Fenerbahçe’de Aziz Yıldırım dönemi sona erdi!
 Kadir Toprakkaya

Fenerbahçe’de Aziz Yıldırım dönemi sona erdi!

Fenerbahçe’de Aziz Yıldırım dönemi sona erdi!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

CAS’ın Fenerbahçe’nin 2 yıllık cezasını onaylaması ve Fenerbahçe’nin Avrupa karşılaşmalarından men edilmesi ile birlikte taşlar yerinden oynadı. Aziz Yıldırım, 2 Kasım tarihinde gerçekleşecek seçimde aday olmayacağını açıkladı.

Aziz Yıldırım’ın şok açıklaması ile birlikte Fenerbahçe Spor Kulübü’nde bir dönem kapanmış oldu. Fenerbahçe’nin tarihinde önemli bir yer alan Yıldırım’ın ardından, başkanlık için isimler belli olmaya başladı. Ancak, Aziz Yıldırım’ın destekleyeceği bir adayın seçimleri kazanma ihtimali daha yüksek görülüyor. İşte adı geçen bazı adaylar:

ALİ KOÇ…

Yönetimden ayrılmasına rağmen dava süreci de dahil her konuda çalışmaya devam etti. Fenerbahçe sevdası tartışılmaz bir isim… Hatta bir dönem genç işadamının da bizzat Başkan Aziz Yıldırım tarafından başkanlık için hazırlandığı konuşuluyordu. Koç Ailesi’nin ilk etaptaki çekimser, hatta katı tutumunun da yerini ılımlı bir havaya bıraktığı biliniyor. Bu nedenle Ali Koç da adını güçlü başkan adayları arasına yazdırdı.

FERİT ŞAHENK…

Başarılı işadamının adı ilk kez Fenerbahçe ile anılmıyor. Daha önceki dönemlerde yönetici ve hatta başkan olarak da düşünülmüştü. Fakat, Başkan Aziz Yıldırım’ın göreve talip olduğu her dönemde geri durmayı tercih etti. Şimdi de kendisinin ismi gündeme gelecek ve baskı yapılacak. Şahenk’in tablonun netleşmesinden sonra bir karar vermesi bekleniyor.

NİHAT ÖZDEMİR…

Uzun yıllardır Başkan Aziz Yıldırım’ın en yakınındaki isim olarak çok deneyim kazandı. Bundan sonraki süreçte Yıldırım’ın destekleyeceği bir ismin de fark yaratacağı düşünülürse Özdemir, şu an için en güçlü aday adayı… Yoğun iş temposu dolayısıyla yöneticilikten bile ayrılmasına rağmen, konu Fenerbahçe Başkanlığı olduğunda Nihat Özdemir’in de fikrinin değişebileceği ve ikna edilebileceği konuşuluyor. Güçlü işadamlarından kurulu bir yönetim ile kulislerin favorisi…

DOĞUM GÜNÜNDE VEDA EDECEK…

Aziz Yıldırım, görevine kendisi için önemli bir günde veda ediyor. Başkan Yıldırım, 15 Şubat 1998’de tek oyla geldiği Fenerbahçe Başkanlığı’nı doğum günü olan 2 Kasım 2013 tarihinde aday olmayarak bırakacağını açıklandı. Yıldırım, son 15 yıllık süreçte 7 kez kongre üyelerinden oyların büyük çoğunluğunu alarak başkan olmuştu.

 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir