Kurucusu Mehmet Ferhan Çetin…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir