Eski Kurtuluşlular, Atina'dan sonra İstanbul'da buluştu
 Kadir Toprakkaya

Eski Kurtuluşlular, Atina’dan sonra İstanbul’da buluştu

Eski Kurtuluşlular, Atina’dan sonra İstanbul’da buluştu
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Life Dergisi olarak 40 yıl öncesinin İstanbul’unda başlayan dostluğun, şimdilerde Atina-İstanbul arasında güçlü bağlarla devam ettiğine tanık olduk. 1896 yılında İstanbul’un Kurtuluş semtinde yaşayan Rum asıllı vatandaşlarımızın kurduğu Kurtuluş Spor Kulübü’nde 1970-1985 yılları arasında basketbol oynayan gençler, o günleri unutmamak adına aldıkları buluşma kararlarından birini daha hayata geçirdi.

Her yıl iki defa bir araya gelme kararı alan Eski Kurtuluşlular’ın ikinci buluşması, 27-30 Ekim 2017 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşti. İlk buluşmalarını bu yılın Mart ayında Atina’da organize eden grubun ikinci etkinliği de hayli renkli geçti. Ünlü sigortacı Ünal Tanyıldızı önderliğinde düzenlenen buluşma, Kurtuluş Spor Kulübü Tesisleri’nde kahvaltı ile başladı. Eski basketçilerden oluşan 15 kişilik bir grubun yaptığı maç ile devam etkinliğin ertesi gününde, tekne ile Boğaz gezisi düzenlendi. Grup üyelerinden Ferit Kasar’ın kızı Lara’nın Türk ve Yunan şarkıları ile renk kattığı gezi uzun yıllar unutulmayacak bir fotoğraf olarak konukların anılarında kalırken, ertesi gün ise Prens Adaları’na gidildi.

Kurtuluş Spor Kulübü

ESKİ BAĞ’DA YEMEK, NAKKAŞ’TA KAHVALTI…

Prens Adaları’na bir kez daha hayran kalan konukların, Büyükada’nın dillere destan mekanlarından Eski Bağ’da yedikleri yemek ve akşamında Ziyade Fasıl’da katıldıkları Fasıl Gecesi, programı renklerinden unsurlar oldu. Dönüş öncesi Nakkaştepe Nakkaş’ta verilen kahvaltı yemeğiyle gezi noktalandı. Nakkaş kahvaltısı için “İnanılmaz” yorumunda bulunan Yunanlı konuklar, “Sadece bu kahvaltı için bile buraya gelinir” mesajı verdi.

Kurtuluş Spor Kulübü

Buluşmaya ev sahipliği yapan Nakkaştepe Nakkaş’ın sahibi Fahri Aydoğdu’ya teşekkürlerini ileten Kurtuluş Spor Kulübü Başkanı Dino Belalidis ve Atina Grubu Başkanı Pandilli Ataroğlu; “İstanbul’da böylesine güzel bir mekanda, böylesine güzel lezzetlerle ağırlanmış olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduk, teşekkür ederiz” dediler…

Türk basketbolüne altyapıdan oyuncu yetiştiren Kurtuluş Spor Kulübü’nün 37 yıldır başkanlığını yürüten Dino Belalidis, aynı zamanda Arnavutköy Vakfı’nın da başkanlığını yürütüyor. Kadınların erkeklerden daha iyi çalıştığını dile getiren Belalidis, “Onlarla çalışmak daha başarılı sonuçlar getiriyor” şeklinde konuştu…

Kurtuluş Spor Kulübü

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir