Fenerbahçe’de Şampiyonlar Ligi sevinci!..
 Kadir Toprakkaya

Fenerbahçe’de Şampiyonlar Ligi sevinci!..

Fenerbahçe’de Şampiyonlar Ligi sevinci!..
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Avrupa maçlarından iki yıl süreyle men edilen Fenerbahçe’de, taraftarları adeta şok eden önemli bir gelişme yaşandı. Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi’ne gidiyor…

FB TV’ye açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, konu ile ilgili şunları ifade etti:

“Sevgili Fenerbahçeliler, bugün önemli gelişmeler oluyor. Şike ve teşvik sürecinde çok üzüldük. Hak etmediğimiz şeyler yaşıyoruz. Futbolcuların açıklamalarına ve kongre üyelerine teşekkür ediyorum. İçeride hainler de vardır, ama temizlenecektir. Ama şu bilinsin. Fenerbahçe yarınki kura çekiminden itibaren Şampiyonlar Ligi’ne katılacaktır. Bu mücadele sonuna kadar devam edecektir. Hepinize hayırlı olsun diyorum.”

İŞTE AÇIKLAMANIN PÜF NOKTALARI ve AYRINTILARI…

Fenerbahçe’nin 2, Beşiktaş’ın ise 1 yıl Avrupa kupalarından men edilmesinin ardından, iki kulüp de Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) başvurmuştu. CAS ise, dün yaptığı resmi açıklamayla iki kulübün başvuru dilekçelerinin kayda alındığını belirtildi.

Bu gelişmenin ardından UEFA; Fenerbahçe ve Beşiktaş hakkındaki nihai kararını vermesi için CAS’a üç tarih verdi. UEFA tarafından CAS’a gönderilen yazıda, “İki kulüple ilgili kararınızı 30 Temmuz, 8 Ağustos ve 25 Ağustos tarihlerinden birinde verebilirsiniz” denildi. Söz konusu tebligatlar kulüplere de gitti. Buna göre, bu tarihleri kulüpler de kabul ederse, süreç normale dönecek. İki takım da Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi kuralarına katılabilecek, hatta maçlara da çıkabilecek.

RİSK HALA VAR…

Ancak, bu üç tarihten birinde verilen kararda Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın cezaları bir kez onanır ve kulüpler CAS tarafından “suçlu” bulunursa, iki ekip de Avrupa’dan men edilecek. Kulüplerin oynadıkları maçlar “geçersiz” sayılıp, yerlerine Türkiye’den başka takımlar gidecek.

Fenerbahçe Kulübü’nden Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklama şu şekilde gerçekleşti: “UEFA Tahkim Kurulu’nun kulübümüzün 2 yıl süreyle UEFA müsabakalarından men yönündeki kararın yürütmesi CAS tarafından durdurulmuştur.”

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir