Esnafın kalbi pırlanta gibi olursa!
 Haber Merkezi

Esnafın kalbi pırlanta gibi olursa!

Esnafın kalbi pırlanta gibi olursa!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

En zor zanaatlardan biridir “gerçek esnaflık”… Kadıköy’de işinin hakkını veren köklü esnaflardan Harun Kalın; “Satana kadar değil, ömür boyunca” ilkesiyle ticarette 35 yılını geride bırakmayı başardı.

Kapalıçarşı’da 1983’lü yıllarda başlayan alyans ve pırlanta üzerine ticaretini zamanla geliştiren Harun Kalın, 1994 yılında Kadıköy’ün rüzgarına kapılanlar kervanına katıldı. 23 yıldır Halitağa Nal Sokak’taki Arzu Alyans & Pırlanta’da “misafirlerim” dediği müşterilerini ağırlayan tecrübeli kuyumcu; “İnsanları seviyorum, ticaret ise gerekli olduğunda zaten yerini buluyor” mesajını verdi.

YILDA 3 BİN KİŞİYİ EVLENDİRİYOR…

Yaklaşık 20 metrekare dükkanında bir ömrü geçiren tecrübeli esnaf, alyans ve pırlanta sattığı kişilerin çocuklarına da satış yaptığı günleri görmeye başlamış. Her yıl yaklaşık 3 bin kişiyle ürünlerini buluşturan Kalın; “İş sadece pırlantayı satmak değil, sonrasında da müşteriye satıştaki kadar sıcak yaklaşıp ilgilenebilmek, pırlanta ve alyans bakımını yaparken de satıştaki kadar istekli ve başarılı olabilmek” diyerek, müşteri memnuniyetinin en önemli varlık ve kazanım olduğuna dikkat çekti.

TEK TAŞ PIRLANTA, AŞKIN EN YOĞUN SEMBOLÜ…

Dünya genelindeki değişim, her alanda olduğu gibi evlilik ve flört dönemlerini de değişime uğrattı. Söz yüzüğünün tarih olduğunu belirten Harun Kalın, tek taşların diğer ürünlerin tahtını salladığını ve özellikle son üç yıldır tek taş akımının çok yoğun hissedildiğini vurgularken, gençlerin zincir ve bilezikleri de hızla terk ettiğini sözlerine ekledi. “Alyansa ilgi hala yüksek, tüm yaş gruplarında alyans takmanın ayrı bir önemi var. Alyans sonsuzluk ve aşkı simgeler, ömür boyu mutluluğu temsil eder” diyen Kalın, İstanbul’da kişiye özel tasarım yapan 6-7 firmadan biri olması yönüyle de sık sık ziyaret ediliyor.

Harun Kalın Arzu Alyans Pırlanta

Kadıköy’de işinin hakkını veren köklü esnaflardan Harun Kalın; “Satana kadar değil, ömür boyunca” ilkesiyle 23 yıldır Halitağa Nal Sokak’taki Arzu Alyans & Pırlanta’da “misafirlerim” dediği müşterilerini ağırlıyor..

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir