Facebook arkadaşlığı sanat kardeşliğine dönüştü...
 Kadir Toprakkaya

Facebook arkadaşlığı sanat kardeşliğine dönüştü…

Facebook arkadaşlığı sanat kardeşliğine dönüştü…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Sosyal medyada tanışan fotoğraf sanatçısı ve ressam, muhteşem bir çalışmaya imza attı. Kadıköylü fotoğraf sanatçısı Nilay Kortel Akbulut’un fotoğraflarını farklı bir yorumla tuvale yansıtan Ressam Nazan Pamuk, 25 yıllık meslek hayatında bir ilki gerçekleştirmiş oldu.

“İzler ve Düşler” adlı sürrealist fantastik konseptli serginin açılışı, Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Birçok fotoğraf sanatçısı ve ressamın da katılım gösterdiği etkinlikte fotoğrafların tuvallerde eşsiz eserlere dönüştüğünü gören davetliler, sergiyi ilgiyle gezdi.

FOTOĞRAF MAKİNESİ ve FIRÇA BİRLEŞTİ…

13 yıldır profesyonel fotoğrafçılık ile ilgilenen Akbulut; “Nazan’ın facebook’tan iletişime geçmesinin ardından, fotoğraflarımla ilgili düşüncesi bir hayli dikkatimi çekti. Farklı bir konsept oluşturmak istedik. Bir yıldır da birlikteyiz. Nazan’a, ayrıca her daim yanımda olan kızım Tuana ve eşim Selçuk’a da teşekkür ediyorum” diyerek, fotoğraf karelerinin tuvallerde resme dönüşmesinin mükemmel bir duygu olduğunun altını çizdi.

“FARKLI ÇALIŞMALARLA YENİ PROJELER GERÇEKLEŞTİREBİLİRİZ…”

“Ressamlık benim sadece hobim değil, mesleğimdir” diyen Nazan Pamuk ise şunları ifade etti: “Nilay’ın fotoğraflarını facebook’ta gördüğümde adeta aşık oldum. Hemen düşledim ve ilk deva bu konseptte bir çalışma gerçekleştirdim. Sık sık Bakırköy’den Kadıköy’e geldim. Hayallerimi olumlu karşıladı, kendisine yürekten teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçte farklı çalışmalarla yeni projeler de gerçekleştirebiliriz.”

“İzler ve Düşler” sergisi, CKM’de 31 Ekim tarihine kadar gezilebilecek.

Kadıköylü fotoğraf sanatçısı Nilay Kortel Akbulut, Tuana Akbulut ve Ressam Nazan Pamuk…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir