Fenerbahçe'de kongre heyecanı!
 Cenay Toprakkaya

Fenerbahçe’de kongre heyecanı

Fenerbahçe’de kongre heyecanı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Fenerbahçe Spor Kulübü Seçimli Olağan Genel Kurulu’nun ilk günü sona erdi. Ülker Stadı’nda gerçekleştirilen kongrenin ilk gününde başkan adayları Aziz Yıldırım ve Ali Koç, konuşmalarını yaptı. Divan başkanlığına Vefa Küçük’ün seçilmesiyle başlayan kongrede, önce Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu’nun faaliyet raporları okundu.

Toplam 38 üyenin konuşmasından sonra ilk olarak kürsüye başkan adayı Ali Koç çıktı. Daha önce açıkladığı projeleri hakkında bilgi veren Koç, Fenerbahçe’de değişimin zamanının geldiğini vurgulayarak şunları kaydetti: “Sayın Başkanım, siz Fenerbahçe’den büyük değilsiniz. Bunu unuttunuz, kendinizi koskoca Fenerbahçe’nin önüne geçirdiniz. Fenerbahçe tarihinin işinize gelmeyen yönlerini yok saydınız. Her başarıyı kendinizde gördünüz, her başarısızlığı başkalarında aradınız. Ben size hesap veren, şeffaf bir kulüp vaad ediyorum.”

HODRİ MEYDAN!

Aziz Yıldırım ise 3 Temmuz sürecinin henüz bitmediğini ve bu yüzden tekrar görev istediğini anlatarak; “Ali Koç seçilirse para girişi yapacağını söyledi. Sen ne para veriyorsan, aynısını ben vereceğim. Gel sen futbolu yönet, amatörü ben yöneteyim, ikimiz de aynı parayı koyalım. Ne sen kazan ne de ben kazanayım, kulüp kazansın. Hodri meydan” ifadelerini kullandı.

KONGREYE SINAV ARASI…

Vefa Küçük, kongreye Ortaöğretim Kurumları Merkezi Sınavı nedeniyle yaklaşık 1,5 saat ara verdi. Kongrenin yapıldığı Ülker Stadı’nın yanında bulan Kadıköy İstanbul Anadolu Lisesi’nde sınava giren öğrencilerin, stattan çıkan yüksek ses nedeniyle rahatsız olduğu belirtildi. Sınava giren öğrencilerin velileri de kongrede çıkan sesin okulun içine kadar geldiğine dikkat çekerek, stadın önünde protestoda bulundu. Vefa Küçük de tezahüratlarda ve alkışlarda bulunan genel kurul üyelerini bu yüzden sık sık uyardı. Uyarıların işe yaramaması üzerine Küçük, kongreye öğle saatlerinde yaklaşık 1,5 saat ara verdi.

RAPORLAR İBRA EDİLDİ, 2018 BÜTÇESİ KABUL EDİLDİ…

Denetleme Kurulu raporunu okumak için kurul üyesi Doğan Yeşin kürsüye çıktı. Yeşin, Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği’nin 01.01.2017 – 31.12.2017 tarihlerinde toplam gelirinin 148 milyon 178 bin lira, toplam giderlerinin ise 397 milyon 456 bin lira olduğunu açıkladı. Doğan Yeşin, 01.01.2018-01.04.2018 tarihlerinde toplam gelirin 103 milyon 644 bin lira, toplam giderlerin 175 milyon 100 bin lira olduğunu duyurdu. Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu’nu ise Asbaşkan Şekip Mosturoğlu okudu. Yönetim ve Denetleme Kurullarının raporları, ayrı ayrı oylamaya sunularak ibra edildi. Öte yandan, Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği’nin 2018 yılı bütçesi de kabul edildi.

OY PUSULALARININ RENGİ BELLİ OLDU…

Başkan adayları Yıldırım ve Koç’un, 3 Haziran Pazar günü yapılacak seçimde oy pusulalarının rengi belli oldu. Aziz Yıldırım’ın oy pusularının rengi sarı, Ali Koç’un ise beyaz oldu. Oy kullanma işlemi saat 10.00’da başlayacak ve 17.00’de sona erecek.

AZİZ YILDIRIM’IN LİSTESİ…

Aziz Yıldırım’ın yönetim kurulu aday listesinde şu isimler yer aldı: Mithat Yenigün, Mehmet Kocadon, Nihat Özbağı, Mahmut Uslu, İlhan Ekşioğlu, Şekip Mosturoğlu, Ömer Temelli, Önder Fırat, Ozan Balaban, Ahmet Özokur, Fatih Öztürk, Selim Kosif, Ahmet Ketenci, Metin Doğan (Asil Üyeler). Ekrem Eray Arda, İlyas Bulcay, Yahya Uğur, Barış Göktürk, Levent Kınay, Yasemin Merçil, Murat Salar (Yedek Üyeler).

ALİ KOÇ’UN LİSTESİ…

Ali Koç’un yönetim kurulu aday listesinde ise şu isimler bulunuyor: Semih Özsoy, Nevres Erol Bilecik, Mehmet Burhan Karaçam, Sevil Zeynep Becan, Şaban Erdikler, Mustafa Tankut Turnaoğlu, Fethi Pekin, Metin Şen, Turhan Şahin, Mustafa Kemal Danabaş, Acar Sertaç Komsuoğlu, Simla Türker Bayazıt, Ömer Okan, Burak Çağlan Kızılhan (Asil Üyeler). Belgin Aral, Alper Pirşen, Ozan Korman Tarman, Metin Sipahioğlu, Selahattin Baki, Muhittin İlker Dinçay, Esra Nazlı Ercan (Yedek Üyeler).

Fenerbahçe

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir