Eylül Su Sapan ile çok özel…
 Kadir Toprakkaya

Eylül Su Sapan ile çok özel…

Eylül Su Sapan ile çok özel…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Milyonları ekranlara kilitleyen Pis Yedili dizisindeki “Melis” karakteri ile hafızalara kazınan başarılı oyuncu Eylül Su Sapan, Kadıköy LIFE’a özel konuştu.

Üç yıl önce Pis Yedili dizi setine adım atan Eylül, şimdi 20 yaşında… Antikacılar Çarşısı’nın köklü işletmesi Gramofon Antik’in nostalji dolu atmosferinde gerçekleştirdik röportajımızı… Sektöründe emin ve başarılı adımlarla ilerleyen Kadıköylü oyuncu, hedeflerini ve Kadıköy hakkındaki düşüncelerini açıkladı.

“KADIKÖY BAĞIMLILIK YAPIYOR…”

İşte Eylül Su Sapan röportajımızın tüm ayrıntıları… 

Kadıköy sizin için ne ifade ediyor? 

Doğduğum günden bugüne Kadıköy’de yaşıyorum, Kadıköy’lüyüm… Geçen yıl evimi değiştiriyordum, yine Kadıköy dışına çıkmak istemedim, çıkamadım. Kadıköy bağımlılık yapıyor. Anadolu Yakası’nda başka bir yerde oturamam diye düşünüyorum. Annem de 40 yıldır Moda’da oturuyor, ben de Moda’lıyım.

Neden bağımlılık yapıyor Kadıköy? 

Her yönü ile başka bir yer Kadıköy… Lise öğrenimimi Kadıköy Kız Lisesi’nde gerçekleştirdim. O günlerde de sokaklara çıkar, otururduk. Bir sokak kültürü vardır Kadıköy’de… İnsanlar sokakta olmayı seviyor. Geceyarısı tek başınıza dolaşabilir, yürüyebilirsiniz Kadıköy’ün önemli bir kesiminde… İnsanlar kendini güvende hissediyor. Yoğurtçu Parkı’nda sabaha kadar keyifle oturabilirsiniz… İnsanı, havası, atmosferi bir başka Kadıköy’ün… 

Pis Yedili dizisi üçüncü sezonu karşılıyor. Bundan sonra oyunculuk kariyerinizde nasıl bir yol izlemeyi planlıyorsunuz? 

Dizi devam ediyor, üçüncü sezona girdik. Bu sezon dizi bitiyor sanırım… Bugünlerde gayet güzel gidiyor çalışmalar… Üç sezon içerisinde bir aile gibi olduk. Herkes birbirini çok iyi tanıyor. Dizi başladığında henüz 17 yaşındaydım, şimdi ise 20 yaşındayım… Oyunculuk üzerine eğitimimi sürdürmek istiyorum. Yine aynı zamanda çeşitli projeler de devam edecek. 

Ne gibi projeler? 

Korku filmi çektik. Aralık ayında vizyona girecek. Bunun yanı sıra Pis Yedili bittikten sonra farklı rollerde de yer almayı arzuluyorum. Çekimlerini tamamladığımız korku filminde karmaşık yapıdaki bir karakteri oynuyorum.

“Melis” rolü günlük yaşamınıza nasıl bir etki yaptı?

Biliyorsunuz, Pis Yedili’de Melis oldukça “aptal” bir kız… İzleyiciler seni yıllarca o karakterde görünce, ister istemez kalıplaştırıyor, özdeşleştiriyor. Günlük hayatta da gerçekten aptalmışım gibi davrananlar da oluyor (tebessüm ediyor). Bu inandırıcılığı kırmak için diğer projelerde farklı karakterler ile izleyici karşısına çıkmak daha iyi olur. 

Dünden bugüne oyunculuk sektörünü nasıl yorumlarsınız? 

Eski Türkan Şoray’lar kalmadı, yok artık… Günümüzde zirvede iken birden düşebiliyor, yok olabiliyor oyuncular… Kimse de yıllar sonra “Nerede acaba şimdi” demiyor. Kalıcılık daha zor… 

Son olarak Gramofon Antik’in şark köşesini nasıl buldunuz? 

Zaman tünelinde yolculuk gibi… Annemler daha iyi bilirler gramofonları, tabi biz yeni nesiliz… Ancak gramofonlar daha farklı, sizi zaman tünelinde yolculuğa çıkarıyor. Sesi bir başka, daha gerçekçi, yanınızda gibi… Ahşaptan dikey açılıp kapanan camları bile bir başka… Ayrıca sizlere, Kadıköy LIFE’a gösterdiğiniz ilgiden ötürü teşekkür ederim…

Gramofon Antik işletmesi sahibi Mustafa Özkan’ın oğlu, yeni nesil koleksiyoner Osman Özkan, sevilen oyuncu Eylül Su Sapan’ı şark köşesinde misafir etti…

 

 

 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir