Fenerbahçe Spor Kulübü Komiteleri 1. Çalıştayı yapıldı
 Kadir Toprakkaya

Fenerbahçe Spor Kulübü Komiteleri 1. Çalıştayı yapıldı

Fenerbahçe Spor Kulübü Komiteleri 1. Çalıştayı yapıldı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Fenerbahçe Spor Kulübü Komiteleri 1. Çalıştayı, Divan Faruk Ilgaz Tesisleri’nde yapıldı. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen çalıştaya Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Asbaşkan Şekip Mosturoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Metin Doğan, Genel Koordinatör Tamer Yelkovan ve Hedef 1 Milyon Üye Projesi Koordinatörü Ece Köprek katıldı. Kulüp yönetimi ve temsilci üyelerle yapılan görüşmeler sonrasında kurulmasına karar verilen Fenerbahçe Spor Kulübü Komiteleri 1. Çalıştayı’nın misyonu da açıklandı.

Fenerbahçe Spor Kulübü Komiteleri

GÖNÜLLÜLÜK ESASINA DAYALI ÇALIŞMALAR…

Üyelerin bir araya gelerek, sahip oldukları tecrübe ve birikimleriyle kulübe farklı branşlarda katkı sağlayacak, gönüllülük esasına dayalı çalışmaların yapılacağı komite çalıştayında amaç; öncelikle taraftarlık ruhu adına tüm paydaşlarla iletişim içinde, tamamlayıcı ve destekleyici bir rol oynamak, yüklenen sosyal sorumluluk ile kulübün ekonomik gelişimine etik kurallar çerçevesinde sürekli katkı sağlarken, üyelerin de yaşam kalitesinin artması için sürdürülebilir projeler üretmek olarak anlatıldı.

Fenerbahçe Spor Kulübü Komiteleri

AİLE VE AİDİYET DUYGUSUNDAN UZAKLAŞILMAMALI…

Fenerbahçe Spor Kulübü Komiteleri 1. Çalıştayı’nda Şekip Mosturoğlu, Ece Köprek ve Aziz Yıldırım’ın yaptığı konuşmaların ardından sırasıyla Gönül Çaylı, Nevin Altınbaş, Prof. Dr. Günseli Malkoç, Orhan Fıratlı, Ceylan Adanalı ve Kaya Enişte gibi isimler de birer konuşma yaptılar. Nepal Fahri Başkonsolusu Prof. Dr. Günseli Malkoç ile Anadolu Yakası Gaziantepliler Derneği Genel Sekreteri Nevin Altınbaş’ın yaptığı “Aile ve Aidiyet” konulu konuşmalar, konuklar tarafından taraftarlık ruhu adına son derece etkili bulundu.

KÜLTÜR,TURİZM VE SANAT KOMİTESİ’NİN HEDEFLERİ…

1. Kulüp üyelerinin dayanışmasına katkıda bulunacak, dönemsel kültürel, sosyal ve sanatsal etkinlik programları oluşturmak.

2. Etkinliklere katılım sağlanmasına yönelik tanıtımlar düzenleyerek, hayata geçirilmesine destek olmak.

3. Üyelerin birbirleriyle tanışıp kaynaşacağı geziler ve müzikli toplantılar düzenlemek.

4. Bunun dışında konser, sergi, müzikal ve tiyatro gibi sanatsal etkinlikleri takip ederek, planlanmasında etkin rol oynamaya çalışmak.

5. En kısa zamanda Fenerbahçe TSM ve Fenerbahçe Çocuk Korosu’nu kurmak için çalışmalara başlamak.

6. Komitemiz tarafından belirlenen konularda, çeşitli kültürel ve sanatsal yarışmalar düzenlemek.

Fenerbahçe Spor Kulübü Komiteleri

AİLELERE YÖNELİK SOSYAL SORUMLULUK KOMİTESİ’NİN HEDEFLERİ…

1. Son günlerde ülkemizde hızla artan kadına, çocuğa şiddet, kadın cinayetleri ve aile planlaması gibi konularda konferans, panel ve söyleşiler düzenlemek.

2. Kadın ve çocuk hakları konusunda çeşitli bilinçlendirme ve farkındalık faaliyetlerinin yanı sıra çözüm yolları bulmaya çalışmak.

3. Bu konuda akılda kalıcı çarpıcı bir slogan bulmak.

4. Aile bireyleri arasında iletişimin ne kadar önemli olduğunu vurgulayarak, bu konuda bilinçlendirme programları hazırlamak ve bilgilendirme kitapçıkları hazırlayıp, dağıtmak.

5. Çocuk gelinlerin ve erken evliliklerin toplum hayatındaki sakıncalarını anlatmak.

6. Ne yazık ki, günümüzde gittikçe ürkütücü boyutlara ulaşan pedofili hakkında ebeveynleri ve özellikle çocukları bilgilendirecek paneller düzenlemek.

7. Bu konularda ilgili sivil toplum kuruluşları ile koordineli çalışarak, işbirliği yapmak.

Fenerbahçe Spor Kulübü Komiteleri

Bunu paylaş:
  • 7
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir