ETKİNLİKLER – Kadıköy Life – Kadıköy Haber Sitesi https://www.kadikoylife.com Kadıköy'de yaşamanın ayrıcalık olduğunu hissedenlerin buluşma noktası. Haber Sitesi Tue, 16 Jul 2019 13:52:31 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.1 https://www.kadikoylife.com/wp-content/uploads/2016/06/logo1-50x50.jpg ETKİNLİKLER – Kadıköy Life – Kadıköy Haber Sitesi https://www.kadikoylife.com 32 32 Wyndham Grand Kalamış’tan “Yaza Merhaba” https://www.kadikoylife.com/wyndham-grand-kalamistan-yaza-merhaba/ https://www.kadikoylife.com/wyndham-grand-kalamistan-yaza-merhaba/#respond Tue, 18 Jun 2019 21:27:42 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=52248 Anadolu Yakası’nın prestijli noktaları arasında yer alan Wyndham Grand Kalamış Marina Hotel, “Yaza Merhaba Partisi” düzenledi. Kalamış Koyu, Yat Limanı ve gün batımı manzarasının İstanbul’da en iyi izlendiği otelin teras katında gerçekleşen partiye yaklaşık 500 davetli katıldı. Çoğunluğu seyahat acentesi temsilcileri, turizmciler, turizm basınından bazı isimlerin yanı sıra otelin çözüm ortaklarından oluşan büyük bir grubun katıldığı etkinlik, son derece renkliydi.

“HEP BİRLİKTE ÇALIŞARAK BAŞARILI OLUYORUZ”

Wyndham Grand Kalamış Marina Hotel Genel Müdürü Mustafa Alparslan, konukları “Hoşgeldiniz” konuşmasıyla selamladığı gecede şunları söyledi: “Sizler olmazsanız, bizler olmayız. Hep birlikte çalışarak başarılı oluyoruz. Bu başarıyı da sizlerle birlikte kutlamayı arzu ettik. Şu an bunu gerçekleştirmiş olmanın mutluğu içerisindeyim. Geldiğiniz için hepnize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

GIPSY NIGHT KONSEPTİ…

Gipsy Night konseptinde gerçekleşen etkinliğe Murat Kaynak Orkestrası, seslendirdiği Gipsy Kings şarkıları ile büyük renk kattı. Orkestra öncesinde ise, 1990’lı yılların genç starlarından Tayfun Duygulu’nun performansı beğeniyle karşılandı.

SOKAK LEZZETLERİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ…

Wyndham Grand Kalamış’ta geceye damgasını vuran bir başka detay, konuklara sunulan lezzetler oldu. Türkiye’nin yetiştirdiği en iddialı şefler arasında gösterilen Rafet İnce yönetiminde hazırlanan sokak lezzetleri, Shangry şarap servisi yanında Gipsy Night konseptiyle birleşince adeta geceyi tamamladı.

Wyndham Grand Kalamış
Anadolu Yakası’nın prestijli noktaları arasında yer alan Wyndham Grand Kalamış Marina Hotel, “Yaza Merhaba Partisi” düzenledi. Kalamış Koyu, Yat Limanı ve gün batımı manzarasının İstanbul’da en iyi izlendiği otelin teras katında gerçekleşen partiye yaklaşık 500 davetli katıldı.
]]>
https://www.kadikoylife.com/wyndham-grand-kalamistan-yaza-merhaba/feed/ 0
Akasya Acıbadem Evleri’nde Yaza Merhaba Festivali https://www.kadikoylife.com/akasya-acibadem-evlerinde-yaza-merhaba-festivali/ https://www.kadikoylife.com/akasya-acibadem-evlerinde-yaza-merhaba-festivali/#respond Mon, 17 Jun 2019 12:18:26 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=52220 Ayrıcalıklı yaşamın adresi Akasya Acıbadem Evleri, Geleneksel Yaza Merhaba Festivali’ne ev sahipliği yaptı. Geleneksel Yaza Merhaba Festivali ile her yıl bir adından sıkça söz ettiren Akasya Acıbadem Evleri; Kentsel Yönetim Hizmetleri A.Ş.’nin ana sponsorluğunda, başta Kadıköy Life Dergisi olmak üzere marka gücüne sahip birçok kurum ve kişinin katılımı ile muhteşem bir geceye imza attı.

ZUMBA SHOWLAR, DJ PERFORMANSLARI…

Sunuculuğunu Tuğçe Yulaç’ın üstlendiği etkinlik, zumba eğitmenleri Melek Ercan ve Eda Akın’ın müthiş zumba showları ile başladı. Ardından, 45’lik DJ performansları “Sister’s” ve “90’lar DJ Ali Taş” performansı sergilendi. Yeni Türkü konseri festivale damgasını vururken, eşsiz müzik ziyafetleriyle gece soluksuz devam etti.

1.500 KİŞİ KATILDI…

Festival, catering hizmetleri başta olmak üzere birçok sponsorun katılımı ile adeta bir şölene dönüştü. Çocuk oyun alanları, sürpriz çekilişler ve daha niceleri ile Akasya Acıbadem Evleri, “Yaza merhaba” dedi. Geleneksel Yaza Merhaba Festivali, 1.500 kişinin üzerinde katılım gerçekleşti.

KONUKLARDAN ORGANİZASYONA TAM PUAN…

Kentsel Yönetim A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Altunalan başta olmak üzere emeği geçen MYK üyeleri, Akasya Acıbadem Evleri İşletme Müdürü Tuba Patlar ve ekibi, bu güzel organizasyona imza attıkları için konuklar tarafından büyük takdir topladı. Altınbaş ve SO’U Spa Wellness & Beauty’nin çekilişi sahnede yapılırken; İşletme Müdürü Tuba Patlar, şanslı talihlilere hediyeleri bizzat takdim etti. Büyük ilgi gören Geleneksel Yaza Merhaba Festivali’nin önümüzdeki yıl organizasyonu şimdiden merak konusu oldu.

Akasya Acıbadem Evleri Geleneksel Yaza Merhaba Festivali’nin medya sponsoru Kadıköy Life Dergisi ve Kadıköy Gazetesi, bir hayli dikkat ekti. Özellikle Japon turistler standımıza uğrayarak, dergi ve gazetemizden edinmeyi ihmal etmedi…
Akasya Acıbadem
]]>
https://www.kadikoylife.com/akasya-acibadem-evlerinde-yaza-merhaba-festivali/feed/ 0
Saint-Joseph’ten Petit Pain Günü kutlaması https://www.kadikoylife.com/saint-josephten-petit-pain-gunu-kutlamasi/ https://www.kadikoylife.com/saint-josephten-petit-pain-gunu-kutlamasi/#respond Sun, 09 Jun 2019 21:15:44 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=52100 Kökleri 1841 yılına kadar uzanan ve Kadıköy’ün önemli değerleri arasında gösterilen Saint-Joseph Fransız Lisesi, Petit Pain Günü’nü kutladı. Okulun geleneksel etkinliklerinden biri olan ve Saint-Joseph’liler Derneği tarafından düzenlenen Petit Pain Günü, her yıl mezuniyet töreni öncesinde okul bahçesinde gerçekleşiyor.

ÇİKOLATALI EKMEK…

Öğrenciler tarafından “çikolatalı ekmek” anlamı yüklenen Petit Pain’in oluşumu da hayli ilginç. Okulda eğitim gören öğrencilerin enerjileri tükenmek üzereyken onlara destek olmak ve hayatlarına renk katmak amacıyla 1970’li yıllara kadar sürdürülen uygulama, öğrencilerin büyük ilgisiyle karşılanarak dikkatleri çekmiş.

ESKİ VE YENİ MEZUNLAR KATILDI… 

Saint-Joseph Fransız Lisesi’nde 9 Haziran Pazar günü organize edilen etkinliğe, okulun eski ve yeni mezunlarından oluşan büyük bir grup katıldı. Okulun 2009 mezunları arasında yer alan Alize, Petit Pain Günü’ne seslendirdiği Fransızca şarkılarla büyük renk kattı. Tech Drone League tarafından drone’ların uçurulduğu buluşmada, üç Saint-Joseph’li DJ de gün boyu çaldı. Katılımcılar arasında, Saint-Joseph’ten başarıyla mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi’nde Nükleer Enerji Mühendisliği eğitimi alan Erhan Altunay da vardı. Şimdilerde mitoloji ve paganizm konuları hayatının vazgeçilmez tarafını oluşturan Altunay’a, özellikle yeni mezunlar büyük ilgi gösterdi.

TÜM ZAMANLARIN EN BAŞARILI ÖĞRENCİSİ…

Petit Pain Günü’ne katılanlar arasında, okulun tarihine adını altın harflerle yazdıran isimler de yer aldı. Kadıköy Life Dergisi objektiflerinin bir araya getirdiği bu isimlerden biri Tahsin Burcuoğlu idi. Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği yanında, büyükelçilik başta olmak üzere tam 35 yıl  Dışişleri Bakanlığı’nda görev yapan Burcuoğlu’nun esas özelliği, okulun not ortalaması en yüksek öğrencisi olmasıydı. Diğer isimler ise, 1968 yılında basketbolda Türkiye Şampiyonluğu’nu kazandıran Süleyman Özmen, Dimitri Stayanof, Edip Bibioğlu, Ferdi Tunçman, Rüveyda Bibioğlu, Şafak Bibioğlu ve Mehmet Özdeniz olarak yansıdı.

Saint-Joseph Fransız Lisesi’nden 2009 yılında başarıyla mezun olan Alize, Petit Pain Günü’ne şarkıları ile renk kattı. Seslendirdiği Fransızca şarkılar ile konuklara renkli dakikalar yaşatan Alize’yi, ailesi ve o dönemde görev yapan öğretmenleri de izledi. Onu tebrik ederek kutlayanlar arasında, Türk Sanat Müziği Sanatçısı Çağdaş da vardı…
Lale Bekyel, Nabi Danacı, Nuran Danacı, Alize ve Konca Gezer…
Saint-Joseph’in Petit Pain Günü’nde, Kadıköy Life Dergisi olarak geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da stand açtık. Eski ve yeni mezunları yayınlarımız ile buluşturmanın yanında, Kadıköy’ün renkli isimleriyle söyleşiler yapma fırsatı da bulduk. Yakında “Leyla” isimli şarkısı için yeni single çıkaracak olan Çağdaş ve ünlü fotoğraf sanatçısı Bülent Uluçay, bu isimlerden sadece ikisiydi. Canan Toprakkaya, Özlem Aksu, Kadir Toprakkaya, Bülent Uluçay ve Çağdaş Suseven…
Buket Özgör, Nevzat Özgör, Gürhan Tekiner, Muzaffer Rasim Dokur, Nükhet Arpacı, Burcu Arpacı, İffet Aksu ve Emre Karakartal… 
Petit Pain
]]>
https://www.kadikoylife.com/saint-josephten-petit-pain-gunu-kutlamasi/feed/ 0
Tepe Nautilus’ta Evde Bahar Günleri https://www.kadikoylife.com/tepe-nautilusta-evde-bahar-gunleri/ https://www.kadikoylife.com/tepe-nautilusta-evde-bahar-gunleri/#respond Wed, 22 May 2019 10:02:09 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51969 Tepe Nautilus, 24-26 Mayıs tarihleri arasında Evde Bahar Günleri’ne ev sahipliği yapıyor. Üç gün sürecek Evde Bahar Günleri, Tepe Nautilus ziyaretçilerini ev, dekorasyon ve beyaz eşya mağazalarındaki indirimler, editörün seçimleri, yaratıcı yetişkin atölyeleri ve Özge Ulusoy’un dekorasyon trendlerini anlatacağı keyifli bir söyleşi ile buluşturuyor. Tepe Nautilus’un Instagram hesabı üzerinden yapılacak yarışmayı kazanan bir kişi ise 1.000 liralık hediye çekinin sahibi oluyor.

Bu bahar evini yenilemek isteyenler, 24-26 Mayıs tarihleri arasında Tepe Nautilus Evde Bahar Günleri’nde buluşuyor. Editörün seçimleri, indirimler ve yetişkin atölyelerinden yararlanma imkânı sunan Evde Bahar Günleri, üç gün boyunca Tepe Nautilus ziyaretçilerini bekliyor. Evde Bahar Günleri’nde avantajlı kampanya ve indirimlerden yararlanacak ziyaretçiler, dekoratif ürünlerin tasarlanacağı yaratıcı atölyelere de katılma imkânı buluyor. 24 Mayıs’ta “Ahşap Saat Yapımı” ile başlayan atölyeler, 25 Mayıs tarihinde “Kuru Çiçeklerden Vintage Plak Yapımı” ve 26 Mayıs tarihinde “Saksı Boyama Atölyesi” ile devam edecek.

özge ulusoy
ÖZGE ULUSOY İLE KEYİFLİ BİR SOHBET…

Evde Bahar Günleri kapsamında Tepe Nautilus’un Instagram hesabı üzerinden favori yaz stilini yansıtan dekorasyon fotoğraflarını #tepenautilusxmcmaison ve #tepenautilusileyazstilim hashtagleriyle paylaşanlar arasından seçilecek şanslı kişi, 1.000 liralık hediye çekinin de sahibi olacak. 25 Mayıs Cumartesi günü ise Özge Ulusoy, ziyaretçilerle birlikte 2019’un ev dekorasyon trendleri, yeni dönem aksesuarlar ve ev düzenleme yaklaşımları hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirecek.

ATÖLYELER ÜCRETSİZ…

Tepe Nautilus, birbirinden avantajlı indirim ve kampanyaları, yaratıcı yetişkin atölyeleri ve söyleşileriyle üç gün boyunca dolu dolu geçecek Evde Bahar Günleri’ne tüm ziyaretçilerini bekliyor. Ücretsiz olarak ziyaretçilerin katılabileceği atölyeler, 20 kişilik kontenjanla günde iki seans olarak gerçekleşecek.

Tepe Nautilus
]]>
https://www.kadikoylife.com/tepe-nautilusta-evde-bahar-gunleri/feed/ 0
SKAL Marmara, BOF Hotel iftarında buluştu https://www.kadikoylife.com/skal-marmara-bof-hotel-iftarinda-bulustu/ https://www.kadikoylife.com/skal-marmara-bof-hotel-iftarinda-bulustu/#comments Fri, 17 May 2019 13:19:09 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51851 SKAL International Marmara Kulübü’nün mayıs ayı buluşması, BOF Hotel’de iftar daveti şeklinde gerçekleşti. Otelin Genel Müdürü Oktay Sidar ve Satış Müdürü Nev Ortaç’ın ev sahipliklerinde düzenlenen buluşmaya, SKAL International Marmara Kulübü üyeleri katıldı.

Mert Okan

“SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ”

SKAL International Marmara Kulübü Başkanı Mert Okan, buluşmada yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladığımız bu güzel günlerde geleceğe umutla bakıyoruz. SKAL International Marmara Kulübü olarak sosyal sorumluluk projelerimizi sürdürme yolunda çalışmalarımız devam etmekte. Geçtiğimiz ayki etkinliğimiz sırasında kitap satışlarından elde edilen gelirlerden, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlarımıza 5 adet engelli sandalyesi daha temin ettik.”

BOF Hotel
BOF Hotel’in bahçesi, buluşmanın konuklar tarafndan en çok tercih edilen tarafıydı. Canan Toprakkaya, Mert Okan, Trudi Özkök ve Nev Ortaç…
Etkinlikte alkışlar, BOF Hotel mutfağında hazırlanan karışık ızgaraya oldu. Osmanlı usülü döküm tava üzerinde iç pilav, çıtır patates, ızgara domates ve biberden oluşan menünün bir parçası için konuklar, mutfak şefine teşekkürlerini iletti…
]]>
https://www.kadikoylife.com/skal-marmara-bof-hotel-iftarinda-bulustu/feed/ 1
Saint-Joseph’lilerden etkinlik dolu mayıs ayı https://www.kadikoylife.com/saint-josephlilerden-etkinlik-dolu-mayis-ayi/ https://www.kadikoylife.com/saint-josephlilerden-etkinlik-dolu-mayis-ayi/#respond Fri, 17 May 2019 11:00:56 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51843 Saint-Joseph’liler Derneği, mayıs ayında birbirinden farklı etkinliklere imza atıyor. Tiyatro, konser ve söyleşi gibi alanlarda gerçekleştirilen etkinlikler, hem Kadıköy hem de Saint-Joseph ruhunu adeta yeniden canlandırıyor.

Etkinliklerin bir kısmı, Bahariye’nin gözde otellerinden Pasha’da gerçekleşecek. Saint-Joseph‘lilerin uğrak mekânlarından olan Pasha Otel, Araştırmacı-Yazar ve Mimar Arif Atılgan ile “Kadıköy’de Dünden Bugüne Sosyal Yaşam” etkinliğine de ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Etkinlik programı ise şu şekilde:

Saint-Joseph'liler
]]>
https://www.kadikoylife.com/saint-josephlilerden-etkinlik-dolu-mayis-ayi/feed/ 0
Tepe Nautilus’ta 19 Mayıs coşkusu https://www.kadikoylife.com/tepe-nautilusta-19-mayis-coskusu/ https://www.kadikoylife.com/tepe-nautilusta-19-mayis-coskusu/#respond Mon, 13 May 2019 11:10:20 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51756 Tepe Nautilus, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusunu Gençlik Bandosu eşliğinde özel bir gösteriyle yaşamak isteyen herkesi bekliyor.

17 yıldır İstanbul’un tam kalbinde eğlence ve sanat dolu aktiviteleriyle ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatan Tepe Nautilus, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı özel bir gösteri ve Türk bayrağı dağıtımı ile kutlayacak. Bu anlamlı günde ziyaretçileri karşılayacak olan Gençlik Bandosu, tüm gün sürecek özel gösterileriyle Tepe Nautilus’ta coşku dolu bir 19 Mayıs yaşatacak.

Tepe Nautilus, 14.00-18.00 saatleri arasında gerçekleşecek olan bando gösteresine tüm İstanbulluları bekliyor.

Tepe Nautilus 19 Mayıs
]]>
https://www.kadikoylife.com/tepe-nautilusta-19-mayis-coskusu/feed/ 0
Sibel Keçelioğlu ve Ecehan Yapışlar’dan iftar daveti https://www.kadikoylife.com/sibel-kecelioglu-ve-ecehan-yapislardan-iftar-daveti/ https://www.kadikoylife.com/sibel-kecelioglu-ve-ecehan-yapislardan-iftar-daveti/#respond Sun, 12 May 2019 14:59:02 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51742 KYK Legal Hukuk Bürosu kurucularından Av. Sibel Keçelioğlu ve Av. Ecehan Yapışlar, bir iftar daveti verdi. Büyük Kulüp’te 11 Mayıs Cumartesi akşamı gerçekleşen davete, Keçelioğlu ve Yapışlar’ın aile üyeleriyle birlikte dostları katıldı. Davetliler arasında ünlü kentbilimci Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp, Davranış Bilimleri Uzman Aşkım Kapışmak, Taşyapı İnşaat CEO’su Nedim Hattap, Ciner Grubu’ndan İbrahim Özden Özdemir, İMES Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akar gibi isimler de vardı.

AİLE FOTOĞRAFINDA BÜYÜK KULÜP KEDİSİ DE YER ALDI…

Kadıköy Life tarafından KYK Legal Hukuk Bürosu ortakları Sibel Keçelioğlu ve Ecehan Yapışlar’ın aileleriyle birlikte hatıra fotoğrafı çekilirken durumu fark eden Büyük Kulüp’ün kedisi de fotoğraf karesinde yer almak için yerine aldı ve objektife bakarak poz verdi. Fotoğraf karesinde şu isimler yer aldı: Gülgün Ertuğrul, Sibel Keçelioğlu, Hamdi Keçelioğlu, Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp, Muhteşem Keçelioğlu, Ömer Ertuğrul, Sibel Keçelioğlu, Tevfik Keçelioğlu ve Nurdan Keçelioğlu.

Keçelioğlu Ailesi’nden iki avukat ile birlikte iki de mimar çıktı. Gülgün Ertuğrul, çocuklardan fırsat bulamıyor olsa da Ahmet Vefik Alp’in atölyesinde yetişip mesleğini icra ederken, İTÜ’den başarıyla mezun olan Muhteşem Keçelioğlu da hem mimarlık hem de iç mimarlık yapıyor. Özellikle proje müellifliği, cephe tasarımı, mimari proje tasarımı gibi alanlarda önemli başarıları olan Keçelioğlu’nun son işlerinden biri, Akasya’da dekorasyonunu üstlendiği sigorta yönetim merkezi oldu…
Sibel Keçelioğlu
]]>
https://www.kadikoylife.com/sibel-kecelioglu-ve-ecehan-yapislardan-iftar-daveti/feed/ 0
Gayrimenkul danışmanları: Otizmin farkındayız! https://www.kadikoylife.com/gayrimenkul-danismanlari-otizmin-farkindayiz/ https://www.kadikoylife.com/gayrimenkul-danismanlari-otizmin-farkindayiz/#respond Thu, 09 May 2019 21:02:09 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51730 Dünyanın en büyük gayrimenkul danışmanlığı firması Keller Wiliams, hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle de adından sıkça söz ettiriyor. Bunlardan biri de her yıl 9 Mayıs tarihinde organize edilen “REDDAY” Topluma Katkı Günü’nde gerçekleşti. REDDAY kapsamında dünyanın bütün KW ofisleri bir günlüğüne kapandı ve 185 bin danışman, bulundukları ilçelerde birer sosyal sorumluluk projesine katıldılar.

KELLER WILLIAMS CADDE KADIKÖY’DEN ANLAMLI DESTEK…

Marka tarafından geleneksel hale getirilen, her ofisin kendi bünyesinde bulunan ve hayır işleri için teşkilatlanan Kültür Komiteleri tarafından aylar öncesinden planlanarak organize edilen sosyal sorumluluk projelerine Kadıköy de katıldı. Son 4 yıl içinde Kadıköy’de ilk engelli şarj istasyonunu yaptıran, Beykoz Hayvan Barınağı’na 1 tonun üzerinde mama bağışlayan, Kadıköy Ticaret Meslek Lisesi’ndeki Atatürk büstünü onaran ve çevre peyzajını yapan Keller Williams Cadde Kadıköy Bölge Müdürlüğü, bu yıl da “Otizmin Farkındayız” mesajı verdi. Kadıköy Belediyesi ve Koşuyolu Engelli Merkezi’nin de katkılarıyla Kalamış Atatürk Parkı’nda buluşan gayrimenkul danışmanları, 250’ye yakın engelli genç ve aileleriyle bir araya geldi. Toplamda 500 kişilik bir organizasyona ev sahipliği yapan danışmanlar, bugüne özel getirtilen DJ eşliğinde doyasıya eğlendi.

DENİZE DALIP, “OTİZMİN FARKINDAYIZ” PANKARTI AÇTILAR…

Etkinliğin bir başka güzel tarafı, çeşitli markaların bağışları ile birlikte pek çok gayrimenkul danışmanının evlerinde hazırladıkları yiyecekleri getirerek paylaşmalarıydı. “REDDAY” Topluma Katkı Günü’nde danslı, müzikli, eğlenceli saatler geçiren gruplara sergilenen bir başka performans, denizin 3 metre altına dalan dalgıçların “Otizmin Farkındayız” pankartı açmaları oldu.

otizm
“ENGELLİ VE OTİZMLİ BİREYLERİN FARKINDA OLACAĞIZ”

Konu hakkında Kadıköy Life Dergisi’ne açıklamada bulunan KW Lider Danışma Konseyi Kültür Komitesi Başkanı Sinan Sarıkaya; “Her şeyden önemlisi, engelsiz bir dünya için engelli ve otizmli bireylerin farkında olduğumuzu Kalamış Atatürk Parkı’ndan herkese duyurmak istedik. Çok da başarılı olduk. Bu konuda bize destek veren herkese sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi.

Ayrıntılar, Kadıköy Life Dergisi’nin 15 Mayıs 2019 tarihinde piyasaya çıkacak olan yeni sayısı sayfalarında yayınlanacak…

KW Cadde
Kalamış Atatürk Parkı’nda düzenlenen etkinlikler kapsamında, görme engelliler için KW Cadde sponsorluğunda satranç yarışması da yapıldı. Organizasyonun kusursuz geçmesi için büyük çaba harcayan Keller Williams Cadde Kültür Komitesi üyeleri, buluşmanın sonunda “Bir organizasyonu daha başarıyla tamamlamış olmanın huzuru içindeyiz” mesajı verdi. Sinan Sarıkaya, Gül Başıbüyük, Vedat Akkaş, Özgür Alkaya, Mert Nergis ve Deniz Ünlü…
]]>
https://www.kadikoylife.com/gayrimenkul-danismanlari-otizmin-farkindayiz/feed/ 0
Miracle Asia Hotel’den “Yaza Merhaba” https://www.kadikoylife.com/miracle-asia-hotelden-yaza-merhaba/ https://www.kadikoylife.com/miracle-asia-hotelden-yaza-merhaba/#respond Sun, 05 May 2019 19:48:11 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51673 Anadolu Yakası’nın yıldızları arasında gösterilen Miracle Istanbul Asia Hotel, geleneksel hale getirdiği “Yaza Merhaba Partisi” düzenledi. Etkinliğe otelin birlikte çalıştığı kurumların temsilcileri, çözüm ortakları ve özel davetlileri katıldı.

Havuz katının yeşillikler içerisindeki bahçesinde gerçekleşen partide, bu defa sürpriz lezzetlerle birlikte hediye çekilişleri de vardı. Gecenin sonunda yapılan çekilişte katılımcılar arasından beş talihliye Miracle Istanbul Asia ve Antalya otellerinde konaklama, akşam yemeği, kahvaltı, SPA üyeliği gibi hediyeler verildi.

OSMANLI MACUNU, PAMUK ŞEKER, KUMDA KAHVE…

Partiye katılanlar açık havada otelin altın madalyalı Executive Chefi Özcan Yalçın tarafından hazırlanan özel lezzetleri test edebilme fırsatı elde ederken, ülkemizin geleneksel lezzetleri de konuklarla buluştu. Osmanlı macunu, pamuk şeker, kumda Türk kahvesi ve Hint kınası performansı, gecenin en fazla ilgi gören uygulamaları arasındaydı.

Gecenin sonunda en fazla teşekkürü, Miracle Asia Hotel’de açılıştan bu yana Executive Chef olarak hizmet veren Özcan Yalçın aldı…
Miracle Istanbul Asia Hotel Genel Müdürü Ulaş Karaibrahimoğlu, Satış & Pazarlama Müdürü Tuğba Bektaş ve Mutfak Şefi Özcan Yalçın, etkinliğin ev sahipleri konumundaydılar ve mükemmel bir ev sahipliği gösterdiler. Ancak onlar, bu organizasyondaki esas başarının tüm otel çalışanlarına ait olduğunu dile getirerek, bir kez de bizlerin aracılığıyla onlara teşekkürlerini ilettiler…
Partiye katılanlar arasında Koreli Kwang Hee Park ile birlikte ünlü turizmciler de vardı. Veysel Şimşek, Nevzat Aydoğan, Erkan Gün, Mehmet Emin Kocaaliler, Atilla Meraküm ve Recai Ergün…
Miracle Asia Hotel’in Yaza Merhaba Partisi’nin özel davetlileri arasında, Sheraton Grand Ataşehir Hotel Genel Müdürü Soner Metin de vardı. Otelin yeşillikler içerisindeki bahçe katının İstanbul için her zaman cazip olacağı bilgisini paylaşan Metin; “Organizasyonu çok başarılı buldum. Emeği geçenleri kutluyorum” yorumunda bulundu. Kadir Toprakkaya, Ulaş Karaibrahimoğlu, Soner Metin ve Tuğba Bektaş…
Buse Akça, Turan Akça, Onur İste, Filiz İste, Atacan Bektaş, Tuğba Bektaş ve Kadir Toprakkaya…

Miracle Asia
Miracle Asia
]]>
https://www.kadikoylife.com/miracle-asia-hotelden-yaza-merhaba/feed/ 0
Caddebostan Muhtarlığı’ndan Bahar Şenliği https://www.kadikoylife.com/caddebostan-muhtarligindan-bahar-senligi/ https://www.kadikoylife.com/caddebostan-muhtarligindan-bahar-senligi/#respond Fri, 03 May 2019 08:53:04 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51623 Baharın gelişi ülkemizin her tarafında coşkuyla karşılanıyor. En küçük topluluk kabul ettiğimiz ailelerden mahallelere, ilçelere ve kentlere kadar her yerde yüzler gülüyor, aydınlığın yansımaları belirgin biçimde hissediliyor. Caddebostan Mahallesi’nin genç ve dinamik muhtarı Nihal Cengiz de bu düşünceye katılarak, mahalle sakinleriyle mini bir şenlik düzenledi.

Muhtarlıkta 2 Mayıs Perşembe günü gerçekleşen Bahar Şenliği’ne, Türk Eğitim Vakfı (TEV) Anadolu Yakası Şubesi de bir stant açarak katıldı. Aynı zamanda geride bıraktığımız 31 Mart yerel seçimlerinde kendisine gösterilen teveccühe teşekkür anlamı da taşıyan etkinlikte, Caddebostan Mahallesi’nde önümüzdeki süreç içerisinde yapılması gereken çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Caddebostan
Buluşmaya Caddebostan’a komşu mahallelerin muhtarlarından Bostancı Muhtarı Yener Coşkun, Fenerbahçe Muhtarı Tuba Aldeniz ve Sahrayıcedit Muhtarı Seval Özkan da katıldı…
]]>
https://www.kadikoylife.com/caddebostan-muhtarligindan-bahar-senligi/feed/ 0
Hafta sonu planlarınıza Boğaz gezisini de ekleyin https://www.kadikoylife.com/hafta-sonu-planlariniza-bogaz-gezisi-de-ekleyin/ https://www.kadikoylife.com/hafta-sonu-planlariniza-bogaz-gezisi-de-ekleyin/#respond Wed, 01 May 2019 20:20:26 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51565 Mayıs ayının ilk haftası, İstanbul’un en güzel günlerinin yaşandığı bir hafta olarak bilinmekte. Ne boğucu sıcaklar, ne de üşüten serinliklerden uzak bir dönem; üstelik erguvan zamanı da… Gelin, bu hafta sonu planlarınıza yat ile Boğaz gezisini de ekleyin. Duayen turizmcilerden Lion Turizm’in kurucusu Yiğit Arsu ile Kadıköylü turizmci Karya Defne Yavuz’un birlikte organize ettiği Boğaz gezisini kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

“1001 GECE” YATI İLE…

Masalsı güzelliklere imza atan “1001 Gece” yatı ile düzenlenecek olan Boğaz gezisi, 4 Mayıs Cumartesi günü sabah saat 09.30’da Kadıköy Balon Kafe önünde buluşularak, 10.00’da kokartlı rehber eşliğinde hareket ile başlayacak. Harem-Üsküdar sahilini takiben Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü geçtikten sonra bu kez Tarabya sahillerinden dönüş yoluna geçilerek, saat 13:00 sularında gezi tamamlanacak. Boğaz gezisi boyunca simit ve çay ikramları yapılacak. Kişi başı 200 TL olan bu özel tur için (0532) 425 59 22 numaralı telefondan rezervasyon yaptırabilirsiniz.
[0-6 yaş ücretsiz, 6-13 yaş yüzde 50, 65 yaş üstü ve öğretmenler yüzde 10 indirimli]

Boğaz gezisi
]]>
https://www.kadikoylife.com/hafta-sonu-planlariniza-bogaz-gezisi-de-ekleyin/feed/ 0
UDF, mutfak şeflerinden sonra makyaj uzmanları kazandırıyor https://www.kadikoylife.com/udf-mutfak-seflerinden-sonra-makyaj-uzmanlari-kazandiriyor/ https://www.kadikoylife.com/udf-mutfak-seflerinden-sonra-makyaj-uzmanlari-kazandiriyor/#respond Tue, 30 Apr 2019 22:35:25 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51538 Uluslararası Down Sendromu Federasyonu (UDF), geçtiğimiz yıl ülkemize kazandırdığı mutfak şeflerinden sonra şimdi de makyaj uzmanları kazandırıyor.

UDF

UDF yönetimi, bir süredir üzerinde çalıştığı “DOWN MAKE-UP Cilt Bakımı Mesleki Eğitim ve İstihdam Projesi” tanıtım lansmanını gerçekleştirdi. Sheraton Grand Ataşehir’de 30 Nisan Salı akşamı düzenlenen organizasyon yine çok başarılıydı. Geceye ünlü isimlerin yanı sıra yurt için ve yurt dışından çok sayıda davetli katıldı. Ünlü televizyoncu Pınar Ergüner’in sunuculuk görevini üstlendiği etkinlik, Uluslararası Down Sendromu Federasyonu Başkanı Muhammed Abdullah Tuncay’ın açılış konuşmasıyla başladı.

KATKI VERENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ…

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un da programa katılması bekleniyordu, ancak son anda Ankara’da bulunması gerektiği için katılım gösteremedi. Selçuk’un yerine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Önal İnaltekin organizasyonda hazır bulunurken, katkı sağlayan isimlerin plaketlerini de verdi.

Uluslararası Down Federasyonu
PROJE YÜZLERİ SİMGE TERTEMİZ VE DELLA MILES…

Türkiye’nin uluslararası başarılarında imzası olan ünlü mankenlerimizden Simge Tertemiz ile yine geçtiğimiz aylarda Müslüman olan dünyaca ünlü ABD’li ses sanatçısı Della Miles, DOWN MAKE-UP Cilt Bakımı Mesleki Eğitim ve İstihdam Projesi’nin tanıtım yüzü oldular. Gecenin sonunda eğitimini tamamlayan makyaj uzmanları, aralarında Tertemiz ile Miles’ın de bulunduğu isimlere makyaj uygulaması yaptı.

Uluslararası Down Federasyonu
NİL KARATAŞ PERFORMANSI…

Organizasyona renk katan isimler arasında şarkıcı Nil Karataş da vardı. Seslendirdiği şarkılarla hem konuklara hem de makyaj uzmanlarına renkli dakikalar yaşatan Karataş; “Bu tür organizasyonlar için her zaman katkı sağlamaya hazırım. Lütfen beni çağırın” şeklinde konuştu.

11 ÜLKE VE 14 ŞEHİRDE YÜRÜTÜLÜYOR…

UDF’nin DOWN MAKE-UP Cilt Bakımı Mesleki Eğitim ve İstihdam Projesi, İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası başta olmak üzere 11 ülke ve 14 şehirde yürütülüyor. Türkiye’de İstanbul ile birlikte Ankara, İzmir ve Bursa, Atlanta/Amerika, Münih/Almanya, Paris/Fransa, Amsterdam/Hollanda, Brüksel/Belçika, Zürih/İsviçre, Beyrut/Lübnan, Lefkoşa/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Podgorica/Montenegro ve Tiran/Arnavutluk gibi kent ve ülkelerde UDF kuruluşları, uluslararası arenada ilklere imza atmanın haklı gururunu gözler önüne seriyor.

Uluslararası Down Federasyonu
Buluşmaya yurt içi ve yurt dışından çok sayıda davetli katıldı…
UDF’nin gecesinde organizasyona katkı sağlayan isimlere plaket verildi. Bu isimlerden biri de Dr. Yasemin Savaş idi. “Böylesine anlamlı bir organizasyonun içinde yer alıyor olmaktan büyük onur ve gurur duydum” diyen Savaş’a plaketini, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Önal İnaltekin verdi…
Etkinliğin konukları arasında dünyacı ünlü tasarımcı Emre Ertürk de vardı. Dünya starı Madonna için de tasarımlar yapan Ertürk, üzerlerinde bereket, şans ve güç anlamı yüklü tasarımlarını UDF yararına açık arttırmaya sundu. Emre Ertürk’ün üç tasarımı toplamda 37 bin 500 TL bedel üzerinden satılarak, UDF’nin masraflarında kullanılmak üzere kaydedildi…
Gece için belirlenen tarih, aynı zamanda Uluslararası Down Sendromu (UDF) Federasyonu Genel Başkanı Muhammed Abdullah Tuncay’ın doğum gününe tesadüf etmişti. Buluşmanın kahramanı olarak lanse edilen Tuncay ile dans eden down sendromlu misafirler, O’nun doğum gününü kutladı…
]]>
https://www.kadikoylife.com/udf-mutfak-seflerinden-sonra-makyaj-uzmanlari-kazandiriyor/feed/ 0
Cengiz Korkut’un “SÜT Buluşmaları” sürüyor https://www.kadikoylife.com/cengiz-korkutun-sut-bulusmalari-suruyor/ https://www.kadikoylife.com/cengiz-korkutun-sut-bulusmalari-suruyor/#respond Sun, 28 Apr 2019 20:45:53 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51505 Sigorta sektörünün duayenleri arasında gösterilen Tema Sigorta Kurucusu Cengiz Korkut tarafından düzenlenen “SÜT Buluşmaları” sürüyor. Organizasyonun açılımını “Sigorta Üstatları Toplantısı” olarak ifade eden Korkut, Kadıköy Life Dergisi’ne yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Türk sigorta sektörünün üstatları, emekçileri olarak çok yoğun çalışma temposu ile yaşadığımız günleri bir bir tüketiyoruz. Bu durumu biraz olsun renklendirmek adına arkadaşımız TEMA Sigorta Hasar Müdürü Ercüment Bey’in evinde 10-12 kişilik gruplar halinde başladığımız buluşmalar, şimdilerde 100-150 kişilik gruplara evrilerek, farklı mekânlarda farklı etkinlikler ile sürüyor.”

“HER ŞEY İŞ DEĞİL”

Bu tür programlarla her şeyin iş dünyasından ibaret olmadığını anlamaya ve anlatmaya çalıştıklarını aktaran Cengiz Korkut; “Sektörün içinde olup, sektör dışı konuların da var olduğu buluşmalarda insanlar birbirlerine dokunabilme fırsatı yaratıyor. Bu durum hem bizi iş dünyamızdaki stresli ortamdan uzaklaştırıyor, hem de yaşadığımızın farkına varmamızı sağlıyor” dedi.

Cengiz Korkut
Tema Sigorta Kurucusu Cengiz Korkut’un düzenlediği bir başka “SÜT Buluşmaları” gecesi, 26 Nisan Cuma akşamı Bostancı Yadin Bey Tesisleri’nde yapıldı. Korkut’un açılış konuşmasıyla başlayan program, renkli folklor performanslarıyla sürdü…
Gecede, Elazığ yöresinin ünlü folklor oyunu “çayda çıra” performansı da sergilendi…
]]>
https://www.kadikoylife.com/cengiz-korkutun-sut-bulusmalari-suruyor/feed/ 0
Erenköy Kız Liseliler, Mezunlar Günü’nde buluştu https://www.kadikoylife.com/erenkoy-kiz-liseliler-mezunlar-gununde-bulustu/ https://www.kadikoylife.com/erenkoy-kiz-liseliler-mezunlar-gununde-bulustu/#respond Sun, 28 Apr 2019 18:25:06 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51491 Türkiye’nin en köklü eğitim kurumları arasında yer alan Erenköy Kız Lisesi’nin mezunları, son kez düzenledikleri geleneksel Mezunlar Günü’nde bir araya gelerek, hayli duygu yüklü anlar yaşadı. Mevcut binalarının yıkılıp yeniden yapılacak olması nedeniyle iki yıl sonra farklı bir yapı altında yeni Mezunlar Günü buluşmalarına merhaba diyecek olmalarına rağmen, etkinlikte gençlik dönemlerinin en güzel anılarının geçtiği binalarını bir daha göremeyecek olmalarının burukluğu vardı.

102 ÖNCÜ EKL’Lİ SERGİSİ…

Buluşma, 28 Nisan Pazar günü saat 12.00’de okul bahçesinde toplanmaya başlayan Erenköy Kız Lisesi mezunlarının “102 Öncü EKL’li” adlı sergiyi ziyaretiyle başladı. Erenköy Kız Liseliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Güzin Övünç’ün açılış konuşmasının ardından, derneğin Kurucu Başkanı Dr. Mutlu Urcun Atagün’ün aynı zamanda ölüm yıldönümü olması nedeniyle anma töreni yapıldı.

KOLYE, KEP VE PLAKET TÖRENİ…

Daha sonra 50 yıllık mezunlar için bir kolye töreni düzenlendi. Sonrasında ise 25, 30 ve 40 yıllık mezunlar için plaket ve kep töreni gerçekleştirildi. Buluşmanın en renkli anı ise, Erenköy Kız Lisesi mezunları tarafından oluşturulan koronun performansı oldu. Okulun müzik öğretmeni Mustafa Yeleğen tarafından oluşturulan koronun seslendirdiği Yeşilçam şarkıları, etkinliğe katılanların adeta coşmasına neden oldu.

Erenköy Kız Lisesi Mezunlar Günü buluşmasında plaket alanlar arasında, ünlü suluboya ustası Ressam Neşe Gümüşcüoğlu ile gayrimenkul danışmanı Şen Özkenel de vardı…
İnşaat süresince “Genç Fidanlar” bahçesinden zorunlu olarak uzak kalacak Erenköy Kız Anadolu Lisesi öğrencileri ve mezunlar, nice başarılara imza atmış EKL’li kadınların yaktığı meşaleyi yeni okul binalarında buluşup ileriye taşımaya kararlı…
Erenköy Kız Lise
]]>
https://www.kadikoylife.com/erenkoy-kiz-liseliler-mezunlar-gununde-bulustu/feed/ 0
Metin Akpınar, Kadıköy’de sevenleriyle buluşacak https://www.kadikoylife.com/metin-akpinar-kadikoyde-sevenleriyle-bulusacak/ https://www.kadikoylife.com/metin-akpinar-kadikoyde-sevenleriyle-bulusacak/#respond Wed, 24 Apr 2019 19:22:40 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51393 Kadıköy’ün yaşayan kütüphanesi Tarih Edebiyat ve Sanat Kütüphanesi’nde (TESAK) nisan ayında da tarih, edebiyat ve felsefe söyleşileri sürüyor. TESAK’ın her cumartesi düzenlediği Cumartesi Söyleşi Dizisi’nin nisan ayı kapanış konuğu, Türk tiyatrosu ve Yeşilçam’ın duayen ismi Metin Akpınar olacak.

Akpınar, Türkiye’de kabare tiyatrosunun oluşumunu kendine has üslubuyla meraklılarına anlatacak. TESAK’ta 27 Nisan Cumartesi günü saat 14:00’te düzenlenen, Metin Akpınar’ın konuşmacı olacağı “Kabare Tiyatrosu” adlı söyleşiye katılım ücretsiz.

Metin Akpınar
]]>
https://www.kadikoylife.com/metin-akpinar-kadikoyde-sevenleriyle-bulusacak/feed/ 0
SKAL Marmara, Van kahvaltısında buluştu https://www.kadikoylife.com/skal-marmara-van-kahvaltisinda-bulustu/ https://www.kadikoylife.com/skal-marmara-van-kahvaltisinda-bulustu/#respond Sun, 21 Apr 2019 21:54:48 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51317 SKAL International Marmara Kulübü üyelerinin Nisan ayı buluşması, Van kahvaltısı organizasyonu ile gerçekleşti. Mercure Hotel Ümraniye’de 21 Nisan Pazar günü düzenlenen etkinliğe, kulüp üyeleriyle birlikte iki Young SKAL üye adayı da katıldı.

ENGELLİ SANDALYESİ KAMPANYASI’NA KATKI…

SKAL International Marmara Kulübü’nün bu buluşmasında katılımcıların ödedikleri kahvaltı ücretinin bir bölümü, Engelli Sandalyesi Kampanyası’na aktarıldı. Daha önce de benzer kampanyalar düzenleyen kulüp yönetimi; “Organizasyondan elde edilen gelir ile 5 engelli sandalyesi kazandırmış olduk” açıklamasında bulundu.

Geçtiğimiz yıl dünyanın en çok katılımlı kahvaltısı olarak 55 bin kişiyle Guiness Rekorlar Kitabı’na giren Van kahvaltısına, Mercure Hotel Ümraniye Direktörü ve otistik çocuklara yardım eden Değer Otizm Yardımlaşma Derneği Kurucu Üyesi Şule Gökırmak ev sahipliği yaptı…
Van kahvaltısı
Konuklar, kahvaltı organizasyonunun düzenlenmesinde büyük emekleri geçen SKAL International Marmara Kulübü Başkanı Mert Okan ve Genel Sekreter Merih Kırlı’ya teşekkür etti…  
]]>
https://www.kadikoylife.com/skal-marmara-van-kahvaltisinda-bulustu/feed/ 0
Şarabın tadına Cantina by Mezedaki’de vardılar https://www.kadikoylife.com/sarabin-tadina-cantina-by-mezedakide-vardilar/ https://www.kadikoylife.com/sarabin-tadina-cantina-by-mezedakide-vardilar/#respond Thu, 18 Apr 2019 21:00:47 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51251 İstanbul mutfağının kendine has mozaiğini yaşatabilmek adına yeme-içme, müzik ve sanat anlamında birçok farklı etkinliğe imza atan Cantina by Mezedaki, şarap tadım gecesiyle misafirlerine lezzetli saatler yaşattı. Cantina by Mezedaki’de İstanbul mutfağını temsil etmeye çalıştıklarını ifade eden mekan işletmecisi Meri Çevik Simyonidis, Kadıköy Life Dergisi’ne yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Mekânımızda birbirinden farklı ve renkli etkinliklere ev sahipliği yapıyoruz. Bunlar yeme-içme workshopları, müzik ve sanat içerikli değişik konseptlerde etkinlikler olabiliyor. Bugünü ise ‘Şarap Tadım Günü’ olarak seçtik. Tadımını yaptığımız şaraplarla alakalı ‘Hangi şarap, hangi üzümden yapılmış? Hangisi en iyi şarap? Şarap fiyatları niçin birbirinden farklı? İçtiğimiz şarabın iyi veya kötü olduğunu nasıl anlar ve nasıl koruruz?’ sorularını sorarken, bağcılık ve üzümcülük ile ilgili bilgiler de vermeye çalıştık.”

Cantina by Mezedaki etkinliklerini sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz:
Instagram: @cantinabymezedaki
Facebook: @cantinalifepub

Cantina by Mezedaki
Kadıköy’ün yeni mekânlarından Cantina by Mezedaki, İstanbul mutfağının kendine has mozaiğini yaşatabilmek adına yeme-içme, müzik ve sanat anlamında birçok farklı etkinliğe imza atıyor…
]]>
https://www.kadikoylife.com/sarabin-tadina-cantina-by-mezedakide-vardilar/feed/ 0
Tepe Nautilus’ta Sihirbaz Okulu https://www.kadikoylife.com/tepe-nautilusta-sihirbaz-okulu/ https://www.kadikoylife.com/tepe-nautilusta-sihirbaz-okulu/#respond Wed, 17 Apr 2019 09:38:21 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51193 Tepe Nautilus, 19-23 Nisan tarihleri arasında Sihirbaz Okulu’na ev sahipliği yaparak, çocuklara büyülü bir dünyanın kapılarını aralıyor. Ahşap çubukları sihirli asalara dönüştürerek kendi asalarını tasarlayacak olan minik katılımcılar, asalarına eklenecek özel sensörler sayesinde illüzyonlar yapma şansına da sahip olacak.

Özel sensörleri kullanarak Dragowiz Animatronik Ejderha’yı canlandırma ve uçurma deneyimi yaşayacak olan çocuklara, yeteneklerini sergilerken çektirdikleri sihir efektli fotoğrafları hediye edilecek. Minik sihirbazlar, Baş Profesör Wizardo Mango ile tanışarak, birlikte eğlenceli şovlara dahil olma imkânı da yakalayacak. Tepe Nautilus, 19-23 Nisan tarihleri arasında günde 6 seans olarak gerçekleşecek bu büyülü Sihirbaz Okulu’na tüm çocukları davet ediyor.

Etkinlik tarihi: 19-20-21-22-23 Nisan

Etkinlik saati: 12:00-13:00, 13:30-14:30, 15:00-16:00, 16:30-17:30, 18:00-19:00, 19:30-20:30

Etkinlik Yeri: Tepe Nautilus 1. Kat Sergi Alanı

Sihirbaz Okulu
Tepe Nautilus, 19-23 Nisan tarihleri arasında Sihirbaz Okulu’na ev sahipliği yaparak, çocuklara büyülü bir dünyanın kapılarını aralıyor.
]]>
https://www.kadikoylife.com/tepe-nautilusta-sihirbaz-okulu/feed/ 0
Kadınsan Yaparsın Buluşmaları’nın konuğu Didem Demirkent oldu https://www.kadikoylife.com/kadinsan-yaparsin-bulusmalarinin-konugu-didem-demirkent-oldu/ https://www.kadikoylife.com/kadinsan-yaparsin-bulusmalarinin-konugu-didem-demirkent-oldu/#respond Tue, 16 Apr 2019 14:13:50 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51164 2010’dan bu yana tasarım ve kültür-sanat etkinlikleriyle faal olan Tasarım Parkı, 58.’si düzenlenen “Kadınsan Yaparsın Buluşmaları” kapsamında Dünya Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Didem Demirkent’i ağırladı. Uzun yıllar gazetecilik yapan, bir yandan da yönetim ve finans üzerine eğitimler veren Kadınsan Yaparsın Platformu Kurucusu Yazar ve Eğitmen Tuba İlze, etkinlik ile ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Beni tanıyan herkes, Dünya Gazetesi’nin benim için ne kadar değerli olduğunu bilir. Yıllarca okulum oldu; aşk ile çalıştığım, yazdığım yer oldu; ayrı düştüğüm yer oldu; dönmek istediğimde sorgusuzca bana kapısını tekrar açan yuva oldu; ayrı da olsak, birlikte de olsak beni ben yapan en önemli parçalarımdan birisi oldu. Bildim bileli kadınların çok etkin olduğu ülkemizin tek ekonomi gazetesi Dünya’nın sahibi sıfatıyla bu alandaki tek kadın olan Didem Demirkent’i kadınlarla buluşturmayı hayal ettim.

TARAFSIZ HABERCİLİĞİN DEĞİŞMEYEN ADRESİ…

Gazeteciliğin duayenlerinden Nezih Demirkent’in ani vefatının ardından, 2001 ekonomik kriziyle de birlikte kendisini bürolarıyla, binin üzerinde çalışanıyla Dünya Şirketler Topluluğu’nun başında bulan Didem Demirkent, kimi zaman keyifle kimi zaman zorluklarla dolu yolculuğunu anlattı. Bazılarımız profesyonel kariyerlerindeki Dünya’lı günlerine gitti, bazılarımız Dünya’lı gelecek günler için hayaller kurdu. Basın sektörünün içinden geçtiği bu zorlu süreçte dönüşüm kaçınılmaz elbette. 39. yaşına giren Dünya Gazetesi, Anadolu’nun ve iş dünyasının sesi olmaktan hiç vazgeçmedi. Tek işi yayıncılık oldu, tarafsız haberciliğini sürdürdü. İş dünyasının da bugün yanında olması gereken en önemli değerlerden birinin Dünya olduğunu unutmaması gerektiğini düşünüyorum.”

Didem Demirkent
]]>
https://www.kadikoylife.com/kadinsan-yaparsin-bulusmalarinin-konugu-didem-demirkent-oldu/feed/ 0
Tepe Nautilus’ta Doğal Ürünler Pazarı https://www.kadikoylife.com/tepe-nautilusta-dogal-urunler-pazari/ https://www.kadikoylife.com/tepe-nautilusta-dogal-urunler-pazari/#respond Thu, 11 Apr 2019 08:55:05 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51052 Tepe Nautilus, 12-14 Nisan tarihleri arasında Doğal Ürünler Pazarı’na ev sahipliği yapıyor. Doğal yaşam ürünlerinden sağlıklı yiyeceklere, organik bakım ürünlerinden ev tekstiline kadar en doğal ürünler, bu pazarda bir araya geliyor. Pazar süresince düzenlenen tarçın çubuklardan aksesuar hazırlama, önlük tasarımı, lavanta kesesi hazırlama, fide ekimi ve ahşap oyuncak boyama atölyeleri, hem çocukları hem de yetişkinleri bekliyor.

İstanbul’un tam kalbinde birbirinden farklı aktivitelerle ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatan Tepe Nautilus, 12-14 Nisan tarihleri arasında Doğal Ürünler Pazarı’na ev sahipliği yapıyor. Kişisel bakım ürünlerinden bitkisel temizlik ürünlerine, sağlıklı atıştırmalıklardan lezzet ve doğallığı bir araya getiren çay ve kahvelere kadar katkısız birçok ürün, Doğal Ürünler Pazarı’nda yer alacak. Saf Bakkal, Fermente Mutfağım, A Plus Doğal Yaşam Ürünleri, Sığacık Hatırası, Milkella Süt Reçeli, Ecos 3, Vine Bedding, Gano Excel, Eda Organik, Shaman’s Secret, By Fırın ve Bitki Dünyası’nın kurucusu Hande Polat, birbirinden doğal ürünlerini ziyaretçileriyle buluşturacak.

ÇOCUKLAR VE YETİŞKİNLERE ÖZEL ATÖLYELER…

Doğal Ürünler Pazarı, 3 gün boyunca günde 2 seans olarak gerçekleşecek çeşitli atölyeleriyle de Tepe Nautilus misafirlerine keyifli anlar yaşatacak. Yetişkinler; tarçından takı, önlük tasarımı ve lavanta kesesi yapım atölyelerinde yaratıcılıklarını konuştururken, çocuklar ise fide ekimi ve ahşap oyuncak atölyelerinde eğlenceli vakit geçirebilecek.

Tepe Nautilus
Tepe Nautilus, 12-14 Nisan tarihleri arasında Doğal Ürünler Pazarı’na ev sahipliği yapıyor…
]]>
https://www.kadikoylife.com/tepe-nautilusta-dogal-urunler-pazari/feed/ 0
Coldwell Banker Trio’dan Kariyer Günü etkinliği https://www.kadikoylife.com/coldwell-banker-triodan-kariyer-gunu-etkinligi/ https://www.kadikoylife.com/coldwell-banker-triodan-kariyer-gunu-etkinligi/#respond Mon, 08 Apr 2019 20:45:05 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=51020 Dünyanın ilk global gayrimenkul danışmanlık markası Coldwell Banker’in Türkiye’de faaliyet gösteren ofisleri arasında yer alan Coldwell Banker Trio- İst Gayrimenkul, Kariyer Günü etkinliği düzenledi. Büyük Kulüp’te 2 Nisan tarihinde gerçekleşen buluşmaya, konuşmacı olarak Coldwell Banker & Era Ülke Başkanı Dr. Gökhan Taş katıldı.

Türkiye’de gayrimenkul sektörü ve fırsatların değerlendirildiği etkinliğe, farklı markalardan yaklaşık 200 kişi katıldı. Coldwell Banker Trio-İst Gayrimenkul Ofisi Sahibi Sezgi Bilge, Kadıköy Life Dergisi’ne yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Bu buluşma ile düzenleme kararı aldığımız Kariyer Günleri’nden ilkini gerçekleştirdik ve son derece faydalı görüş alışverişinde bulunduk. Bundan sonra da Kariyer Günleri etkinliklerimiz devam edecek.”

Ayrıntılar, Kadıköy Gazetesi sayfalarında…

Coldwell Banker
Coldwell Banker Trio- İst Gayrimenkul’in Büyük Kulüp’te düzenlediği Kariyer Günü etkinliği yoğun ilgi gördü.
]]>
https://www.kadikoylife.com/coldwell-banker-triodan-kariyer-gunu-etkinligi/feed/ 0
Moda Deniz Kulübü’nde iki ustadan meyhane kültürü https://www.kadikoylife.com/moda-deniz-kulubunde-iki-ustadan-meyhane-kulturu/ https://www.kadikoylife.com/moda-deniz-kulubunde-iki-ustadan-meyhane-kulturu/#respond Fri, 05 Apr 2019 09:53:04 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50962 Moda Deniz Kulübü’nün Gastro Kültür Etkinlikleri’nde Nisan ayının ilk konukları, Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal oldu. “Meyhane Kültürü ve Nereden Nereye?” başlığı altında gerçekleşen etkinlikte, Türk meyhane kültürünün 17. yüzyıldan günümüze uzanan öyküsü anlatıldı.

MEYHANE KÜLTÜRÜ BİZANS İLE BAŞLADI…

Meyhane kültürünün dünyaya Bizans ile yayıldığını dile getiren Mehmet Yaşin; “Kadıköy bölgesinde meyhanecilik vardı, ancak bu konuda Galata ve Tahtakale civarı çok daha yaygındı. O dönemde bölgede rakı satan 100’den fazla mekân, 300’den fazla çalışan olduğu kayıtlarda geçiyor” dedi.

EVLİYA ÇELEBİ’YE GÖRE 2600 YERDE ŞARAP SATIŞI VARDI…

Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nden örnekler veren Yaşin, İstanbul’da rakı ile birlikte şarap kültürünün de olduğunu, hatta bunun Galata bölgesinde oldukça yaygın bulunduğu bilgisini aktardı. “Halis ve Berrak Şarap” markasıyla 2600 civarında şarap satan yerin bulunduğuna değinen Mehmet Yaşin; “O zamanki şarapların bugünün kalitesinden çok uzaklarda olduğunu da eklemek isterim” şeklinde konuştu.

Mehmet Yaşin
KADIKÖY’DE MEYHANE KÜLTÜRÜ…

Kadıköy’de meyhane kültürünün İstanbul’un Avrupa Yakası’ndan hayli farklı olduğu bilgisini de paylaşan Yaşin; “İsimleri gözlerinizin önüne getirdiğinizde bu farkı bilenler çok iyi anlayacaklardır. İşte o isimlerden bazıları: Moda’da Koço, Kalamış’ta Vasil ve Todori, Fenerbahçe’de Belvü, Bostancı’da Gaskonyalı Toma” açıklamasında bulundu.

KEBAP KÜLTÜRÜNDE BİRA…

Mehmet Yaşin’in sunumu sırasında rakıya balık ve et ile eşlik edilebileceğini söylemesine karşı çıkan Teoman Hünal ise; “Biz 30 yıllık arkadaşız. Avusturalya hariç bütün dünyayı gezdik, yedik, içtik. Pek çok konuda anlaşamayız ama arkadaşlığımız güçlü biçimde sürüyor. Ben kebap kültüründe biranın daha uygun olduğunu düşünüyorum. Hatta Osmanlı’nın son dönemlerinde bira hayli öne çıkmıştır. Adana’da çay bahçeleri gibi bira bahçeleri vardı” ifadelerini kullandı.

MODALI BAKKALDAN MODA RAKISI…

Hünal, rakının her daim Türkiye’nin gündeminde olduğunu, özellikle Kadıköy bölgesinde farklı bir yorumu bulunduğuna dikkat çekerek; “Moda’da bir bakkal tarafından üretilen, adı da Moda Rakısı olan içkinin oldukça popüler olması bu örneklerden biridir” diye konuştu.

Moda Deniz Kulübü
Moda Deniz Kulübü Genel Müdürü Ayhan Alpakın’ın açılış konuşmasıyla başlayan gecede, “Meyhane kültürü nereden nereye?” sorusu irdelendi…
Etkinliğin sonunda Mehmet Yaşin ve Teoman Hünal’a, katkıları nedeniyle Moda Deniz Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Teoman Taşpınar tarafından teşekkür belgesi verildi…
Geceye katılanlar arasında KA.DER Kadıköy Şubesi Başkanı Arzu Nizamoğlu ile ünlü diyetisyen Murat Gökçen de vardı. Osman Nizamoğlu, Arzu Nizamoğlu, Aysun Gökçen ve Murat Gökçen…
Moda Deniz Kulübü’nün aktif üyelerinden ünlü mimar Ömer Tan, eşi İpek Hanım ile birlikte Mehmet Yaşin  & Teoman Hünal ikilisinin aktardığı bilgileri dikkatle izlediler. Soru-cevap bölümünde ise yaşamı sırasında edindiği bilgileri paylaşan Tan, Kadıköy’ün meyhane kültürü hakkında konuklara ek bilgi aktararak önemli katkı sağladı…
]]>
https://www.kadikoylife.com/moda-deniz-kulubunde-iki-ustadan-meyhane-kulturu/feed/ 0
Fenerbahçe Gönüllüleri, Dr. Ayça Kaya’yı ağırladı https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-gonulluleri-doktor-ayca-kayayi-agirladi/ https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-gonulluleri-doktor-ayca-kayayi-agirladi/#respond Wed, 03 Apr 2019 20:25:51 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50934 Renkli etkinlikleriyle adından söz ettiren Fenerbahçe Gönüllüleri, bu kez Caddebostan Kültür Merkezi’nde İç Hastalıkları ve Metabolizma Uzmanı Dr. Ayça Kaya’yı ağırladı. Büyük beğeniyle karşılanan etkinlikte kalıcı kilo kontrolünün püf noktalarını anlatan ve yanlış diyet uygulamalarına değinen Kaya, ayrıntılı sunumu ile katılımcılardan tam puan aldı.

İNSAN BEYNİ İLE DOYAR, MİDESİ İLE DEĞİL…

Dr. Ayça Kaya, Fenerbahçe Gönüllüleri’ne nazik davetleri için teşekkür ederek başladığı konuşmasında şu hususlara değindi: “Bir canlı ne kadar az yerse, o kadar çok yaşar. Sağlıklı ve kalıcı olarak zayıflamak akılda başlar. İnsan beyni ile doyar, midesi ile değil. Yaptığımız yanlışlardan biri, kendimizi başkalarıyla kıyaslamaktır. Bunu asla yapmamalıyız.

MİKTAR AZ, ÇEŞİT BOL YİYİN…

Yardımcı yemekleri önce, ana yemekleri sonra yemeliyiz. Tartıdan korkmamalıyız. Türk toplumu olarak yaptığımız en büyük yanlış, karbonhidratı çok tüketmektir. Beslenmemizde karbonhidratı sadeleştirmeli ve kontrollü tüketmeliyiz. Kilo kontrolü için en çok dikkat edilmesi gerekenler tahıl, yağ ve porsiyondur. Az miktarlarda, fakat bol çeşitli bir beslenme anlayışını benimsemeliyiz. Fazla kiloların sebebi her zaman çok yemek değildir, kilo aldıran başka sebepler de vardır. Bunların iyi tespit edilmesi gerekir.

3D KURALI…

Beslenme alışkanlıklarımızda ‘3D’ (Dur, Düşün, Davran) kuralı büyük önem taşır. Kilo kontrolü için bu kuralı uygulamalı ve gerçekten gerekliyse yemek yemeliyiz. Nasıl alışveriş yaparken düşünmeden her şeyi almıyorsak, beslenirken de düşünmeden her şeyi yememeliyiz. Aşırıya kaçarsak bitti artık diye pes etmemeli, sonraki öğün kalorimizi kısıtlayarak dengeli beslenmeliyiz.”

Ayça Kaya
HER GÜN YENİDEN BAŞLAYIN…

İç Hastalıkları ve Metabolizma Uzmanı Dr. Ayça Kaya, yanlış diyetin hayati sorunlara yol açtığını da belirterek; “Dünyadaki bütün diyetlerin başarısızlığının sebebi, listeyi bir süre uygulayıp daha sonra kontrolü kaybetmektir. Sağlıklı beslenmeyi hayatımızın bir parçası haline getirip bunun dışına çıkmak zorunda kaldığımızda, pes etmeden ertesi gün yediklerimize dikkat ederek sağlıklı beslenmeye devam etmemiz gerekir” açıklamasında bulundu.

SAYARAK ZAYIFLA…

Sunumunun ardından katılımcıların sorularını uzun uzun cevaplayan “Sayarak Zayıfla” adlı kitabını okurları için imzalayan Dr. Ayça Kaya’ya, etkinlik sonunda Fenerbahçe Gönüllüleri Başkanı Ayten Çokdan tarafından sahnede çiçek takdim edildi.

DR. AYÇA KAYA’DAN ERTESİ GÜN DİYETİ…

Sabah: 3 kaşık yulaf ezmesi, 1 kase yoğurt, meyve
Öğle: 4-5 yemek kaşığı zeytinyağlı sebze yemeği, salata, yoğurt, 1 dilim ekmek
İkindi: 1 bardak süt, meyve
Akşam: Öğle menüsü

]]>
https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-gonulluleri-doktor-ayca-kayayi-agirladi/feed/ 0
UDF ilk mezunlarını verdi https://www.kadikoylife.com/udf-ilk-mezunlarini-verdi/ https://www.kadikoylife.com/udf-ilk-mezunlarini-verdi/#respond Sat, 23 Mar 2019 00:20:32 +0000 https://www.kadikoylife.com/?p=50696 Uluslararası Down Sendromu Federasyonu (UDF) tarafından turizm dünyasına eleman kazandırmak adına hayata geçirilen eğitim projesi ilk mezunlarını verdi. Mezunların sertifika töreni, Dünya Down Sendromu Günü olan 21 Mart’ta yapıldı. Sheraton Grand Ataşehir Hotel’de gerçekleşen etkinliğe, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile birlikte iş ve sanat çevrelerinden çok sayıda davetli katıldı.

MANEVİ ANLAMI ÇOK YÜKSEK OLAN BİR BULUŞMA…

Programın sunuculuğunu üstlenen Şenol İpek’in daveti üzerine sahneye gelen Bakan Mehmet Nuri Ersoy; “Manevi anlamı çok yüksek olan böylesine önemli bir gecede aranızda bulunuyor olmaktan çok memnunum. Bu buluşmanın Birleşmiş Milletler tarafından resmileştirilerek tüm dünyada çeşitli etkinliklerle hatırlanan Dünya Down Sendromu Günü ile birleşmiş olması, programı daha da bir anlamlı kılmıştır. Organizasyonda emeği geçen herkese şükranlarımı iletiyor, tek tek ellerini sıkarak tebrik ediyorum” dedi.

UDF
POYD İŞBİRLİĞİNDEN DOĞDU…

Uluslararası Down Sendromu Federasyonu Başkanı Muhammed Abdullah Tuncay ise, yaptığı konuşmada “Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) ile yapmış olduğumuz işbirliği anlaşması sayesinde, turizm dünyasına yeni elemanlar kazandırdık. Sayın Bakanımızın da dile getirdiği gibi bu olayın anlamı çok büyük ve çok önemlidir. Bu konuda bize inanan başta eşim Aydan Gömügen Tuncay olmak üzere, tüm dostlarımıza ve bağışçılarımıza teşekkürlerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.

AKDENİZ TURİZM VAKFI GENEL SEKRETERİ DE KATILDI…

Etkinliğin iki sürpriz konuğu da vardı. Bunlardan biri, merkezi Malta’da bulunan Akdeniz Turizm Vakfı’nın Genel Sekreteri Andrew Agius Muscat, diğeri ise Amerikalı ünlü sanatçı Della Miles idi. Geçtiğimiz hafta Yeni Zelanda’da yaşanan saldırının ardından Türkiye’de Müslüman olma kararı alıp bunu gerçekleştiren Miles’e, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından Kuran-ı Kerim hediye edildi. Della Miles, daha sonra konuklara Whitney Houston’un Grammy ödüllü “I Will Always Love You” şarkısını seslendirerek büyük alkış aldı.

İŞ DÜNYASI, MAGAZİN VE SANAT ÇEVRELERİNDEN YOĞUN KATILIM…

Geceye başta iş dünyası olmak üzere magazin ve sanat çevrelerinden de yoğun katılım oldu. Sanatçılar Ferman Toprak ve Umut Akyürek, seslendirdikleri şarkılarla konuklara müzik ziyafeti verdiler.

Gecenin ev sahipliğini, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Sheraton Grand Ataşehir Hotel yaptı. Başarının gururunu paylaşanlar ise, ilk mezunların kazanılmasında büyük katkıları olan Turizm Otel Yöneticileri Derneği (TUROYD) üyeleriydi. Otelin Genel Müdürü Soner Metin; “Böylesine özel bir geceye ev sahipliği yapmış olmaktan dolayı son derece mutluyuz” dedi…
Türkiye Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (ATURJET) de gecenin davetli konukları arasındaydı. Delal Atamdede, Sema Kutlu, Fatih Kutlu, Hüseyin Kurtoğulları, Ülkü Kurtoğulları, Canan Toprakkaya, Esra Atamdede, Aslı Kon, Dr. Barbaros Kon ve Andrew Agius Muscat…
Aynı zamanda Dünya Down Sendromu Günü’nün de hatırlandığı geceye iş çevreleri tarafından gösterilen yoğun ilgi, dikkat çeken bir başka ayrıntıydı. Allergo İlaç ortaklarından Tarık Erandan ve dostları, objektiflerimize takılan karelerden sadece biriydi.
Gecede harika sesiyle konuklara dört şarkı seslendiren Umut Akyürek, turizm dünyasının duayenlerinden Hüseyin Kurtoğulları ve Aslı & Barboros Kon çitfi ile gecein anısına hatıra fotoğrafı çektirdi…
Uluslararası Down Sendromu Federasyonu
Geçtiğimiz 23 Ocak 2019 tarihinde İstanbul’da Akdeniz Turizm Vakfı, Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) ve Uluslararası Down Sendromu Federasyonu (UDF) arasında bir işbirliği anlaşması imzalanmıştı. O anlaşma ile devam eden çalışmalardan ötürü Akdeniz Turizm Vakfı Genel Sekreteri Andrew Agius Muscat’a bir teşekkür plaketi verildi…
Yakın zamanda İslamiyeti seçen ABD’li sanatçı Della Miles da UDF’ye her zaman desek vereceğini dile getirerek; “Herkese teşekkür etmek istiyorum. Allah’ın bana verdiği bütün gücü kullanarak, bu organizasyon için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Ne zaman ararsanız orada olacağım. Sadece beni çağırın ve ben orada olacağım” ifadelerini kullandı…
]]>
https://www.kadikoylife.com/udf-ilk-mezunlarini-verdi/feed/ 0
Dünyanın diş hekimleri Yeditepe’de buluştu https://www.kadikoylife.com/dunyanin-dis-hekimleri-yeditepede-bulustu/ https://www.kadikoylife.com/dunyanin-dis-hekimleri-yeditepede-bulustu/#respond Fri, 15 Mar 2019 21:57:26 +0000 /?p=50502 “Dünyanın Diş Hekimliği Fakültesi Öğrencileri Yeditepe’de Buluşuyor” sloganıyla dünyanın pek çok ülkesinden Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin birbirinden iddialı bilimsel çalışmalarıyla yer aldığı Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 6. Uluslararası & 8. Ulusal YUDSA Kongresi, 15 Mart Cuma günü Bağdat Caddesi’ndeki Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde başladı.

17 Mart Pazar gününe kadar sürecek kongre; bu yıl İngiltere, Makedonya, Sudan, Birleşik Arap Emirlikleri, Irak, Mısır, Fransa, İsviçre, Bosna Hersek ve Türkiye olmak üzere 10 farklı ülkeden yaklaşık 300 öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK) da destekçileri arasında yer aldığı kongreye; uluslararası bilim insanları Prof. Dr. Nagihan Bostancı, Dr. Mario Rui Araujo, Dr. Moustafa Aboushelib, Dr. Vincenzo Ippolito, Prof. Dr. Mazen Tamimi, Marco Mazevet ve ünlü eğitmen Erdem Ercan konuşmacı olarak katılıyor.

Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi
Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 6. Uluslararası & 8. Ulusal YUDSA Kongresi, 15-17 Mart tarihleri arasında Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde gerçekleşecek…
]]>
https://www.kadikoylife.com/dunyanin-dis-hekimleri-yeditepede-bulustu/feed/ 0
Moda Deniz Kulübü’nde Georgia O’Keeffe Gecesi https://www.kadikoylife.com/moda-deniz-kulubunde-georgia-o-keeffe-gecesi/ https://www.kadikoylife.com/moda-deniz-kulubunde-georgia-o-keeffe-gecesi/#respond Thu, 14 Mar 2019 13:04:47 +0000 /?p=50435 Moda Deniz Kulübü, Hülya Botasun ile sürdürdüğü “Ressam Sofraları” etkinliklerinde bu kez “tuvale sığmayan ressam” olarak anılan Georgia O’Keeffe’yi konuk etti. Amerikan sanatının özgün ve önemli sanatçılarından biri olarak bilinen O’Keeffe’nin sosyal yaşamı, sanatı ve eserleri hakkında katılımcılara bilgi veren Botasun, sanatçının ilerici ve aktivist bir kadın olarak yaşama tutunuşundan da örnekler sergiledi.

AMERİKAN MODERNİZMİNİN TEMSİLCİLERİNDEN…

Hülya Botasun, Georgia O’Keeffe’nin Amerika’da birçok kadına ilham olduğunu dile getirdiği sunumunda şunları ifade etti: “Sanatçımız aynı zamanda Amerikan modernizminin temsilcileri arasında gösterilmektedir. Sıkça resimlediği kala zambağı, neredeyse sanatçının simgesi olmuştur. Georgia O’Keeffe, eserlerinde doğa temelli konuları tuvale aktarmayı tercih etmiş olsa da, daha sonraları seksüel çağrışımlarla feminist eserler de üretmeye başlamıştır. Doğa manzarasıyla kadını bütünleştirerek resme dahil eden sanatçı, adeta patriarkal dönemin eleştirisini de vermektedir.”

Moda Deniz Kulübü’ndeki Ressam Sofraları’nın hemen hepsini takip eden Berna İkbal, etkinliğe bu defa Beran Evgin ile katıldı. Sanatsever kişiliğiyle bilinen Berna Hanım, program öncesi Ressam Hülya Botasun ve Kadıköy Life Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Canan Toprakkaya ile kısa bir söyleşide bulundu.
Moda Deniz Kulübü
Moda Deniz Kulübü üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği Ressam Sofraları etkinliğinin konukları arasında Teoman Akünal, Eldebran Akünal, Saliha Akmenek ve Aykut Akmenek de yer aldı…
Hülya Botasun, sanatçının doğa manzarasıyla kadını bütünleştirerek resme dahil edişini anlattı.
Georgia O’Keeffe
Moda Deniz Kulübü’nde geleneksel hale gelen ve büyük ilgi gören Ressam Sofraları’na konuk olan Georgia O’Keeffe’nin yaşamı, konukları hayli etkiledi…
Ressam Sofraları’nı büyük bir başarı ile sunan ve katılımcılara bambaşka ufuklar kazandıran Hülya Botasun’a, Moda Deniz Kulübü Genel Müdürü Ayhan Alpakın tarafından teşekkür mektubu takdim edildi. Daha önceleri verilen plaket yerine Darüşşafaka kurumuna yapılan bağış mektubunun tercih edilmiş olması, konuklar tarafından da büyük takdirle karşılandı.
]]>
https://www.kadikoylife.com/moda-deniz-kulubunde-georgia-o-keeffe-gecesi/feed/ 0
Kadınsan Yaparsın Platformu, Kadıköy Tasarım Parkı’nda! https://www.kadikoylife.com/kadinsan-yaparsin-platformu-kadikoy-tasarim-parkinda/ https://www.kadikoylife.com/kadinsan-yaparsin-platformu-kadikoy-tasarim-parkinda/#respond Tue, 05 Mar 2019 22:21:39 +0000 /?p=50146 Uzun yıllar gazetecilik yapan ve bir yandan da yönetim ve finans eğitimleri veren Kadınsan Yaparsın Platformu Kurucusu Yazar ve Eğitmen Tuba İlze, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü haftasında üreten kadınlarla Kadıköy Tasarım Parkı’nda buluştu. Tasarım Parkı’nın 9. kuruluş yıldönümüne denk gelen etkinlikte bir araya gelen kadınlar, “Birlikte ne yapabiliriz?” sorusuna cevap aradı. Kadıköy Sineması’nın kurucusu Funda Kocadağ’ın konuk olduğu program, girişimci kadınlara motivasyon sağladı.

“8 Mart 2016’da bir kitap çıkarttım. ‘KADINSAN YAPARSIN: Girişimciliğin Sancılı, Heyecanlı Yolları’ adlı bir iş ve yönetim kitabı. Bununla birlikte bir haber sitesi kurdum, www.kadinsanyaparsin.com adında. Daha sonra iş yapan ve iş yapmayı düşünen kadınların bir araya gelmesi, hikâyelerini dinlemesi ve en sonunda iş birliklerini konuşması üzerine bir hayalim vardı” diyen Tuba İlze, Kadıköy Life Dergisi’ne yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

Tuba İlze
TAMAMEN SOSYAL BİR GİRİŞİM…

“1 Aralık 2016’da Tasarım Parkı’nda ilk ‘Kadınsan Yaparsın’ buluşmasını gerçekleştirdik. Sonrasında buna başka başka yerler eklendi; Bursa, Ankara, Ödemiş, İskenderun, Antakya, Antalya gibi… Bugün 56.’sı oluyor bu buluşmaların. Yüz yüze ulaştığım yaklaşık 2 bin civarı kadın oldu. Hiçbir kurum ile bir ilişkisi yok bu platformun. Tamamen sosyal bir girişim. Çok geniş bir kesim olduk. Aramızda marka danışmanı, avukat, mali müşavir olan kadınlar var. Bunun dışında hizmet sektöründen başka başka alanlarda olanlar, kişisel gelişim ile ilgili çalışma yapan kadınlar, örgü çanta yapan, seramik tasarım yapan, çini yapan, aklınıza gelebilecek her konuda çalışma yapan kadınlar var. Birbirimizden akıl alıyor ve danışıyoruz.

Kadınsan Yaparsın
KADIKÖY’DE KADIN GİRİŞİMCİ POTANSİYELİ YÜKSEK…

İstanbul’daki organizasyonlarımızı ağırlıklı olarak Tasarım Parkı’nda gerçekleştiriyoruz. Karşı tarafta yaptığımız da oldu ama daha çok Kadıköy’ü tercih ediyoruz. Bunun benim de Kadıköylü olmam ile ilgisi var. Feneryolu’nda oturuyorum, Kadıköy Anadolu Lisesi mezunuyum. Bütün ömrüm buralarda geçti. Kadıköy’de kadın girişimci potansiyeli ile ilgili bir hareket söz konusu. Kadıköy Belediyesi’nin yapmış olduğu Potlaç ile de bunu görüyoruz. Zaman zaman oradaki eğitimlere de katılıyorum. Instagram önemli bir itici güç. Fakat evden çalışan ve üreten kadınların işletme düzeyine geçmesi gerekiyor. Evden bir şeyler üretip satmanın ötesine geçilmesi gerekiyor.”

GİRİŞİMCİ KADINLARIN HİKÂYELERİ ÖRNEK OLUYOR…

Girişimci kadınların hikâyeleri örnek olsun diye etkinliklere bir yıldır konuk konuşmacılar davet eden İlze, son programın konuğu Kadıköy Sineması’nın kurucusu Funda Kocadağ ile ilgili olarak da şunları söyledi: “Tasarım Parkı’ndaki bu organizasyona Kadıköy Sineması’nın kurucusu Funda Kocadağ katıldı. Kendisi oldukça önemli bir iş yapıyor. Şu anda sinema sektörünün içinde bulunduğu koşulları düşündüğümüzde çok önemli bir değeri ayakta tutuyor. Ayrıca fuarlar, söyleşiler, imza günleri ve sergilerle Kadıköy Sineması’nı bir yaşam alanına dönüştürüyor.”

Funda Kocadağ
FUNDA KOCADAĞ: KADIKÖY, İSTANBUL’UN AYDINLIK YÜZÜ…

Kadın girişimcinin zorlukları ile ilgili “Türkiye olarak genelleyemiyorum, çünkü Kadıköy çok özel bir bölge, İstanbul’un aydınlık yüzü. Burada çok fazla entelektüel, laik, demokrat, hayvansever, çevreci, Atatürkçü kadınlar yaşıyor. Fakat tabi ki her işte olduğu gibi bu sektörde de büyük zorluklarla karşılaştığım oluyor” şeklinde konuşan Kadıköy Sineması’nın kurucusu Funda Kocadağ ise; “Kadınsan Yaparsın Platformu Kurucusu Tuba İlze ile tesadüfen tanıştık. Film izlemeye gelmişti yaklaşık bir sene önce. Sonra zaman içinde yaptığı şeyler ve markanın ismi çok dikkatimi çekti. Slogan gibi bir şey aslında ‘Kadınsan Yaparsın‘. Kadınların morali bozulduğunda onlara iyi gelen ve yeniden motivasyon veren bir isim. Burada olmayı severek kabul ettim” ifadelerini kullandı.

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadinsan-yaparsin-platformu-kadikoy-tasarim-parkinda/feed/ 0
Fenerbahçe Gönüllüleri’nden 17. yıl kutlaması https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-gonullulerinden-17-yil-kutlamasi/ https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-gonullulerinden-17-yil-kutlamasi/#respond Sat, 02 Mar 2019 22:48:28 +0000 /?p=50059 Kadıköy’ün gönüllü hizmet ordusunun bir parçası olan Fenerbahçe Gönüllüleri, kuruluşunun 17. yılını coşku dolu bir geceyle kutladı. Khalkedon Fenerbahçe’de gerçekleşen kutlamaya yaklaşık 250 davetli katıldı.

ŞERDİL DARA ODABAŞI DA KATILDI…

Fenerbahçe Gönüllüleri’nin 17. kuruluş yıldönümü yemeğine katılanlar arasında, CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin ile CHP Kadıköy Belediye Başkan Adayı Şerdil Dara Odabaşı da vardı. Çok yoğun bir programı olmasına rağmen “Gönüllü çalışan arkadaşlarımızla olmayı özellikle arzu ettim” diyen Odabaşı, “31 Mart’ta seçilmem durumunda tüm gönüllü evleriyle faaliyetlerimizi artırarak sürdüreceğiz” mesajı verdi.

Fenerbahçe Gönüllüleri
Kadıköy’ün gönüllü hizmet ordusunun bir parçası olan Fenerbahçe Gönüllüleri, kuruluşunun 17. yılını coşku dolu bir geceyle kutladı. Khalkedon Fenerbahçe’de gerçekleşen kutlamaya yaklaşık 250 davetli katıldı…
]]>
https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-gonullulerinden-17-yil-kutlamasi/feed/ 0
Künefenin Rolls-Royce’u Acıbadem’de! https://www.kadikoylife.com/kunefenin-rolls-royceu-acibademde/ https://www.kadikoylife.com/kunefenin-rolls-royceu-acibademde/#respond Sat, 23 Feb 2019 13:52:15 +0000 /?p=49829 Güneydoğu’nun olağanüstü lezzeti olarak bilinen künefe ve beraberinde gelişen çeşitlerin oluşturduğu lezzet markası Özikizler, İstanbul’daki ikinci şubesini Acıbadem’de açtı. Lezzetini test edenler tarafından “Künefenin Rolls-Royce’u” olarak nitelendirilen markanın bu sözü hak edip etmediğine test ettiğinizde elbette sizler karar vereceksiniz. Ancak yıllar önce küçük bir dükkan ile başlayıp, bugün Türkiye genelinde dokuz şubeye ulaşması ve gördüğü büyük ilgi, markanın doğru yolda olduklarını gösteriyor.

Özikizler Künefe
USTA ELLERDEN SİZLERE…

Alanında 30 yılı aşkın süredir hizmet veren Özikizler Künefe’nin Acıbadem şubesinin açılış kurdelesini, Özikizler markasını temsil eden Durmaz kardeşler ve Tüm Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı Ramazan Bingöl birlikte kestiler.

Acıbadem Caddesi üzerinde, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi yanında hizmete giren Özikizler Künefe’nin açılışına çok sayıda davetli katıldı.
İşte inanılmaz enerjileriyle markanın coşmasında büyük katkıları olan Durmaz kardeşler; Hüseyin, Hasan ve Mahmut Durmaz…
Açılışa katılanlar arasında, Amerika’dan gelen TOURMAG Turizm Dergisi Editörlerinden Filiz Baeira da vardı. Baeira; “Eğer bu marka Amerika’da olsa, her gün önünde 500 kişilik kuyruk olur” yorumunda bulundu.
İstanbul’un Avrupa Yakası’ndan sonra Anadolu Yakası’ndaki ilk şube olan Özikizler Künefe Acıbadem’in açılışı için markayı temsil eden Durmaz kardeşler çok yoruldu. Onlar kadar eşleri de yoruldu. Yorgunluğu gidermenin tek çaresi ise, açılış ile birlikte konukların yorumlarını almaktı. Alınan cevaplar, onların yorgunluğunun giderilmesinde önemli rol oynadı. Kadriye Aykılıç, Fehime Konar, Medine Uyumaz, Nur Durmaz, Canan Toprakkaya, Filiz Baeira, Fatoş Durmaz, Şükriye Arslantaş, Seher Kotan Oğuz ve Beyza Uyumaz…
özikizler
]]>
https://www.kadikoylife.com/kunefenin-rolls-royceu-acibademde/feed/ 0
SKAL Marmara, Elite World Asia’da buluştu https://www.kadikoylife.com/skal-marmara-elite-world-asiada/ https://www.kadikoylife.com/skal-marmara-elite-world-asiada/#respond Thu, 21 Feb 2019 21:21:06 +0000 /?p=49799 SKAL International Marmara Kulübü, şubat ayı buluşmasını Anadolu Yakası’nın en yeni oteli Elite World Asia’da gerçekleştirdi. Geceye katılanlar arasında SKAL Dünya Şeref Üyesi Somer Özkök ve Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyonu Başkanı Faik Alsaç da vardı.

Elite World Hotel Asia Genel Müdürü Ahmet Korkut’un ev sahipliğinde düzenlenen buluşmada, 15-17 Mart 2019 tarihlerinde yapılacak olan Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyonu Genel Kurulu hakkında bilgi paylaşamında bulunan USDF Genel Sekreteri Orhon Atameriç, “Bu toplantıya tüm üyelerin katılmalarını arzu ediyorum” dedi.

Elite World
SEVGİLİLER GÜNÜ VE ERKAN ERDEM SÜRPRİZİ…

Etkinlik kapsamında 14 Şubat Sevgiler Günü de bir hafta gecikmeyle kutlandı. Merih Kırlı’nın hazırlattığı kalp şeklindeki çikolatalar ve sahneye yerleştirilen güllerden işlenmiş kocaman bir kalp panosu, geceyi renklendiren unsurlar arasındaydı. Ancak gecenin en önemli sürprizi, SKAL Marmara’nın kurucu üyelerinden Erkan Erdem’in sergilediği müthiş performans oldu. Elinde gitarı ile seslendirdiği şarkılar, üyeleri 1970’li ve 80’li yıllara götürdü. Erdem’in sergilediği stand-up performansı da ayrıca görülmeye değerdi.

SKAL International Marmara Kulübü’nün şubat ayı toplantısına ev sahipliği yapan Elite World Hotel Asia Genel Müdürü Ahmet Korkut’a, Başkan Mert Okan tarafından kuübün bayrağı hediye edildi…
Gecenin sonuında Elite World Hotel Asia’nın mutfak ve servis personeline teşekkür edildi…
Erkan Erdem performansı öncesi aralarında Emin Güde’nin de yer aldığı ve Galatasaraylı olmaları ile dikkat çeken bazı üyeler, Fenerbahçe’nin Zenit ile oynadığı maçı cep telefonlarından takip etti…

]]>
https://www.kadikoylife.com/skal-marmara-elite-world-asiada/feed/ 0
Moda Gönüllüleri usta sanatçı Göksel Arsoy’u konuk etti https://www.kadikoylife.com/moda-gonulluleri-usta-sanatci-goksel-arsoyu-konuk-etti/ https://www.kadikoylife.com/moda-gonulluleri-usta-sanatci-goksel-arsoyu-konuk-etti/#respond Wed, 20 Feb 2019 21:54:46 +0000 /?p=49765 Moda Gönüllüleri, Sevgililer Günü’nde Moda Gönüllü Evi’nde sinemaseverlerin sevgilisi olarak yıllarca sanat dünyasında zirvede kalan Yeşilçam’ın usta oyuncusu Göksel Arsoy’u ağırladı. Söyleşi havasında geçen etkinlikte Arsoy, geçmişte yaşadığı eğlenceli anılarını ve zorlu süreçlerini anlattı.

Etkinliği organize eden Moda Gönüllüleri Başkanı Estella Eskenazi, Kadıköy Life Dergisi’ne yaptığı açıklamada “Değerli sanatçımız Göksel Arsoy’a bizleri kırmayarak konuğumuz olduğu için çok teşekkür ediyoruz. Bizlerle anılarını paylaşan, ‘Altın Çocuk’ adlı kitabını imzalayan Arsoy’un 14 Şubat’ta Modalılarla buluşması çok hoş bir etkinlik oldu. Tarihin 14 Şubat olması da tesadüfen gelişen bir durum oldu” dedi.

Göksel Arsoy
GÖKSEL ARSOY: BİR ŞİRKET KURDUM VE PARAMI SİNEMAYA YATIRDIM…

Usta sanatçı Göksel Arsoy ise şunları söyledi: “Benim bütün hayatım sporla geçti. Küçüklüğümden beri basketbol hariç bütün sporları yaptım. Haydarpaşa Lisesi’nde okurken burada Modaspor’un diğer kolu olan Yeldeğirmeni Gençlik Spor’da voleybol oynuyordum. Ardı ardına film çekip para da kazanınca, diğerleri gibi parayı alıp gitmedim. Bir şirket kurdum ve paramı tekrar sinemaya yatırdım. 12 tane film yaptım. Hepsi de çok değişik ve sinemaya hizmet eden hikâyelerdi.”

Moda Gönüllüleri, Sevgililer Günü’nde Moda Gönüllü Evi’nde sinemaseverlerin sevgilisi olarak yıllarca sanat dünyasında zirvede kalan Yeşilçam’ın usta oyuncusu Göksel Arsoy’u ağırladı…
]]>
https://www.kadikoylife.com/moda-gonulluleri-usta-sanatci-goksel-arsoyu-konuk-etti/feed/ 0
KTML, şampiyon pilot Ayhancan Güven’i ağırladı https://www.kadikoylife.com/ktml-sampiyon-pilot-ayhancan-guveni-agirladi/ https://www.kadikoylife.com/ktml-sampiyon-pilot-ayhancan-guveni-agirladi/#respond Wed, 20 Feb 2019 08:47:08 +0000 /?p=49714 56 yıllık geçmişe sahip olan Kadıköy Ticaret Meslek Lisesi (KTML), yeni ismiyle Göztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 3. Kariyer Günleri kapsamında Avrupa Şampiyonu Yarış Pilotu Ayhancan Güven’i konuk etti. Son dönemlerde ülkemizde ve dünyada spor camiasında adını duyuran Güven; KTML Mezunları Derneği’nin düzenlediği etkinlik kapsamında imza attığı tarihi başarıyı, motivasyon sürecini ve hayallerini öğrencilerle paylaştı.

Ayhancan Güven

“Ben yarışmak için doğmuşum” diyen şampiyon pilot Ayhancan Güven, sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu ve Spor Toto tarafından desteklenerek, Fransa Paul Ricard Pisti’nde çifte şampiyonluk kazandım. Fransa’da koşulan ilk yarışı kazanarak, 2018 Porsche GT3 Cup Benelux Şampiyonu oldum ve hemen ardından Porsche Carrera Cup Fransa Yarışı’nı da ilk sırada tamamladım. 1987’den bu yana yapılan ve dünyanın en prestijli tek marka kupalarından birisi olarak kabul edilen Porsche Carrera Cup Fransa’da şampiyon olan ilk yabancı pilot oldum. Yarışların yanı sıra bir taraftan da Bilgi Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölümünde okuyorum. Çok sosyal bir hayatım yok; simülasyon, spor, yarışlar için seyahat, vs…”

Başarısını, motivasyon sürecini ve hayallerini öğrencilerle paylaşan Ayhancan Güven’e teşekkürlerini sunmak adına KTML Mezunları Derneğince hazırlanan plaket, Okul Müdürü İbrahim Polat ve Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Kolat tarafından takdim edildi.

56 yıllık geçmişe sahip olan Kadıköy Ticaret Meslek Lisesi, yeni ismiyle Göztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 3. Kariyer Günleri kapsamında Avrupa Şampiyonu Yarış Pilotu Ayhancan Güven’i ağırladı.
]]>
https://www.kadikoylife.com/ktml-sampiyon-pilot-ayhancan-guveni-agirladi/feed/ 0
Büyük Kulüp, Tıp Balosu’na hazırlanıyor https://www.kadikoylife.com/buyuk-kulup-tip-balosuna-hazirlaniyor/ https://www.kadikoylife.com/buyuk-kulup-tip-balosuna-hazirlaniyor/#respond Tue, 19 Feb 2019 21:47:12 +0000 /?p=49679 Her yıl mart ayının 14’ünde kutlanan, Türkiye’de tıp alanında çalışanları anma ve kutlama günü olan Tıp Bayramı hazırlıkları başladı. Büyük Kulüp de bu özel gün için coşkulu bir gece organize ediyor.

Büyük Kulüp Ayhan Cingi

Caddebostan Büyük Kulüp’te 16 Mart Cumartesi akşamı gerçekleşecek olan baloya tıp camiasının önde gelen isimleri katılacak. Ayrıca, yılların saygın sanatçısı Ömür Göksel de etkinlik kapsamında sahne alacak. Geceye ilişkin görüşlerini aktaran Dr. Ayhan Cingi, şunları söyledi:

GECENİN GELİRİ BURSİYERLERE AKTARILACAK…

“Büyük Kulüp, Tıp Balosu’nu ‘Büyük Kulüp Geleneksel Tıp Balosu’ ismiyle gelenekselleştirecek. Tıp camiası ve dostlarını bu anlamlı etkinliğe davet ediyoruz. Gecenin gelirleri Büyük Kulüp bursiyerlerine aktarılacak.”

]]>
https://www.kadikoylife.com/buyuk-kulup-tip-balosuna-hazirlaniyor/feed/ 0
Fenerbahçe Gönüllüleri’nden “Manuel Terapi” etkinliği https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-gonulluleri-manuel-terapi-etkinligi-gerceklestirdi/ https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-gonulluleri-manuel-terapi-etkinligi-gerceklestirdi/#respond Thu, 07 Feb 2019 20:32:03 +0000 /?p=49330 Kadıköy’ün etkin sivil toplum kuruluşlarından Fenerbahçe Gönüllüleri’nin sosyal sorumluluk faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor. Fenerbahçe Mahallesi ve çevresinde yaşayan Kadıköylüler tarafından yoğun ilgi gören gönüllülerin aktivitesi, bu defa “Manuel Terapi” üzerineydi. Fizik Tedavi ve Akupunktur Uzmanı Dr. Elmira Seferli’yi konuk eden Fenerbahçe Gönüllüleri, bu konuya ilgi duyan üyelerini ayrıntılı biçimde bilgilendirdi.

EKLEM KİREÇLENMESİ, OMURGA RAHATSIZLIKLARI…

Azerbaycan asıllı Dr. Elmira Seferli tarafından gerçekleştirilen sunumun konusu, eklem kireçlenmesi ve omurga rahatsızlıkları üzerineydi. Manuel Terapi’nin bu rahatsızlıklarda son derece başarılı sonuçlar verdiğini dile getiren Seferli; “Hayat enerjinizde saklıdır. Bu nedenle enerjinizi kaybetmeyin” mesajı verdi.

Fenerbahçe Gönüllüleri
Fenerbahçe Gönüllüleri’nin Fenerbahçe Yarımadası girişindeki lokalinde gerçekleşen “Manuel Terapi” etkinliğinin sonunda katılımcılarla hatıra fotoğrafı çektiren üyeler, Dr. Elmira Seferli’ye teşekkürlerini iletti…
manuel terapi
Dr. Elmira Seferli, Fenerbahçe Gönüllüleri Başkanı Ayten Çokdan ve üyelere kendisine böyle bir fırsat sağladıklarından dolayı teşekkür etti…
Elmira Seferli
Dr. Elmira Seferli, yakın dostu olan ve buluşmanın gerçekleşmesini sağlayan Fenerbahçe Gönüllüevi Üyesi Necla Kargılı ile hatıra fotoğrafı çektirdi…
]]>
https://www.kadikoylife.com/fenerbahce-gonulluleri-manuel-terapi-etkinligi-gerceklestirdi/feed/ 0
Cantina by Mezedaki, Şef Haldun Tüzel’i ağırladı https://www.kadikoylife.com/cantina-by-mezedaki-sef-haldun-tuzel-agirladi/ https://www.kadikoylife.com/cantina-by-mezedaki-sef-haldun-tuzel-agirladi/#respond Wed, 06 Feb 2019 21:14:08 +0000 /?p=49290 Kadıköy’ün yeni mekânlarından Cantina by Mezedaki, “Şef Haldun Tüzel ile Hamsili Pilav” adlı workshop etkinliğine ev sahipliği yaptı. Güzel müziğin, şarabın ve samimiyetin kalite ile buluştuğu mekândan içeri girdiğimizde, bizi tüm sıcaklığı ve güler yüzü ile kapıda işletmeci Meri Çevik Simyonidis karşıladı.

“GASTRONOMİDE MİLLET YOKTUR, COĞRAFYA VARDIR”

Güzel işletmeci Meri Hanım; müzik, sanat ve gastronomiyi bir araya getirdiği Cantina by Mezedaki’de, İstanbul’un farklı etnik yapısını ve mutfak zenginliğini harmanladığı menüsü ile göz dolduruyor. Izgara çeşitlerinden spesiyal salatalara, peynir tabağından soğuk-sıcak aperatiflere, makarna ve hamburger çeşitleri gibi klasik tatlardan humus, Girit lokumu, tarama ve midyeli lahana sarmaya kadar zengin bir menü oluşturan Meri Hanım; “Gastronomide millet yoktur, coğrafya vardır. İstanbul, renkli bir mozaik gibidir. Bu mozaiği ne kadar işlersek, o kadar parlar ve ışıldar. Biz de Cantina by Mezedaki’de aslında bunu yapıyoruz. İstedik ki bu mekânda tat, müzik ve kültür birlikteliği olsun. Çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapalım, sohbet edelim, bir araya gelelim ve güzel yemekler yiyelim” diyerek, mekânın farkını ve iddiasını ortaya koydu.

Haldun Tüzel
“MÜSLÜMAN MAHALLESİNDE SALYANGOZ TABİ Kİ SATILIR”

Osmanlı saray mutfağında usta olan ünlü Şef Haldun Tüzel ise, hamsili pilavın tüm yapılış aşamalarını etkinlik kapsamında katılımcılara gösterirken; aynı zamanda saray mutfağı, trend yeme-içme mekânları, günümüzde çok revaçta olan “gurmelik” üzerine de unutulmaz bir sohbet gerçekleştirdi. Bir yandan hamsili pilavı tüm incelikleriyle izleyicilerine tarif eden Tüzel, bir yandan da Osmanlı saray mutfağında balığın yeri hakkında bilgiler verdi. Sanılanın aksine Osmanlı mutfağında balığın çok ayrı bir değeri olduğunu vurgulayan Haldun Şef; “Müslüman mahallesinde salyangoz satılmaz denilir, bilakis tabi ki satılır. Osmanlı’da ‘haşerat-ül bahriye’ adı verilen yaklaşık dokuz çeşit deniz kabuklusundan yemek yapılırdı. Özel deniz mahsulü sosları da bu yemeklerle birlikte servis edilirdi. Balığın saray mutfağında çok ayrı bir yeri vardı. Osmanlı padişahları, damaklarına düşkün ve yeni lezzetler denemeye meraklı şahsiyetlerdi. Bu anlamda sarayın zengin ve çok kültürlü bir mutfağının olması kaçınılmaz olmuştu” şeklinde konuştu.

KARADENİZ’İN ZENGİN MUTFAĞI…

Usta Şef Haldun Tüzel, hamsili pilav yaparken bir yandan da Karadeniz mutfağı hakkında katılımcılarla interaktif bir sohbet gerçekleştirdi. Karadeniz’in meşhur lezzetlerinden karalahana dolması, darı kırıklı karalahana çorbası, kuymak, Laz böreği, çalı çileği çorbası, turşu kavurması ile ilgili de bilgiler vererek, soğuk zincirin doğru kullanılması halinde 700’ü aşkın peynir çeşidi ile dünyaya meydan okuyacak bir peynircilik potansiyeli bulunan Karadeniz’e övgüler yağdırdı.

“HERKES NOTA BİLİR AMA HERKES MOZART OLAMAZ”

Haldun Tüzel, hamsili pilavın hazırlık aşamasında eldiven kullanımı ile ilgili görüşlerini de açık yüreklilikle dile getirdi. Mutfağın içinde hijyeni yüzde 100 savunduğunu, ancak eldivenin bu hijyene ait olmadığını dile getiren şef; “Herkes nota bilir ama herkes Mozart olamaz. Sizin farkınız, elinizin lezzetidir. Parmak uçları ürünü hisseder. Sıcağı, soğuğu, balığın tazesini, bayatını, dokusunu anlar. El teması o yüzden çok önemlidir ve bunu eldivenle kesinlikle sağlayamazsınız” dedi.

hamsili pilav
İYİ BİR HAMSİLİ PİLAV NASIL YAPILIR?

Gelelim Karadeniz yöresinin meşhur tereyağlı hamsili pilavının tarifine… Şef Haldun Tüzel, lezzetli bir hamsili pilav için öncelikle hamsinin kar görmesini gerektiğini, soğuyan havanın balığı yağlandırıp tatlandıracağını belirterek sözlerine başladı. En yalın malzemeler ile en lezzetli sonuca ulaşılacağını belirten şef, gerekli malzemeleri kılçığı alınmış ve yıkanıp kurulanmış hamsi, hamsiyi bulamak için mısır unu, kuş üzümü, bol dereotu, tereyağı, karabiber ve tuz olarak sıraladı. Tereyağı ile yağlanmış fırın kabına mısır ununa bulanmış hamsiler yan yana dizilerek, içerisine klasik pilavdan tek farkı bol karabiber, kuş üzümü ve ince kıyılmış dereotu ile lezzetlendirilmiş iç pilav konulur. Üzerine küçük tereyağı parçaları yerleştirilerek, fırında yaklaşık 200 derecede 20 dakika pişirilir. Piştikten sonra arzuya göre dereotu ile süslenerek, sıcak bir şekilde servis edilir.

Şef Haldun Tüzel, Cantina by Mezedaki İşletmecisi Meri Çevik Simyonidis ve gecenin organizatörü gastronomi yazarı Mörfi Menahem, Kadıköy Life objektiflerine hatıra karesi vererek, “Mezedaki Lezzet Atölyeleri” ile Kadıköylüleri konuk etmeye devam edeceklerini bildirdiler…
Cantina Mezedaki
Ünlü Şef Haldun Tüzel, etkinlik öncesinde Osmanlı saray mutfağı ve Karadeniz yemekleri hakkında katılımcılarla interaktif bir söyleşi gerçekleştirdi…
Cantina by Mezedaki, zengin şarap menüsüyle zaman zaman şarap tadım etkinliklerine de ev sahipliği yapıyor…
]]>
https://www.kadikoylife.com/cantina-by-mezedaki-sef-haldun-tuzel-agirladi/feed/ 0
Mehmet Yalçın’dan Konyak Tadım Gecesi https://www.kadikoylife.com/mehmet-yalcin-dan-konyak-tadim-gecesi/ https://www.kadikoylife.com/mehmet-yalcin-dan-konyak-tadim-gecesi/#respond Sat, 02 Feb 2019 18:50:10 +0000 /?p=49072 Türkiye’nin ilk içki yazarı Gusto Mehmet Yalçın, “kadehteki alev” olarak nitelendirilen “Konyak Tadım Gecesi” düzenledi. Moda Deniz Kulübü’nün ev sahipliği yaptığı etkinlikte, dünyanın en ünlü konyak markalarının tadımları yapıldı.

KAHRAMANLARIN VE AŞIKLARIN İÇKİSİ…

Katılımın sadece 60 kişi ile sınırlı tutulduğu gece, Moda Deniz Kulübü Genel Müdürü Ayhan Alpakın’ın “Hoşgeldiniz” konuşmasıyla başladı. Daha sonra söz alan Mehmet Yalçın, İngiliz yazar Samuel Johnson’ın 1700’lerde “Kahramanlar konyak içer” diye yazdığını, bir başka yazarın ise konyağı “Kahramanların ve âşıkların içkisi” olarak nitelendirdiğine dikkat çekerek, konyağın bir şişesinde en az 10 kilo üzümün “ruhunu” sakladığını konuklara aktardı.

Mehmet Yalçın
Konyak Tadım Gecesi’ne katılan konuklar arasında, Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA.DER) Kadıköy Şubesi Başkanı Arzu Nizamoğlu da vardı. Ayla Zübeyde Ünal, Sema Özgür Aydın, Birnur Yenier Seber, Yasemen Avşar, Arzu Nizamoğlu ve Sabiha Çarmıklı…
Moda Deniz Kulübü’nde düzenlenen özel gecelerin hemen hepsine katılan Berna İkbal, oğlu Mehmet İkbal ile Konyak Tadım Gecesi’nde de yer aldı. Ressam Hülya Botasun ile konuştukları konu ise, resim ve konyak oldu…
Mehmet Yalçın
Moda Deniz Kulübü’ndeki Konyak Tadım Gecesi’nde, Mehmet Yalçın tarafından çoğunlukla Fransa’da yaygın olan bir gelenekten de örnek sergilendi. Espresso’nun son yudumunu fincanın dibinde bırakan Yalçın, içine az miktarda konyak damlatarak ve tek hareketle içerek, adeta geceye de nokta koydu…
Etkinliğin sonunda Moda Deniz Kulübü Genel Müdürü Ayhan Alpakın tarafından katkıları nedeniyle Mehmet Yalçın’a bir plaket takdim edilerek, kulüp adına teşekkür iletildi…

]]>
https://www.kadikoylife.com/mehmet-yalcin-dan-konyak-tadim-gecesi/feed/ 0
Kadıköy Rotary’den üç Altın Adam’a ödül https://www.kadikoylife.com/kadikoy-rotary-kulubunden-uc-altin-adama-odul/ https://www.kadikoylife.com/kadikoy-rotary-kulubunden-uc-altin-adama-odul/#respond Mon, 28 Jan 2019 21:39:15 +0000 /?p=48910 Türkiye’nin en eski Rotary kulüpleri arasında yer alan Kadıköy Rotary Kulübü tarafından verilen 2018 Meslekte Üstün Hizmet Ödülleri sahiplerini buldu. Çevrelerinde “Altın Adam” olarak adlandırılan ve büyük başarılara imza atan Mehmet Alper, Hüsamettin Koçan ve Orhan Çekiç, düzenlenen törenle ödüllerini aldılar.

Kadıköy Rotary Kulübü’nün “İlham Kaynağı Olalım” mottosu ile gerçekleşen 2205. toplantısı, 28 Ocak Pazartesi akşamı Istanbul Marriott Hotel Asia’da gerçekleşti. Toplantıya üyelerin yanı sıra davetliler de katıldı. Aynı zamanda Meslekte Kıdem Ödülleri’nin de takdim edildiği gecede Baha Telli’ye 30. yıl; Esat Özkan, Tahir Gürsoy, Ahmet Tamer’e 50. yıl ve Salih Nuri Tüzel’e de 70. yıl olmak üzere kıdem ödülleri verildi. Etkinlik kapsamında Kadıköy Rotary Kulübü Kurucusu Ercüment Berker’in ölümünün 10. yılı nedeniyle, yol arkadaşı Salih Nuri Tüzel tarafından bir anma konuşması yapıldı.

Kadıköy rotary
HÜSAMETTİN KOÇAN, ORHAN ÇEKİÇ, MEHMET ALPER…

Kadıköy Rotary Kulübü’nün ilk ödülünün sahibi, “Dağdaki mucizenin adı” olarak anılan ressam, akademisyen, Baksı Müzesi’nin kurucusu Prof. Hüsamettin Koçan oldu. İkinci ödülün sahibi, Cibali Sigara Fabrikası’nın restore edilerek Kadir Has Üniversitesi’ne dönüştürülmesi nedeniyle “Europa Nostra Ödülü” kazanan Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Alper olurken; üçüncü ödüle ise “İmparatorluk’tan Cumhuriyet’e” başlıklı dört seriden oluşan kitapları ile tarihçi-yazar ve akademisyen Orhan Çekiç layık görüldü.

Hüsamettin Koçan
“Dağdaki mucizenin adı” olarak anılan Baksı Müzesi Kurucusu Prof. Hüsamettin Koçan’ı ilk kutlayan isim, Kadıköy Life Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Canan Toprakkaya oldu. Toprakkaya, Kadıköy Life Dergisi’nin Mart & Nisan 2019 sayısı için Koçan’dan özel bir röportaj sözü de aldı…
Kadıköy Rotary Kulübü tarafından aynı zamanda Meslekte Kıdem Ödülleri’nin de takdim edildiği gecede Baha Telli’ye 30. yıl; Esat Özkan, Tahir Gürsoy, Ahmet Tamer’e 50. yıl ve Salih Nuri Tüzel’e de 70. yıl olmak üzere kıdem ödülleri verildi…

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoy-rotary-kulubunden-uc-altin-adama-odul/feed/ 0
Capitol AVM’de Sherlock Holmes Gecesi https://www.kadikoylife.com/capitol-avmde-sherlock-holmes-gecesi/ https://www.kadikoylife.com/capitol-avmde-sherlock-holmes-gecesi/#respond Fri, 25 Jan 2019 22:19:29 +0000 /?p=48808 Anadolu Yakası’nın ilk çağdaş alışveriş merkezlerinden Capitol, son derece özel bir geceye ev sahipliği yaptı. Aynı zamanda “Türkiye’nin ilk Sherlock Holmes Gecesi” olma özelliği de taşıyan etkinlik büyük ilgi gördü.

Doğum günü bilinen tek kurgu karakter Sherlock Holmes’ün 165. yaşı, Capitol’de özel bir geceyle kutlandı. Türkiye’nin ilk polisiye dergisi olan ve adını Sherlock Holmes’ün ev adresinden alan 221B Dergisi’nin işbirliğiyle düzenlenen etkinliğe katılan davetliler, heyecan dolu bir gece yaşadı.

Sherlock Holmes
GİZEMLİ VE POLİSİYE DOLU BİR GECE…

Capitol Spectrum Sineması’nda buluşan davetlilerin salona girdiklerinde gizemli ve polisiye dolu bir gece yaşayacaklarından habersiz olmaları, heyecanı artıran unsur oldu. Salonun girişinde sergilenen afişler ve aksesuarlara ünlü dedektifin odasının benzeri ve eşyalarının da yerleştirilmiş olması, konukları adeta geçmişte yolculuğa çıkardı.

İSMİM SHERLOCK HOLMES, ADRESİM 221B BAKER STREET…

Tüm zamanların en tanınmış dedektifi hakkındaki çalışmalarıyla tanınan 221B Dergisi editörlerinden Fulya Turhan’ın “İsmim Sherlock Holmes, Adresim 221B Baker Street” konulu sunumu ile başlayan etkinlikte, konuklar “Sherlock Holmes – Bohemya’da Skandal” filmini de ilgiyle izledi. Etkinlik alanında Sherlock Holmes’a ait tüm ayrıntılar titizlikle düşünülmüştü. Davetliler duvar kağıtlarından çalışma masasına, daktilosundan bastonları ve pipolarına kadar tarih ve gizem kokan odada keşfe çıktı. Holmes’ün çalışma masasından özel eşyalarının kullanımına kadar her deneyimi yaşayan davetliler, açık büfe olarak kurulan masalarda onun sevdiği yemeklerin de tadına baktı.

KATİL KİM?

Gecenin büyük sürprizi ise, Fulya Turhan ve Özlem Özdemir’in senaryosunu birlikte yazdıkları “Katil Kim?” oyunuydu. Davetliler, Bahar Çebi’nin yönetiminde Serhat Parıl, Tevfik Şahin ve Ada Alize’nin rol aldığı interaktif oyuna katılarak, Sherlock Holmes ve Dedektif Lestrade ile ipuçlarını takip edip katili buldu.

SHERLOCK HOLMES 165 YAŞINDA…

Etkinlikle ilgili bir açıklama yapan 221B Dergisi Editörü Fulya Turhan; “Dünyanın en çok okunan ve en meşhur dedektifi, sinemaya ve diziye en çok uyarlanan kurgu karakter Sherlock Holmes’ün doğum günü 6 Ocak. Biraz gecikmeyle de olsa dergimize ilham veren dedektifi, 165. yaş gününde polisiye yazarları, oyuncular ve gazetecilerin davetli olduğu seçkin bir toplulukla anmak istedik” dedi.

Gecenin ev sahibi konumunda olan isimlerden biri de, Capitol Alışveriş Merkezi İcra Kurulu Üyesi Selda Eremsoy’du. O yılların kıyafetlerini büyük bir başarı ile taşıyan ve konuklarla tek tek ilgilenen Eremsoy; “İlk kez düzenlenen böyle bir geceye ev sahipliği yapmış olmaktan dolayı mutluyuz” şeklinde konuştu.
Sherlock Holmes Gecesi’ne katılanlar arasında Güneri Cıvaoğlu, Hande Kazanova, Dilara Koçak, Ayşe Erbulak, İzzet Öz, Aykut Gürel, Çağatay Yaşmut, İpek Durkal gibi isimler objektiflerimize takılanlar arasındaydı.
Gecenin davetlileri arasında Kadıköy Life Dergisi’ndan Canan Toprakkaya ve Kadir Toprakkaya da vardı. Ünlü dedektifin odasında incelemelerde bulunan Toprakkaya’lar; “İlk defa düzenlenen bu etkinliğe Anadolu Yakası’nın ev sahipliği yapmış olmasından Selda Hanım kadar bizler de memnun olduk” açıklamasında bulundu.
]]>
https://www.kadikoylife.com/capitol-avmde-sherlock-holmes-gecesi/feed/ 0
Tepe Nautilus’ta Ahşap Oyuncak Atölyesi https://www.kadikoylife.com/tepe-nautilusta-ahsap-oyuncak-atolyesi/ https://www.kadikoylife.com/tepe-nautilusta-ahsap-oyuncak-atolyesi/#respond Fri, 25 Jan 2019 12:05:55 +0000 /?p=48797 Çocuklar için yaratıcılıklarını geliştirecekleri birbirinden renkli aktiviteler düzenleyen Tepe Nautilus, bu yarıyıl tatilinde de eğlenirken öğreten etkinliklere ev sahipliği yapıyor. 27 Ocak tarihine kadar devam edecek olan Ahşap Oyuncak Atölyesi’ne katılacak çocuklar, tamamen doğal ahşap malzemeler kullanarak hayal dünyalarında tasarladıkları oyuncakları gerçeğe dönüştürecek.

Çocuklar için özel üretilen torna makinesi ile oyuncaklarını diledikleri gibi şekillendirecek olan minik ziyaretçiler, aynı zamanda ahşap malzeme kullanımı ve işlenişi hakkında da bilgi alacak. Tepe Nautilus, tüm minik ustaları kendi oyuncaklarını yapacakları ücretsiz Ahşap Oyuncak Atölyesi’ne bekliyor.

Ahşap Oyuncak Atölyesi
Tepe Nautilus’ta 27 Ocak tarihine kadar devam edecek olan Ahşap Oyuncak Atölyesi’ne katılacak çocuklar, tamamen doğal ahşap malzemeler kullanarak hayal dünyalarında tasarladıkları oyuncakları gerçeğe dönüştürecek…
]]>
https://www.kadikoylife.com/tepe-nautilusta-ahsap-oyuncak-atolyesi/feed/ 0
Sağlıklı beslenmenin önemini dans ederek öğrendiler https://www.kadikoylife.com/saglikli-beslenmenin-onemini-dans-ederek-ogrendiler/ https://www.kadikoylife.com/saglikli-beslenmenin-onemini-dans-ederek-ogrendiler/#comments Mon, 07 Jan 2019 11:16:11 +0000 /?p=48451 Medicana Kadıköy Hastanesi’nin ana sponsorluğunda, Ess Medya öncülüğünde hayata geçirilen “Sağlıklı Yarınlar için Harekete Geç” adlı sosyal sorumluluk projesi, Kadıköy Zühtüpaşa İlkokulu’nda ilk etkinliğini gerçekleştirdi. Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kadıköy Kaymakamlığı destekli proje kapsamında çocuklara sağlıklı beslenmenin gereklilikleri anlatılırken, dansın insan sağlığına olan faydaları da uygulamalı olarak gösterildi.

Kadıköy ilçesindeki 29 resmi ilkokulda organize edilecek sağlıklı beslenme konulu sosyal sorumluluk projesi, toplamda 12 bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyor. Her okula iki kere gidecekleri için yıl sonunda 24 bin öğrenciyi bilgilendireceklerini ifade eden Ess Medya Proje Koordinatörü Esra Kayabaşı, Kadıköy Life Dergisi’ne şunları aktardı:

sağlıklı beslenme
İL GENELİNE YAYGINLAŞTIRILMASI HEDEFLENİYOR

“Bu proje kapsamında ana sponsorumuz Medicana Kadıköy Hastanesi’ndeki diyetisyenler, çocuklara sağlıklı beslenmenin öneminden bahsederek, obeziteden korunmak için yapılması gerekenleri anlatıyor. Projemizin bir diğer ayağı ise dans. Sağlıklı beslenme ve hareketin önemli bir ayağı olan dans ile çocuklar hem projeye daha katılımcı oluyor hem de eğleniyor. Şu an Kadıköy’deki okullarda düzenlediğimiz projemizi, il geneline yayarak yaygınlaştırmayı hedefliyoruz.”

Ess Medya Proje Koordinatörü Esra Kayabaşı…
Kadıköy ilçesindeki 29 resmi ilkokulda organize edilecek sağlıklı beslenme konulu sosyal sorumluluk projesi, toplamda 12 bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyor…
]]>
https://www.kadikoylife.com/saglikli-beslenmenin-onemini-dans-ederek-ogrendiler/feed/ 1
Trio Gayrimenkul’den yeni yıl kutlaması https://www.kadikoylife.com/trio-gayrimenkulden-yeni-yil-kutlamasi/ https://www.kadikoylife.com/trio-gayrimenkulden-yeni-yil-kutlamasi/#respond Sat, 29 Dec 2018 17:13:54 +0000 /?p=48106 Ünlü gayrimenkul danışmanlık şirketi Coldwell Banker’in Kalamış bölgesi ofislerinden Trio Gayrimenkul, karşılamaya hazırlandığımız 2019 yılı için bir kutlama partisi düzenlendi. Şirketin Cemil Topuzlu kavşağındaki ofislerinde gerçekleşen kutlamaya, ofis bünyesinde çalışan gayrimenkul danışmanları katıldı.

“2019, DAHA İYİ BİR YIL OLACAK”

Birbirleriyle uyum içinde çalışan 30’dan fazla gayrimenkul danışmanının buluştuğu partide bir açıklama yapan Trio Gayrimenkul Kurucusu Sezgi Bilge; “Uğurlamak üzere olduğumuz 2018 yılı, gayrimenkul sektörü açısından oldukça zor bir yıl olarak kayıtlara geçti. Trio Gayrimenkul olarak biz büyük ölçüde etkilenmedik, ancak 2019 yılının sektör açısından daha iyi bir yol olacağını hem öngörüyoruz hem de umuyoruz” dedi.

“HEDİYELERLE DOLU BİR YIL OLSUN”

Coldwell Banker – Trio Gayrimenkul danışmanları; “Hediye almak kadar hediye vermek de çok güzel bir duygudur” sözünden yola çıkarak, “2019 hediyelerle dolu bir yıl olsun” dilekleriyle birbirlerine hediyeler verdi.

Coldwell Banker Trio Gayrimenkul

“YÜRÜMEKLE VARILMAZ, AMA VARANLAR YÜRÜYENLERDİR!”

Partinin sonunda, Halime Gürbüz’ün 2013 yılında Türkiye Gazetesi’nde yazdığı ve sosyal medyada çok paylaşılan yazısından alıntılar okundu. İşte, pek çoğunuzun kısmen de olsa katılacağı o yazı: “Bari bu yıl iyice eğlenin, kendinize gerçekten vakit ayırın. Hayatınıza fön çekin; az bi düzelsin, geçmiş yılın acılarını fondötenle kapayın, umutları rimelle dolgunlaştırın. Hayallerinize parlatıcı sürün, kıldan tüyden sıkıntılara epilasyon yapın, zorla güzellik olmuyorsa estetik yapın, kafanızı bozanlara botokslama dalın! Tüm yıl mütebessim olun, birilerinin yüzündeki tebessümün de sebebi. Notunu verdiklerinizi bir daha sözlüye kaldırmayın! Çakraları makraları boş verin, doğaya açılın. Karların üzerinde yuvarlanın, kardan adamın burnunu yiyin!

Sırıtın, perhizi bırakın, kavurmanın yağına yağına bandırın, metroda turnikenin üzerinden atlayın, cep telefonunuzu kapatın, yağmur yağarken şemsiyenizi evde bırakın, konsere biletsiz girin, balığa limon sıkmayın. Bir sabahı da köprü altında karşılayın. ‘Hayır’ deyin, ‘Hayır’ demeyi öğrenin! Gözlüklerinizi, lenslerinizi atın. İki ayağınıza farklı çoraplar giyin, ayakkabılarınızla tekrarlayın. Ütüyü fişte bırakın, çatı katındaki eskileri komşunun balkonuna atın. Şikâyet ederse, halıları da tepesine silkeleyin. Kredi kartınızla taksit maksit atlatmaya kalkmayın. Vasıflarınızı ilk vestiyere bırakın, numarayı atın. Dişçi randevularınızı iptal edin. Omuz silkin, silkelenin!

İlaçlarınızı renklerine göre ayırın, ‘Hangisi suda daha çabuk eriyor?’culuk oynayın. Köpeğinizi azat edin, yine gelecektir. Kediniz için de geçerli… Sahilde yürüyüş yapın, vapurlara öpücük yollayın. Hemen bir tren yolculuğuna çıkın. Stresi makyaj çantanıza koyun, selülitleri dolaba kilitleyin. Anahtarını kaynatın, suyunu için: Depresyona birebirdir! Pişman olacağınız şeyleri yapmaktan çekinmeyin. Doğru bildiğiniz yoldan sapın, doğru yol yoktur, kısa ve uzun yollar vardır. Kestirmeden gitmeyin, hiçbir yol sizi hızlandıramaz. Kendi hızınıza kulak verin. Âşık olun, içinizi yeniden pır pır ettirin. Kendinizi sevin, sizi sevmeyenlere nanik yapın!

Yeni dostlar edinin, eskileri bırakın. Gerçek dostlarınızsa zaten arkanızdan geleceklerdir. Kimsenin ardından koşmayın, kimseyi de peşinize takmayın. Bol bol mola verin, dinlenmeden çalışılmaz. Başkalarının misafiri olmayı, başkalarının aracını sürmeyi bırakın. Artık ‘kendi yolculuğunuza’ çıkın! Bunu hak ediyorsunuz. Yürümekle varılmaz, ama varanlar yürüyenlerdir! Unutmayın… Her şey kötü giderken inadına mutlu olun, Pollyanna’yı bile afallatın. Her ne yaparsanız yapın, sevmeye devam edin. Mutlu yıllar…”

ömür erdoğan

Coldwell Banker – Trio Gayrimenkul‘e bu yıl katılan ve en genç gayrimenkul danışmanları arasında yer alan Ömür Erdoğan da 2019 yılının sektör yönünden daha olumlu geçeceği görüşünde olduğu bilgisini paylaştı.

]]>
https://www.kadikoylife.com/trio-gayrimenkulden-yeni-yil-kutlamasi/feed/ 0
Haydi babalar potaya! https://www.kadikoylife.com/haydi-babalar-potaya/ https://www.kadikoylife.com/haydi-babalar-potaya/#respond Sun, 23 Dec 2018 17:30:49 +0000 /?p=48018 Boğaziçi Üniversitesi’nden aldığı kültürel ve bilimsel mirasla eğitim dünyasına yenilikçi bakış açısı getiren BÜMED MEÇ (Merak Eden Çocuk) Okulları’nın Moda Anaokulu-İlkokulu, yoğun ilgi gören etkinliklerine bir yenisi daha ekledi; “Babalar Potaya” adlı basketbol müsabakasının üçüncüsünü düzenledi. Kızıltoprak Spor Kulübü Basketbol Salonu’nda 11 Aralık Salı akşamı gerçekleşen etkinlikte 14 veli sahada, yaklaşık 20 veli ve öğrenci de tribünde mücadele etti.

Öğrenci ve velilerin pankart, ponponlarıyla renkli görüntülere sahne olan, sporun öğrencilere sevdirilmesi amacıyla aile temelli yapılan müsabakada velilerin spora ve rekabete olumlu yaklaşımları, iyi birer rol model oluşturmaları, öğrenciler için güzel bir örnek teşkil etti. 44-42’lik skorla sonuçlanan maçın ardından kazananları tebrik eden ve kaybetmeyi kabullenebilen velilerini gören öğrencilerin spora bakış açısı, katılım ve eğlenme yönünde gelişme göstererek dikkatleri çekti.

Haydi babalar potaya!

MÜKEMMEL BİR FAIR PLAY ÖRNEĞİ…

Etkinlik sonunda çekilen toplu fotoğraf, dostlukları geliştirmenin yanı sıra gelecek kuşaklar için de fair play örneği olarak kayıtlara geçti. Veliler ve öğretmenler, organizasyonda yardımcı olan BÜMED MEÇ Moda Okul Müdürü Gözde Olcay Koçak ve spor salonunu kullanıma açan Kızıltoprak Spor Kulübü Başkanı Teoman Özgün’e teşekkürlerini iletti. Okul yönetimi ise, gelecek senelerde de bu keyifli organizasyonu sürdürmeyi yürekten arzu ettiklerini ifade etti.

]]>
https://www.kadikoylife.com/haydi-babalar-potaya/feed/ 0
Kadın Adayları Destekleme Derneği üyeleri Fenerbahçe’de buluştu https://www.kadikoylife.com/kadin-adaylari-destekleme-dernegi-uyeleri-fenerbahcede-bulustu/ https://www.kadikoylife.com/kadin-adaylari-destekleme-dernegi-uyeleri-fenerbahcede-bulustu/#respond Mon, 17 Dec 2018 10:09:04 +0000 /?p=47912 Kısaca “KA.DER” olarak anılan Kadın Adayları Destekleme Derneği üyeleri, Türkiye’nin gündeminde olan yerel seçimlerde daha fazla kadın adaya şans verilmesini sağlamak adına buluşmalarını sürdürüyor. Bu etkinliklerden biri, 15 Aralık Cumartesi günü Khalkedon Fenerbahçe’de gerçekleşti.

KA.DER Kadıköy Şubesi Başkanı Arzu Nizamoğlu’nun ev sahipliği yaptığı buluşmaya, KA.DER Genel Başkanı Nuray Karaoğlu da katıldı. Eski Devlet Bakanlarımızdan Önay Alpago’nun da onur konuğu olarak hazır bulunduğu programda, Kadıköy ve Ataşehir ilçelerinin belediye başkan aday adayları ile meclis üyesi aday adayları da vardı.

KADINLARIN MECLİSTEKİ TEMSİL ORANI YÜZDE 17…

Ülkemizde kadınların 5 Aralık 1934’ten bu yana TBMM’de seçme ve seçilme hakkına sahip olduklarına, 1935 seçimlerinde 17 kadının ilk kez meclise girdiğine, 1936 yılında yapılan ara seçim sonucunda bu sayının 18’e yükseldiğine dikkat çeken KA.DER Genel Başkanı Nuray Karaoğlu, programda yaptığı konuşmada “Üzülerek belirtiyoruz ki geçen 84 yıl içinde kadınlar, TBMM’de en fazla yüzde 17,8 oranında temsil edildiler. Kadınlar şu anda mecliste yüzde 17,48 oranında temsil ediliyor, yani 595 milletvekilinin yalnızca 104’ü kadın. Yerel yönetimlerdeki temsil oranı ise yok denecek kadar az. 2014 yılı yerel seçim sonuçlarına göre bin 396 belediye başkanının yalnızca 40’ı (yüzde 2.9), 20 bin 498 belediye meclis üyesinin yalnızca 2 bin 198’i (yüzde 10.7), bin 251 il genel meclisi üyesinin yalnızca 60’ı (yüzde 4.8), 50 bin 292 muhtarın sadece 674’ü (yüzde 1.3) kadın” dedi.

ANA HEDEF, SİYASETTE EŞİT TEMSİLİN SAĞLANMASI…

KA.DER olarak kadınların siyasette neredeyse yok sayıldığı bu durumda, siyasetin toplumsal yaşam üzerindeki tayin edici özelliğini göz önünde bulundurarak öncelikle siyasette eşit temsilin sağlanmasını ana hedef olarak belirlediklerini dile getiren Karaoğlu; “Çünkü siyaset alanında sağlanacak eşit temsil, kadın-erkek eşitliğinin her alanda gerçekleşmesini kolaylaştıracaktır. Kadınların hayatın her alanında eşit haklara ve fırsatlara sahip olduğu, her türlü şiddetin ortadan kalktığı, barıştan ve özgürlükten yana bir yaşam için daha çok kadının karar alma mekanizmalarında olması gerektiğinin altını çiziyoruz. Her seçim döneminde siyasi partilerin kadın aday göstermede isteksiz ve kadın adayları listelerde seçilebilir sıralara yerleştirmeme konusundaki ısrarlı tutumlarının değişmesini talep ediyoruz. Bunun için tüm partilerin genel başkanlarından, aday belirleme komitelerindeki görevlilerden ve parti örgütlerinden kadınların adaylaşması noktasında gereken siyasi iradeyi göstermelerini ve bu konuda ısrarla oluşturdukları bariyerleri ortadan kaldırmalarını bekliyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

KA.DER (Kadın Adayları Destekleme Derneği)

KA.DER’in buluşmasına, Kadıköy Belediye Başkan Aday Adayı Esat Temimhan da katıldı. Temimhan ile birlikte Ataşehir’den Aysemin Gülmez ve Şişli’den Muammer Keskin de katılımcılar arasındaydı. Kadıköy ve Ataşehir için belediye meclis üyesi adaylığına aday olan isimler ise Ferah Diba Yeğin, Sabiha Çarmıklı, Deniz Baydar, Saadet Garan ve Sibel Çolpan Öner olarak objektiflerimize takıldı…

KA.DER HAKKINDA…

KA.DER (Kadın Adayları Destekleme Derneği), kadınların ve erkeklerin her alanda eşit olarak temsil edilmelerini savunan bir kadın örgütüdür. Toplumu ve bireyleri ilgilendiren kararların alındığı, seçim ve atama ile oluşan tüm karar organlarında kadın-erkek eşitliğini demokrasinin bir gereği olarak kabul eder. Türkiye’de kadınlar farklı sosyal alanlarda varlıklarını kanıtladıkları halde üst düzey yönetimlerde, özellikle de siyasette eşit temsilden hala çok uzak bir konumdadırlar. Bu eşitsizliği gidermek, tüm yurttaşların kararlara katılımını sağlamak, kadın deneyimi ve çözüm üretme yeteneğini sosyal ve siyasal alanlara kazandırmak amacıyla Mart 1997’de kurulan KA.DER, seçimle ve atamayla gelinen tüm karar organlarındaki kadın temsil oranlarını yükseltmek için çalışmaktadır. Kadın Adayları Destekleme Derneği, 21 yıllık deneyim ve birikimiyle alanında tek dernek olarak Türkiye genelinde çalışmalarını yürütmektedir.

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadin-adaylari-destekleme-dernegi-uyeleri-fenerbahcede-bulustu/feed/ 0
Tepe Nautilus’ta Zeynep Turan ile astroloji sohbetleri https://www.kadikoylife.com/tepe-nautilusta-zeynep-turan-ile-astroloji-sohbetleri/ https://www.kadikoylife.com/tepe-nautilusta-zeynep-turan-ile-astroloji-sohbetleri/#respond Fri, 14 Dec 2018 08:13:51 +0000 /?p=47858 Düzenlediği sayısız etkinlikle adından söz ettiren Tepe Nautilus, 16 Aralık tarihinde ünlü Astrolog Zeynep Turan’ı ağırlıyor. Sosyal medyada “Twitburç” olarak bilinen Zeynep Turan, astroloji hakkında tüm bilinmeyenleri ve merak edilenleri anlatacak, “2019’da burçları neler bekliyor?” sorusu yanıt bulacak.

Birbirinden renkli etkinlikleri ve özel konuklarıyla ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatan Tepe Nautilus, 2019 yılına sayılı günler kala astroloji severleri Zeynep Turan ile bir araya getiriyor. Ünlü astrolog, 2019’da burçları bekleyen gelişmeleri, gökyüzünde yaşanan değişimleri ve astroloji hakkında tüm merak edilenleri anlatacak, tavsiyelerini Tepe Nautilus ziyaretçileriyle paylaşacak.

Tepe Nautilus, herkesi 16 Aralık Pazar günü saat 15.00’de Zeynep Turan ile astroloji sohbetine davet ediyor. Etkinliğe katılım ise ücretsiz…

Zeynep Turan

]]>
https://www.kadikoylife.com/tepe-nautilusta-zeynep-turan-ile-astroloji-sohbetleri/feed/ 0
Medicana Kadıköy’den “Bebeğinize Sağlıkla İyi Bakın” etkinliği https://www.kadikoylife.com/medicana-kadikoy-bebeginize-iyi-bakin-etkinligi/ https://www.kadikoylife.com/medicana-kadikoy-bebeginize-iyi-bakin-etkinligi/#respond Sun, 09 Dec 2018 19:35:28 +0000 /?p=47781 Medicana Kadıköy Hastanesi ve Pink Blue Baby işbirliğiyle düzenlenen “Bebeğinize Sağlıkla İyi Bakın” etkinliği, anne babaların beğenisiyle karşılandı. Bebeğim Geliyor Merkezi Kurucusu-Emzirme Danışmanı Esra Ertuğrul ile Medicana Kadıköy Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Belgin Özbek’in sunumuyla gerçekleşen “Yenidoğan Sağlığı ve Bakımı” semineri ilgiyle dinlendi.

Medicana Kadıköy Hastanesi Genel Müdürü Dr. Yalçın Gürsoy Yıldırım, Genel Müdür Yardımcısı Özlem Bilgili, Dr. Belgin Özbek, Pink Blue Baby yönetimi, anne babalar ve anne baba adaylarının katıldığı etkinlikte; başta yenidoğan sağlığı olmak üzere göbek bakımı, yenidoğan sarılığı, bebek alt değişimi, bebeği tutma ve taşıma, bebeği giydirme, yenidoğan refleksleri, bebeğin yıkanması, bebeğin gaz çıkarması, rahatlatma masajı, bebek aşıları, bebek uyku düzeni, tırnak kesimi ve bakımı, ağlama sırasında sakinleştirici püf noktalar, bebek alışverişi ipuçları, bebek odası hazırlama, mobilya seçimi, bebek arabası ve oto koltuğu seçimi, bebek bakımı hakkındaki tüm detaylar konuklarla paylaşıldı.

Medicana Kadıköy

“RUTİN DOKTOR MUAYENELERİ İHMAL EDİLMEMELİ”

Medicana Kadıköy Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Belgin Özbek, buluşmada şu hususlara dikkat çekti: “Her anne babanın arzusu, sağlıklı bir bebek dünyaya getirmektir. Bebek dünyaya geldikten sonra takibi, bakımı, gelişimi de bir o kadar önemlidir. Çocuklar sağlıklıyken de izlenmeli. Böylece sağlığıyla ilgili tam fikir sahibi oluyorsunuz. Eksik ya da yanlış giden zamanlarda, erken dönemde müdahale çok önem kazanıyor. Hiçbir anne baba, nasıl olsa sağlıklı diye çocuklarını rutin doktor muayenelerine götürmeyi ihmal etmemeli.

Medicana Kadıköy Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Belgin Özbek

“GÜNÜMÜZDE ANNELER DAHA BİLİNÇLİ”

Yenidoğan bakımı hakkında bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaşan Bebeğim Geliyor Merkezi Kurucusu Esra Ertuğrul ise şunları söyledi: “Bebek, bir anne ve baba adayının hayatındaki en önemli dönüm noktsıdır. Bu dönüm noktalarının en iyi şekilde olması ve destek vermek için bir eğitim planladık. Bu eğitimdeki amaç, bebeğin dünyaya geldikten sonra ebeveynlerin evdeki düzeni kolayca kurabilmesine yardımcı olabilmektir. Doğum öncesinde nasıl doğum planı yapıyor ve ona göre hareket etmeye çalışıyorsak, evdeki ilk günler için de bu tip bir plan yapmanın yararlı olacağını düşünüp, bu eğitim programını hazırladık. Bebek banyosundan alt değiştirmeye, günlük rutin bakım, bebek giydirme, bebek alışverişi, bebek odasını hazırlama gibi pek çok konuda hamile, anne ve babalara bilgiler verdik. Günümüzde anneler daha bilinçli. Çok verimli ve keyifli bir toplantı oldu.”

]]>
https://www.kadikoylife.com/medicana-kadikoy-bebeginize-iyi-bakin-etkinligi/feed/ 0
Rumeli Göçmenleri’nde Bağımsızlık Günü coşkusu https://www.kadikoylife.com/rumeli-gocmenlerinde-bagimsizlik-gunu-coskusu/ https://www.kadikoylife.com/rumeli-gocmenlerinde-bagimsizlik-gunu-coskusu/#respond Fri, 30 Nov 2018 08:54:54 +0000 /?p=47635 Anadolu Yakası Rumeli Göçmenleri Derneği, Arnavutluk’un 28 Kasım Bayrak ve Bağımsızlık Günü’nü büyük bir coşkuyla kutladı. Derneğin Merdivenköy’deki merkez binasında gerçekleşen etkinliğe, dernek üyeleri yoğun katılım gösterdi.

Kutlamalar öncesinde Arnavut modacı Stela Skenderaj’ın üç boyutlu ve Arnavut bayraklı kumaş sergisi büyük ilgi gördü. Dünya Rekorlar Kitabı başvurusu yapılacak olan çalışma, sanatçı tarafından dört yılda bitirilmiş. Amerikan saten kumaş üzerine 180 adet mitolojik desenden oluşan üç boyutlu kumaş, Arnavutluk ve insanlık tarihinin çeşitli dönemlerini anlatan hikâyeler barındırıyor. Toplam 45 metrelik kumaşın kullanıldığı eserin eni 4 metre, boyu ise 10 metre civarında.

Dilaver Aşan

FOLKLOR KURSLARI YAKINDA BAŞLIYOR…

Anadolu Yakası Rumeli Göçmenleri Derneği Başkanı Dilaver Aşan, Bayrak ve Bağımsızlık Günü ile ilgili Kadıköy Life Dergisi’ne yaptığı açıklamada bağımsızlığın Arnavutlar için çok önemli olduğunu belirterek, katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti. Rumeli kültür ve geleneklerini yaşatmak için öncelikle dernekte dil kursu açtıklarını ifade eden Aşan; “En yakın zamanda da folklor kurslarına başlayacağız. Yeni kurulmuş bir dernek olmamıza rağmen, birçok ülkeden kardeş dernek olmak için teklif geliyor. Bu da bizleri çok memnun ediyor” şeklinde konuştu.

ŞİİR DİNLETİLERİ VE YEREL MÜZİK GÖSTERİLERİ BÜYÜLEDİ…

Konuşmalardan sonra Arnavutça şiir dinletileri ve yerel müzik gösterileri yapıldı. Özellikle Türkiye’de yüksek lisansını yapan oyuncu Kremim Krasniqi’nin Arnavut dilinin korunması ile ilgili dededen bugüne mektupları konu alan gösterisi izleyenleri büyüledi. Dört işilik Grup Basa ise, Arnavutça söyledikleri yerel halk türküleriyle büyük ilgi gördü. Davetlilere Rumelililerin ünlü pırasalı ve ıspanaklı börekleri ikram edildi.

TUĞRUL KİHTİR’DEN SOYDAŞLARINA DESTEK…

Anadolu Yakası Rumeli Göçmenleri Derneği’nin Arnavutluk Bayrak ve Bağımsızlık Günü kutlamasına, Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Opr. Dr. Tuğrul Kihtir de katılım gösterdi. Hekim kimliğinin yanı sıra Balkanlar-Selçuklu tarihçisi de olan Vodinalı (Edessa) Tuğrul Kihtir, etkinlikte imzaladığı kitaplarını Dernek Başkanı Dilaver Aşan’a hediye ederek, “Soydaşlarımızın bu anlamlı gününü canı gönülden kutluyorum” dedi. Kihtir’in; “Balkanlar’ın Osmanlı Tarihi 1352-1913”, “Anadolu’da Bizans Haçlılar ve Selçuklular”, “Selçuklu’dan Osmanlı’ya Bu Toprağın Öyküsü 1000 Yıl”, “Beylikler ve Eserleri Anadolu’nun Beyleri” isimlerinde dört kitabı var.

Anadolu Yakası Rumeli Göçmenleri Derneği

Anadolu Yakası Rumeli Göçmenleri Derneği‘nde kutlanan Arnavutluk Bayrak ve Bağımsızlık Günü’ne, derneğin yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Nuh Sav, Talia Pemra Özer, Dilaver Aşan, Ziya Şenkardeş, Gülden Bayraktar, Fahri Tekeşin, Hikmet Çakıcı ve Ali Kurt…

Arnavut moda tasarımcısı Stela Skenderaj’ın üç boyutlu 10 metre uzunluğundaki devasa kumaş sergisi, etkinliğe katılanları büyüledi. İnsanlık tarihinin çeşitli bölümlerinin resmedildiği 180 parçadan oluşan ve zamanı simgeleyen bir kadın manken üzerinden tek parça olarak imal edilen kumaş tasarımının hazırlık çalışması 10 yıl, yapılması da 4 yıl sürmüş. Eser, kendi kategorisinde Dünya Rekorlar Kitabı’na girmek için hazırlanıyor…

]]>
https://www.kadikoylife.com/rumeli-gocmenlerinde-bagimsizlik-gunu-coskusu/feed/ 0
Nükhet Duru ve Çağla Şıkel, Tepe Nautilus’ta! https://www.kadikoylife.com/nukhet-duru-ve-cagla-sikel-tepe-nautilusta/ https://www.kadikoylife.com/nukhet-duru-ve-cagla-sikel-tepe-nautilusta/#respond Wed, 21 Nov 2018 09:07:45 +0000 /?p=47497 Tepe Nautilus, “Tepede Sohbet” etkinliği kapsamında Nükhet Duru ve Çağla Şıkel’i ağırlayacak. 25 Kasım Pazar günü saat 15.00’de gerçekleşecek etkinlikte Çağla Şıkel, Türkiye Güzeli tacını taktığı yarışmada jüri koltuğunda oturan Nükhet Duru ile ilk kez bir araya gelecek.

İstanbul’un tam kalbinde, 15 yıldır düzenlediği sayısız etkinlikle ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatan Tepe Nautilus, “Tepede Sohbet” etkinliklerine Çağla Şıkel ve Nükhet Duru ile devam ediyor. 25 Kasım Pazar günü gerçekleşecek etkinlikte ziyaretçiler, Nükhet Duru’nun piyano eşliğinde doyumsuz performansı ve Çağla Şıkel’in modadan güzelliğe hayata dair ipuçları ile keyifli bir gün yaşayacak.

Nükhet Duru ve Çağla Şıkel

Tepe Nautilus, 25 Kasım Pazar günü saat 15.00’de Çağla Şıkel ve Nükhet Duru ile gerçekleşecek Tepede Sohbet buluşmasına herkesi davet ediyor…

]]>
https://www.kadikoylife.com/nukhet-duru-ve-cagla-sikel-tepe-nautilusta/feed/ 0
DAK-SAR’dan rütbe töreni https://www.kadikoylife.com/daksar-uyelerine-ozel-rutbe-toreni/ https://www.kadikoylife.com/daksar-uyelerine-ozel-rutbe-toreni/#respond Sat, 03 Nov 2018 22:33:09 +0000 /?p=47205 Türkiye’nin denizde arama kurtarma konusunda önemli sivil toplum kuruluşları arasında yer alan DAK-SAR, üyeleri için Marmara Yelken Kulübü’nde rütbe töreni düzenledi. Derneğe yeni katılan üyelerin tanıtıldığı etkinlikte, 5-10-15 yılllık üyelerin de rütbeleri takıldı.

Törende bir konuşma yapan DAK-SAR Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Serdar Argıç, DAK-SAR’ın denizlerde arama kurtarmanın teminatı olduğunu belirterek, geçtiğimiz aylarda Bostancı sahilinde düşen helikoptere ilk ulaşan ekiplerin kendileri olduğunu hatırlattı; “7/24 nöbette olan DAK-SAR gönüllüleri, denizde arama kurtarma için sürekli nöbetteler. Hepsini canı gönülden kutluyorum” dedi.

DAK-SAR GÖNÜLLÜLERİ, 7/24 MÜDAHALEYE HAZIR…

Rütbe töreninden sonra üyeler arasında çekiliş yapıldı ve çeşitli hediyeler verildi. Dernek üyeleri, gecenin ilerleyen saatlerine kadar DJ eşliğinde eğlenerek, tüm bir sezonun yorgunluğunu attı. Merkezi Kalamış Marina içerisinde yer alan DAK-SAR’da gönüllü çalışmak isteyenler; telsiz, amatör kaptanlık, arama kurtarma gibi zor sınavlardan geçerek seçiliyor. Gönüllüler, 7/24 nöbet tutarak sivil gemilerin yardım çağrılarına anında cevap verip, müdahale edebiliyor.

DAK-SAR

DAK-SAR’ın geleneksel rütbe törenine, denizclilik dünyasından birçok işadamı ve Marina yetkilileri katılım gösterdi. Ali Kırlangıç, Mustafa Kalkavan, Serdar Argıç, Fuat Çimen, Can Pembecioğlu, Murat Kaya, Sedat Soybay, Vedat Özon ve Turgay Aytaç…

DAKSAR

Etkinlikte 5-10-15 yıllık DAK-SAR üyelerinin rütbeleri, Deniz Ticaret Odası Genel Sekreteri Murat Tuncer ve Emekli Amiral Devrim Çorbacıoğlu tarafından takıldı…

]]>
https://www.kadikoylife.com/daksar-uyelerine-ozel-rutbe-toreni/feed/ 0
Kızıltoprak Zühtüpaşa Lions’tan Cumhuriyet Balosu https://www.kadikoylife.com/kiziltoprak-zuhtupasa-lions-cumhuriyet-balosu-duzenledi/ https://www.kadikoylife.com/kiziltoprak-zuhtupasa-lions-cumhuriyet-balosu-duzenledi/#respond Sat, 27 Oct 2018 15:01:48 +0000 /?p=47030 Kadıköy’ün etkin sivil toplum kuruluşlarından Kızıltoprak Zühtüpaşa Lions Kulübü, geçtiğimiz akşam Cumhuriyet Balosu düzenledi. Marriott Hotel Asia’da gerçekleşen baloya, Kızıltoprak Zühtüpaşa Lions Kulübü Başkanı İlknur Kaygusuz’un yanı sıra 130 üye katılım gösterdi. Etkinliğin konuk konuşmacısı ise, başarılı gazeteci ve belgesel yapımcısı Nebil Özgentürk oldu.

Cumhuriyet ile ilgili anekdotları paylaşan ve kitaplarını imzalayan Özgentürk, konukların yoğun ilgisiyle karşılandı. Nebil Özgentürk ve geceye katılan tüm üyelere teşekkür eden Başkan İlknur Kaygusuz, Kadıköy Life Dergisi’ne yaptığı açıklamada “Cumhuriyet’in kazanımlarının coşkusunu barış ve kardeşlik içerisinde yaşamaya devam edeceğiz. Hep birlikte nice 95 yıllara” şeklinde konuştu.

Nebil özgentürk

Zühtüpaşa Lions Cumhuriyet Balosu

Kadıköy’ün etkin sivil toplum kuruluşlarından Kızıltoprak Zühtüpaşa Lions Kulübü’nün düzenlediği Cumhuriyet Balosu, yoğun ilgiyle karşılandı…

]]>
https://www.kadikoylife.com/kiziltoprak-zuhtupasa-lions-cumhuriyet-balosu-duzenledi/feed/ 0
Osmanağa Gönüllüleri’nden çifte kutlama https://www.kadikoylife.com/osmanaga-gonullulerinden-cifte-kutlama/ https://www.kadikoylife.com/osmanaga-gonullulerinden-cifte-kutlama/#respond Tue, 23 Oct 2018 08:34:47 +0000 /?p=46948 Osmanağa Gönüllüleri, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun da katılımıyla bir yandan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı coşkuyla karşılarken, öte yandan Osmanağa Gönüllü Evi’nin 13. yıldönümünü kutladı. Osmanağa Gönüllüleri Başkanı Ayfer Çakır’ın açılış konuşmasıyla başlayan etkinliğe, Atilla Tıknaz ve İstanbul Anadolu Yakası Of Hayrat Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin Nostaljik Yürekler Korosu ile birlikte Atatürk’ün sevdiği şarkılarla devam edildi. Etkinlik, birbirinden güzel şarkıların söylenmesinin ardından çay ikramıyla sona erdi.

“Bugün burada gönüllülerimiz ile buluşmamızın amacı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliği yaparak 95. yılımızı ve Osmanağa Gönüllü Evi’nin de 13. yılını coşkuyla kutlamak” diyen Ayfer Çakır; “Bu şekilde semt sakinlerimize ve gönüllülerimize haber verdik. Her iki etkinliğimizi de coşkulu bir şekilde, hep birlikte kutlayacağız” ifadelerini kullandı.

Osmanağa Gönüllüleri

AYKURT NUHOĞLU: CUMHURİYET’İN BİZE VERMİŞ OLDUĞU MESAJLAR VAR…

Dünyanın geldiği nokta itibariyle insanların sosyalleşebilecekleri alanların yaratılmasındaki en iyi örneklerden birinin Osmanağa Gönüllü Evi olduğunu ve bu projenin geliştirilmesinin gerektiğini söyleyen Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ise şu açıklamalarda bulundu: “Mustafa Kemal Atatürk, yaklaşık 100 sene önce bir Cumhuriyet kurdu arkadaşlarıyla birlikte. Cumhuriyet’in bize vermiş olduğu mesajlar var; devrimcilik, üretim, eğitim, sağlık, tüm Anadolu’nun yeniden canlanması ve geçmişle olan bağlarının güçlendirilmesi gibi. Bize ‘Bir Cumhuriyet kuruyoruz, siz bu Cumhuriyet’i ilelebet yaşatmaya devam edeceksiniz’ dediler. Bunu yaşatmanın en önemli noktalarından biri, bu sözleri konuşmaktan öte pratikte gösterebilmek. Biz de yaptığımız üretimin karşılığını alıyoruz. Üretim çocuktur, yaşlıdır, kadındır, gençtir; hayatın içerisindeki insanların gerekli ihtiyaçlarının karşılanması, bunların mutlu, huzurlu ve güvenli bir ortamın yaratılmasıdır. Biz de bunları yapıyoruz hep beraber. Bunu yaptığımız müddetçe de Cumhuriyet’imize hiç kimse hiçbir şekilde zarar veremez.”

Osmanağa Gönüllüleri

Osmanağa Gönüllüleri Başkanı Ayfer Çakır…

 

]]>
https://www.kadikoylife.com/osmanaga-gonullulerinden-cifte-kutlama/feed/ 0
KKL-İKL mezunları yemekte buluştu https://www.kadikoylife.com/kkl-ikl-mezunlari-yemekte-bulustu/ https://www.kadikoylife.com/kkl-ikl-mezunlari-yemekte-bulustu/#respond Mon, 22 Oct 2018 08:11:55 +0000 /?p=46913 Eski adı Kadıköy Kız Lisesi (KKL) olan İstanbul Kadıköy Lisesi’nin (İKL) Mezunlar Derneği tarafından düzenlenen geleneksel lise buluşması, Moda Spor Kulübü Tesisleri’nde gerçekleşti. Kadıköy Kız Liselilerin arasındaki dayanışmayı sürekli ayakta tutmayı hedeflediklerini belirten Dernek Başkanı Fatoş Karataş Bağçe, artık geleneksel hale gelen lise buluşmalarının kendileri için çok önemli olduğunu belirtti. Alex ve Çağdaş’ın şarkıları ile eğlencenin doruğuna çıkan mezunlar, gecenin sonunda masada KKL-İKL dernek flaması ve Türk bayrağı açarak, Kadıköy Life objektiflerine poz verdi.

Eğitim ve öğretime kapılarını 1957 yılında açan Moda’nın köklü kurumu Kadıköy Kız Lisesi’nin devamı olan İstanbul Kadıköy Lisesi’nin, Kadıköy’ün en eski eğitim kurumlarından biri olduğunu belirten KKL-İKL Mezunlar Derneği Başkanı Fatoş Karataş Bağçe, dernek olarak Kadıköy Belediyesi’nin işbirliğiyle okulun çeşitli eksiklerinin tamamladıklarını, bahçenin çiçek ekimi ve ağaç budama işlemlerinin yapıldığını ifade etti. Bağçe, son olarak okulun tarini binası Mermer Konak’ın restorasyonu için onay aldıklarını, dernek olarak çalışmalarına yoğun bir şekilde devam edeceklerini söyledi.

KKL-İKL mezunlar yemeğinde eski mezunlar, hem eğlendi hem de geçmişin değerli anılarını yad etti. Bahtiyar Uzunoğlu, Hamza Uzunoğlu, Ayşe Mumcu, Hakan Uras, Müjde Uras, Melisa Uras, Nikhet Özgen, Nurcan Sökücü, Fatoş Karataş Bağçe…

KKL-İKL mezunları yemekte buluştu

KKL-İKL mezunları, Moda Spor Kulübü Tesisleri’nde Çağdaş ve Alex’in şarkıları ile coştu…

]]>
https://www.kadikoylife.com/kkl-ikl-mezunlari-yemekte-bulustu/feed/ 0
Engelliler ‘yelkenler fora’ dedi https://www.kadikoylife.com/engelliler-yelkenler-fora-dedi/ https://www.kadikoylife.com/engelliler-yelkenler-fora-dedi/#respond Fri, 05 Oct 2018 07:19:42 +0000 /?p=46636 Beylerbeyi Lions Kulübü ve Karaköy Rotary Kulübü, “Rotamız engelsiz yaşam” sloganı ile zihinsel, görme ve işitme engelli 46 kişiye, eğitimci kaptanlar eşliğinde Kalamış Marina’da temel yelkencilik eğitimi verdi. Büyük ilgi gören etkinliğe, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu da katıldı.

Engelli kişilerin denize açılarak yelken sporu ile tanışmalarının amaçlandığı etkinlikte konuşan Uluslararası Lions 118-Y Yönetim Çevresi Genel Yönetmeni Ertuğrul Yıldız; “48 kardeşimize yelken sporu eğitimi verdik, denizde dümen kullandırdık. Arkadaşlarımız takım çalışmasının en güzel örneklerinden biri olan bu spor sayesinde birlikte hareket edebilme olgusu kazandılar. Yüzlerindeki o başarma ifadesi ise, bizim en büyük başarımızdır” dedi.

ENGELLERİ HEP BİRLİKTE AŞALIM…

2420. Bölge Rotary Kulüpleri Guvernörü Hasan Akbayrak ise; “Ülkemizde hala belli bir bilinç yerleşmiş değil. En önce engelleri bizim yıkmamız gerekiyor. Halbuki engelli kardeşlerimizin neleri başarabileceklerini bugünkü etkinlikte de görebiliyoruz. Benim dileğim, bundan sonra da engel olarak ne varsa kafamızda bunları bir şekilde aşılabilmek ve bu arkadaşlarımızı toplumda normal insanlar gibi görebilmektir” şeklinde görüşlerini aktardı.

TOPLUMDA UZANILAMAYAN KESİMLERE EL ATTILAR…

Karaköy Rotary Kulübü Başkanı Osman Nizamoğlu ve Beylerbeyi Lions Kulübü Başkanı Sibel Kalender de yaptıkları ortak açıklamada, geçen sene Beylerbeyi Lions’un ilk defa gerçekleştirdiği projeyi bu sene daha da genişlettiklerini ve toplumda uzanılamayan kesimlere el attıklarını ifade ettiler. “Lions ve Rotary işbirliğinde 10 tekne ile verilen yelken eğitiminden sonra açık denize çıkıp dümen kullanan engelli kardeşlerimizin mutluluğuna ortak olmak, bizim için gerçekten çok büyük bir mutluluk” diyen Kalender ve Nizamoğlu, etkinliği geleneksel hale getirmeyi hedeflediklerini belirterek, katılan ve destek veren herkese teşekkürlerini ilettiler.

engelli

BAŞKAN NUHOĞLU, PLAKETLERİ TAKDİM ETTİ…

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, yelken eğitiminin sonunda Lions ve Rotary işbirliğiyle yapılan bu aktivitenin engelli kardeşlerimiz açısından çok gurur verici olduğunu vurgulayarak, katılımcılara belgelerini takdim etti. Etkinlik, hep birlikte çekilen toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

]]>
https://www.kadikoylife.com/engelliler-yelkenler-fora-dedi/feed/ 0
Medicana Kadıköy’den Zumba Kids etkinliği https://www.kadikoylife.com/medicana-kadikoyden-zumba-kids-etkinligi/ https://www.kadikoylife.com/medicana-kadikoyden-zumba-kids-etkinligi/#respond Sat, 22 Sep 2018 22:31:47 +0000 /?p=46410 Medicana Kadıköy Hastanesi ve Kadıköy Belediyesi, “Sağlığın İçin Harekete Geç” projesi kapsamında 22 Eylül Cumartesi günü Kalamış Spor Merkezi’nde Zumba Kids etkinliği gerçekleştirdi. Onlarca Kadıköylü, çocukları ile birlikte profesyonel dans hocaları eşliğinde hem dans etti hem de sağlıklı yaşam için egzersiz yaptı.

Önce kısa bir yürüyüş ile başlayan etkinlik, dans hocalarının tempolu dans figürleriyle devam etti. Etkinliğin en çok eğlenenleri ise, aileleriyle katılan çocuklar oldu. Müziğin etkisiyle oldukça eğlenen çocuklar ilginç görüntüler oluşturdu. Kadıköy Belediyesi Kalamış Spor Merkezi’nde organize edilen Zumba Kids etkinliği, ailelerin çocuklarını harekete, doğaya ve sağlıklı beslenmeye teşvik etmesini amaçlanıyor. Etkinlikte aileleriyle birlikte müzik eşliğinde senkronize hareket eden çocuklar keyifli anlar yaşarken, aileler aynı zamanda Medicana Kadıköy Hastanesi’nin uzman doktorlarından tavsiyeler, öneriler ve faydalı bilgiler aldı.

zumba kids

SOSYAL FARKINDALIK İÇİN ETKİNLİKLER DEVAM EDECEK…

Yanlış beslenme, kapalı alanlarda çok kalma, bireysel oyunlara eğilimin arttığı dünyamızda çocuklarla bu tip aktivitelere katılmanın ve doğru bilgiler almanın öneminin arttığını belirten Medicana Kadıköy Hastanesi Kurumsal İletişim Müdürü Zeynep Ceylan Kıstak; “Çocukluk zamanında kazanılan bu tür alışkanlıklardan daha sonraki yıllarda kurtulmanın zorluğu bilindiğinden dolayı, sosyal farkındalığın oluşması için bu etkinlikleri sürdürmeyi hedefliyoruz” dedi.

SAĞLIK SPOR EL ELE…

Kadıköy’de  yeni bir hastane olduklarını, “Sağlık spor el ele” sloganı ile yola çıktıklarını söyleyen Kıstak, sözlerine şöyle devam etti: “Halkımızla birlikle olmanın en güzel yolunun gençlere iyi örnek olmak, sağlığı taşımak, sonra da onları eğlendirmek olduğunun bilincindeyiz. Grubumuzun desteğiyle ilk hafta obeziteye karşı bir etkinlik yaptık, bugün ise ikinci etkinlikte Zumba Kids isminde bir aktivite gerçekleştiriyoruz. Çocuklar, gençler zumba ile hem eğlendiler hem de hareket ettiler. Kadıköy Belediyesi’ne de desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.”

ÜÇÜNCÜ AKTİVİTE PLAJ VOLEYBOLU…

Medicana Kadıköy Hastanesi’nin Zumba Kids etkinliğine Kadıköy Belediyesi, Lions Anadolu Yakası Federasyonu ve Es Medya’dan dans hocaları destek verdi. Bağdat Caddesi’nde bulunan Grena Güzellik Merkezi de çocuklardaki dikkat problemleri ve hiperaktivite problemlerinin çözümü amacıyla refleksoloji seansları düzenledi. Gano Kahve ise katılımcılara organik kahve ikramında bulundu. Etkinliklerin üçüncüsü, 6 Ekim tarihinde plaj voleybolu aktivitesi ile devam edecek.

Medicana Kadıköy Hastanesi ekibi, Zumba Kids etkinliğinde yoğun bir şekilde çalışarak eğlenceyi gün boyunca sürdürdü. Medicana Kadıköy Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı Özlem Bilgili, Kurumsal İletişim Müdürü Ceylan Kıstak, Yatan Hasta Hizmetleri Müdürü Talya Şahin, Pazarlama Müdürü Anıl Uyucu, Pazarlama Sorumlusu Engin Atmaca, Pazarlama Uzmanı Aslı Salamcı…

]]>
https://www.kadikoylife.com/medicana-kadikoyden-zumba-kids-etkinligi/feed/ 0
Medicana’dan “Obeziteye Karşı Ritmi Yakala” etkinliği https://www.kadikoylife.com/medicanadan-obeziteye-karsi-ritmi-yakala-etkinligi/ https://www.kadikoylife.com/medicanadan-obeziteye-karsi-ritmi-yakala-etkinligi/#respond Fri, 14 Sep 2018 08:09:56 +0000 /?p=46296 Medicana Kadıköy Hastanesi ve Kadıköy Belediyesi’nin, çağımızda en çok rastlanan sağlık problemlerine dikkat çekmek amacıyla Eylül ve Ekim ayları boyunca düzenleyeceği “Sağlığın İçin Harekete Geç” etkinlikleri, “Obeziteye Karşı Ritmi Yakala” ile başlıyor. 15 Eylül Cumartesi günü, sunucu ve oyuncu Okan Karacan ile Türkiye Salsa Şampiyonu ve Dünya Salsa 4.’leri Bülent Okan ve Şebnem Okan’ın katılımıyla gerçekleştirilecek etkinlikte, obezitenin önemine dikkat çekilecek.

Medicana Sağlık Grubu, en sık rastlanan ve giderek artan sağlık problemlerine karşı farkındalık yaratmak amacıyla Eylül ve Ekim ayları boyunca düzenlenecek “Sağlığın İçin Harekete Geç” etkinliklerinin ilki olan “Obeziteye Karşı Ritmi Yakala” ile halk arasında giderek artan obeziteye dikkat çekecek. Medicana Kadıköy Hastanesi’nin önderliğinde düzenlenecek etkinlik; Kadıköy Belediyesi, Anadolu Yakası Lions Kulüpleri Federasyonu, Grena Güzellik Merkezi, Gano Organik Kahve ve Es Medya işbirliğiyle hayata geçirilecek.

ÖZEL DANS GÖSTERİSİ, WORKSHOP, UZMAN DOKTORLARLA SOHBET…

“Obeziteye Karşı Ritmi Yakala” etkinliği, 15 Eylül Cumartesi günü Kadıköy’de yapılacak. Halkın katılımına açık olacak organizasyon, saat 15.00’te Medicana Kadıköy Hastanesi’nden Kadıköy Belediyesi Kalamış Spor Merkezi’ne yapılacak olan yürüyüşle başlayacak. Kalamış Spor Merkezi’nde uzun yıllar obezite ile mücadele eden sunucu ve oyuncu Okan Karacan’ın konuşması ile devam edecek etkinlikte, Türkiye Salsa Şampiyonu ve Dünya Salsa 4.’leri Bülent Okan ve Şebnem Okan, özel bir dans gösterisi ve workshop gerçekleştirecek. Katılımcılar ayrıca, etkinlik kapsamında Medicana Kadıköy Hastanesi‘nin uzman doktorlarıyla obezite üzerine sohbet etme imkanı bulacak.

Medicana Kadıköy Hastanesi obezite

]]>
https://www.kadikoylife.com/medicanadan-obeziteye-karsi-ritmi-yakala-etkinligi/feed/ 0
Moda Sahil’de şarap tadım seansı https://www.kadikoylife.com/moda-sahilde-sarap-tadim-seansi/ https://www.kadikoylife.com/moda-sahilde-sarap-tadim-seansi/#respond Thu, 13 Sep 2018 17:05:35 +0000 /?p=46289 Kısa zamanda Kadıköy’ün en gözde mekanları arasına girmeyi başaran Moda Sahil Balık Restaurantı, 2019 yılında konuklarına servis yapacağı şarap kavı için ürünleri seçmeye başladı. Bu seçimleri yaparken hem tüketicilerden hem de uzmanlardan bilgi alan yönetim, en iyi ile en beğenilen arasındaki farkı da belirlemeye ve dengelemeye çalışıyor.

Alımlara karar vermeden önce biri üreticiler, biri tüketiciler, bir diğeri de uzmanlarla olmak üzere üç kez tadım seansı düzenleyen mekan, tüm bunların sonucunda nihai kararını veriyor. Önceki gün Moda Sahil’e uğradığımızda karşılaştığımız Urla Şarapçılık tadım seansına bizler de konuk olduk. Antik çağlardan beri şarapçılığın merkezi konumunda olan Urla’da hâlâ harika şarapların olduğunu da öğrenmiş olduk.

MEŞE FIÇILARDA UZUN SÜRE DİNLENDİRİLEREK TÜKETİME SUNULUYOR…

Moda Sahil’deki şarap tadım seansına Urla Şarapçılık Müşteri İlişkileri ve Eğitim Sorumlusu Yeliz Arslan da katıldı. Şarap konusunda oldukça bilgili olan Arslan; “Meşe fıçılarda uzun süre dinlendirilerek tüketime sunduğumuz şaraplardan Nero D’Avola-Urla Karası, en beğenilen ve ödüllü şarabımız” dedi. Masadaki diğer konuklar ise Nilay Anatürk, Emre Güçlü, Erkan Ulutaş, Kadir Toprakkaya ve Yiğit Emin Boyalı idi.

Moda Sahil

]]>
https://www.kadikoylife.com/moda-sahilde-sarap-tadim-seansi/feed/ 0
İlknur & Alp Özkan’ın kızları “İpek” 1 yaşında! https://www.kadikoylife.com/ilknur-alp-ozkanin-kizlari-ipek-yasinda/ https://www.kadikoylife.com/ilknur-alp-ozkanin-kizlari-ipek-yasinda/#respond Sat, 08 Sep 2018 20:41:20 +0000 /?p=46216 Ünlü yatırım uzmanlarımızdan İlknur Özkan, geçen yıl dünyaya gelen kızı İpek için bir doğum günü partisi düzenledi. Kozyatağı Defne Parkı’nda gerçekleşen kutlamaya, İlknur & Alp Özkan çiftinin ailesi ve yakın dostlarından oluşan yaklaşık 45 kişilik bir grup katıldı.

Kızlarının ilk yaşını aileleri ve dostlarıyla birlikte parkta kutlama kararı alan İlknur & Alp Özkan çifti; “Biricik kızımızın ilk yaş gününün farklı olması adına böyle bir karar aldık. Bir de sıcak havalarda doğa ve yeşillikler içinde olmanın vereceği huzuru düşündük” açıklamasında bulundu.

Kozyatağı Defne Parkı’nda gerçekleşen kutlamaya, İlknur & Alp Özkan çiftinin ailesi ve yakın dostlarından oluşan yaklaşık 45 kişilik bir grup katıldı…

İlknur & Alp Özkan çiftinin kızları İpek’e nice yıllar dileyenler arasında, Kadıköy Life Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Canan Toprakkaya da vardı…

]]>
https://www.kadikoylife.com/ilknur-alp-ozkanin-kizlari-ipek-yasinda/feed/ 0
Aşiyan Musiki Derneği kahvaltıda buluştu https://www.kadikoylife.com/asiyan-musiki-dernegi-kahvaltida-bulustu/ https://www.kadikoylife.com/asiyan-musiki-dernegi-kahvaltida-bulustu/#respond Sun, 26 Aug 2018 20:38:35 +0000 /?p=46001 Handan & Sadık Kavas yönetimindeki Aşiyan Musiki Derneği, yıllardır düzenledikleri buluşmalarından birini daha gerçekleştirdi. Küçükyalı sahilinin ünlü mekanlarından Maria’nın Bahçesi’nde kahvaltı şeklinde organize edilen etkinliğe Cihan Karakuş, Haydar Yalaman, Süreyya Cincor ile birlikte Aşiyan Musiki Derneği üyelerinden oluşan bir grup katıldı. İşte o isimlerden bazıları: Oktay Erdensin, Seher Küçükak, Filiz Ertuğrul, Dilek İkizoğlu, Candan Yılmaz, Nilgün Bayram, İsmail Çorum, Mehmet Çavuşlar ve İlker Turan.

Daha sonra mekanın bir başka masasına gelen Handan & Sadık Kavas çifti, Türk Sanat Müziği’ne düşkünlüğü ile bilinen Kadıköylülerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Bu isimler arasında Recai Tanıtkan, Nihan Toprakkaya, Masal Toprakkaya, Handan Kavas, Cenay Toprakkaya, Sadık Kavas, Melahat Tanıtkan ve Canan Toprakkaya yer aldı.

Pazar kahvaltısı için Maria’nın Bahçesi diyen bir başka grup ise, ünlü gayrimenkul danışmanı Tarkan Kaleli ve dostlarıydı. Kaleli, emlak sektörünün önümüzdeki günlerde canlanacağı bilgisini de aktardı. Tarkan Kaleli’ye Zehra Kaleli, Serap Nalbant, Eylül Kaleli, Sena Nalbant ve Cemil Nalbant eşlik etti.

Maria’nın Bahçesi’nin bir başka masasında, kahvaltı sonrası müze gezisine gitmeyi planlayan Felek ve Kartal aileleri vardı. Doğa Felek, Zeynep Felek, Ayla Kartal, Ceyhun Kartal, Dural Felek ve Kadir Felek’ten oluşan aile üyelerine, müze gezisinin yapılabilecek en doğru şey olduğu bilgisini aktardık ve sayfalarımıza da konuk ettik.

Aşiyan Musiki Derneği

Tapu işlemleri konusunda en tecrübeli isimler arasında gösterilen emlak müşaviri Ali Açıkgül, eşi Funda Hanım ile birlikte Maria’nın Bahçesi’nin konukları arasındaydı. Onlara eşlik edenler ise Gökhan & Fatma Aksüt çifti ve oğulları Kerem Aksüt idi…

Akçay ve Kuşadası olmak üzere uzun bir tatil dönemi geçiren Haber Müdürümüz Cenay Toprakkaya, eşi Nihan Toprakkaya ve biricik kızları Masal ile birlikte tatil dönüşü en çok özlemini çektikleri Maria’nın Bahçesi kahvaltısı için mekanın kapısından ilk giren isimler arasındaydılar.

]]>
https://www.kadikoylife.com/asiyan-musiki-dernegi-kahvaltida-bulustu/feed/ 0
Açık hava sinemasının en keyifli hali Tepe Nautilus’ta https://www.kadikoylife.com/acik-hava-sinemasinin-en-keyifli-hali-tepe-nautilusta/ https://www.kadikoylife.com/acik-hava-sinemasinin-en-keyifli-hali-tepe-nautilusta/#respond Tue, 07 Aug 2018 10:09:59 +0000 /?p=45876 Kadıköy’ün parlayan yıldızı Tepe Nautilus, 27 Temmuz-31 Ağustos 2018 tarihleri arasında düzenleyeceği ücretsiz açık hava sineması ile ziyaretçilerini kahkaha dolu Türk filmleriyle buluşturuyor.

İstanbul’un tam kalbinde eğlence ve sanat dolu aktivitelerle ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatan Tepe Nautilus, sinemaseverlerin büyük beğeniyle takip ettiği sezon filmlerini açık havada ziyaretçileriyle buluşturuyor. Tepe Nautilus ziyaretçileri, 31 Ağustos tarihine kadar yapılacak gösterimlerle açık havada film izlemenin tadını çıkaracak.

BÜYÜK BEĞENİ TOPLAYAN SEZON FİLMLERİ…

Tepe Nautilus’ta açık hava gösterimleri, 27 Temmuz’da Selçuk Aydemir’in yazıp yönettiği “Ailecek Şaşkınız” filmiyle başladı. Gösterimler, 3 Ağustos’ta Gülse Birsel’in yazdığı ve başrolünde yer aldığı “Aile Arasında”, 10 Ağustos’ta Bedran Güzel’in başrollerinde Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak’ın olduğu filmi “Yol Arkadaşım” ve 31 Ağustos’ta Gupse Özay’ın yazıp yönettiği “Deliha 2” isimli komedi filmleriyle devam edecek.

Tepe Nautilus

]]>
https://www.kadikoylife.com/acik-hava-sinemasinin-en-keyifli-hali-tepe-nautilusta/feed/ 0
Saint Joseph’te Petit Pain heyecanı https://www.kadikoylife.com/saint-joseph-lisesinde-petit-pain-heyecani/ https://www.kadikoylife.com/saint-joseph-lisesinde-petit-pain-heyecani/#respond Mon, 11 Jun 2018 00:48:35 +0000 /?p=45146 Türkiye’nin en köklü yabancı okullarından İstanbul Saint Joseph Fransız Lisesi, geçtiğimiz pazar “Geleneksel Petit Pain” (küçük çikolatalı ekmek) gününü coşkuyla kutladı. Yaklaşık 2 bin eski ve yeni mezunun katılımıyla sokak lezzetleri ve sokak müzisyenleri teması ile kutlanan Petit Pain, renkli görüntülere sahne oldu.

K-İletişim Medya Grubu, etkinlikte açtığı stand ile Kadıköy Life Dergisi ve geçtiğimiz Nisan ayında yayın hayatına yeniden merhaba diyen Kadıköy Gazetesi’nin son sayısını Saint Joseph’lilerle buluşturdu. Yeni çıkan gazete, herkesten tam not aldı. Emekli öğretmenlerin nostalji dersleri, Doğa Bilimleri Merkezi gezisi, konserler ve çeşitli etkinliklerle devam eden Petit Pain Günü’nde, öğrenciler tarafından geleneksel çikolatalı ekmek dağıtımı da yapıldı.

ÖĞRENCİLERE BURS İÇİN BAĞIŞ TOPLANDI…

Saint Joseph’liler Derneği tarafından öğrencilere burs verilmesi amacıyla bağışların toplandığı etkinlik, cevizlik alanındaki canlı müzik konseriyle son buldu. Petit Pain Günü ile bir açıklama yapan Dernek Müdürü Begüm Dündar, Saint Joseph camiasına mensup her yaştan binlerce konuğun aynı keyif ve heyecanla bir araya gelmesinin yanı sıra elde edilecek gelirlerle ihtiyacı olan genç öğrencilerin en iyi şekilde eğitim alabilmeleri için burs imkanının sağlanmasını hedeflediklerini belirtti.

TEK KİŞİLİK ORKESTRA…

Petit Pain Günü’nün en dikkat çeken ismi, müzisyen Serdar Atsak oldu. Kendi icadı olan tekerlekli müzik aletiyle Atsak, aynı anda hem gitar ve davul çalıp, hem de şarkı söyleyerek davetlilerin yoğun ilgisiyle karşılandı.

Geleneksel Petit Pain Günü’ne katılanlar arasında Nuri Bulut da vardı. Eşi Zerrin Hanım ile öğrencilik yıllarındaki anılarını canlandıran Nuri Bulut, hayli duygulu anlar yaşadı. Girişte Kadıköy Life Dergisi & Kadıköy Gazetesi standını da ziyaret eden Zerrin & Nuri Bulut çifti, Genel Yayın Yönetmeni Canan Toprakkaya ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Genel Yayın Yönetmenimiz anan Toprakkaya , Petit Pain simgesi küçük çikolatalı ekmeği çok beğendiğini ifade etti.

Etkinlikte eski öğretmenlerin nostalji dersleri de ilgi odağı oldu.

Saint Joseph’liler derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen Petit Pain Günü’nde davetliler, birçok sokak lezzetini de tanıtma şansı buldu.

Petit Pain Günü’nün en dikkat çeken ismi, müzisyen Serdar Atsak oldu. Kendi icadı olan tekerlekli müzik aletiyle Atsak, aynı anda hem gitar ve davul çalıp, hem de şarkı söyleyerek davetlilerin yoğun ilgisiyle karşılandı.

K-İletişim Medya Grubu, etkinlikte açtığı stand ile Kadıköy Life Dergisi ve geçtiğimiz Nisan ayında yayın hayatına yeniden merhaba diyen Kadıköy Gazetesi’nin son sayısını Saint Joseph’lilerle buluşturdu.

Petit Pain

]]>
https://www.kadikoylife.com/saint-joseph-lisesinde-petit-pain-heyecani/feed/ 0
Üsküdar Açı Koleji’nden iftar buluşması https://www.kadikoylife.com/uskudar-aci-kolejinden-iftar-bulusmasi/ https://www.kadikoylife.com/uskudar-aci-kolejinden-iftar-bulusmasi/#respond Sat, 09 Jun 2018 12:20:36 +0000 /?p=45085 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Dönemi için kapılarını açmaya hazırlanan Açı Koleji’nin Üsküdar Şubesi; kurumda görev yapacak öğretmenler, personel ve velilerden oluşan kalabalık bir gruba iftar daveti verdi. Altunizade Meydanı’ndaki okul binasının bahçesinde gerçekleşen buluşmaya yaklaşık 150 kişi katıldı.

Açık havada ve serin bir yaz akşamında bir araya gelen eğitimciler, önümüzdeki eğitim ve öğretim dönemi hakkında bilgi alışverişinde de bulundu. Açı Kolejleri Genel Merkezi’nden Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Altundal ile Genel Müdür Hakan Yılmaz’ın da katıldığı davette Üsküdar Açı Koleji Kurucu Temsilcisi Hasan Özata, konuklarla tek tek ilgilenerek “Hoşgeldiniz” dedi ve hizmete girmeye hazırlanan okul hakkında bilgi verdi.

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI DA KATILIM GÖSTERDİ…

İftar buluşmasına sivil toplum kuruluşlarından da yoğun katılım oldu. Trabzon Maçka Önceki Dönem Belediye Başkanı Ertuğrul Genç, ORDEF (Ordu Dernekler Federasyonu) Kurucu Başkanı Sabri Serdar, Genel Başkan Cemalettin Dervişoğlu, Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği Başkanı Serdar Köksal ve Ataşehir Mesudiyeliler Derneği Başkanı Ertuğrul Köleoğlu bunlardan sadece birkaçıydı.

Üsküdar Altunizade Açı Koleji Kurucu Müdürü Kenan Akbal, Kurucu Hasan Özata, Açı Kolejleri Genel Müdürü ve Yayınlar Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz, Yayınlar Dağıtım Sorumlusu Ulaş Çak…

 

   

Açı Koleji

]]>
https://www.kadikoylife.com/uskudar-aci-kolejinden-iftar-bulusmasi/feed/ 0
Moda Deniz Kulübü’nden “Yaza Merhaba” https://www.kadikoylife.com/moda-deniz-kulubunden-yaza-merhaba/ https://www.kadikoylife.com/moda-deniz-kulubunden-yaza-merhaba/#respond Fri, 01 Jun 2018 09:17:00 +0000 /?p=44843 Moda Deniz Kulübü, bu sezon düzenleyeceği “Yaza Merhaba” partilerinden ilkini önceki akşam gerçekleştirdi. Behzat Gerçeker yönetimindeki Enbe Orkestrası’nın müzikleriyle katıldığı gece, son derece renkliydi.

Orkestranın solistleri, seslendirdikleri birbirinden güzel şarkılarla konuklara unutulmayacak dakikalar yaşattı. Etkinlikte orkestra üyeleri, seslendirdikleri şarkıların yanı sıra görsel performanslarıyla da göz doldurdu.

İZMİR MARŞI İLE COŞKU DORUĞA ÇIKTI…

Moda Deniz Kulübü’nün “Yaza Merhaba” gecesine, Kulübün Yönetim Kurulu Başkanı Teoman Taşpınar da katıldı. Konuklar, programın sonunda gelenek hale gelen İzmir Marşı’nı, Behzat Gerçeker yönetimindeki Enbe Orkestrası ile hep birlikte ayakta seslendirdiler.

Moda Deniz Kulübü

Moda Deniz Kulübü’nde “Yaza Merhaba” diyenler arasında, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyoistatistik Anabilim Dalı Başkanı Nural Bekiroğlu da vardı. Nural Hanım’a kardeşi Meral Bekiroğlu ile dostları Arzu Zenel ve Nuray Hanım eşlik etti…

Geçtiğimiz yılın SKALİTE Turizm Ödülü’nü kazanan, “Erkansas City” adlı Kovboy Kasabası’nın sahibi Erkan Erdem de etkinliğe katılanlar arasındaydı. Eşi, İmza Davet’in sahibi Nihal Hanım ve yakın dostları Elif Alper ile “Yaza Merhaba” diyen üçlü, “Hafta sonu Karamürsel Erkansas City’de buluşmak üzere” diyerek geceyi noktaladılar…

“Yaza Merhaba” partisi, bir de doğumgünü kutlamasına sahne oldu. Eski bankacılardan Eda Uğur, 36. yaşını Moda Deniz Kulübü‘nde karşıladı. Göztepeli Tolga Uğur ile evli olan Eda Hanım, aynı zamanda evliliklerin 9. yılını da kutladı. Çifte dokuz yıl önce düğünlerinin organizasyonunu yapan ve sonra da en yakın dostları arasına giren Elite Davet’in sahibi Selen Ayyıldız eşlik etti…

]]>
https://www.kadikoylife.com/moda-deniz-kulubunden-yaza-merhaba/feed/ 0
Anadolu Yakası İnşaatçıları iftarda buluştu https://www.kadikoylife.com/anadolu-yakasi-insaatcilari-iftarda-bir-araya-geldi/ https://www.kadikoylife.com/anadolu-yakasi-insaatcilari-iftarda-bir-araya-geldi/#respond Thu, 31 May 2018 22:48:31 +0000 /?p=44824 Anadolu Yakası’ndaki inşaatçıları bünyesinde toplayan ve kurulduğu günden bu yana önemli başarılara imza atan Anadolu Yakası İnşaatçılar Derneği (AYİDER), geleneksel hale getirdiği iftar buluşmasını gerçekleştirdi. Büyük Kulüp’te 31 Mayıs Perşembe akşamı düzenlenen etklinliğe yaklaşık 600 davetli katıldı. Türkiye’nin önde gelen mutfak markası Lineadecor’un ana sponsorluğunda düzenlenen iftar daveti son derece renkliydi.

Lineadecor

İSTANBUL MİLLETVEKİLİ GÜRSEL TEKİN DE KATILDI…

AYİDER’in iftar programına, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ile yine CHP’nin önceki dönem aktif milletvekillerinden Kadir Gökmen Öğüt ve Kadıköy eski Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün yanı sıra Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç, Kartal Belediye Başkan Vekili Fehmi Okay, Ankara Kazan Belediye Başkan Vekili ve Kentsel Dönüşüm Uzmanı Nihat Şen, MHP Kadıköy İlçe Başkanı Zeki Cemal Çeliker ile Kadıköy Kent Konseyi Başkanı Saltuk Yüceer de katılım gösterdi.

MELİH TAVUKÇUOĞLU’NDAN TEŞEKKÜR…

İftar davetinin açılış konuşmasını, AYİDER Genel Sekreteri Hakan Şişik yaptı. Katılanlar ve mazeret bildirerek katılamayanların mesajlarının okunmasından sonra söz alan AYİDER Başkanı Melih Tavukçuoğlu; “Geleneksel hale getirmeyi başarabildiğimiz bu davete katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Burada iki teşekkürüm daha var. Bunlardan biri, sponsorluğuyla bu buluşmanın gerçekleşmesini sağlayan Lineadecor markamıza, diğeriyse iletişimimizde bizleri sizlere anlatan PR ajansımız Marka Sanat ekibinedir” dedi.

“GELECEK YIL ETKİNLİKLER PLANLYORUZ”

Lineadecor Genel Müdürü Ercan Ecemiş ise, yaptığı konuşmada “400’den fazla üyesi olan ve son derece başarılı çalışmalar yapan AYİDER’in buluşmasına sponsor olmaktan dolayı son derece memnunuz. Hatta gelecek yıl bu buluşmayı daha erken saatlerde başlatıp, birtakım etkinlikler de yapmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

Anadolu Yakası İnşaatçılar Derneği (AYİDER)

AYİDER’in iftar programına, Kadıköy’ün önceki dönemlerinde belediye başkanı olan Av. Selami Öztürk de katıldı. Öztürk’ü kapıda Lineadecor Genel Müdürü Ercan Ecemiş karşıladı…

Buluşmanın sunuculuk görevini, fahri olarak Nevin Özcan üstlendi. Aynı zamanda Marka Sanat İletişim Ajansı’nın başkanı da olan Özcan; “AYİDER bizim gözbebeğimiz. Bu nedenle hizmette sınır tanımayız” ifadelerini kullandı…

Koç Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Koç

Etkinliğin konukları arasında, KOÇ Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Koç da vardı. Koç’un Lineadecor’un ekibinin bulunduğu masada oturmayı tercih etmesi, yeni projesinde kişiye özel mutfak geliştirme isteği olduğu düşüncesine bağlandı…

Ahmet Erkurtoğlu ve Fatik Kıral

Konuklar arasında Kadıköy’de pek çok binanın mimari projesine imza atan ünlü mimar Ahmet Erkurtoğlu da vardı. Erkurtoğlu’nun masasını paylaşanlar arasında, Fatih Kıral ile Mehmet Sadıkoğlu da vardı…

CHP İstanbul Milletvekili ve 24 Haziran seçimlerinde yine CHP’nin 1. Bölge dördüncü sıra milletvekili adayı olan Gürsel Tekin, iftar programının konukları arasındaydı. Tekin’in AK Partili Kazan Belediye Başkan Vekili Nihat Şen ile aynı masada oturması, demokrasi adına hoş bir görüntü oluşturdu…

İftar davetinin bir diğer konuğu, Medicana Kadıköy Hastanesi’nin bina sahibi olan Fehmi Öztürk idi. Yeni projeleri olduğunu ve bunları Kadıköy Life sayfalarında paylaşma sözü aldığımız Öztürk; “AYİDER çok başarılı çalışmalara imza atıyor. İyi ki hep birlikte kurulması yolunda çaba harcamışız” açıklamasında bulundu…

Anadolu Yakası İnşaatçılar Derneği‘nin konukları arasında, eski inşaatçılardan Aslan Adıgüzel de vardı. Davete oğlu Derya Adıgüzel ile birlikte katılan Aslan Bey; “AYİDER’in en önemli başarılarından biri de, Kadıköy Belediyesi tarafından alınan çatı katları konusundaki haksız kararı mücadele vererek geri alması olmuştur” diye konuştu…

Etkinliğe Kadıköy medyası olarak katılan gazeteciler arasında Kadıköy Gazetesi Sahibi Kadir Toprakkaya ile Kadıköy Life Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Canan Toprakkaya da vardı. AYİDER’in iletişim ajansı olan Marka Sanat Başkanı Nevin Özcan ile geceyi değerlendiren üç isim, Büyük Kulüp servis yönetimini başarılı bulduklarını dile getirdi…

]]>
https://www.kadikoylife.com/anadolu-yakasi-insaatcilari-iftarda-bir-araya-geldi/feed/ 0
Kadıköy Rotary Kulübü’nde görev değişimi https://www.kadikoylife.com/kadikoy-rotary-kulubunde-gorev-degisimi/ https://www.kadikoylife.com/kadikoy-rotary-kulubunde-gorev-degisimi/#respond Thu, 24 May 2018 22:41:28 +0000 /?p=44636 Anadolu Yakası’nın etkin sivil toplum örgütlerinden Kadıköy Rotary Kulübü, 24 Mayıs Çarşamba akşamı Moda Deniz Kulübü’nde düzenlediği toplantıda başkanlık görev değişimini gerçekleştirdi. Kadıköy Rotary Kulübü Dönem Başkanı Hami Erdem, görevini gelecek dönem başkanı Cüneyt Karan’a devretti.

Kalabalık bir davetli topluluğunun bulunduğu devir törenine, Rotary 2420. Bölge Federasyonu Dönem Guvernörü Kaan Kobakoğlu ile Gelecek Dönem Guvernörü Nezih Bayındır da eşleriyle beraber katıldılar. Ayrıca, her iki dönem Rotary bölge görevlileri de törende yer aldılar. Kadıköy Rotary Kulübü Dönem Başkanı Hami Erdem, “Rotary fark yaratır” diyerek başladığı açılış konuşmasından sonra 46 yıllık kulübün Kurucu Başkanı Ömer Urkan’ı onur üyesi olarak kaydettiklerini belirtti. Urkan’ı kürsüye davet eden Erdem, kendisine ödülünü takdim etti.

46 YILDA 1 MİLYON 900 BİN DOLARLIK PROJE…

Kadıköy Rotary Kulübü’nün 46 yılda 1 milyon 900 bin dolarlık projeyi hayata geçirdiğini söyleyen Hami Erdem, bu dönem yapmış oldukları projeleri de anlatarak, yönetim kuruluna ve tüm kulüp üyelerine destekleri için teşekkür etti; bir dönem boyunca onurla taşıdığını bildirdiği başkanlık kolyesini yeni dönem başkanı Cüneyt Karan’ın boynuna taktı. Karan, görevi teslim aldıktan sonra kürsüden yaptığı konuşmada bir yıl boyunca Kadıköy Rotary Kulübü’nü fark yaratan projelere imza attırdığı için Hami Erdem’e teşekkür etti ve kürsüye Rotary 2420. Bölge Federasyonu Guvernörü Kaan Kobakoğlu’nu davet etti.

“İLHAM KAYNAĞI OLALIM”

Kobakoğlu, Kadıköy Rotary Kulübü’ne bu dönem kazanmış olduğu Rotary Üstün Hizmet plaketini takdim ettikten sonra kürsüden yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “Bölgemizde 71 tane Rotary kulübü var. Her kulüp, insanlığa hizmet etmek ve daha güzel bir dünyada yaşamak için faaliyet gösteriyor. Rotary kulüpleri, 6 milyon TL’lik fon yaratarak Eğitim Dostları Platformu üzerinden 100 binden fazla çocuğa dokundu, okullarının ihtiyaçlarını karşıladı, Rotary Aşevi sayesinde 200 bin kişiye yemek dağıttı, Çatalca’daki Rotary Hatıra Ormanı’na 110 bin ağaç fidanı dikti, Çanakkale’deki Rotary Barış Ormanı’na 10 bin ağaç dikti, Sarıyer Belediyesi ile beraber kadınlar için Mikrokredi Şubesi açtı, sağlık taramaları yaparak organ nakli ve meme kanseri önleme çalışmaları yaptı, UNICEF ve diğer STK’lar ile beraber pek çok projeye imza attı.” Gelecek dönem Rotary sloganı olan “İlham kaynağı olalım” ile Kadıköy Rotary Kulübü’nün başkanlık devir teslim töreni sona erdi.

Kadıköy Rotary Kulübü

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoy-rotary-kulubunde-gorev-degisimi/feed/ 0
Kadıköy’de Okul Öncesi Çocuk Şenliği https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-okul-oncesi-cocuk-senligi/ https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-okul-oncesi-cocuk-senligi/#respond Thu, 24 May 2018 13:47:02 +0000 /?p=44616 Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçedeki özel ve devlet okullarında eğitim gören binlerce minik öğrenci ve ailelerinin katılımıyla Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda “2. Okul Öncesi Çocuk Şenliği” düzenledi. Yoğun ilgiyle karşılanan etkinliğin konukları arasında unutulmaz sanatçı Barış Manço’nun oğlu Doğukan Manço, ünlü oyuncu Özge Borak ve “Uğur Böceği” tiplemesiyle tanınan usta komedyen Yalçın Özden de yer aldı.

Okulların stant açtığı, bando takımı ve animasyon-zumba gösterileriyle çeşitli atölye çalışmalarının gerçekleştirildiği şenlik, renkli görüntülere sahne oldu. Kadıköy Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan, Kadıköy Belediye Başkan Yardımcıları Uygur Çakmak ve Keriman Nalbant ile Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Aslan’ın da katılım gösterdiği programda bir konuşma yapan Kaymakam Özarslan, şunları ifade etti:

Çocuk Şenliği

SAFLIĞIN, SAMİMİYETİN VE SEVGİNİN SEMBOLLERİ…

“Burada çocuklarımızla bir arada olmak çok güzel bir duygu. Onları eğlenirken görmek ve mutluluklarını izlemek beni çok mutlu ediyor. Çocuklar saflığın, samimiyetin ve sevginin sembolleri… Onlar geleceğin sahipleri, yeryüzünün çiçekleridir. Çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Çocuklarımızın inançlarının, umutlarının artması için düzenlenen 2. Okul Öncesi Çocuk Şenliği’nde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Doğukan Manço, Özge Borak ve Yalçın Özden, etkinlik kapsamında hayallerini resmederek renkli görüntüler olışturdular…

Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Keriman Nalbant, Barış Manço şarkılarıyla çocukları eğlendiren Doğukan Manço’ya 2. Okul Öncesi Çocuk Şenliği‘ne katılımından dolayı teşekkür ederek, plaket takdim etti…

Komedyen Yalçın Özden’e ise plaketi, Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Uygur Çakmak tarafından verildi…

Bilgiyolu

2018-2019 eğitim ve öğretim döneminde okul öncesi, ilkokul ve ortaokulun yanı sıra Anadolu Lisesi ile de hizmet vermeye başlayacak olan Kadıköy Bilgiyolu Koleji’nin minikleri, 2. Okul Öncesi Çocuk Şenliği’nde en çok eğlenen gruplar arasındaydı…

  

çocuk şenliği

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoyde-okul-oncesi-cocuk-senligi/feed/ 0
Kadıköy Kent Konseyi, Hagop Minasyan’ı ağırladı https://www.kadikoylife.com/kadikoy-kent-konseyi-hagop-minasyani-agirladi/ https://www.kadikoylife.com/kadikoy-kent-konseyi-hagop-minasyani-agirladi/#respond Tue, 22 May 2018 13:24:11 +0000 /?p=44534 Kadıköy Kent Konseyi Tarihi Kültürel Miras ve Kent Belleği Çalışma Grubu, Caddebostan Kültür Merkezi’nde “Bir Zamanlar Kadıköy” adlı bir etkinlik düzenledi. Etkinliğin konuğu ise eğitici, Kadıköy araştırmacısı, eski bir Kadıköylü olan Hagop Minasyan oldu. Üç kuşaktır Kadıköy’de yaşayan Minasyan, Kadıköy’ün özellikle güncel tarihi başta olmak üzere, geçmiş tarihine dair araştırmalar da yapıyor.

“KADIKÖY BENİM AMA TOPRAĞIM”

CKM’deki “Bir Zamanlar Kadıköy” etkinliğinde konuşan Hagop Minasyan; “Kadıköy benim ana toprağım, ben burada doğdum. Atalarım da burada yaşıyordu. Eski Kadıköy’ü hepimiz özlüyoruz. Eskiden bu kadar meyhane ve kafe yoktu. Şimdilerde her yerde var. Bu bir yerden sonra rahatsız edici oluyor. Neredeyse evimizin kapısına kadar girdi bu mekanlar” dedi.

“MUSTAFA KEMAL, KADIKÖY’DEN ÇIKMAZDI”

Minasyan, söyleşide “Kadıköy için bizi gururlandıran en önemli durum, Mustafa Kemal’in Kadıköy’le kurduğu ilişki. Dayım anlatırdı, Mustafa Kemal yaz aylarını sık sık Moda Deniz Kulübü’nde yüzerek ve yemek yiyerek geçirirmiş. Ayrıca, Kurbağalıdere’de bir balıkçı lokantasına devamlı gidermiş” ifadelerini kullandı.

Hagop minasyan

Kadıköy Kent Konseyi Tarihi Kültürel Miras ve Kent Belleği Çalışma Grubu, Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Bir Zamanlar Kadıköy” adlı etkinlikte eğitici, Kadıköy araştırmacısı ve eski bir Kadıköylü olan Hagop Minasyan‘ı ağırladı…

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoy-kent-konseyi-hagop-minasyani-agirladi/feed/ 0
Kadıköy Ticaretliler, Geleneksel Börek Günü’nde buluştu https://www.kadikoylife.com/kadikoy-ticaretliler-geleneksel-borek-gununde-bir-araya-geldi/ https://www.kadikoylife.com/kadikoy-ticaretliler-geleneksel-borek-gununde-bir-araya-geldi/#respond Wed, 16 May 2018 08:06:51 +0000 /?p=44389 55 yıllık geçmişe sahip Kadıköy Ticaret Meslek Lisesi, yeni ismiyle Göztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin “Geleneksel Börek Günü“, 13 Mayıs Pazar günü okul bahçesinde gerçekleştirildi. Son zamanlarda hayli aktif olan Kadıköy Ticaret Meslek Lisesi (KTML) Mezunlar Derneği tarafından düzenlenen etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu.

Kahvaltı, piknik, Kariyer Günleri gibi buluşmalarının ardından son olarak geçtiğimiz pazar günü Börek Günü’nde bir araya gelen KTML Mezunlar Derneği üyelerine, yeni mezunlardan da katılanlar oldu. Okul Müdürü Safiye Yaprak Erdoğan ile KTML Mezunlar Derneği Başkanı Lütfi Köşker’in de hazır bulunduğu Geleneksel Börek Günü’nde eski günlerin tatlı anıları ile dolu sohbetler yapıldı, halaylar çekildi.

KARİYER GÜNLERİ’NİN İLKİ YAPILDI…

KTML Mezunları Derneği’nin bir başka etkinliği ise, geçtiğimiz ay organize edilen Kariyer Günleri oldu. Derneğin ilkini gerçekleştirdiği Kariyer Günleri’ne katılan ve KTML mezunları arasında yer alan Prof. Dr. İlhan Öztekin, okulu ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti. Yeditepe Üniversitesi Algoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Öztekin, öğrenciler için bir de konferans verdi. Meslek seçimi ve kariyer hakkındaki bilgilerin yanı sıra okul günleri ve hayata dair birçok konuya değinen Öztekin, öğrencilere ileriye yönelik tavsiyelerde de bulundu.

Börek Günü

Göztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

KTML Mezunları Derneği

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoy-ticaretliler-geleneksel-borek-gununde-bir-araya-geldi/feed/ 0
Erol Mütercimler, Lions’un konuğu oldu https://www.kadikoylife.com/erol-mutercimler-lionsun-konugu-oldu/ https://www.kadikoylife.com/erol-mutercimler-lionsun-konugu-oldu/#respond Thu, 10 May 2018 14:00:24 +0000 /?p=44251 Türk Lions Çevresi Anadolu Yakası Sosyal Hizmet Vakfı’nın Feneryolu Kilercibaşı Köşkü’nde düzenlenen Atatürk söyleşilerinin son konuğu Erol Mütercimler oldu. Heybeliada Lions Kulübü ve Lions 118-Y Yönetim Çevresi Atatürk ve Cumhuriyet İlkeleri Komitesi işbirliğiyle gerçekleşen etkinlik, köşk bahçesinde verilen kokteyl ile başladı. Açılışta, etkinlikte emeği geçen araştırmacı-yazar ve koleksiyoner R. Sertaç Kayserioğlu’na da teşekkür mesajı iletildi.

EMPERYALİZME SAVAŞ VEREN BÜYÜK ADAM: ATATÜRK

Araştırmacı-yazar Erol Mütercimler, 21. yüzyılın ilk çeyreğinde hala Mustafa Kemal Atatürk diyebilmenin çok önemli olduğunu dile getirerek, şu bilgilere yer verdi: “1934 yılında Atatürk’e ABD’den bir mektup geldi. O mektupta şöyle bir cümle var; ‘Siz insanlık tarihinin dört büyük askeri strateji dehasından birisiniz. Bunlar Büyük İskender, Sezar, Napolyan Bonapart ve Mustafa Kemal Atatürk.’ Bu çok doğru bir tespittir. İnsanlık tarihine yüzlerce büyük devlet adamı geldi, ama Atatürk’ün diğerlerinden ayrılan çok önemli bir özelliği var. O da insanlık tarihinde ilk kez mazlum bir halkın önderi olarak emperyalizme karşı savaş veren ve durdurmayı başaran bir büyük adam olmasıdır.”

Erol Mütercimler

]]>
https://www.kadikoylife.com/erol-mutercimler-lionsun-konugu-oldu/feed/ 0
KA-DER üyeleri kahvaltıda buluştu https://www.kadikoylife.com/ka-der-uyeleri-kahvaltida-bulustu/ https://www.kadikoylife.com/ka-der-uyeleri-kahvaltida-bulustu/#respond Wed, 25 Apr 2018 07:52:05 +0000 /?p=43924 Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA-DER) Kadıköy Şubesi, yeni yönetim kurulu seçimlerinin ardından üye ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yanı sıra Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun da katılımıyla geleneksel KA-DER kahvaltısında bir araya geldi. Khalkedon Fenerbahçe’de gerçekleşen etkinlikte Başkan Nuhoğlu, kadınlara siyasette alan açacak tüm çalışmaları desteklediğini ve bundan sonra da desteklerinin süreceğini belirtti.

Yeni dönemde uygulanacak proje ve etkinliklerin de konuşulduğu toplantıda KA-DER Kadıköy Başkanı Arzu Nizamoğlu, şunları ifade etti: “İçinde kadın olan her sorun, KA-DER‘in kapsama alanındadır. Her türlü sorunda STK’lar ile omuz omuza mücadele vereceğiz. Seçimler yaklaşırken kadınlara siyasette alan açmak, kadınların güçlendirilmesi ve dayanışmasıyla olacaktır. Hedefimiz, tüm bu çalışmaları yürütmek ve kadınların yanında olmaktır.”

KA-DER (Kadın Adayları Destekleme Derneği)

]]>
https://www.kadikoylife.com/ka-der-uyeleri-kahvaltida-bulustu/feed/ 0
Kazasker Lions Kulübü, Berhan Şimşek’i ağırladı https://www.kadikoylife.com/kazasker-lions-kulubu-berhan-simsek-agirladi/ https://www.kadikoylife.com/kazasker-lions-kulubu-berhan-simsek-agirladi/#respond Sat, 07 Apr 2018 20:54:11 +0000 /?p=43520 Anadolu Yakası’nın etkin sivil toplum örgütlerinden Kazasker Lions Kulübü, sosyal faaliyetlerinin yanı sıra çeşitli isimleri kulüp üyeleriyle bir araya getirmeye devam ediyor. Son olarak sinema sanatçısı ve siyasetçi Berhan Şimşek, Kazasker Lions’un davetlisi olarak katıldığı etkinlikte ülke gündemini değerlendirdi.

Feneryolu’ndaki Kilercibaşı Köşkü’nde gerçekleşen buluşmaya, Lions 118-Y İstanbul Anadolu Yakası Yönetim Çevresi Federasyonu Genel Yönetmeni Mahmut Tanyol da katılım gösterdi. Türkiye ile birlkte dünyada da genel durumun iyi olmadığna değinen Berhan Şimşek; “İnsanlar bir an önce bazı şeylerin farkına varmalı, sorgulamalı” mesajı verdi.

Berhan Şimşek

]]>
https://www.kadikoylife.com/kazasker-lions-kulubu-berhan-simsek-agirladi/feed/ 0
Üstün Ezer ve Fethiye Erbay’a Melvin Jones Ödülü https://www.kadikoylife.com/ustun-ezer-fethiye-erbaya-melvin-jones-odulu/ https://www.kadikoylife.com/ustun-ezer-fethiye-erbaya-melvin-jones-odulu/#respond Thu, 29 Mar 2018 11:12:17 +0000 /?p=43341 Lions çevresinin en prestijli ödülü olan Melvin Jones Dostluk Ödülü, Prof. Dr. Fethiye Erbay ve Dr. Üstün Ezer’e verildi. Geçtiğimiz akşam Büyük Kulüp’te gerçekleşen ödül törenine Mühürdar Lions, Suadiye Sahil Lions, Fenerbahçe Lions, Maltepe Lions, Selamiçeşme Lions, Salacak Lions, Suadiye Park Lions, Batı Ataşehir Lions, Ataşehir Örnek Lions, 100. Yıl Hitit Lions ve 100. Yıl Kadıköy Gökyüzü Lions olmak üzere 12 Lions kulübü ev sahipliği yaptı. Lions 118-Y İstanbul Anadolu Yakası Yönetim Çevresi Federasyonu Genel Yönetmeni Mahmut Tanyol’un da katıldığı etkinlik son derece renkliydi.

Melvin Jones

Prof. Dr. Fethiye Erbay, Türkiye’de ilk kez “Müze Yönetimi” ve “Sanatın Yönetimi” konularının önemini akademik ortamda kuramsal olarak dile getirmiş ve eğitim alanında uygulamaya konulmasına önder olmasından dolayı Melvin Jones Ödülü’ne layık görülürken; LÖSEV Vakfı’nın kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Üstün Ezer ise, ömrünü lösemili çocuklara adamış ve aynı zamanda 2017 yılının Kasım ayında çocuk hakları alanında dünyanın en önemli ve saygın kuruluşlarından olan World of Children (Çocukların Dünyası) Vakfı tarafından 22 binden fazla başvurunun içinde “Çocuk Hakları Nobeli” ödülüne layık görülmüş olmasından dolayı Melvin Jones Ödülü ile taçlandırıldı.

Fethiye Erbay

Fethiye Erbay, 2009 yılında Genel Sanat Tarihi alanında, 2011 yılında da müze yönetimi, işletme alanında olmak üzere iki kez profesörlük ünvanını elde etmiş akademisyenler arasında yer alıyor. Büyük Kulüp’te gerçekleşen ödül töreninde bir konuşma yapan Prof. Dr. Fethiye Erbay; “Böylesine anlamlı bir ödüle layık görülmüş olmaktan dolayı çok mutlu oldum. Bu tür takdirler, bizlerin çalışma azmini kuvvetlendiriyor” dedi…

üstün ezer

Çocuk sağlığı ve hastalıkları ile çocuk kan hastalıkları (Pediatrik Hematolog) uzmanlık alanlarında çift ihtisas sahibi olan, ömrünü lösemili çocuklara adamış değerli bilim adamı Dr. Üstün Ezer…

]]>
https://www.kadikoylife.com/ustun-ezer-fethiye-erbaya-melvin-jones-odulu/feed/ 0
SKAL Marmara, Dedeman Bostancı’da buluştu https://www.kadikoylife.com/skal-marmara-dedeman-bostancida-bulustu/ https://www.kadikoylife.com/skal-marmara-dedeman-bostancida-bulustu/#respond Thu, 22 Mar 2018 20:52:02 +0000 /?p=43239 Turizm profesyonelleri örgütü SKAL International Marmara Kulübü’nün Mart ayı buluşması, Dedeman Bostancı Hotel’de gerçekleşti. Genel Müdür Nadir Kadakal’ın ev sahipliği yaptığı etkinlikte kulübe iki yeni üyenin giriş töreni yapılırken, SKAL Marmara’da geçmiş dönemlerde başkanlık görevini yürüten Dilaver Doğru’ya da teşekkür plaketi takdim edildi.

EDA COŞAR VE ARTO IŞIKÇI, SKAL MARMARA’DA…

SKAL Marmara’nın yeni üyeleri olarak rozetleri Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyonu Başkanı Faik Alsaç tarafından takılan OtelZ’den Eda Coşar ve World 2 Meet’ten Arto Işıkçı, yaptıkları ortak açıklamada “SKAL Ailesi’ne katılmış olmaktan dolayı çok mutluyuz. Kulübümüz adına her türlü hizmet için elimizden geleni yapacağız” dediler.

“KONYA’YI KEŞFEDİN” MESAJI…

Buluşmada bir konuşma yapan SKAL Marmara Kulübü Başkanı Mert Okan; “Geçtiğimiz hafta Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyonu Toplantısı için Konya’daydık. Konya Başkanımız Recep İşleyici’nin ev sahipliği yaptığı organizasyonda Konya’dan çok etkilendik. Aynı zamanda gördük ki, Konya turizmden hak ettiği payı maalesef alamıyor. Buradan turizmci arkadaşlara seslenmek istiyorum. Konya’yı ve özelliklerini keşfedelim, hak ettiği yere ulaşmasına katkı verelim” ifadelerini kullandı.

DÜNYA SKAL GÜNÜ, 26 NİSAN’DA KUTLANACAK…

Etkinliğin konukları arasında, SKAL Ankara Kulübü’nden Tekin Ertan da vardı. Aynı zamanda Özyeğin Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi olan Ertan; “Dünya SKAL Günü, 26 Nisan’da kutlanacak. Üniversitemizde bu konunun da işleneceği bir konferans ve sunum olacak. SKAL Marmara Kulübü üyelerini bu buluşmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Dedeman Bostancı

BEREKET KADINLARI…

SKAL Marmara’nın toplantısına kulübün kurucu üyelerinden Bülent Karamanoğlu da katıldı. Uzun zamandır toplantılarda görünmeyen Karamanoğlu; “İstanbul’un keşmekeşinden sıkıldım ve doğaya açıldım. Köyleri dolaştım. Buralarda erkeklerin kahve köşelerinde oturduğunu, kadınların ise tarlalar dahil her türlü zor şartlar altında çalıştıklarını gördüm. Bazı dostlarımla birlikte bereketin yine kadınlardan geleceğini, bunun da hareketle olabileceğini düşünerek, bu kadınların hareketlenmesine öncülük ettim. Sonunda ‘Bereket Kadınları’ adını verdiğimiz bir platform oluşturduk.  Yaklaşık 30 bin öğrencisi olan büyük bir eğitim kurumu da bu oluşama destek verdi. Kadınların sesi olacaklar ve onlara eğitim verecekler. Bu güzel haberi sizlerle paylaşmak istedim” mesajı verdi.

DEDEMAN BOSTANCI MUTFAĞI’NA TEŞEKKÜR…

Gecenin sonunda Dedeman Bostancı Hotel Mutfak ve yönetimine SKAL Marmara Kulübü üyeleri adına teşekkürlerini ileten Başkan Mert Okan; “Bize bu akşam çok güzel bir ev sahipliği örneği sergilediler. Lezzetlere ve sunuma hayran kaldık. Başta Genel Müdürümüz Sayın Nadir Kadakal olmak üzere değerli şeflerimiz Metin Karaca, Serdar Hamarat, Hasan Ezer, Tuğçe Erçin ve tüm servis personeline teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi.

Dedeman Bostancı Hotel

“BU TOPLANTIDAN ÇOK ETKİLENDİK”

Buluşmaya katılanlar arasında Young SKAL adayları da vardı. Özyeğin Üniversitesi’nde Tekin Ertan hocanın öğrencileri olan Dilara Büyükkürkçü ve Bertuğ Sevinç; “Bu toplantıdan çok etkilendik. Sektör için ne kadar yerinde bir kuruluş olduğunu yaşayarak görmüş olduk. Ayrıca masamızda bizimle olmayı tercih eden ve Sayın Tekin hocamızla birlikte bize eşlik eden Sheraton Ataşehir Hotel Genel Müdürü Soner Metin’den de çok şey öğrendik” şeklinde görüşlerini aktardılar.

]]>
https://www.kadikoylife.com/skal-marmara-dedeman-bostancida-bulustu/feed/ 0
Zeugma Lions üyeleri kahvaltıda buluştu https://www.kadikoylife.com/zeugma-lions-uyeleri-kahvaltida-bulustu/ https://www.kadikoylife.com/zeugma-lions-uyeleri-kahvaltida-bulustu/#respond Mon, 19 Mar 2018 08:28:29 +0000 /?p=43074 Anadolu Yakası’nın etkin sivil toplum kuruluşlarından Zeugma Lions Kulübü, “Pazar Kahvaltısı Buluşması” adlı etkinlik kapsamında üyeleriyle bir araya geldi.

Sık sık birlikte olmak, görüş alışverişinde bulunmak ve dostlukları pekiştirmek adına bu tür buluşmalar düzenledikleri bilgisini paylaşan Zeugma Lions Kulübü Başkanı Sadık Küçükkınacı; “Böylelikle birbirimizi daha iyi tanıyoruz. Kulüp ve bireysel olarak öğrendiklerimiz artıyor” dedi. Kalamış Sahan’da gerçekleşen etkinliğe, İstanbul Kadın Kuaförleri ve Manikürcüleri Odası Başkanı Ali Haydar Alkoç da katıldı.

zeugma lions kulübü

]]>
https://www.kadikoylife.com/zeugma-lions-uyeleri-kahvaltida-bulustu/feed/ 0
Erenköy Kız Anadolu Lisesi ve Kızılay’dan örnek etkinlik https://www.kadikoylife.com/erenkoy-kiz-anadolu-lisesi-ve-kizilaydan-ornek-etkinlik/ https://www.kadikoylife.com/erenkoy-kiz-anadolu-lisesi-ve-kizilaydan-ornek-etkinlik/#respond Sat, 17 Mar 2018 16:22:04 +0000 /?p=42968 Erenköy Kız Anadolu Lisesi, Kızılay işbirliğiyle “Vatana Canım, Kızılay’a Kanım Feda” adlı örnek etkinliğe imza atarak; öğrenciler, öğretmenler, okul personeli ve velilerle birlikte kan bağışı gerçekleştirdi. Vatan uğrunda, birlik ve beraberliğimize kast edecek düşmanlarımıza karşı bedenini siper edip, şanlı toprağımıza şan katan Afrin şehitlerimizin dualarla anıldığı, ebedi aleme uğurlanan her bir şehidimiz adına bedenleriyle şereflendirdikleri toprağa birer zeytin ağacının dikildiği etlinliğe katılanlar arasında şu isimler yer aldı:

Erenköy Kız anadolu lisesi

Kadıköy İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Hacı Hasan Kozan ve Bünyamin Köse, Kızılay Genel Başkan Danışmanı Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, Kızılay Kadıköy Başkanı Numan Hocaoğlu, TÜGVA Kadıköy Şube Başkanı Zakir Şahin, Gezici Valfı Başkanı Ahmet Rıdvan Gezici, Türkiye Genç Girişimcilik Platformu Başkanı Ahmet Doğan, Narkotikçi Bağımlılık Uzmanı Gazeteci-Yazar İsa Altun, Erenköy Mahallesi Muhtarı Necla Alpüstün, Erenköy Kız Anadolu Lisesi müdire ve yardımcıları, veliler ve sosyal medyada şehitlerimiz ile ilgili yaptığı matematiksel sosyal deneyle gündeme gelen Ali Muhdin Atam.

kızılay

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI…

Erenköy Kız Anadolu Lisesi Müdürü Saadet Berna Ocakcıoğlu’nun açılış konuşmasını yaptığı program, Kızılay Kadıköy Başkanı Numan Hocaoğlu ve Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu’nun konuşmalarıyla devam etti. Ardından şehitlerimizin ruhu için Kuran-ı Kerim okunarak dua edildi. Teşekkür ve plaket takdiminden sonra Erenköy Kız Anadolu Lisesi öğrencilerinin İstiklâl Marşı söz korosu sırasında duygusal anlar yaşandı.

AFRİN ŞEHİTLERİMİZ İÇİN 42 ZEYTİN FİDANI DİKİLDİ…

Etkinlik kapsamında tüm katılımcılar, öğrencilerle beraber veliler Ayşe Yanık ve Saim Oral tarafından Erenköy Kız Anadolu Lisesi‘ne alınan 42 adet zeytin fidanını Afrin şehitlerimiz için okul bahçesine diktiler. Fidan dikiminden sonra Kızılay çadırlarında kan bağışı yapıldı. İlk kez kan bağışında bulunan 32 öğrenciye Kızılay tarafından teşekkür belgesi ve hediyeler verildi. Türkiye Genç Girişimcilik Platformu ve Kızılay tarafından misafirlere yiyecek ve içecek ikramının yapıldığı programda, Bağımlılık Uzmanı-Yazar İsa Altun tarafından öğrencilere bağımlılıkla ilgili seminer verildi.

]]>
https://www.kadikoylife.com/erenkoy-kiz-anadolu-lisesi-ve-kizilaydan-ornek-etkinlik/feed/ 0
Çiftehavuzlar Lions Kulübü’nden gazilere şükran yemeği https://www.kadikoylife.com/ciftehavuzlar-lions-kulubunden-gazilere-sukran-yemegi/ https://www.kadikoylife.com/ciftehavuzlar-lions-kulubunden-gazilere-sukran-yemegi/#respond Tue, 13 Mar 2018 19:23:55 +0000 /?p=42863 Çiftehavuzlar Lions Kulübü, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 103. yılını yaşatmak ve gazilere şükranlarını sunmak amacıyla Ataşehir’de bir öğlen yemeği organize etti.

Ataşehir Özgür Şef Restaurant sponsorluğunda gerçekleştirilen yemeğe; Emekli Genel Kurmay 2. Başkanı ve 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ergin Saygun Paşa, Deniz Harp Okulu eski Komutanı Emekli Tuğamiral Türker Ertürk Paşa, Çiftehavuzlar Lions Kulübü Şehit ve Gazi Ailelerine Destek Komite Başkanı Fusün Bellisan, gaziler ve aileleri katıldı. Plaketlerin takdim edilmesinin ardından etkinlik son buldu.

Çiftehavuzlar Lions

]]>
https://www.kadikoylife.com/ciftehavuzlar-lions-kulubunden-gazilere-sukran-yemegi/feed/ 0
Moda Rotary Kulübü’nden Betül Mardin’e anlamlı ödül https://www.kadikoylife.com/moda-rotary-kulubunden-betul-mardine-anlamli-odul/ https://www.kadikoylife.com/moda-rotary-kulubunden-betul-mardine-anlamli-odul/#respond Sat, 10 Mar 2018 00:23:50 +0000 /?p=42745 Moda Rotary Kulübü, Rotary çevresinin en prestijli ödülleri arasında gösterilen Meslekte Üstün Hizmet Ödülü’nü Betül Mardin‘e verdi. Mardin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen törenle ödülünü alacaktı ancak, rahatsızlığı nedeniyle fiziki olarak katılamadığı törene Skype ile bağlandı ve ödülünü kendisi adına Gültekin Çizgen aldı.

“KADININ GÜCÜ” FOTOĞRAF SERGİSİ…

Etkinlik, restorasyonu Yüksek Mimar Aylin Kepenç Engin ve Orhan Engin tarafından yapılan ve şimdilerde kültür merkezi olarak kullanılan Tarihi Ortaköy Hüsrev Kethüda Hamamı’nda gerçekleşti. Moda ve Suadiye Rotary Kulüplerinin organizasyonu ile hayata geçen buluşmada bir de fotoğraf sergisi vardı. Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı yararına düzenlenen “Kadının Gücü” fotoğraf sergisi, katılımcılardan büyük ilgi gördü. Gültekin Çizgen’den Alev Özgül’e, Adnan Sokol’dan Bekir Ormancı’ya kadar tam 56 fotoğraf sanatçısının fotoğraflarından elde edilen gelirin vakıf yararına kullanılacağı bildirildi.

16 MART’TAN SONRA KADIKÖY’E GELİYOR…

Türkiye Fotoğraf Müzesi kurucusu Gültekin Çizgen’in katkı ve katılımlarıyla düzenlenen sergi, 10-16 Mart 2018 tarihleri arasında Ortaköy Hüsrev Kethüda Hamamı’nda, 17-31 Mart 2018 tarihleri arasında ise Kadıköy Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde ziyaretçilere açık olacak. Tepe Nautilus’ta ayrıca, kadınların toplum içindeki yeri ve kadına yönelik şiddete ilişkin farkındalık yaratmak amacıyla çeşitli söyleşi, paneller ve workshoplar da düzenlenecek.

MİMAR SİNAN ESERİ KÜLTÜR MERKEZİ…

Bir Mimar Sinan eseri olarak bilinen Ortaköy Hüsrev Kethüda Hamamı, Beşiktaş Belediyesi tarafından “Ortaköy Kethüda Beşiktaş Kültür Merkezi” olarak kullanılmakta. Yapının restorasyon projesi, Kadıköylü Y. Mimar-Restorator Aylin Engin ve Y. Mimar Orhan Engin tarafından yapıldı. Ortaköy Meydanı’nda 1550 yılında Sadrazam Kara Ahmet Paşa’nın kethüdası tarafından Mimar Sinan’a inşa ettirilen yapı, 300 yıl boyunca hamam olarak işletilmiş. Hüsrev Kethüda Hamamı, 2001 yılında yapılan restorasyon sonrası lokanta ve bar olarak kullanılmış. 2011 yılında geçirdiği restorasyon sonrası tekrar özgün haline kavuşan yapı, günümüzde bu tür özel etkinliklere ev sahipliği yaparak geçmişe de anlamlı bir gönderme yapıyor.

Son derece renkli geçen buluşmada bir de tango gösterisi vardı. Akademia Del Tango Atölyesi’nde eğitmen olarak çalışan Fatima Azizova ve Hakan Ateş’in “La Comparsita” eşliğindeki dansı görülmeye değerdi…

Moda Rotary Kulübü‘nün etkinliğine ünlü isimler de renk kattı. Türk Ytong’un efsane ismi Fethi Hinginar, manevi desteğinin yanında sponsorluğu ile de “Yanınızdayım” derken, Bennu Yıldırımlar ve Bilal İnci’nin torunu Ayça İnci de katılımcıılar arasındaydı…

moda rotary

Katılanların bir teşekkürü de, yapının son derece başarılı restorasyonunu gerçekleştiren Aylin & Orhan Engin çiftine oldu. Onların bu başarısından gurur duymak keyfi ise ağabeyi Ömer Engin, yengesi Şükran Engin ve yeğeni Ayşegül Engin’e düştü…

betül mardin

Kadıköylü Y. Mimar-Restorator Aylin Engin ve Y. Mimar Orhan Engin çifti, Kadıköy Life Dergisi’ne yaptıkları açıklamada şunları ifade etti: “Yapının bir Mimar Sinan eseri olması, her hareketimizi en az üç defa düşünmeye sevk etti. Adeta nakış işler gibi işledik ve olabilecek maksimum dikkat ve özeni gösterdik. Çok yorulduk ama şimdi böylesine anlamlı ve özel buluşmalara ev sahipliği yaptığını görmek, bütün yorgunluğumuzu alıp götürüyor.”

]]>
https://www.kadikoylife.com/moda-rotary-kulubunden-betul-mardine-anlamli-odul/feed/ 0
Kalamış Wedding Fest’e yoğun ilgi https://www.kadikoylife.com/kalamis-wedding-feste-yogun-ilgi/ https://www.kadikoylife.com/kalamis-wedding-feste-yogun-ilgi/#respond Wed, 07 Mar 2018 08:16:55 +0000 /?p=42633 Bu yılın son düğün trendleri, Anadolu Yakası’nın en prestijli oteli Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel’de gerçekleştirilen Kalamış Wedding Fest’te görücüye çıktı. Modacı Tolga Çam Defilesi’nin damgasını vurduğu festivalde ünlü bekar mankenler, evliliğe dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Evlilik hazırlığındaki çiftlere yol gösterici olan Kalamış Wedding Fest, 4 Mart Pazar günü kapılarını ziyaretçilere açtı. Gelinlikten damatlığa, dekorasyondan dans derslerine, davetiyeden fotoğrafçıya, müzikten pastaya kadar düğüne dair detayların yer aldığı festivalde birçok etkinlik yapıldı. Modacı Tolga Çam’ın tasarladığı 2018’in trend gelinlik ve damatlıkların sergilendiği defilede Ece Gürsel, Irmak Atuk, Elif Ece Uzun, Didem Delen, Oksana Kuznetsova gibi ünlü mankenler podyuma çıktı.

TREND GELİNLİKLERDE DANTEL, TRANSPARAN DETAYLAR DİKKAT ÇEKİYOR…

Bu senenin trend gelinliklerinin ten rengi üzerine beyaz ve Swarovski taş işlemeler ile dantel, transparan detaylar olduğunu söyleyen Tolga Çam, defile sonrası mankenler ile birlikte basın karşısına çıktı. Ece Gürsel, burada yaptığı açıklamada “Bugüne kadar 10 kez evlenme teklifi aldım, ama hazır olduğumu hissetmedim. Erkekler, kadınlara işleri konusunda baskı yapıyor. Belli başlı işlere git, sahneye çıkma gibi istekler bana göre değil. Önce işimi kabul edecek biri olmalı. Olmuyorsa da evlenmem. Ajda Pekkan gibi sahneme çıkar, dimdik dururum” dedi.

aşk doktoru mehmet coşkundeniz

AŞK DOKTORU’NA DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ…

Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel Satış ve Pazarlama Direktörü Deniz Dikkaya ile Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz’in “Aşk Tüyoları” sohbeti, etkinliğe katılanlardan büyük beğeni topladı. Söyleşi sonunda Coşkundeniz’e ikizlerinin fotoğrafının olduğu pasta ile sürpriz doğum günü yapıldı.

 

kalamış wedding fest

]]>
https://www.kadikoylife.com/kalamis-wedding-feste-yogun-ilgi/feed/ 0
“Melek Yüzler”, UDF üyeleri için buluştu https://www.kadikoylife.com/melek-yuzler-udf-uyeleri-icin-bulustu/ https://www.kadikoylife.com/melek-yuzler-udf-uyeleri-icin-bulustu/#respond Wed, 28 Feb 2018 03:57:18 +0000 /?p=42529 Uluslararası Down Sendromu Federasyonu’nun “Kuruluş Yıldönümü ve Melek Yüzler Gecesi”, 27 Şubat Salı günü Sheraton Hotel Ataşehir’de yapıldı. Muazzez Abacı, Selami Şahin, Ferman Toprak, Didem Taslan başta olmak üzere pek çok ünlü ismin katıldığı etkinlik, tek kelime ile muhteşemdi.

Gece, Afrin harekatı başta olmak üzere şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Daha sonra Uluslararası Down Sendromu Federasyonu (UDF) Başkanı Muhammed Abdullah Tuncay, gecenin açılış konuşmasını yaptı. Yurtiçinde 17 şehir, yurtdışında 22 ülkede yapılanmalarını tamamladıkları bilgisini konuklarla paylaşan Tuncay; “Ana hedefimiz etkili sosyal politikalar üreterek, Türkiye’de ve yurt dışında down sendromlu bireylerin eğitim, kültür, sanat, sağlık, istihdam gibi alanlarda öncü bireyler olmasına katkı sağlamak” dedi.

FİLİSTİNLİ MUHAMMAD AL-TAWEEL, KONUKLAR ARASINDAYDI…

Gecede İsrail askerleri tarafından El-Halil’de gözaltına almasının ardından Uluslararası Down Sendromu Federasyonu aracılığıyla Türkiye’ye getirilen down sendromlu Muhammad Al-Taweel de vardı. Ailesiyle birlikte UDF’nin konuğu olarak davete katılan Al-Taweel, UDF Genel Sekreteri Aydan Gömügen Tuncay’a desteklerinden dolayı bir şükran plaketi takdim etti.

MÜZAYEDE DÜZENLENDİ…

Uluslararası Down Sendromu Federasyonu’nun aldığı son derece anlamlı bir karar da etkinlikte Başkan Muhammed Abdullah Tuncay tarafından tekrar edildi. Bu karar, küçük hesaplar peşinde koşan bazı dernekler gibi davetiye, bilet satışı yapmama kararıydı. Bunun yerine müzayede düzenlemeyi tercih eden dernek daha kalıcı, daha anlamlı ve daha verimli bir iş yapmış oldu. Bu gece için de bir müzayede düzenlendi. Konuklar değerli objelere sahip olurken, aynı zamanda hayırlı bir işe de katkı vermiş oldular.

HER ŞEY 1 FARKLI OLACAK…

Uluslararası Down Sendromu Federasyonu’nun bir başka misyonunun da farkındalık yaratmak olduğunu dile getiren UDF Genel Sekreteri Aydan Gömügen Tuncay; “İnsan DNA’sında bulunan 21 kromozom çiftinde fazladan 1 kromozom bulunması durumu ile ortaya çıkan down sendromu hakkında kamuoyu farkındalığını yükseltmeyi amaçladık. Bu nedenle 2018 yılı boyunca yapacağımız tüm etkinliklerde ‘Her Şey 1 Farklı Olacak’ sloganını kullanacağız” açıklamasında bulundu.

Uluslararası Down Sendromu Federasyonu

Geceye katılanlar arasında Akasya Kentsel Hizmetler İşletme Müdürü Tuba Patlar, Kadıköy Life Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Canan Toprakkaya ve Emel Ercan İletişim’den Emel Ercan da vardı…

Geceyi unutulmaz kılan etkinlik ise, Uluslararası Down Sendromu Federasyonu üyelerinin sergiledikleri performanslar oldu. Bunlar arasında en çok alkışı toplayan folklor gösteri oldu…     

]]>
https://www.kadikoylife.com/melek-yuzler-udf-uyeleri-icin-bulustu/feed/ 0
Palladium’da Kahve Günleri https://www.kadikoylife.com/palladiumda-kahve-gunleri/ https://www.kadikoylife.com/palladiumda-kahve-gunleri/#respond Thu, 22 Feb 2018 08:56:05 +0000 /?p=42380 JLL Türkiye tarafından yönetilen şehrin değişmeyen modası Palladium Ataşehir, 22-25 Şubat tarihleri arasında “Kahve Günleri” düzenliyor. Kahvenin cezbedici kokusu ve muhteşem tadının keyfi, Palladium Coffee Days’de çıkarılıyor.

Ücretsiz kahve tadımlarıyla keşfin lezzetine varıldığı kahve dünyasında çıkılan bu yolculukta, eğlenceli atölye çalışmaları ile evde kahve ve kahvenin yanında iyi giden lezzetlerin yapımının incelikleri uygulamalı olarak anlatılıyor. Kahve Günleri‘nde Espresso Perfetto, Coffee Manifesto, Drip, Just Coffee, Caffe Yom, Montag Coffee, Molecule Coffee, Pappa Cafe, Jimmy’s Coffee Corner, Coffeemania, BaDe Chocolatier, Nescafe Dolce Gusto, Nescafe Gold, Arzum Okka, Ali Muhiddin Hacı Bekir, R&C Tasarım, Tchibo ve Pınar Süt, katılımcı markalar olarak yer alıyor.

Palladium Kahve Günleri

KAHVEYE DAİR HER ŞEY…

AVM’nin küre alanından ana koridora kadar yayılan organizasyon için kurulan stantlarda, lezzetli tatların tadımları ve satışlar gerçekleşecek. Eğlenceli ve öğretici atölye çalışmaları ve kahveye dair her şeyin yer aldığı Kahve Günleri etkinliği, 4 gün boyunca devam edecek.

]]>
https://www.kadikoylife.com/palladiumda-kahve-gunleri/feed/ 0
Moda Rotary’nin Meslek Ödülü Canan Güllü’ye https://www.kadikoylife.com/moda-rotarynin-meslek-odulu-canan-gulluye/ https://www.kadikoylife.com/moda-rotarynin-meslek-odulu-canan-gulluye/#respond Thu, 15 Feb 2018 21:49:08 +0000 /?p=42213 Moda Rotary Kulübü’nün Meslekte Üstün Hizmet Ödülü, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü’ye verildi. Geçtiğimiz akşam İstanbul Yelken Kulübü Tesisleri’nde düzenlenen törenle ödülünü alan Güllü; “Bu ödüle layık görülmüş olmaktan dolayı sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Yapmakta olduğumuz çalışmalar için önemli bir moral kaynağı olacaktır” dedi.

EBRU ŞAHİN, MODA ROTARY KULÜBÜ’NÜN YENİ ÜYESİ OLDU…

Aynı zamanda Ataşehir, Kadıköy ve Kalamış Rotary kulüpleriyle ortak toplantı şeklinde gerçekleşen ödül gecesinde, bir de yeni üye girişi yapıldı. Avukat Ebru Şahin, Moda Rotary Kulübü’nün yeni üyesi oldu. Şahin’in üyelik rozetini Rotary Guvernörü Kaan Kobakoğlu, eşi Esra Kobakoğlu ile birlikte taktı.

Canan Güllü

CANAN GÜLLÜ: SESSİZ ÇIKLIKLARIN SESİ OLACAĞIZ…

Moda Rotary Kulübü’nün Meslekte Üstün Hizmet Ödülü’nü alan Canan Güllü, etkinlikte yaptığı konuşmada “Kadının Gücü Projesi ile sessiz çığlıkların sesi olacağız. Zaman, evlerde oturulacak zaman değil. Çocuk yaşta yapılan evliliklerin önüne geçilmesi gerekiyor. Hastanelerde doğum yapan kadınların bebeklerinin sadece bilgilendirme ile nüfus kaydının yapılması asla kabul edilemez. Bu çok yanlış bir düşüncedir” dedi.

“NE SÖZÜMÜZ BİTTİ, NE DE YAPACAKLARIMIZ”

Kadına yönelik şiddet, taciz, tecavüz, ensest olaylarına her gün yenilerinin eklendiği bilgisini de aktaran Güllü, konuşmasına şöyle devam etti: “Gazetelerde, televizyonlarda gördüğümüz şiddet, taciz, tecavüz, ensest haberleri, doğramalar, kesmeler, cinayetlerin ardı arkası kesilmiyor. Her şeyin ilki vardır. Eğer bir olay meydana geldiğinde net bir tavır ortaya konulmazsa, devamı mutlaka gelir. Eğer bir emniyet müdürü Münevver Karabulut cinayetinin ardından ‘Kızını dövmeyen dizini döver. Bu saatte kızın dışarıda ne işi var’ demeseydi, arkasından Özgecan Aslan cinayeti, Ayşe Paşalı cinayeti olmazdı. Sokaklarda yaşanan kadına saldırı olayları, saldırganları cesaretlendiren yaklaşımların ve cezasızlığın yansımalarıdır. Bu gidişle daha da artacak. Ama bizler de durmayacağız, şimdi mücadele zamanı. Ne sözümüz bitti, ne de yapacaklarımız. Bunu herkes iyi bilsin!”

Moda Rotary Kulübü Başkanı Zehra İlkay’ın ev sahipliği yaptığı ödül gecesinde, Meslekte Üstün Hizmet Ödülü’nü Rotary Guvernörü Kaan Kobakoğlu’nun elinden alan Canan Güllü; “Bu ödüle layık görülmekten dolayı öncelikle bir kadın olarak büyük mutluluk duyduğumu paylaşmak isterim” dedi…

Av. Ebru Şahin, Moda Rotary Kulübü‘nün yeni üyesi oldu. Şahin, üye giriş töreni sonrasında Kadıköy Life objektiflerine hatıra fotoğrafı verdi. Esra Kobakoğlu, Kaan Kobakoğlu, Ebru Şahin ve Zehra İlkay…

Moda Rotary Kulübü

Ataşehir, Kadıköy ve Kalamış Rotary kulüpleriyle ortak toplantı şeklinde gerçekleşen ödül gecesine, adı geçen kulüplerin başkanları da katılım gösterdi…

]]>
https://www.kadikoylife.com/moda-rotarynin-meslek-odulu-canan-gulluye/feed/ 0
JCI Kadıköy’de başkanlık devir teslimi https://www.kadikoylife.com/jci-kadikoyde-baskanlik-devir-teslimi/ https://www.kadikoylife.com/jci-kadikoyde-baskanlik-devir-teslimi/#respond Mon, 12 Feb 2018 08:10:21 +0000 /?p=42046 Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Kadıköy Şubesi, 2017-2018 Devir Teslim Töreni’ni Hotel Suadiye’de gerçekleştirdi. JCI Kadıköy 2017 Başkanı Didem N. Metin, başarıyla geçirdiği senenin sonunda başkanlık görevini JCI Kadıköy 2018 Başkanı Emrah Tezcan’a devretti.

JCI Türkiye yönetiminin ve JCI Türkiye çatısı altındaki diğer şube başkanları ve üyelerinin de katılımıyla gerçekleşen gecenin ilk kısmında 2017 Başkanı Didem N. Metin, konuşmasını yaptıktan sonra yönetim kurulu ve direktörlere plaketlerini takdim etti. Plaket takdimi ve tebrikler sonrasında, kuruluş aşamasından bu yana derneğe başkanlık yapmış olan kişilerin isimlerinin yazılı olduğu başkanlık kolyesi, devir teslim seremonisiyle JCI Kadıköy’ün yeni başkanına geçti.

JCI Kadıköy

ANLAM YARAT!..

2018 Başkanı Emrah Tezcan, başkanlık konuşmasının akabinde 2018 yönetim kurulunu sahneye davet ederek, kendilerinin değerli düşüncelerini aldı. 2017 yılında “Fikrinin Eylemi Ol!” diyerek aktif vatandaşları harekete geçmeye çağıran JCI Kadıköy, 2018 yılında “Anlam Yarat!” mottosuyla insanların hayatında anlam yaratan projeler gerçekleştirmeyi hedefliyor. 2018’de başarılı projelere imzasını atacak yönetim kadrosu ise şu şekilde:

Emrah TEZCAN – Başkan
Esra DURCAN – Genel Sekreter
Can Esen OMAY – Sayman
Fidan AYDIN – İş Dünyasından Sorumlu Başkan Yardımcısı
Gonca Kübra PEHLİVAN – Toplumsal Projelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı
Ahmet EREM – Uluslararası Projelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı
Nur Hilal GERÇEK – Bireysel Gelişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı

]]>
https://www.kadikoylife.com/jci-kadikoyde-baskanlik-devir-teslimi/feed/ 0
Kadıköy Rotary’nin Meslek Ödülü ipekçiliğe https://www.kadikoylife.com/kadikoy-rotary-kulubunun-meslek-odulu-ipekcilige/ https://www.kadikoylife.com/kadikoy-rotary-kulubunun-meslek-odulu-ipekcilige/#respond Mon, 29 Jan 2018 23:24:31 +0000 /?p=41555 Kadıköy Rotary Kulübü’nün 2017 Yılı Meslekte Üstün Hizmet Ödülü, Mehmet Ünal’a verildi. Bursa’da yaşayan ve ailesinin 200 yıllık mesleği ipekçiliğin dördüncü kuşak temsilcisi olan Ünal, ödülünü geçtiğimiz akşam düzenlenen törenle aldı.

Marriott Hotel Asia’da gerçekleşen ödül töreninde bir konuşma yapan Mehmet Ünal; “Her insanın olduğu gibi şehirlerin de isimleri vardır ve her şehrin de bir soy ismi vardır. Bana göre İstanbul’un soy ismi Boğaz’dır. Benim için Bursa’nın soy ismi de İpek’tir. Biz ipek dokumasını bu noktaya kadar getirdik. İnşallah ürün aşamasında da Bursa halkı bu işe sahip çıkacaktır. Eminim ki bir daha da bu kimliğimizi kaybetmeyeceğiz. Beni bu ödüle layık gördüğünüz için sizlerin şahsında tüm Rotary camiasına teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Kadıköy Rotary Kulübü

30, 50 VE 70 YIL PLAKETLERİ…

Kadıköy Rotary Kulübü’nün 2017 Yılı Meslekte Üstün Hizmet Ödülü Töreni öncesinde 30, 50 ve 70 yıl gibi uzunca bir zaman dilimini yaşayan üyelere anı plaketi verildi. Bu isimler Hakkı Kurmel, Ertan Özdemir, Nevzat Pişkinsüt, Erol Çetin ve İrfan Yakal olarak açıklandı. Tören sırasında bir konuşma yapan Hakkı Kurmel, birkaç kitap konusu olabilecek anılarından anekdotlar paylaştı.

Kadıköy Rotary

İPEK VE ÖYKÜSÜ…

Ödül töreni öncesinde konuklara sunum eşliğinde teknik bilgileri aktaran Mehmet Ünal, esas anavatanı Çin olan ipeğin son derece ilginç olan öyküsü hakkında da bilgi verdi. İşte, Ünal’ın gözünden ipeğin öyküsü: “Çin’de yaşayan bir prenses çamaşırlarını yıkatmak için çalışanlarla su kaynatmaktadır ve kaynayan su bir dut ağıcının altındadır. Bu ağacın üstünde de yabani ipek böceği kozaları asılıdır. Kaynayan suyun buharı kozalara ulaştığı zaman, kozalar suyun içerisine düşmeye başlar. Prenses de bunu görür ve suyu temizlemek için eline bir dal parçası alır. Kozaları kaldırmak için sopayı kaldırdığında, bir sürü lifin sopaya takıldığını görür. İpeğin ilk keşfi bu şekilde gelişmiştir. Daha sonra ilk Hindistan’da yapım aşamasına geçilmiştir. Biz Türkler, daha Orta Asya’dayken ipeğin ne olduğunu, kozadan nasıl ipek çekileceğini ve nasıl işleme sokulacağını biliyorduk. Türklerin Anadolu’ya gelmeye başlamasıyla beraber de ipekçilik bu coğrafyaya gelmiştir. Bu duruma ilk olarak Kayı Boyu sahip çıkmıştır. İpekçilik, sabit olarak ilk olarak Söğüt’te yapılmıştır. İlerleyen zamanlarda Bursa’nın alınmasıyla buraya gelmiştir. İşin içinde bazı rivayetler de var. Sözde Bizans İmparatoru Çin’e iki tane rahip gönderiyor. Rahipler Çin’e gizlice gidip, ipek böceği tohumlarını çalıyor. Asalarının içinde İstanbul’a getirerek, orada bu işe başlıyorlar. Böyle bir rivayet var ama bu bizim için kocaman bir yalan. Bu rivayet gerçek olamaz, çünkü ipek böceği gerçekten çok hassas bir canlı ve sopanın içinde 10 bin kilometre yol gelmesine imkan yok. İpek, Bursa’ya geldikten sonra en çok Yıldırım Beyazıd döneminde hız kazanmıştır. Malatya, Alanya ve Bulgaristan fethedildikten sonra ipekçilik, Anadolu’dan Avrupa’ya yayılmıştır. İpek Avrupa’ya geçtikten sonra ‘Bursa İpeği’ olarak nam salmıştır. Bu şekilde günümüze kadar gelmiştir ama 30 senedir Bursa’da ipek çekimi yapılmıyordu. Bizler ipeği sürekli lüks tüketim maddesi olarak kullanmışız. Tabii lüks tüketim maddesi olarak kullandığınız zaman, devlet desteği verilmediği sürece ayakta kalmanız mümkün olmuyor. Devletin de krize girdiği zaman ilk yaptığı iş, bu lüks tüketim maddelerine verdiği destekleri geri çekmek oluyor. 1990 yıllarda bu destek çekilince ipek böcekçiliği çok büyük bir zarar gördü. Bütün fabrikalar kapandı ama Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin girişimiyle, yardımıyla bu sektör yeniden canlanmaya başladı.”

Kadıköy Rotary

DEĞERİ ÖLÇÜLEMEYECEK BİR MUTLULUK…

Kadıköy Rotary Kulübü‘nün 2017 Yılı Meslekte Üstün Hizmet Ödülü’nü annesi Yüksel Ünal ile birlikte Başkan Hami Erdem’in elinden alan Mehmet Ünal; “Büyük onur duydum. Bu mutluluğa bugünlere gelmemizde çok büyük emekleri olan sevgili annemin de tanık olması, benim için değeri ölçülemeyecek bir mutluluk” ifadelerini kullandı. Ailenin aynı zamanda üçüncü kuşak temsilcisi olan Yüksel Ünal ise, yaptığı konuşmada Atatürk ile ilgili bir anısını paylaştı. Buna göre Mustafa Kemal Atatürk, Bursa ziyaretlerinden birinde uğradığı üretim alanında, çalışanların okuma yazma öğrenmesi için her gün yarım saatlik zaman ayrılmasını, birinci kuşak temsilcisi olan anneannesinden istemiş.

Kadıköy Rotary

Mehmet Ünal, Yüksel Ünal, Berrin Erdem, Hami Erdem, Oya Bellek ve Ünal Bellek…

Kadıköy Rotary

Özhan Özşahin, Sevim Özşahin, Arzu Yakal ve İrfan Yakal…

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoy-rotary-kulubunun-meslek-odulu-ipekcilige/feed/ 0
Kalamış Rotary’nin Meslek Hizmet Ödülleri sahiplerini buldu https://www.kadikoylife.com/kalamis-rotary-meslek-hizmet-odulleri-sahiplerini-buldu/ https://www.kadikoylife.com/kalamis-rotary-meslek-hizmet-odulleri-sahiplerini-buldu/#respond Fri, 26 Jan 2018 22:58:17 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=41435 Kalamış Rotary Kulübü’nün 2017 Yılı Meslek Hizmet Ödülleri, Moda Deniz Kulübü’nde düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Rotary çevresinin en prestijli ödülleri arasında görülen Meslek Hizmet Ödülleri için belirlenen isimler bu kez çevre ağırlıklıydı. Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak, arkeolog-yazar Nezih Başgelen ve gazeteci Gökhan Gültekin Karakaş, Kalamış Rotary’nin ödüllerine layık görülen isimler oldu.

DOÇ. DR. ŞENGÜL AYDINGÜN’E PLAKET…

Bundan 10 yıl kadar önce Küçükçekmece Gölü’nün Avcılar ve Küçükçekmece kıyılarında, İstanbul’un en eski ve en büyük antik limanlarından olabilecek liman ve kent kalıntıları ile fener yapısına rastlanılmasıyla başlayan keşfin kazı başkanlığını yürüten Kocaeli Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şengül Aydıngün, gecede plaket ile ödüllendirildi.

Kalamış Rotary Kulübü

ATATÜRK’ÜN İSTİMBOTU “KARTAL”, MÜZE GEMİ OLMALI…

Gökhan Gültekin Karakaş ise gecede yaptığı konuşmada, Ulu Önder Atatürk’ün tarihe geçen “Geldikleri gibi giderler” sözünü söylediği istimbotun bulunuş öyküsünden notlar aktararak; “Kartal İstimbotu, 107 yıldır hayatta kalma mücadelesi veriyordu. Tarihin karanlık sayfalarına gömülmek istemiyordu. Bir buçuk yıl önce onu ilk gördüğümüzde, içinde 20 ton deniz suyuyla birlikte makus kaderini kırmaya çalışıyordu. İstimbotun gelecek kuşaklara da bir sembol olarak kalmasını sağlayabilirsek ne mutlu bize. Nusret nerede? Bandırma Vapuru, Yavuz Zırhlısı’na ne oldu? Hiçbirini koruyamadık. Kartal, müze gemi olmalı” dedi. Ayrıntılar, Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısında yayınlanacak.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Ramazan Baş

ENGELLİLER DEĞİL, ENGELLEYENLER VAR…

Etkinliğe katılanlar arasında Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Ramazan Baş da vardı. Hayata katkılarından dolayı plaket ile ödüllendirilen Baş, yaptığı kısa konuşmada engellilerin değil, engelleyenlerin ve engellenenlerin olduğunu dile getirerek; “Benim önümdeki 10 santimetrelik bir basamak, sanatı yapmama ve işe gitmeme engel oluyor. Sizin önünüze de 2 metre duvar örseler, siz de aynı şekilde engelli oluyorsunuz. O zaman öncelikle engelleyenlere seslenip, ‘Lütfen şu duvarları kaldırın’ demek istiyorum” mesajı verdi.

Kocaeli Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şengül Aydıngün, arkeolog-yazar Nezih Başgelen, Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak, Kalamış Rotary Kulübü Başkanı Okşan Yücel, su altı program yapımcısı ve gazeteci Gökhan Gültekin Karakaş…

Kocaeli Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şengül Aydıngün ve arkeolog-yazar Nezih Başgelen…

Kalamış Rotary

Kalamış Rotary

]]>
https://www.kadikoylife.com/kalamis-rotary-meslek-hizmet-odulleri-sahiplerini-buldu/feed/ 0
Medicana Kadıköy, ünlü radyocu Cem Arslan’ı ağırladı https://www.kadikoylife.com/medicana-kadikoy-unlu-radyocu-cem-arslani-agirladi/ https://www.kadikoylife.com/medicana-kadikoy-unlu-radyocu-cem-arslani-agirladi/#respond Thu, 25 Jan 2018 14:02:10 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=41417 Medicana Kadıköy Hastanesi ve Yaşam Dergisi’nin düzenlediği Yaşam Tadında Buluşmalar’ın bu ayki konuğu, Best FM’in sevilen programı Gazoz Ağacı ve Gazor’un yapımcısı ve sunucusu Cem Arslan’dı. Radyoculuğa nasıl başladığını ve meslekte karşılaştığı durumları anlatan Arslan, katılımcıları da esprili konuşmasıyla sık sık güldürdü.

Ünlü radyocu; “24 yıllık radyo programcısıyım. Best FM’de çalışıyorum, televizyon programları da yaptım. Aslında esas kariyerim televizyon. Radyo çok tesadüfi bir şekilde başladı. O zamanlardan bu yana gerçekten güzel yayınlar gerçekleştirdik” dedi. Konuşmasının devamında Arslan, şunları söyledi:

Cem arslan

İLK ULUSAL YAYINDA ANLADIM Kİ BEN BU İŞİ YAPMALIYIM…

“Radyo çok gizemli bir şey. Dinliyorsunuz ama kimi dinlediğinizi görmediğiniz bir şey olduğu için gizemini hala devam ettiriyor. Radyo programı yapmaktan çok keyif alıyorum. 1992-2002 yılları arasında ATV’de çalıştım. Esas kariyerim, televizyonda program planlama departmanında başladı. Radyoculuk kariyerim ise 1994 yılında Radyo Fener’de başladı. İlk kez ulusal yayına girdik ve ilk ulusal yayında anladım ki ben bu işi yapmalıyım. O günden beri de radyoculuğa devam ediyorum.

Cem Arslan

HERKES DOKTOR, HERKES YORUMCU…

Radyo programı yapmak çok keyifli bir iş olmasına rağmen, aynı zamanda çok da zor bir iş. Çünkü karşınızda kimse yok, karanlık bir oda. Orada sizi dinleyenlere güzel bir şeyler vermeniz lazım. Bu her zaman çok kolay olmuyor. Bir de tabi çok çeşitli konulardan bahsediyoruz. Programı dinleyenler bilirler, bizim esas programımız Gazoz Ağacı. Amiral gemimiz o. Akşamları da bir programa başladık Gazor adında. Orada da bir şeyler yapıyoruz ama Türkiye’nin sokaktaki gerçekleriyle yayındaki gerçekleri birbirine çok fazla uyuşamayabiliyor. Bizim görevimiz de aynen sağlık sektöründeki gibi. Sokaklar başka telden çalıyor, gerçekler başka telden çalıyor. Sağlık sektöründe de gri alan çok, medya sektöründe de. Çünkü herkes doktor, herkes yorumcu.

Cem Arslan

TÜRKİYE’DE HER ŞEY SİYASİLEŞTİ…

Sokaktaki insanın adını acil koyduğu şey ile tıp dünyasının acil olarak nitelendirdiği şey aynı değil. Zaten buraya birisi geldiğinde hayatta kalmak için dakikaları varsa, kimse kimseye bir şey sormadan müdahalede bulunur. Yani bu işler böyle dönüyor ama sokaktaki insana bunu böyle anlatmak sizin için ne kadar zorsa, bizim yayınımızda da bazı şeyleri anlatmak o kadar zor oluyor. Çünkü artık Türkiye’de her şey siyasileşti. Her şeyin siyasi bir boyutu var.”

Cem Arslan

Medicana Kadıköy Hastanesi Genel Müdürü Dr. Yalçın Gürsoy Yıldırım, keyifli etkinlik için ünlü radyocu Cem Arslan’a teşekkürlerini iletti…

Cem Arslan

]]>
https://www.kadikoylife.com/medicana-kadikoy-unlu-radyocu-cem-arslani-agirladi/feed/ 0
Tepe Nautilus’ta Dinozor Laboratuvarı https://www.kadikoylife.com/tepe-nautilus-avmde-dinozor-laboratuvari/ https://www.kadikoylife.com/tepe-nautilus-avmde-dinozor-laboratuvari/#respond Mon, 22 Jan 2018 11:16:36 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=41307 Tepe Nautilus, yarıyıl tatilinde çocuklar için çok özel bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. 19 Ocak-4 Şubat tarihleri arasında tüm çocuklar, Türkiye’nin ilk interaktif Dinozor Laboratuvarı’nı Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde ücretsiz olarak deneyimleyebilecek.

Kadıköy’ün kalbinde yer alan, İstanbul’un köklü alışveriş merkezi Tepe Nautilus, Türkiye’nin ilk interaktif Dinozor Laboratuvarı’nı çocuklarla buluşturuyor. Yarıyıl tatilinde Tepe Nautilus’a gelecek minik ziyaretçiler, dinozorlar hakkında merak edilen her şeyi bu atölyede öğrenme fırsatı yakalayacak.

TÜRKİYE’DE BİR İLK…

Türkiye’de bir ilk olan ve tamamen ücretsiz olarak sunulacak laboratuvarda çocuklar; dinozor yumurtalarını tanıyacak, bir dinozorun doğumuna eşlik edecek, yumurtasını boyayacak. Tepe Nautilus, yarıyıl tatilinde tüm meraklı minikleri Dinozor Laboratuvarı‘nda dinozorları yakından tanımaya davet ediyor.

Dinozor Laboratuvarı

]]>
https://www.kadikoylife.com/tepe-nautilus-avmde-dinozor-laboratuvari/feed/ 0
Tepe Nautilus’ta Mini Kitap Şenliği https://www.kadikoylife.com/tepe-nautilusta-mini-kitap-senligi/ https://www.kadikoylife.com/tepe-nautilusta-mini-kitap-senligi/#respond Sat, 20 Jan 2018 14:15:06 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=41250 Tepe Nautilus’un geleneksel Mini Kitap Şenliği, 11. kez kapılarını açıyor. Bu yarıyıl tatilinde de küçük misafirlerini unutmayan Tepe Nautilus, 19 Ocak-4 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek şenlik ile çeşitli yayınevlerinden yüzlerce kitabı çocuklarla buluşturacak.

İstanbul’un köklü alışveriş merkezi Tepe Nautilus, 11. kez Mini Kitap Şenliği’ne ev sahipliği yapıyor. Her yıl heyecanla beklenen şenlik, bu yarıyıl tatilinde de miniklerin yüzünü güldürecek. Bu yıl 11 yaşına giren Mini Kitap Şenliği, 19 Ocak-4 Şubat tarihleri arasında minik ziyaretçilerine çeşitli yayınevlerinden yüzlerce kitap ile buluşma imkânı sağlıyor.

KİTAP BAĞIŞLA BİZE, OKUSUN TÜM TÜRKİYE…

Çocuklara okuma sevgisiyle birlikte paylaşmanın keyfini de yaşatmak isteyen Tepe Nautilus, Mini Kitap Şenliği’nde Herkese Kitap Vakfı işbirliğiyle kitap bağışları da toplayacak. Tepe Nautilus, şenlik boyunca alanda olacak “Kitapcan” kumbaralarında toplanan kitap bağışlarını ihtiyacı olan okulların kütüphanesine gönderecek.

Mini Kitap Şenliği

]]>
https://www.kadikoylife.com/tepe-nautilusta-mini-kitap-senligi/feed/ 0
Gündoğdu Group çalışanları Mercure Hotel’de buluştu https://www.kadikoylife.com/gundogdu-group-calisanlari-mercure-hotelde-bulustu/ https://www.kadikoylife.com/gundogdu-group-calisanlari-mercure-hotelde-bulustu/#respond Sun, 14 Jan 2018 23:24:09 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=41106 İstanbul’un nitelikli eğitim grupları arasında gösterilen Gündoğdu Group, geride bıraktığımız 2017 yılının değerlendirildiği bir toplantı gerçekleştirdi. Ümraniye Mercure Hotel’de düzenlenen toplantıda, 2018 yılına yönelik yatırım planları da tartışıldı.

Buluşmaya, Gündoğdu Group Yönetim Kurulu Başkanı Aşkın Gündoğdu da katıldı. Bundan birkaç yıl önce yola çıktıklarında sadece bir şube ile 400 öğrenciye ulaşabilirlerken, 2017 yılını 5 şubede yaklaşık 11 bin 500 öğrenci sayısı ile kapattıklarını bilgisini aktaran Gündoğdu; “Ümraniye, Çekmeköy ve Ataşehir ilçelerindeki 5 kurs merkezinde 100 bin’in üzerinde ders veriyoruz. Bu merkezlerde yine 100’den fazla öğretmenimiz özveriyle çalışmakta. Gündoğdu Group olarak tek amaçları yüksek kaliteli eğitim vermek olan öğretmenlerimizle birlikte diğer çalışma arkadaşlarımıza da teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Gündoğdu Group

2018 VE 2019, ATILIM YILLARI OLACAK…

2018 ve 2019’u atılım yılları olarak belirledikleri bilgisini de paylaşan Aşkın Gündoğdu; “Hedeflerimiz arasında halkamıza yeni şubeler ekleyerek daha fazla öğrenciye ulaşmak ve daha fazla  istihdam yaratmak var.  Sadece yabancı dil eğitimi ve eğitim sektöründe değil, farklı birkaç sektör içinde de yeni oluşumlara girmek için görüşmeler halindeyiz” açıklamasında bulundu.

BEŞ YIL ÇALIŞANLARA PLAKET…

2017 yılına elveda, 2018 yılına merhaba anlamı da taşıyan etkinliğin sonunda bir de plaket töreni yapıldı. Gündoğdu Group bünyesinde 5. yılını dolduran çalışanlara birer anı plaketi verilerek, hizmetlerinden ötürü teşekkür edildi.

]]>
https://www.kadikoylife.com/gundogdu-group-calisanlari-mercure-hotelde-bulustu/feed/ 0
Moda Spor Kulübü’nde Aytül Özdeb Defilesi https://www.kadikoylife.com/moda-spor-kulubunde-aytul-ozdeb-defilesi/ https://www.kadikoylife.com/moda-spor-kulubunde-aytul-ozdeb-defilesi/#respond Fri, 22 Dec 2017 22:30:28 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=40560 Bağdat Caddesi’nin 35 senelik modacısı Aytül Özdeb, Moda Spor Kulübü’nde renkli bir defileye imza attı. Geleneksel hale gelen etkinlik eğlenceli görüntülere sahne olurken, gönüllü modacı ve amatör mankenler eşliğinde sunulan defile profesyonelleri aratmadı.

Yoğun ilgi gören organizasyonda moda tutkunları, Onuncu Yıl Marşı eşliğinde dostluklarını pekiştirdi. Modacı Aytül Özdeb’e, sanatçı Semra Türel ve Duygu Çelik de eşlik etti. Kadıköy Life Dergisi’ne etkinlikleriyle ilgili açıklamada bulunan Özdeb, şunları ifade etti:

KADINLAR MATİNESİ TADINDA…

“Bağdat Caddesi’nin 35 yıllık modacısıyım. Kadıköy’ün nezih mekanlarından Moda Spor Kulübü‘nde klasikleşti artık defilemiz. Mankenlerim genelde amatördür, giyinmesini seven ve şık ev hanımlarıdır. Güzel, çalgılı sözlü, kadınlar matinesi tadında bir gün geçiriyor, hem ürünlerimizi satıyor hem de eğleniyoruz. Katkılarından dolayı Bakırköy Anneler Derneği’nden Çiğdem Göymen’e, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Erenköy Şubesi’ne ve Temizel Kürk Evi’ne teşekkür ederim.”

Moda Spor Kulübü 

]]>
https://www.kadikoylife.com/moda-spor-kulubunde-aytul-ozdeb-defilesi/feed/ 0
Osmanağa Gönüllüleri, Uzm. Dr. Ruhsan Cihan’ı ağırladı https://www.kadikoylife.com/osmanaga-gonulluleri-uzman-doktor-ruhsan-cihani-agirladi/ https://www.kadikoylife.com/osmanaga-gonulluleri-uzman-doktor-ruhsan-cihani-agirladi/#respond Thu, 07 Dec 2017 14:23:44 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=40071 Kadıköy Evlendirme Dairesi içerisinde bulunan Osmanağa Gönüllü Evi, çeşitli alanlarda düzenlediği etkinliklerle dikkat çekiyor. Son olarak Medicana Kadıköy Hastanesi’nden Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Ruhsan Cihan’ın katılımıyla “Fibromiyalji / İltihaplı Olmayan Kas ve Bağ Doku Romatizması ile Tedavideki Son Uygulamalar” üzerine gerçekleştirilen seminer, Osmanağa Gönüllüleri’nin yoğun ilgisi ve beğenisiyle karşılandı.

Dr. Cihan’ın pozitif enerjisi ve sempatik tavırlarıyla hayli keyifli geçen etkinlik hakkında Kadıköy Life Dergisi’ne açıklamada bulunan Osmanağa Gönüllüleri Başkanı Ayfer Çakır; “Buradaki amacımız kişileri sosyal çevrede tutmak, buraya toplamak, etkinlikler yapmak ve insanları kaynaştırmak. Kadıköy Belediyesi’nin bize sağladığı imkanlar çerçevesinde çalışmalarımızı yapıyoruz” şeklinde konuştu.

RUHSAN CİHAN: BU TÜR ETKİNLİKLERİ ÇOK KIYMETLİ BULUYORUM…

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Ruhsan Cihan ise; “Bugün Medicana Kadıköy Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü olarak Osmanağa Gönüllüleri’ne toplumda çok sık görülen, giderek yaygın hale gelen Fibromiyalji konusunda seminere geldik. Katılımcılara Fibromiyalji nedir, nasıl olur, tedavisinde neler yapılır, o konuda bilgi vereceğiz. Bu tür etkinlikleri çok kıymetli buluyorum. Çünkü hem halkımızla diyalogumuz artıyor, belki kendilerinde tespit edemedikleri bir hastalığın olabileceği fikrini uyandırıyoruz zihinlerinde, hem de onlara tedavilerinde neler yapılır bu konuda ufak tefek bilgiler vermek çok güzel” dedi.

PİLATES, GÜNLÜK YAŞAM KALİTESİNİ ARTTIRIYOR…

Fibromiyalji’de pilatesin olmazsa olmaz olduğunu belirten Cihan; “Pilates vücudun duruşunu değiştiriyor ve insanın dayanıklığını artırıyor. Hastanın görünüşünün daha güzel olmasını sağlıyor ve kasları güçlendiriyor. En önemlisi, günlük yaşam kalitesini arttırıyor. Mümkün olduğunca spor yapılmasını faydalı buluyorum. Haftada üç kez de olsa açık havada yürümek çok faydalı” diyerek, sporun sağlık açısından önemine dikkat çekti.

Osmanağa Gönüllüleri

Osmanağa Gönüllüleri yönetimi, Medicana Kadıköy Hastanesi’nden Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Ruhsan Cihan’a keyifli sunumundan ötürü teşekkürlerini iletti…

Osmanağa Gönüllüleri

Osmanağa Gönüllüleri Başkanı Ayfer Çakır…

Osmanağa Gönüllü Evi’nin bir odası, çeşitli atölye çalışmalarına ev sahipliği yapıyor…

]]>
https://www.kadikoylife.com/osmanaga-gonulluleri-uzman-doktor-ruhsan-cihani-agirladi/feed/ 0
San Francisco’ya Moda’dan uğurlandı https://www.kadikoylife.com/san-franciscoya-modadan-ugurlandi/ https://www.kadikoylife.com/san-franciscoya-modadan-ugurlandi/#respond Sat, 02 Dec 2017 14:57:06 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=39952 Bilgisayar programcısı Hasan Dasdemir, uzun yıllardır çalıştığı Akbank’tan emekli olup, San Francisco’ya yerleşme kararı aldı. Bu kararını uygulamak üzere yola çıkmadan önce, çalışma arkadaşları ona bir veda yemeği düzenledi.

Moda Sahil Restaurant’ta gerçekleşen veda yemeğinde birlikte yaşanan yılların tatlı anıları gündeme gelirken, zaman zaman duygu yüklü anlar da yaşandı. Genç Show Organizasyon’dan Selda Bayer’in organize ettiği etkinliğin ardından Akbanklı arkadaşlar, yine Moda Sahil bünyesinde yer alan Moda Kayıkhane’de Bulutsuzluk Özlemi konserini izlemeye geçti. Geç saatlere kadar süren buluşma sonrasında Hasan Dasdemir’e güle güle diyen ekip, “Bizi unutma” diyerek mekandan ayrıldı.

San Francisco

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinin kuzeyinde bulunan ve San Francisco Körfezi Bölgesi’nde en önemli kültürel ve finansal merkez olarak bilinen San Francisco’da yaşama kararı alan Hasan Dasdemir, emekli olduğu Akbank’tan çalışma arkadaşlarının katılımıyla düzenlenen veda yemeğiyle uğurlandı…

]]>
https://www.kadikoylife.com/san-franciscoya-modadan-ugurlandi/feed/ 0
Göztepeliler istasyon binası için buluştu https://www.kadikoylife.com/goztepeliler-istasyon-binasi-icin-bulustu/ https://www.kadikoylife.com/goztepeliler-istasyon-binasi-icin-bulustu/#respond Sun, 19 Nov 2017 16:43:03 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=39539 Göztepe’nin 1960 ve 1970’li yıllarda en güzel günlerini yaşayan Göztepeliler, bu kez tarihi istasyon binalarının semtlerine kazandırılması için bir araya geldi. Her yıl ekim veya kasım ayında buluşan Göztepeliler, bu sene 19 Kasım Pazar günü toplandı. Yaklaşık 60 eski Göztepelinin katıldığı etkinlik, her zamanki gibi yine duygu yüklü anlara sahne oldu.

İSTASYON BİNASI KÜLTÜR EVİ OLSUN…

Bir dönem Göztepe’de muhtarlık yapıp, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Spor Komisyonu Üyesi olarak hizmet veren ve İstanbul’a pek çok spor alanı kazandıran Baki Nedim Baltacı’nın çağırısıyla toplanan Göztepeliler, tarihi istasyon binasının “Mahalle Evi ve Kültür Merkezi” olarak Göztepe’ye kazandırılmasını konuştu.

SUNAY AKIN’DAN GÖZTEPELİLERE DESTEK…

Ünlü yazar ve İstanbul Oyuncak Müzesi’nin Kurucusu Sunay Akın’ın da, Göztepe İstasyon Binası’nın Mahalle Evi ve Kültür Merkezi olarak düzenlenmesi fikrinin son derece yerinde olacağını dile getirdiğini paylaşan Göztepeliler, bu konuda kendisinden daha fazla destek beklediklerini ifade etti.

HAYRETTİN UYSAL DA KATILDI…

Buluşmaya, Göztepe’de 30 yıl boyunca muhtarlık yapan Hayrettin Uysal da katıldı. İstasyon binasının Göztepe’ye “Mahalle Evi” olarak kazandırılmasının büyük kazanç olacağını belirten Uysal; “Bana göre bir de müze fikri geliştirilmeli. Eğer böyle bir müze girişimi ortaya çıkar ve gelişirse, burada sergilenmek üzere pek çok değerli eşya Göztepeliler tarafından bağışlanacaktır” şeklinde konuştu.

Etkinliğe Göztepe’nin efsane muhtarı Hayrettin Uysal ve yeğeni, mahallenin şimdiki muhtarı Bayram Uysal da katıldı. Kadıköy Life Dergisi Yayın Kurulu Başkanı Kadir Toprakkaya ile hatıra fotoğrafı çektiren eski ve yeni muhtar, Göztepe’nin 1970’li yıllardaki durumundan eser kalmadığını, istasyon binasının Mahalle Evi olarak kazandırılması durumunda eski günlerin sağlanacak fotoğraf ve objelerle burada yaşatılabileceğini konuştular…

Buluşmanın olmazsa olmaz konukları arasında Aydoğan Bursa da vardı. Göztepe Çarşısı’na ilk modern “bakkal” imajını kazandıran Bursa; “Yılda bir defa da olsa o güzel günleri bu tür buluşmalarla yad etmek çok güzel bir duygu. Vesile olanlara teşekkürlerimi iletiyorım” dedi. Aydoğan Bursa, Hayrettin Uysal, Mübeccel Kansu, Tülay Sal ve Mehmet Sabri Evren…

Göztepeliler

Göztepeliler, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu sene de istasyon binasının lojman olarak kullanılan köşkünün yanındaki lokantada bir araya geldi. 1970’li yıllarda Lojman Şefi olarak görev yapan Kemal Sal’ın kızı Tülay Sal, doğduğu ve büyüdüğü köşkü gezerek çocukluk yıllarına gitti…

]]>
https://www.kadikoylife.com/goztepeliler-istasyon-binasi-icin-bulustu/feed/ 0
Tepe Nautilus, Gülse Birsel ve Oylum Talu’yu ağırladı https://www.kadikoylife.com/tepe-nautilus-gulse-birsel-oylum-taluyu-agirladi/ https://www.kadikoylife.com/tepe-nautilus-gulse-birsel-oylum-taluyu-agirladi/#respond Sat, 04 Nov 2017 19:14:33 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=39110 Ziyaretçileriyle güçlü bir bağ oluşturduğu 15 yılı geride bırakan, İstanbul’un köklü alışveriş merkezi Tepe Nautilus, misafirlerini “Tepede Sohbet” etkinlikleri çerçevesinde Gülse Birsel ve Oylum Talu ile buluşturdu. Türkiye’nin en sevilen yazarlarından, aynı zamanda oyuncu, senarist ve gazeteci Gülse Birsel ile ekranların sevilen yüzü Oylum Talu’yu dinlemeye gelenler; kültür-sanat, mizah, kariyer ve yaşama dair keyifli bir yolculuğa çıktı. Katılımcılar ikiliyi yakından tanıma fırsatını bulurken, Birsel’in yeni projelerini de ilk defa öğrenme ayrıcalığını yaşadı.

Oylum Talu’nun moderatörlüğünde gerçekleşen sohbette espriler havada uçuşurken, Gülse Birsel hem çocukluk hikayelerinden hem de mesleki hayatı ve projelerinden söz etti. “Ben tam apartman çocuğuyum. Bir ağabeyim ve bir ablam var. Bir insanın ablasının, abisinin kendinden bu kadar büyük olması değişik bir tecrübe” diyen Birsel; “Sanki anneanne ve babaanneyle büyümüş gibi bir his. Aslında her kuşağı yaşamış oldum bir bakıma. Bunun da yazarlığıma büyük etkileri oldu. Bir resim yapıyorsun, şarkı söylüyorsun dört kişi ayrı ayrı yorum yapıyor, bu da seni bir nevi hayata ve işine hazırlıyor aslında” şeklinde sözlerine devam etti. 

“TEK TABANCA TAKILIYORUM”

Talu’nun “Seni bilgisayar başında hababam yazıyor gibi hayal ediyorum” demesinin ardından nasıl çalıştığını anlatan Gülse Birsel; “Panduflarım, pijamalarım var ve hiç çalışanım yok. Tek tabanca takılıyorum ve işlerimi evimde kendim yapıyorum” dedi. Yakın zamanda vizyona girecek filmi ve ocak ayında yayınlanmaya başlayacak yeni dizisi hakkında konuşan Birsel; “Önce filmi seyredin, sonra diziyi. Dizi ocak ayında başlayacak. ‘Filme gittik, diziye gitmeyelim’ demeyin. İnanır mısınız, dizi de komedi. Bir ailenin bir anda sınıf atlamasını anlatan bir komedi. Çok güzel bir kadro oldu. Bütün kadroyu söylemeyeyim burada ama umarım seyreder ve seversiniz” açıklamasında bulundu.

Oylum Talu

“ŞİFAMIZ MİZAH YAPMAK”

Evinin Nişantaşı’nda Orhan Pamuk’a komşu olduğunu, ofisinin ise Cihangir’de Nuri Bilge Ceylan’a komşu olduğunu belirten Gülse Birsel; “Milletin komşusu LCD televizyon alır, benim komşularım Altın Portakal alıyor. Yani komşuna özenip de ben daha büyüğünü alacağım dersin ama, bizimkilerin aldığı şeyler belli yani” diyerek, ziyaretçileri güldürdü. Oylum Talu’nun “Sen de bize Oscar getirirsin o halde” sorusuna ise; “Olur tabi, neden olmasın… İşte iyimserlik böyle bir şey, böyle bakabilmek” yanıtını verdi.

Gülse Birsel

“PATOLOJİK SEVİYEDE İYİMSERİM”

Etkinliğin sonuna doğru gelindiğinde “Hayata nasıl bakıyorsun” sorusuna ise Birsel, şöyle karşılık verdi: “İyiyim, mutlu ve pozitif bir insanım. Evet, genelde iyimserim. Patolojik seviyede iyimser gibiyim hatta. Tabi işler yolunda gidince bu daha da doruğa ulaşıyor. Bütün iyimserlere burdan selam yolluyorum.”

Etkinlik sonunda Tepe Nautilus yönetimi, Gülse Birsel ve Oylum Talu, Kadıköy Life objektiflerinde bir araya geldi…

Tepe Nautilus ziyaretçileri Gülse Birsel ve Oylum Talu’yu yakından tanıma fırsatını bulurken, Birsel’in yeni projelerini de ilk defa öğrenme ayrıcalığını yaşadı…

]]>
https://www.kadikoylife.com/tepe-nautilus-gulse-birsel-oylum-taluyu-agirladi/feed/ 0
Eski Kurtuluşlular, Atina’dan sonra İstanbul’da buluştu https://www.kadikoylife.com/eski-kurtuluslular-atinadan-sonra-istanbulda-bulustu/ https://www.kadikoylife.com/eski-kurtuluslular-atinadan-sonra-istanbulda-bulustu/#respond Sun, 29 Oct 2017 12:58:24 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=38894 Kadıköy Life Dergisi olarak 40 yıl öncesinin İstanbul’unda başlayan dostluğun, şimdilerde Atina-İstanbul arasında güçlü bağlarla devam ettiğine tanık olduk. 1896 yılında İstanbul’un Kurtuluş semtinde yaşayan Rum asıllı vatandaşlarımızın kurduğu Kurtuluş Spor Kulübü’nde 1970-1985 yılları arasında basketbol oynayan gençler, o günleri unutmamak adına aldıkları buluşma kararlarından birini daha hayata geçirdi.

Her yıl iki defa bir araya gelme kararı alan Eski Kurtuluşlular’ın ikinci buluşması, 27-30 Ekim 2017 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşti. İlk buluşmalarını bu yılın Mart ayında Atina’da organize eden grubun ikinci etkinliği de hayli renkli geçti. Ünlü sigortacı Ünal Tanyıldızı önderliğinde düzenlenen buluşma, Kurtuluş Spor Kulübü Tesisleri’nde kahvaltı ile başladı. Eski basketçilerden oluşan 15 kişilik bir grubun yaptığı maç ile devam etkinliğin ertesi gününde, tekne ile Boğaz gezisi düzenlendi. Grup üyelerinden Ferit Kasar’ın kızı Lara’nın Türk ve Yunan şarkıları ile renk kattığı gezi uzun yıllar unutulmayacak bir fotoğraf olarak konukların anılarında kalırken, ertesi gün ise Prens Adaları’na gidildi.

Kurtuluş Spor Kulübü

ESKİ BAĞ’DA YEMEK, NAKKAŞ’TA KAHVALTI…

Prens Adaları’na bir kez daha hayran kalan konukların, Büyükada’nın dillere destan mekanlarından Eski Bağ’da yedikleri yemek ve akşamında Ziyade Fasıl’da katıldıkları Fasıl Gecesi, programı renklerinden unsurlar oldu. Dönüş öncesi Nakkaştepe Nakkaş’ta verilen kahvaltı yemeğiyle gezi noktalandı. Nakkaş kahvaltısı için “İnanılmaz” yorumunda bulunan Yunanlı konuklar, “Sadece bu kahvaltı için bile buraya gelinir” mesajı verdi.

Kurtuluş Spor Kulübü

Buluşmaya ev sahipliği yapan Nakkaştepe Nakkaş’ın sahibi Fahri Aydoğdu’ya teşekkürlerini ileten Kurtuluş Spor Kulübü Başkanı Dino Belalidis ve Atina Grubu Başkanı Pandilli Ataroğlu; “İstanbul’da böylesine güzel bir mekanda, böylesine güzel lezzetlerle ağırlanmış olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduk, teşekkür ederiz” dediler…

Türk basketbolüne altyapıdan oyuncu yetiştiren Kurtuluş Spor Kulübü’nün 37 yıldır başkanlığını yürüten Dino Belalidis, aynı zamanda Arnavutköy Vakfı’nın da başkanlığını yürütüyor. Kadınların erkeklerden daha iyi çalıştığını dile getiren Belalidis, “Onlarla çalışmak daha başarılı sonuçlar getiriyor” şeklinde konuştu…

Kurtuluş Spor Kulübü

]]>
https://www.kadikoylife.com/eski-kurtuluslular-atinadan-sonra-istanbulda-bulustu/feed/ 0
Kadıköy Anneleri’nden yaza veda https://www.kadikoylife.com/kadikoy-anneleri-yaza-veda-partisi-duzenledi/ https://www.kadikoylife.com/kadikoy-anneleri-yaza-veda-partisi-duzenledi/#respond Mon, 23 Oct 2017 17:34:25 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=38780 Kadıköy’de ikamet eden, etmiş, edecek ya da yolu bir şekilde Kadıköy’den geçen ve bebeğiyle-çocuğuyla geçireceği kaliteli zamanı, kendi zevkinden de ödün vermeden değerlendiren zamane annelerinden oluşan “Kadıköy Anneleri” topluluğu, heyecanla beklenen büyük buluşmasını geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirdi.

Her yıl Ekim ayında Geleneksel Yaza Veda & Tanışma Pikniği’ni düzenleyen Kadıköy Anneleri, bu sene 22 Ekim Pazar günü Moda sahilinde bir araya geldi. Grubun kurucularından Aslı Altınok Erdal; bebek, çocuk, anne ve babalar ile birlikte rengarenk bir görüntünün hakim olduğu, yoğun ilgi gören pikniğe ilişkin olarak Kadıköy Life Dergisi’ne şunları ifade etti:

Kadıköy Anneleri

LOKAL ANNE OLUŞUMLARINDA ÖNCÜ…

“Kadıköy Anneleri, lokal anne oluşumlarında bir ilk. Bizim farkımız, hem ilk olmamız hem de bir portala sahip olmamız. Portalımızda çok sayıda yazı var, şu anda 350’ye yaklaştı yazı sayısı. Bilinçlendirme üzerine, çocuklarda küçük yaşta kitap okuma alışkanlığı üzerine, bunun dışında annelik döneminde yaşanabilecek bazı psikolojik sorunlarla ilgili destek vermek üzerine devamlı yazan annelerimiz var. Şu anda ‘İkizlerle Hayat’ adında yeni bir yazı dizimiz başladı. Sadece Kadıköy ve Anadolu Yakası olarak sınırlamamak gerekiyor, kapımız herkese açık.”

Kadıköy Anneleri

ASLI ALTINOK ERDAL: ÇOK GÜZEL BİR AİLE OLDUK…

Yola çıkış amaçlarının aslında ilk başta yaşanan yalnızlık hissi olduğunu söyleyen Erdal; “İnsan hamileyken ya da yeni doğum yaptığı zaman yakınındaki birisi eğer anne değilse, normal arkadaşlarıyla fazla paylaşımda bulunamıyor. Biz çok güzel bir aile olduk bu şekilde. Birbirimize her anlamda destek verdik. Babalar da tanışıp arkadaş oldular. İnşallah uzun süre devam edecektir” şeklinde konuştu.

ÇOCUKLAR VE ANNELERİ İÇİN ÜCRETSİZ ETKİNLİKLER…

Konuşmasını Kadıköy Anneleri’nin nasıl kurulduğunu, Yaza Veda ve Tanışma Pikniği’nin nasıl gelenekselleştiği anlatarak sürdüren genç anne; “1 Haziran 2014 tarihinde grubu kurdum. Bu hem bilgilerin paylaşıldığı bir portal, ağırlıklı olarak Kadıköy’de yaşayan annelerin deneyimlerini paylaştığı, hem de dönem dönem buluşmaların yapıldığı bir grup. Bugün hayata geçirdiğimiz 4. Geleneksel Kadıköy Anneleri Yaza Veda ve Tanışma Pikniği, en büyük organizasyonumuz. Çocuklar için, bebekler için, anneler için yoga ve dans gibi ücretsiz etkinlikler yapıyoruz. Onun dışında bu sene ilk defa bebek taşımayla ilgili bir etkinlik yaptık” dedi.

BÜTÜN ETKİNLİKLER, AİLE KAVRAMININ OLUŞMASI ÜZERİNE…

Kadıköy Anneleri’nin amacının Kadıköy ağırlıklı olmak üzere Anadolu Yakası’nda yaşayan annelerin sosyalleşmesi ve birbirleriyle tanışması olduğunu belirten Aslı Altınok Erdal, şunları aktardı: “Sadece anneler de değil tabi; burada babalar, babaanneler, dedeler, kısacası herkes var. Kadıköy Anneleri’nin amacı da çocuk bakımını anneye yıkmak değil, babaların da aktif olarak yardım etmesi konusunda bilinç oluşturmak. Bu yüzden tüm etkinliklerimize katılım eşli şekildedir. Mümkünse bakıcının da geldiği, tam bir aile kavramının oluşması üzerine bütün etkinlikler.

GİRİŞİMCİ ANNELER DE DESTEKLENİYOR…

Bir yandan girişimci anneleri de elimizden geldiğince destekliyoruz. Şu anda pikniğimize destek veren herkes, Kadıköy Anneleri sayesinde arkadaşım ya da bir şekilde arkadaşım olmuş kişiler. Birisi girişimini kendi yaptı ve Türkiye’de ilk bebek giyme markasını oluşturdu. Bir diğeri kendi organizasyon şirketini kurdu. Özetle amacımız, girişimci anneleri de desteklemek. Kadıköy Anneleri oluşumu böyle bir şey.”

]]>
https://www.kadikoylife.com/kadikoy-anneleri-yaza-veda-partisi-duzenledi/feed/ 0
Peugeot Can Otomotiv, 25. kuruluş yılını kutladı https://www.kadikoylife.com/peugeot-can-otomotiv-25-kurulus-yilini-kutladi/ https://www.kadikoylife.com/peugeot-can-otomotiv-25-kurulus-yilini-kutladi/#respond Fri, 20 Oct 2017 08:24:51 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=38699 Peugeot Can Otomotiv, geçtiğimiz ay Dudullu Plazası’nda düzenlediği Yeni SUV 5008 lansmanı ile birlikte 25. kuruluş yılını kutladı. Keyifli anların yaşandığı etkinlikte açılış konuşmasına “Sevgili Can dostlarım” diyerek başlayan Yönetim Kurulu Başkanı M. Cenap Yeğin, Yeni SUV 5008’in tanıtımının ardından Can Otomotiv’in 25. yılına özel pastayı iş ortakları, misafirler ve çalışma arkadaşlarıyla birlikte kesti.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Yeğin ise, yaptığı konuşmada geçirdikleri 25 yılda Can Otomotiv’in büyümesine katkı sağlayan değerli müşterilerine, dostlarına ve mesai arkadaşlarına teşekkür etti. Tema Vakfı’na yapılan bağışla isme özel fidan ektiren Can Otomotiv, geceye katılan misafirlere bu sertifikaları hediye ederek, büyük bir duyarlılık örneği gösterdi.

25. YILA ÖZEL KAMPANYALAR…

Can Otomotiv, 25. yıl kutlamalarına 2017 yıl sonuna kadar düzenleyeceği etkinlikler, satışta ve serviste yapılan yıl sonuna özel dev kampanyalarla devam edecek. Bu kapsamında devam etmekte olan servis kampanyası ile servis hizmetlerinde tüm müşterilere 18 Kasım’a kadar etkileyici indirimler sunuluyor.

TÜRK OTOMOBİL PİYASASINDA ÖNCÜ KİMLİĞİYLE DİKKAT ÇEKİYOR…

Otomotiv sektöründe 25 yıldır faaliyet gösteren Can Otomotiv, bugün 5 bin metrekarelik geniş bir alanda Dudullu Plazası ve Ataşehir Showroom’unda 80’e ulaşan konusunda deneyimli ve eğitimli personeliyle Peugeot dostları için hizmet veriyor. Peugeot Otomotiv Pazarlama A.Ş.’nin İstanbul ana bayilerinden biri olan firma, Peugeot markasının Türkiye’de başarı grafiğini hızla yükselterek; yüksek kalite-yüksek güvenlik standartları, modern teknoloji kavramlarının Türk otomobil piyasasında öncüsü olmaya devam ediyor.

Peugeot Can Otomotiv

]]>
https://www.kadikoylife.com/peugeot-can-otomotiv-25-kurulus-yilini-kutladi/feed/ 0
Marriott Hotel Asia’da “Düğün Etkinliği” https://www.kadikoylife.com/marriott-hotel-asia-da-dugun-etkinligi/ https://www.kadikoylife.com/marriott-hotel-asia-da-dugun-etkinligi/#respond Thu, 12 Oct 2017 12:32:12 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=38491 Açılışından bu yana Anadolu Yakası’nın en modern, ihtişamlı ve zarif düğünlerine ev sahipliği yapan Istanbul Marriott Hotel Asia, hayatınızın en özel günü için kurduğunuz hayalleri gerçeğe dönüştürmek üzere sizleri bekliyor.

Düğün heyecanınıza çok özel ayrıcalıkla ortak olan Istanbul Marriott Hotel Asia’da 17-18-19 Kasım 2017 tarihlerinde gerçekleşecek olan geleneksel “Düğün Etkinliğine” katılıp, düğününüzü dilediğiniz tarihe konfirme ederek hayallerinizin nasıl gerçeğe dönüşeceğini görebilir ve sadece düğün etkinliğine özel avantajlardan yararlanabilirsiniz.

düğün etkinliği

BİRÇOK AYRICALIK VE ÖZEL AVANTAJLAR SİZLERİ BEKLİYOR…

Düğün gününüzde siz en mutlu anınızın keyfini yaşarken, o günün kusursuz olması için sizin yerinize tüm detayları düşünen yardımcı nedimeniz gece boyunca sizin yanınızda olacak. Özel düğün dans dersi, balayınız için ise aşk şehri Roma’da veya sıcak sahilleriyle ünlü Miami’de geçireceğiniz rüya gibi iki gece ve daha birçok ayrıcalıklardan faydalanma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Bu özel etkinliğin sunduğu avantajlardan yararlanabilmek için, (0216) 570 00 28’i arayarak randevu alabilirsiniz…

istanbul marriott hotel asia

Açılışından bu yana Anadolu Yakası’nın en modern, ihtişamlı ve zarif düğünlerine ev sahipliği yapan Istanbul Marriott Hotel Asia, hayatınızın en özel günü için kurduğunuz hayalleri gerçeğe dönüştürmek üzere sizleri bekliyor…

]]>
https://www.kadikoylife.com/marriott-hotel-asia-da-dugun-etkinligi/feed/ 0
Fenercell ve Fenernet’ten sezona merhaba https://www.kadikoylife.com/fenercell-fenernetten-sezona-merhaba/ https://www.kadikoylife.com/fenercell-fenernetten-sezona-merhaba/#respond Thu, 21 Sep 2017 22:48:23 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=38057 Fenerbahçe’nin yarattığı ve büyük başarılara imza atan Fenercell ve Fenernet markaları, düzenledikleri bir etkinlikle sezona merhaba dedi.

Türk Telekom ile devam eden işbirlikleri kapsamında 2017-2018 sezonuna coşkulu bir başlangıç yapmak adına bu etkinliği düzenledikleri bilgisini aldığımız gece hayli renkliydi. 21 Eylül Perşembe akşamı Fenercell Genel Müdürü Hakan Demir’in ev sahipliğinde Fenerbahçe Spor Kulübü Divan Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleşen buluşmaya, Fenerbahçe Spor Kulübü ve Türk Telekom yöneticilerinin yanı sıra çeşitli branşlardan sporcular katıldı.

Fenercell

Fenercell ve Fenernet ile iş ortağı Türk Telekom Grubu’nun “Yeni Sezona Merhaba Gecesi”, Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe Fenerbahçe Spor Kulübü ve Türk Telekom yöneticilerinin yanı sıra amatör şube sorumluları, antrenörler, sporcular ile Fenercell ve Fenernet kullanıcıları katıldı…

Hakan demir

Fenercell Genel Müdürü Hakan Demir’in ev sahipliğinde düzenlenen gecede konuklar ile tek tek ilgilenen Demir, “Bu tür buluşmalar enerjimizi yükseltiyor” dedi…

Saat 19:00 sularında kokteyl ile başlayan gecede bol bol özçekim (selfie) de yapıldı….

Gecenin solisti, “Şahaneyim” ve “Fırça” adlı şarkılarıyla gündeme gelen Zeynep Bastık idi. Sanatçı, seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla konuklara unutulmayacak bir gece yaşattı…

]]>
https://www.kadikoylife.com/fenercell-fenernetten-sezona-merhaba/feed/ 0
NASA ile geleceğin astronotları Tepe Nautilus’ta https://www.kadikoylife.com/nasa-ile-gelecegin-astronotlari-tepe-nautilusta/ https://www.kadikoylife.com/nasa-ile-gelecegin-astronotlari-tepe-nautilusta/#respond Tue, 12 Sep 2017 10:32:03 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=37825 Tepe Nautilus, NASA işbirliğiyle Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen “Geleceğin Uzay Kâşifleri” etkinliğine ev sahipliği yapıyor. AVM, ücretsiz olarak sunduğu etkinlik ile 17 Eylül 2017 tarihine kadar gökyüzüne meraklı minik kaşifleri bekliyor.

Ziyaretçileriyle güçlü bir bağ oluşturduğu dolu dolu 15 yılı geride bırakan, İstanbul’un köklü alışveriş merkezi Tepe Nautilus, çocuklara eşsiz bir uzay deneyimi sunuyor. Mad Science – NASA işbirliğiyle Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen “Geleceğin Uzay Kaşifleri” etkinliğinde çocuklar; güneşi, gezegenleri ve yıldızları teleskopla daha yakından tanırken, kendi model uzay roketlerini yapıyor ve kinetik kum havuzuna göktaşlarını bırakarak kraterleri gözlemliyor.

NASA

MERAKLI MİNİKLER BİRER ASTRONOTA DÖNÜŞECEK…

Meraklı minikler, NASA Uzay Atölyesi’nde onlar için hazırlanan özel kıyafetleri giyip minik birer astronota dönüşürken, NASA astronotunu inceleyip kıyafetleri hakkında bilgi sahibi oluyor. Nasa Uzay İstasyonu videosunu izleyen minikler, kendi uzay istasyonlarını yapma imkanına da sahip oluyor. Tepe Nautilus, ücretsiz olarak sunduğu bu etkinlik ile 17 Eylül’e kadar tüm çocukları minik astronotlar olmaya davet ediyor.

Etkinlik tarihi: 8 – 17 Eylül 2017
Etkinlik saatleri: 12.00 – 20.00
Etkinlik yeri: Tepe Nautilus AVM 1. KAT

Tepe Nautilus AVM

Tepe Nautilus, NASA işbirliğiyle Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen “Geleceğin Uzay Kâşifleri” etkinliğine ev sahipliği yapıyor. AVM, ücretsiz olarak sunduğu etkinlik ile 17 Eylül 2017 tarihine kadar gökyüzüne meraklı minik kaşifleri bekliyor…

]]>
https://www.kadikoylife.com/nasa-ile-gelecegin-astronotlari-tepe-nautilusta/feed/ 0
Geleceğin teknoloji ağı CDN, Kadıköy’de tanıtıldı https://www.kadikoylife.com/gelecegin-teknoloji-agi-cdn-kadikoyde-tanitildi/ https://www.kadikoylife.com/gelecegin-teknoloji-agi-cdn-kadikoyde-tanitildi/#respond Wed, 23 Aug 2017 12:00:42 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=37289 İnternet performansını bir üst seviyeye taşıyan CDN teknolojisi, İstanbul Kadıköy’de yapılan etkinlik ile tanıtıldı. Dorabase Türkiye münhasır iş ortağı ve dünyanın önde gelen CDN çözüm şirketlerinden CDNetworks, online dünyanın oyuncularına performanslarını geliştirebilecekleri yeni teknoloji ve çözümleri tanıttı.

Kadıköy’de gerçekleşen etkinlikte, Türkiye’de teknoloji altyapısı hizmeti alan önemli markaların yanı sıra CDNetworks’ün üst düzey yöneticilerinden, alanında uluslararası çapta bir üne sahip olan Sam Arora da konuşmacı olarak yer aldı. CDN (Content Delivery Network – İçerik Dağıtım Ağı Teknolojisi) ürününün önemi ve yeni güncellemelerden bahseden, sektörel deneyimini katılımcılarla paylaşan Arora, etkinlik boyunca büyük ilgi gördü.

CDN

ONLINE FAALİYET VE İŞLEMLERDE BÜYÜK ARTIŞ…

Sam Arora, online mecralarda en ufak gecikmenin büyük bir müşteri memnuniyetsizliğine yol açtığını ve bu yüzden yüksek web performansını her zaman koruması gereken online dünyanın oyuncularının verimli ve güvenilir altyapılara yatırım yapması gerektiğinden bahsetti. Başarılı yönetici, yaptığı sunumunda teknolojinin gelişmesi ve teknoloji kullanımının artmasının e-ticaret tarafında büyük bir sıçrama getirdiğini belirterek; akıllı telefon, tablet ve kablosuz ağların kullanımının çoğalması ile birlikte online faaliyet ve işlemlerde büyük artış görüldüğüne dikkat çekti.

YAVAŞ YÜKLENEN SİTELER, MÜŞTERİ VE GELİR KAYBINA YOL AÇIYOR…

Online mecrada sabırsız ve talepkâr müşterinin bir e-ticaret sitesinden diğerine geçmesindeki en büyük nedenin bekleme süresinin uzunluğu olduğunu gösteren Frost & Sullivan araştırması, yavaş yüklenen sitelerin müşteri ve gelir kaybına neden olmasının yanı sıra genel marka algısına verdiği zararın altını da çiziyor. Arora’nın belirttiğine göre; müşteri talebinin kesintisizlik ve hız olduğunun farkında olan uygulama ve web sitesi girişimcilerinin, bu önemli ihtiyacı karşılamak için CDN hizmetine yöneldiği görülüyor. CDN, sağladığı fiyat performans etkisiyle girişim ve şirketlerin işlerini kolaylaştırarak, merkez işlerine odaklanmalarını sağlıyor.

CDN İLE ÜSTÜN WEB PERFORMANSI…

CDN teknolojisi, içeriği hızla sunarak web performansını hızlandırmakta büyük rol oynuyor. Frost & Sullivan araştımasına göre sadece bir saniyelik hız artırımı, her müşteride yüzde 3 satış artışı olarak geri dönüş sağlıyor. Birçok büyük e-ticaret markası ve içerik sağlayıcısı CDNetworks’ü tercih ederek, global bir CDN sağlayıcısının güveni ile web uygulamalarını ve içeriklerini hızlandırmayı tercih ediyor.

ONLINE DÜNYADA REKABET İÇİN TEKNOLOJİYİ BENİMSEMEK ŞART…

Dorabase CTO’su Atakan Titiz, Kadıköy Life Dergisi’ne yaptığı açıklamada online dünyada rekabette öne geçmenin anahtarının, teknolojik gelişmeleri takip etmek ve teknolojinin benimsenmesini hızlandırmak ile mümkün hale geldiğini paylaştı. “Kullanıcılarına en iyi web deneyimini yaşatmak isteyen markaların teknolojik altyapılarına verdiği önemi arttırması gerekir. Dorabase olarak, IT ihtiyaçlarına ve sitelerini optimize etmeye vakit ayırmaktansa işine odaklanmak isteyen müşterilere hizmet etmekteyiz” diyerek, gerçekleştirilen etkinliğin online dünyada fırsat yaratmak isteyen herkes için çok önemli ve etkili olduğunu belirtti.

]]>
https://www.kadikoylife.com/gelecegin-teknoloji-agi-cdn-kadikoyde-tanitildi/feed/ 0
JCI Kadıköy’den “7 Bölge 70 Okul 70.000 Kitap” kampanyası https://www.kadikoylife.com/jci-kadikoyden-bolge-okul-70-000-kitap-kampanyasi/ https://www.kadikoylife.com/jci-kadikoyden-bolge-okul-70-000-kitap-kampanyasi/#respond Thu, 17 Aug 2017 08:33:24 +0000 http://www.kadikoylife.com/?p=37143 Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Kadıköy Şubesi, “7 Bölge 70 Okul 70.000 Kitap” projesinin son kitap tasnifini Suadiye Vapiano Cafe’de gerçekleştirdi. 2016 Mart ayında başlayan projenin son tasnif ile sonuna geldiğini belirten JCI Kadıköy 2017 Dönem Başkanı Didem Naime Metin, böylelikle son üç okulun kitap ihtiyacını da tamamladıklarını, diğer okulların eksik kitaplarını da ekleyerek projeyi başarıyla tamamlamanın gururunu yaşadıklarını kaydetti.

JCI Kadıköy Toplumsal Projelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Baki Eser Özeke ise, projeyle Türkiye’de toplam 7 bölge ve 67 okula ulaştıklarını, son tasnif ile bu sayıyı 70’e çıkardıklarını belirtti. Özeke, 40 bin adet kitap sayısının JCI Kadıköy, kalan 30 bin adedinin de Herkese Kitap Vakfı vasıtasıyla tamamlanacağını söyledi. JCI olarak Kocaeli ve Şanlıurfa’da iki ayrı kütüphane oluşturduklarını belirten Baki Eser Özeke, projenin daha sonra 7 bölgeye 70 okul olacak şekilde evrildiğini vurguladı.

TOPLUMSAL PROJELERİN DEVAMI GELECEK…

Kitap projesinden sonra JCI Kadıköy olarak toplumsal projelerinin devam edeceğini vurgulayan Başkan Didem Naime Metin, çocuklarda cinsel istismarı önlemeye yönelik farkındalık projesinin 18 Kasım’da bir lansmanla tanıtılacağını belirtti. Metin, 10 ayrı videodan oluşan, Türkçe altyazı ve işaret diliyle de desteklenecek proje kapsamında üniversitelerden ve sinema-dizi sektöründen birçok oyuncudan da destek alınarak, toplumsal bazda ses getirmeyi amaçladıklarını kaydetti.

JCI Kadıköy 2017 Dönem Başkanı Didem Naime Metin ve JCI Kadıköy Toplumsal Projelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Baki Eser Özeke, “7 Bölge 70 Okul 70.000 Kitap” projesinin son kitap tasnif gününde projeyi başarı ile bitirmenin gururunu yaşadılar…

JCI Kadıköy

JCI Kadıköy üyeleri , “7 Bölge 70 Okul 70.000 Kitap” projesi kapsamında son kitap tasnifini Suadiye Vapiano Cafe’de gerçekleştirdi…

]]>
https://www.kadikoylife.com/jci-kadikoyden-bolge-okul-70-000-kitap-kampanyasi/feed/ 0