Fenerbahçe Dereağzı Tesisleri yenilendi…
 Kadir Toprakkaya

Fenerbahçe Dereağzı Tesisleri yenilendi…

Fenerbahçe Dereağzı Tesisleri yenilendi…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün amatör şubeleri ve altyapı takımlarına hizmet veren Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri ile Fenerbahçe Burnu ve Todori Tesisleri’ndeki yenileme çalışmaları tamamlandı. Fikirtepe Tesisleri’ndeki çalışmalarda ise son aşamaya gelindi.

Yenileme çalışmaları tamamlanan Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri, yeni ve farklı bir görüntüye kavuştu. Tesiste bulunan büyük halısahaya ait tribün kapatılarak, koltukların tamamı değiştirildi ve velilere rahat bir ortamda çocuklarını izleme olanağı sağlandı.

Altyapı takımlarının ve futbol okulu öğrencilerinin soyunma odalarında yapılan çalışmalar sonucunda; tuvaletler, duşlar, dolaplar ve sağlık odaları tamamen yenilendi.

Altyapı voleybol oyuncularının kaldığı odalarda bulunan yataklar, dolaplar ve banyo değiştirilerek, sporculara rahat bir ortamda konaklama olanağı sağlandı. Tesisteki badana boya çalışmaları da tüm hızıyla sürerken, çatı da değiştirilerek yenilendi. Voleybol ve basketbol salonlarının parkeleri de değiştirildi, salonların boyanması da bitirildi ve oyuncuların hizmetine sokuldu.

Veliler kafeteryadan antrenman izliyor…

Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’ndeki yenileme çalışmaları kapsamında, bir ilke de imza atıldı. Futbol, basketbol ve voleybol salonlarına dijital skorboard monte edildi. Ayrıca, spor okullarında eğitim gören öğrencilerin antrenman yaptığı sırada, velilerin tesisin kafeteryasında bulunan plazmalar aracılığıyla çocuklarını izleyebileceği bir sistem kuruldu. Öğrencilerin yemek yediği restorandaki masalar, sandalyeler ve plazmalar da değiştirildi.

Fenerbahçe Fikirtepe Tesisleri’ndeki yenileme çalışmaları da tüm hızıyla sürerken, değiştirilen zemin hazır hale getirildi. Tesisin çatısı yenilendi, kantin ve soyunma odalarındaki çalışmalarda ise son aşamaya gelindi.

Todori ve Fenerbahçe Burnu’ndaki yenilikler…

Fenerbahçe Spor Kulübü Todori Tesisleri’nde portatif bina yenilenerek, kış bahçesi oluşturuldu ve burada bulunan masa ve sandalyelerle aydınlatma sistemi de yepyeni bir görüntüye büründü.

Yenileme çalışmalarının yapıldığı diğer bir tesis de, Fenerbahçe Burnu’nda bulunan ve Fenerbahçe Yüzme Şubesi’ne hizmet veren yüzme havuzları… Bu kapsamda açık havuzun balonu yenilendi ve değiştirildi.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir