Ethem Efendi Caddesi'ne acil yaya yolu isteniyor
 Kadir Toprakkaya

Ethem Efendi Caddesi’ne acil yaya yolu isteniyor

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Erenköy Ethem Efendi Caddesi’nde hızlı tren çalışması nedeniyle yaya ve araç trafiğine kapatılan Erenköy Tren Köprüsü’nün yarattığı sıkıntılar artarak devam ediyor. Bölge sakinlerinden Özlem Şaşmazer’in change.org üzerinden başlattığı imza kampanyasına destek giderek büyüyor. İlk iki günde 500 imzaya ulaşan kampanyanın ses getirmesi bekleniyor.

KADIKÖY LIFE DERGİSİ DE İMZALADI…

Haberi ilk kez Kadıköylülerle paylaşan ve yaz aylarında yapılmamış olmasına dikkat çeken Kadıköy Life Dergisi de, Özlem Şaşmazer’in başlattığı kampanyayı imzalayarak destek vereceğini açıkladı. Başta İstanbul Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, Kadıköy Belediyesi ve Ulaştırma Bakanlığı’na ulaştırılacak olan imza kampanyasının metni ise şu şekilde:

ACİL OLARAK YAYA YOLUMUZUN AÇILMASINI TALEP EDİYORUZ…

“Erenköy Tren Köprüsü tadilat için kaldırılmıştır. Bu yenilenmeye saygı duyuyoruz ancak, vatandaş ve esnaf olarak mağdur durumdayız. Çünkü bu çalışma başlatılırken yayaların ne yapacağı düşünülmemiş. Şu anda alt taraftaki yayalar üst kısma, üsttekiler de alt kısma geçiş yapamıyor. İki yolumuz var; biri tren istasyonu tarafı, diğeri Ömerpaşa geçişi. Ayrıca yıllardır bir arada yaşadığımız, aile olduğumuz esnaf arkadaşlarımız da bu yaya trafiğinin olmaması nedeniyle zor durumda. Üstte oturan alttaki kasabına, altta oturan üstteki eczanesine ve bakkalına varamıyor. Hızlı tren çalışmalarının nasıl artıları olacağının farkındayız ancak, bu çalışmayı gerçekleştiren kurumun başlamadan önce alt yapıyı hazırlayarak vatandaşı mağdur etmeden hareket etmesi gerektiğini düşünüyoruz. Şu anda bu çalışmalar yapılmadığı için mağduruz. Siz yetkililerimizden de acil olarak bu mağduriyetimizin giderilmesini ve Ethem Efendi üzerinde yaya yolumuzun açılmasını talep ediyoruz.”

 

Bunu paylaş:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •   
 •   
 •  

One Response to Ethem Efendi Caddesi’ne acil yaya yolu isteniyor

 1. Nuran Şubat 16, 2017 at 11:07 am

  Yaya gecitindeki merdiven hasta ve yaşlılar için sorun olmayacak mı?

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir